2. El Bölümü Hakkında Düzenlemeler

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 5 yıl önce (26.03.2008, 19:56)

Bizde forum yönetimi olarak 2. El malzemeler kategorisinde bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Fikirleri olan varsa bizimle paylaşabilirler. Yeni bir konu açarak orda da tartışabiliriz bunu. 2. El bölümünde ne tür düzenlemeler yapılmalı, veya ne gibi çalışmalar yapılabilir ? Bir komite oluşturma vs gibi fikirlerimiz var, veya fikirleri olan arkadaşlar varsa paylaşırsa seviniriz. Son zamanlarda bir düzenleme şart oldu gibi artık.

Hoşçakalın

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 5 yıl önce (27.03.2008, 15:28)

Slmlar,

Oncelikle konu degistigi icin ayri baslikta konusmak daha iyi olabilir. Ali ilgili diyolugu buradan tasiyacaktir nasil olsa diye goruslerimi buraya yazacagim:

Alternatifler:
1- OTOKONTROL: Forumlardaki ilanlara dogrudan mudahale edebilecek guvenilir bir ekip oluşturulabilir. Nasil olsa camiada bir kural koyucumuz yok, bu forum kendisi inisiyatif alip yaptirim gucu kullanabilir. Bu kisilere İLAN KURULU diyelim mesela..

2- REHBERLIK: Satilik ilanlarinin nasil olacagi, ikinci elde guvenilir saticilar vs konusunda sabit mesajlar var. Bunlarin arasina "malzeme alirken dikkat edilecek hususlar" rehberi ekleyebiliriz. Dikkat cekici bir uyari filan koyarak daha cok insanin okunasini saglayabiliriz. İLAN KURULU bu rehberi hazirlar..

3- VERITABANI: Merkez Bankasinin kara listesi gibi, malzeme satisi konusunda guvenilmez bilgiler verenleri, dolandiricilik yapanlari, inandirici olmayanlari filan teshir edecek sabit bir liste olusturabiliriz. Satilik ilani veren herkes yapacagi hatalar sonucunda bu listeye alinmayi kabul etmis sayilir. Yanlis bilgi verenler herkese teshir edilir.. Birini bu listeye sokmak icin İLAN KURULU'nun ortak karari gerekir.

4- SIKAYET KUTUSU: İLAN KURULU kullanıcıların sikayetlerini bu kanal uzerinden degerlendirir. Ortak hareket ederek karar verir...

Sonucta bu forum'un gucu, Türkiye'de YP ile ilgili herkese ulaşabiliyor olması. Yaptırım uygulabileyecegi alan da zaten bu forum ile sınırlı. Ya ilani degistirir veya kaldirir, ya uyeligini siler, ya da kara listeye alarak teşhir eder. Bence YPforum duzeni saglamak icin elindeki bu gucu kullanmalıdır..

Konu cok hassas, benim onerim de cok radikal biliyorum. Amac tartisma baslasin...

-levent

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 yıl önce (27.03.2008, 16:17)

bu kurul konusuna tamamıyla katılıyorum. bu forum her geçen gün daha ciddi bir hal almakta. bu sebeple burda satılan veya satılacak malzemeler herkesin istediği şekilde değil belli bir formatta olmalı. hem alan hem de satan için bu daha iyi bir çözümdür. kurul herkesin güvendiği kişilerden oluşursa buna kimsenin itiraz edeceğini düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
:
Yönetici
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2008, 01:35)

Selamlar

Levent fikirler için teşekkürler, bu tarz bir uygulama yapabiliriz. Bende böyle bir kurul oluşturmayı ve bu kurul a dahil edilen kişilerin 2. El Kategorisindeki mesajları silme/düzenleme yetkisi verilmesini düşündüm.
Deniz in de dediği gibi daha önceden belirlediğimiz ve foruma yazdığımız format dışı ve belirli bir süreyi doldurmuş ilanların yayınlanmasına engel olunabilir.

Akın abi ninde bazı fikirleri var , hepbirlikte bir çalışma yapıp işleyişi belirleyebiliriz.

Kullanıcı avatarı
huzzik
Ad Soyad: Salih ÜNLÜTÜRK
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen huzzik » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2008, 13:16)

öncelikle satılanlardan kurtulmak çok iyi olur bence

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
:
Yönetici
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2008, 13:36)

Haklısın , satılanlarıda zaman zaman kontrol edip , eğer satıldı yazıyorsa kaldırıyorum. veya 3-4 aydan eski mesajları da zamanla temizliyorum.
Tabi bu tarz bir kurul olursa kişi sayısı artar tespit etmeside kolay olur , bendeki iş yoğunluğuda azalır bi nebze.

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Champion » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2008, 13:57)

İyi niyetli bir Çalışma ,destekliyorum..
En azından satılacak paraşütlerde porosity testini mecbur hale getirebiliriz.THK mu yada cihazın bulunduğu kar amacı gütmeyen bir kurumdan imzalı ve mühürlü bir test belgesi istenebilir.
İkinci aşama ise test yapılan paraşütlarin bir database i yapılması...

Kullanıcı avatarı
foxx
Ad Soyad: Sertan Arıkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen foxx » 1 on yıl 6 ay önce (17.09.2013, 19:53)

2. el bölümünde satılmış hatta satıcı tarafından ilan kaldırılabilir denmiş ama hala orada duran ilanlar var..saçma sapan linkleri çalışmayan ilanlar var vs vs bunlar neden düzenlenmiyor ?.. her malzeme arayışında kaldırılması gereken ilanları okuyorum ..zaman kaybından başka bir şey değil...forumun diğer bölümlerinde de gereksiz başlıklar var... insanların foruma olan saygısı gün geçtikçe azalacak ve forum kullanıcıları azalacaktır...çöplük gibi olmuş forumun içi kaldırılması gereken kaç tane başlık varsa hepsini kaldırın bi zahmet...

Kullanıcı avatarı
Bülent Aydın
Ad Soyad: Bülent Aydın
:
Moderatör 50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Bülent Aydın » 1 on yıl 6 ay önce (18.09.2013, 09:41)

Sertan Bey,
Amacımız aynı, sizden ricamız bizim göremediğimiz sizin farkettiğiniz bu gibi mesajların üzerindeki ! işaretine tıklayıp bize raporlamanız.

Kullanıcı avatarı
foxx
Ad Soyad: Sertan Arıkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen foxx » 1 on yıl 6 ay önce (18.09.2013, 14:08)

raporladım hocam dün 5 6 msj forumdan kaldırıldı :) teşekkürler