firefox tarayıcıda sitede sorunlu etiket

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

firefox tarayıcıda sitede sorunlu etiket

Mesaj #1 gönderen foton » 1 on yıl 4 yıl önce (11.04.2010, 11:40)

merhaba,

sayın site yöneticisi kullanmaktan zevk aldığım bu güzel sitenin bir özelliği malesef canımı çok sıkıyor. ben sürekli firefox tarayıcısı kullanıyorum, siteye girdiğimde konu başlıklarının üzerine mouse ile geldiğimizde açılan küçük bilgi penceresinde çıkan konu özetini çok kullanıyorum, lakin firefox taraycısıyla gezintide bu pencereler açılıp kapanmıyor. kapanmayan küçük pencereler üst üste binerek başlıkları okunmaz hale getiriyor. bu soruna bir çözüm bulursanız sevinirim. kullandığım firefox sürümü 3.7, deneme IE 8 ile yapılmıştır.

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 4 yıl önce (11.04.2010, 12:52)

Merhaba

Firefox un güncel versiyonu şuan için 3.6.3 dür.
3.7 ise henüz beta aşamasında bile değil halen alfa aşamasındadır. Yani alfa aşaması sadece test amaçlı kullanılır, programlar beta olmadan hatta, güncel versiyon olarak yayınlanmadan kullanılması program yapımcıları tarafındanda tavsiye edilmez, sadece test amaçlı kullanmanızı önerirler.

Ben deneme yapmak için firefox 3.7 alfa5 versiyonunu yükledim ve ondada bir sorunla kaşılaşmadım. Safari ve explorer ın sürümlerinde de belirttiğiniz durumla karşılaşmadım.
Aklıma gelen son fikir, kullandığınız bazı eklentilerden dolayı olabilir yönünde.
3.6 versiyonu ile deneme şansınız varsa deneyip haber verirseniz sevinirim.

Hoşçakalın

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Ad Soyad: Halil Akdeniz
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 4 yıl önce (11.04.2010, 20:15)

Ben hem expolear hem de mozilla firefox kullanıyorum ve böyle bir sorunu hiç yaşamadım. Firefox 3.6 kulanıyorum ve konu özetleri küçük pencere de de herhangi bir sorun yok. Paradoxun dediği gibi bie firefox 3.6 yı kullan. Bide pc ni anti virüsle tarat belki virüsde bulaşmış olabilir.

Kullanıcı avatarı
foton
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen foton » 1 on yıl 4 yıl önce (12.04.2010, 14:53)

merhaba,

en güncel sürümleri kullanarak internet tarayıcımda güvenli sörf yapmak istediğimden evimde ve iş yerimdeki bilgisayarlarımda firefox'un resmi son sürümü olan 3.6.3 sürümünü zaten kullanmaktayım, 3.7 deneme amaçlı ama ordada hala aynımı diyerek denedim sonuç aynı idi. neyse sonuçta 3.6.3 sürümünü üç ayrı bilgisayarda kullanıyorum hepsinde aynı ve aslında sık tekrar sebebini buldum sanırım, yani hatanın ortaya çıkış şeklini.
mouse imleciyle sayfada hareket ederken bir başlığın üzerine birden fazla giderseniz ve yaklaşık 3 saniyeden fazla imleç başlık üzerinde kalırsanız açılan bilgi penceresi sayfaya yapışıyor, diyelim özetine baktığınız bağlantıya tıkladınız, konuyu okuyarak geri dön düğmesine bastınız, deminki açılan pencere hala orada duruyor, başka başlıklarada baktıkça artık liste okunmaz hale geliyor. fili tarif edeceğime resmini göstersem daha yerinde olacak buyrun siz karar verin...
Dosya ekleri
firefox_hata_2.JPG
başka bir sayfada yine aynı durum
firefox_hata_1.JPG
sürüm bilgi penceresi olmadan görününen hali
firefox_hata.JPG
evet yapışan pencerecikler, hangi sürümü kullandığımı görün diye sürüm bilgi penceresinide açtım. üzerine tıklayarak büyütülmüş halini görebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
:
Yönetici
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 4 yıl önce (12.04.2010, 23:08)

Merhaba demek istediğinizi anladım, tam olarak şöyle oluyor. Bir kaç kez üstüne gelince veya 3 saniye bekleyince değilde, üstüne gelip linke tıklayıp halen linkin üstünde mouse beklerse yani açılan o ufak pencere açık iken sayfa değişirse geri dönüldüğünde pencere açık kalıyor. Ama linke tıklayınca mouse u kıpırdatırsanız ve pencere kaybolursa geri dönünce sorun olmuyor. Baya çabaladım dediğiniz olayı yapmak için aslında :) Çok sık veya herkese olabilecek gibi bişey değil. Yinede bir çözümü varsa halletmeye çalışırım.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Hoşçakalın

Kullanıcı avatarı
foton
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen foton » 1 on yıl 4 yıl önce (13.04.2010, 09:38)

merhaba,

:) yok sayın admincim maksadım sizi zorlamak değil, sadece bildirim yapayım dedim bu hata dediğiniz şekilde oluştuktan sonra aynı şekilde yapmasanızda açılan pencereler yapışıp kalıyor. bilmem belkide garip olan benim, benim başıma sık geliyor, linkine sağlam adamım :) tıkladıktan sonra bir yerlere ayrılmıyorum :) neyse benden bildirmesi, sonuçta sitenin gelişmesi herkes gibi benimde hoşuma gidiyor, eksik kalmamalı :lol:

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
:
Yönetici
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 4 yıl önce (13.04.2010, 10:09)

:) Bildirdiğiniz için teşekkürler