ParaglidingForum Leonarda Ucus Modulude artik TURKCE !!!

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

ParaglidingForum Leonarda Ucus Modulude artik TURKCE !!!

Mesaj #1 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (08.09.2005, 17:53)

Selamlar,

Uluslararasi YamacParasutu Forum"undaki LEONARDO Modulunde, artik menuler TURKCE olarakta gorulebilmekte. Emegi gecen herkesden Alla razi olsun :wink:

http://www.paraglidingforum.com/modules ... ng=turkish Ulkemizden eklenen 15 adet ucus, ULKE SEC seceneginde L-T arasinda TURKEY kismi tiklanarak izlenebilir.

Ozay"in 5 adet ucus, Hakcalarin 4 adet ucus, benim bir adet Aksehir ucusum vede Richard Barber isimli Ingiliz pilotun Babadag"dan 2 adet ucusu Google Earth ile muazzam sekilde izlenemebilmekte.

Ozayin ucuslari bir seye benzemiyor cunku yukseklik vesair bilgileri eksik, birseyleri yanlis yapiyor, fakat Hakcalarin girdigi ucuslar muazzam
gorunuyor.. Richard"da sagolsun, Turkiyede yaptigi ucuslari giren ilk yapanci pilot olmus . .

Cokelez"den ucmayi dusunenlerin, Hakcalarin izledigi rotayi guzel calismalari tavsiye edilir 8)

++

Bu arada ulkemizde ucan herkesin, GPS kullanarak ucuslarini kayit altina almasini, daha sonrada bu ucuslari indirerek, bu sekil forumlarda sergilemelerini rica ediyorum.

Hali hazirda ucuslari kayitli olanlarda, duz ucus bile olsa, 10 dakika bile olsa, bu ucuslarini, uctuklari yerlerin bilgileri ile hem kendi yerli mali
Turkun mali YPFORUM"daki XC Ucus Kaydi bolumune, hemde PARAGLIDINGFORUM"daki ARTIK TURKCE OLAN Leonardo modulune girmelerini, cok rica ediyorum.

Bu sekilde hem sporun ulkemizde gelismesine vede sevilmesine (vede belkide daha emniyet ile yapilmasina) , hemde uluslararasi alanda ulkemizin tanitilmasina kucuk/buyuk bir katkiniz olacaktir.

Onun icin ltf vaktinizi ayiriniz, vede sizlerde artik bir seyler yapiniz. Bakiniz insanlar kendi vakit ve enerjilerini harcayip, ucretsiz olarak sizlere hemde kendi lisaninizda bu hizmetleri sunuyorlar, eminim sizlerinde bulunabilecek katkilariniz vardir.

Saygilar/Deniz Erenler