pilot tanıtımı ile ilgili bilgiler

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

pilot tanıtımı ile ilgili bilgiler

Mesaj #1 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 10:14)

Sayın Site yöneticileri ve moderatörler.

Katılımcılarla ilgili Yarışma Pilotu, XC 50+Club, Dealer gibi tanıtıcı bilgiler gerçekten güzel, bunlara ilave olarak Eğitmenlerin ilave edilmesi ayrıca Dernek ve Kulüb başkanlarınında belirtilmeside uygun olabilir kanaatindeyim. (9. Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL'in dediği gibi Nefsim için birşey istiyorsam namerdim)

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 11:05)

Selamlar

Eğitmenlik konusunda biraz sıkıntı var gibi. Mevcut pilot rütbeleri için sadece belge veya kanıta dayalı eklemeler yapıyoruz. Ama çok iyi eğitmen olupda bir belgesi olmayanlar veya tam tersi var. Ki eğitmen belgesi olsa bile hangi belgeyi otorite kabul etmemiz gerekiyor oda şuan için belli değil. Bunun için Federasyonun kurulması ve resmi belgelendirme olması durumunda belki bu işlem yapılabilir diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda sistem duruma göre gelişecektir.

Fikirleri olan varsa paylaşabilir, değerlendirip uygun ise gerçekleştirebiliriz.

Hoşçakalın

gürhavk
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen gürhavk » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 13:41)

Eğitmenlik konusunda haklısınız ama kulüp başkanlarının da orada isimlerinin olması iyi olur diye düşünüyorum. Havacılığa her türlü katkıda bulunan KULÜP BAŞKANLARI BU RÜTBEYİ Yarışma Pilotu, XC 50+Club, Dealer arkadaşlar gibi kişisel zevk veya ticari amaçla bu camia içinde değiller. Ali Bey size kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
Aviator
Ad Soyad: R. Özay Zorlu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Aviator » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 14:15)

Recep Erol aynen şöyle demek istiyor sanıyorum:
Kulup Baskanlari havaciliga her tur katkıyı yaparlar , uçmasalarda olur Başkan olmak önemlidir!

Yıllarını ucusa verip biryerlere gelip 50+ 100+ ucanlar , yarismalarda dereceye girenler , malzeme satisi yapip para kazanmaya calisanlar , kisisel zevk (zaten neden yapiyoruz ki bu isi) pesinde kosanlar kötüdür , ticari faaliyet kötüdür , para kazanmak kötüdür , profesyonellerde kötüdür.

Birkere hatırlatayım; başkanlık seçimle olur , bir kulübe başkan olmak için illa iyi pilot olmanız gerekmez , hatta pilot olmanızda gerekmez.

İyi pilot olmak yarışma kazanmak 50+ 100+ uçmak yıllarca verilen emek sonucudur.

Yaşadığım kasabada bile size yüzlerce başkan sayabilirim , herkez birşeyin başkanı olabiliyor , ama kimse kendi dalında kendisini ileri götürmek uğraşında değil.

Yaptığım eleştiri yanlış anlaşılmasın: lafım dernek başkanlarına falan değil , sadece kavramları karıştırıp birilerini kötü köstermeye çalışanlara.

Bu yukarıdaki mesajdaki ifadeler yamaçparaşütü sporunda yıllarını harcamış pilotlara ve profesyonellere hakarettir. Bu cüreti nasıl kendinizde buluyorsunuz merak ediyorum doğrusu. Fikir sahibi olmak için öncelikle bilgi sahibi olunmalıdır unutmayın.

Özür dilemelisiniz..

Özay ZORLU

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ASİ » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 14:30)

hepimiz konuşurken alçakgönüllü olduğumuzu söylesekde aslınta türk milleti olarak şana, şöhrete, apolete deliler gibi aşığız. hepimiz pohpohlanmayı, diğerlerinden bir şekilde ayrılmayı, bir üstünlük gibi görmekteyiz. bu sebepten dolayı sitedeki nikc'lerimizin önüne konulan kırmızı apoletler hepimizi delirtti. hepimiz bir şekilde buna sahip olmayı istedik. bu bir yandan çok faydalı oldu. mesela ben artık +50 uçmak için daha çok mesayi harcar oldum. bence recep erol'unda bu şekilde mesayi harcayıp o kırmızı apoleti hak etmesi lazım. yoksa kulüp başkanlığı diğer pilotlardan üstün olduğunu göstermek için yeterli değildir. kur bi klüp topla 50 kişi, seçil başkan sonra gelsin kırmızı apolet. bu şekilde olacaksa bence gelmesin o apolet...

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 14:52)

Arkadaşlar konu biraz dağıtılıyor olabilir ama şu konu göz ardı edilmemelidir. Örneğin en popüler olduğu için Futbol Federasyonundan bahsetmek istiyorum, Futbol federasyonuna başkan olmak için iyi bir topçumu olmak lazım. Yamaç paraşütünde iyi bir eğitmen olmak için +50, +100 'mü yapmak lazım, şurası unutulmamalıdır ki musabiklık ayrı, eğitmenlik ayrı, amatör sporculuk ayrı konular.
Kısmet olurda Havacılıkla ilgili federasyonumuz kurulduğu zaman mevcut mevzuat gereği Federasyon seçimlerine +50 leri değil kulüp başkanlarını, temsilcilerini çağıracaklar. +50 yapmak sadece bizim havacılıkla ilgili kişisel gelişimimize faydası olacaktır. Bir vucutta ayakla baş arasında herhangi bir organımıza ayrıcalık tanıyamıyacağımız gibi bazı özelliklerimizi, kabiliyetlerimizi ayrıcalık gibi görmemiz yanlış olacaktır. Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
ASİ
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ASİ » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 15:03)

yani mustafa çelik demek istiyor ki; yarın öbürgün federasyon kurulduğu zaman sazı elemize alıcaz, +50 uçmuşsunuz +550 uçmuşsunuz bi önemi kalmıycak. önemli olan sporda başarılı olmak değiş idare etmek. siz yırtın kendinizi nasıl olsa daha sonra hepinizi biz idare edicez.

burdan başarılı yp'cilere sesleniyorum. (semih sayır, akın gökbulut, özay zorlu, tuncay tahtakın, hilmi ince, vs. vs.) sadece kendinizi geliştirmeye ve yarışmalara odaklanmayın . bi şekilde kulüp kurup başkan olun ki daha sonra bu işten anlayanların da federasyonda söz hakkı olsun. sonra iş işten geçti demeyelim. işi bilmeyenlere bırakmayalım.
En son ASİ tarafından 12.09.2008, 15:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 15:32)

Bu forumda amac ;
yeni insanlarin ucmaya baslamasini saglamak,
ucanlarin kendilerini surekli gelistirmelerine destek olmak,
ucanlara daima ileri hedefler gostermek, motive etmek, rekabeti artirmak,
ucus camiasi icindeki herkesin kaynasmasini saglamak,
ucusla ilgili verimli her turlu bilgi alisverisi yapmak ve bilincli ucucular olmak vb seyler

ve bu konularin tartisilmasi olmaliyken bakiniz konu nerden nereye gelmis.
Rutbe ve mevki sahibi olma konusunda ne kadar hevesli kisiler varmis.

Sonuc itibariyla ucus gelisimi ve basarilarinin haricinde bu forumda hic kimseye veya kurulusa baskaca bir prim verilmeyecegini soyleyebilirim.
En azindan ben burda oldugum surece....

Kullanıcı avatarı
ASİ
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ASİ » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 15:44)

akın abi forum'un saydığın amaçları dışında bence bir amacı daha var. o da insanların gözünü açmak. eğer yamaçparaşütü bir federasyon çatısı altında birleşecekse bunun liderleri ve öncüleri de bu spora alın terini vermiş başarılı, işten anlayan kişiler olmalıdır. havacılık kulüplerini siyasi parti veya ocak gibi gören kişilerin başımızda olmasını istemiyorum. bu taviz bir kere verlidi mi bir daha geri dönüşü pek mümkün olmuyor.

dağcılık federasyonundan deneyimliyim. işin başında işten anlamayan o kadar çok kişi var ki. sonunda bu işe gerçekten kendini adamış insanlar bile sonunda bıktı ve meydanı onlara bırakmak zorunda kaldı.

bizim camianında bu şekile gelmesinden korkuyorum

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 15:55)

bence de konu biraz sertleşmiş. hemen yumuşatalım.

paradox benim de bu rütbe sistemiyle ilgili olarak bir önerim var. mevcut başlıklara birde ACRO PİLOTU ve ACRO YARIŞMA PİLOTU bölümlerinin eklenmesi kanaatindeyim. yani nasıl xc uçanlanlar gps kaydıyla bunu resmiyete döküp +50-100 gibi rütbeler alıyorlarsa, moderatörlerin belirlediği acro hareketlerini yapıp uçuş videoya ekleyenlere de acro pilotu rütbesi verilebilir. Bu kategorideki yarışmalara katılıp derece yapanlara da acro yarışma pilotu ünvanı verilebilir.

ayrıca şu andaki yarışma pilotları rütbesi de XC YARIŞMA PİLOTLARI olarak değiştirilmelidir.

kişisel fikirlerimdir. saygılarımla
En son KARAGÖZ tarafından 12.09.2008, 15:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mebi
Ad Soyad: Semih Yaşayanlar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen mebi » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 15:55)

Herkeze selamlar,bence Ali Yücer arkadasimiz gerekli cevabı zaten vermis,tartısmanın bir anlamı olmadigini dusunuyorum.

saygılarımla.Semih Yaşayanlar.

gürhavk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen gürhavk » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 15:56)

Özay kardeşim ben kulüp başkanı değilim bunu önce araştırıp öyle zıplasaydın keşke. Ama yazık hemende nasıl balıklama atlıyorsun. Ben havacılık camiasını hala anlayamıyorum. KİŞİSEL ZEVK VE TİCARİ AMAÇ kelimesini niçin kötüleme amaçlı söyliyeyimki. Kulüp başkanlarıda uçuyor ama harcadıkları emek daha fazla. Bunu lütfen beyninize kazıyın.
Engin bey Sizi tanımam ama bilmediğin bi konu için sende kusmasan. BEN KULÜP BAŞKANI DEĞİLİM. APOLET TAKMA GİBİ Bİ DERDİMDE YOK.Benim yp için harcadığım mesaiyi bir bilsen varya........

Mustafa Çelik kardeşimizin yazısına istinaden bişey yazalım dedik. Ama ben sizin derdinizi anlıyom. Benim yazdığım yazı için yamaçparaşütü sporunda yıllarını harcamış pilotlara ve profesyonellere hakarettir diyen sayın özay ZORLU yamaçparaşütü sporunda 5 YILDIR EMEĞİNİ PARASINI VAKTİNİ HARCAYAN bana sen ne cüretle özür dile diyebiliyorsun.

Kullanıcı avatarı
Aviator
Ad Soyad: R. Özay Zorlu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

...

Mesaj #13 gönderen Aviator » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 16:10)

Sayın Erol,

Yazımın herhangi biryerinde sizin başkan olduğunuzu mu söyledim acaba? :) gurhavk ın başkanının kim olduğunu da çok iyi biliyorum.

Sizi tekrar yazımı okumaya ve tüm xc pilotlarından , yarışma pilotlarından , delaer'lardan ve eğitmenlerden özür dilemeye davet ediyorum.

Türkçeyi kullanmayı bilmiyor , düşündüklerinizi ifade edemiyor veya okuduklarınızı anlamıyorsanız , bu konuda bir eğitim almanızı da ayrıca öneriyorum.

Mesajımı sayın erol'un üslubu hakkında fikir vermesi açısından kendi yazısından alıntılarla noktalıyorum:
"önce araştırıp öyle zıplasaydın keşke"
"Ama yazık hemende nasıl balıklama atlıyorsun"
"Engin bey Sizi tanımam ama bilmediğin bi konu için sende kusmasan"
"Ama ben sizin derdinizi anlıyom"

Özay ZORLU

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 16:22)

8) ..... saygılarımı sunuyorum ...
ozay'ım hatırlıyormusun ziya nın 120 km- 70 km ve seninde 90-80 uçtuğun hafta sonları 3000 km. yol yapmıştık ...koyunların içinde yattık ,gece fırtına koptu ..sabah çadırlarımız üzerimizde çarşaf olmuştu ... ne gerek varmış ... bursa-sivrihisar-kapadokya-kayseri-konya-afyon-eskişehir yapmıştık...
ne gerek varmış...

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Bilalk » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 17:08)

Arkadaşlar bu kadar gerilmeye gerek yok;
Arkadaşım Recep biz zevk için "XC" kendi egolarımızı tatmin etmek için veya kişisel zevklerimiz için uçsaydık bu spor bu kadar gelişmezdi ülkemizde. Malzeme satışı konusunda ise ticari kaygı ve amaçlarla bu işler olsaydı bu kadar sıfır malzeme olmazdı malesef ülkemizde. Bir çok "Delaler arkadaşımız zevk için degil amme hizmet davası için yapıyor bu işi benim bildigim" degilse begenmedigin en basit kanadı 2500 Euro altında bu ülkede alamazdın.

Her uçan, satan ve çalışan insanın bir emegi var bu sporun gelişmesi için! O BU ŞU diyerek ayırmak bence yanlış arkadaşların dedigi gibi camiaya yanlış anlaşmadan dolayı özür dilemek seni kücültmez aksine yüceltir...

Selamlar

Bilal KAYA

YPÖ THK&FAI:04
TYPÖ THK&FAI:04

gurkud yazdı:Eğitmenlik konusunda haklısınız ama kulüp başkanlarının da orada isimlerinin olması iyi olur diye düşünüyorum. Havacılığa her türlü katkıda bulunan KULÜP BAŞKANLARI BU RÜTBEYİ Yarışma Pilotu, XC 50+Club, Dealer arkadaşlar gibi kişisel zevk veya ticari amaçla bu camia içinde değiller. Ali Bey size kolay gelsin...

gürhavk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen gürhavk » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 18:16)

Yapma be Bilal Hoca sendemi? (kişisel zevk veya ticari amaç) bunun neresine özür dileyeyim. Konuşma ve yazma yeteneği çok iyi olan arkadaşlar acaba bi yaralarımı varda bu kadar, hararetli ve ateşli bi şekilde saldırıyorlar.

ALİ KARDEŞ RAETİNG RAETİNG

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
:
Yönetici
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 5 yıl önce (12.09.2008, 22:59)

Tartışmalarda üslüplara dikkat edersek gerginlik çıkmayacak diye tahmin ediyorum.

Reyting gibi bir kaygımız yok, günde 1 kişi girsin ama yeterki hedefine/bilgiye ulaşsın bizim için yeterli.

Hoşçakalın

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 5 yıl önce (13.09.2008, 18:26)

Tüm camiadan özür dilerim. Haddime düşmeden bir konu ortaya attım. Eğitmenler ve Kulüp başkanlarıda belirtilsin dedim. Arkadaşlar kabiliyetsiz birisiysem xc yapamayacaksam bu sporla ilgilenmemem, uğraşmamam mı lazım. Sadece hafta sonu uçucusu olamazmıyız.
Akın hocam sizin bu sitede bir göreviniz varsa daha sakin ve tarafsız olmanız lazım diye düşünüyorum. Yazınızda ''Sonuc itibariyla ucus gelisimi ve basarilarinin haricinde bu forumda hic kimseye veya kurulusa baskaca bir prim verilmeyecegini soyleyebilirim. '' demişsiniz, dikkat edecek olursak burada uçuş gelişimi ve başarı ibaresi kullanmışsınız yani her türlü sıkıntıya girerek malzeme temininde bulunan arkadaşları bir anda saf dışı bırakmışsınız. ŞİMDİ TEKRAR SORUYORUM SİVİL TOPLUM KURULUŞUNA ÖNCÜLÜK YAPMIŞ, KULÜP BAŞKANLIĞI YAPAN BİR ARKADAŞIMIZIN VEYA EĞİTMEN BİR ARKADAŞIMIZIN BELİRTİLMESİNİN NE MAHSURU VE SAKINCASI OLABİLİR.
Ali hocam konuyu kısaca kestirip soğumaya bırakmanız olmaz. Malzeme Satışı çok basitmi görülüyorda Dealar ifadesi kullanılabiliyor, Eğitmen ifadesi kullanılamıyor veya Kulüp başkanı ifadesinin bu camiaya ne gibi bir zararı olabilir.
Saygılarımla.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulubü Başkanı

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
:
Yönetici
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 5 yıl önce (13.09.2008, 18:52)

Selamlar

Dealer için üretici firmanın sitesinde o kişinin/firmanın adı olması şartı aranıyor.
Ama daha öncede dediğim gibi eğitmenlik için hangi belgeyi muhattap alıcaz o belli değil. Yoksa eğitmenlik rütbesine bende sıcak bakıyorum ama yönetimdeki diğer arkadaşların ortak fikriyle buna karar verebiliriz.

Kestirip soğusun istemiyorum sadece üslüp u bozup konu kavgaya dönüşmemesi için uyarı yaptım, konuşup ortak çözüm bulmamızın bir zararı yok.
Ben forumu kendimin olarak görmüyorum, her kararı ya diğer arkadaşlarla yada forumdan gelen tekliflerle yapıyorum. Forumun gelişmesi için herkesin fikri ve katkısı önemli. Bunlardan uygun olanları en son aramızda tartışıp o şekilde karar veriyoruz. Yeni fikirlere, önerilere herzaman açığız. Ama forum için uygun olanları uygulamak işleyişin sağlıklı olması için önemli.

Kullanıcı avatarı
Fahri Çavdar
Ad Soyad: Fahri Çavdar
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen Fahri Çavdar » 1 on yıl 5 yıl önce (13.09.2008, 19:19)

Merhaba Arkadaşlar,
Mustafa Çelik arkadaşımzın teklifinin üzerine bu kadar sert bir üslüpla gidilmesi beni şahsen çok şaşırttı.Böyle olmamalı.