2.el malzeme ilanları

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Cihat63
Ad Soyad: Cihat yağmur
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

2.el malzeme ilanları

Mesaj #1 gönderen Cihat63 » 3 yıl 9 ay önce (28.05.2020, 16:41)

Öncelikle yp foruma emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.
Ben bu sporda yeniyim , başlangıç eğitimlerinden sonra herkes malzeme alma arayışına girer malzeme fiyatları da yüksek olduğu için genelde 2. El malzeme bakıyoruz, yp forum üzerinden herkes malzemesini ilana çıkarabiliyor malzemeleri ile ilgili gerçek olmayan bilgiler beyan edenler de oluyor. Bu spora yeni başlayıp 2. El malzeme alanların malesef bir çoğu kötü niyetli dertleri sadece para olanlar tarafından kandiriliyorlar. Ben de eğitimlerimden sonra 2. El malzeme almaya karar verdim, yp forumdan ilanlara baktım bir kanat ilanı dikkatimi çekti ilanda 2015 model yaklaşık 30 saat uçuşlu sıfır ayarinda kanat diyordu fiyatı da 08.09.2019 tarihinde 900 dolar civarı 5000 lira idi . Ilan sahibi türkiye de bu işi düzgün yapan bulunduğum ilde ki yp sporu ile ilgilenen bir kaç arkadaşa sordum satıcıya guvenebilecegimi söylediler. Satıcı ile görüştük hocam bana referans olduktan sonra kanat bana gönderildi inceledik temiz bir kanattı sorun yoktu anlaştık ve parasını gönderdim. Buraya kadar sorun yok ancak bu bayramda kanat ile ilgili üretici firmadan bilgi almak istedim. Üretim tarihini ,satış tarihini ve EN B yavaş mı yoksa hızlı mı ? . Firmadan bana mail geldi kanat 2015 model değil 2011 model olduğu ve 2011 yılında satıldığı bilgisi verildi. Satıcı ile geçen gün tekrar görüştün kanadınız 2015 degil 2011 modelmiş, 2011oldugunu bilseydim almazdim ayrıca benden 2015 model kanat parası aldınız ve 2011 model kanat verdiniz , 2011 olduğunu bilseydim 5000 lira vermezdim dedim. (kanadın etiketinde tarih yoktu boş bırakılmıştı alırken de sordugumda unutulmuş demisti bana) Satıcı ben yurt dışından yılda 30 kanat getiriyorum aldığım kişi bana 2015 dediği için ben de sana 2015 dedim diyor . Abi ben sana güvendim benim suçum ne diyorum ama bakalım Satıcı ile inşallah bir şekilde anlaşırız. Bu satıcı arkadaş hala yp forumda bir sürü ürünü satışta ve herkesçe itibar edilen bir arkadaşımız. Demek istediğim eğer bu forumda özellikle kanat ilanları verilecekse MUTLAKA avrupa da olduğu gibi kanat test raporları istenmesi gerekir, test raporu olmayan kenarların satış ilanı vermelerinin engellenmesi gerekir diye düşünüyorum, eğer test raporu olmadan ilanlar verilmeye devam edilirse bu spora yeni başlayan arkadaşların çoğu yine iyi sandıkları kötü malzemeleri almaya devam edecekler, sonra bu kötü malzeme ile kazalar yaşanacak ve halk arasında yamaç paraşütü sporu çok tehlikeli sonunda ya ölüm yada sakatlık olduğu algısı daha da güçlenecek.

Kullanıcı avatarı
Cihat63
Ad Soyad: Cihat yağmur
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

2.el malzeme ilanları

Mesaj #2 gönderen Cihat63 » 3 yıl 9 ay önce (02.06.2020, 14:23)

siz değerli yp forum üyeleri , sizce kanadı bana satan arkadaş ile nasıl bir anlaşma yaparsak hakkaniyetli bir anlaşma olmuş olur fikirlerinizi alabilir miyim? benim kendi fikrim süreci tekrar başa alıp o kanadı 2011 model olarak fiyatlandırıp artan paramı iade etmesi lazım yada istiyorsa kanadı geri alıp benden makul bir kesinti yapması gerekir. satıcı geri almayı kabul ediyor ancak ödemiş olduğum 5000 liranın yarısını kesip bana 2500 lira iade etmek istiyor sizce satıcının talebi kabul edilebilir bir teklif mi? fikirlerinizi yazarsanız sevinirim