telsizler

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
muygur
Ad Soyad: Muvaffak Uygur
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen muygur » 1 on yıl 4 yıl önce (03.12.2009, 20:25)

Merhabalar,

Sanırım Y.P. camiamız büyük ölçüde Aselsan Cobra marka telsizlere endekslenmiş durumda. (Yaesu ve türevi olan ve lisans istenen cihazlar hariç)
Hiç Midland kullanan arkadaşımız oldumu acaba? Ben biraz inceledim tanıtımında 42 Km.den bahsediliyor fiyatı çok ucuz (250-270 Tl. arası)ve Yaesu gibi lisans istenen telsizlerle de iletişim kurabiliyor.Sanırım dezavantajı Türkiyeden alınan Cobralarla iletişimi olmaması...:) Bu arada Hemalhemsat.com sitesinde Midland olarak ararsanız, bu telsizler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Muvaffak UYGUR

Kullanıcı avatarı
Bülent Aydın
Ad Soyad: Bülent Aydın
:
Moderatör 50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: puxing

Mesaj #22 gönderen Bülent Aydın » 1 on yıl 4 yıl önce (03.12.2009, 21:37)

ugurci yazdı:yp için amatör telsiz olarak puxing 888 modeli için VHF ya da UHF band olanlardan hangisini tercih etmek daha uygundur

PX-888 VHF 136-174Mhz modeli Yp camiasında daha çok kullanılan bi model. Yarışmalarda da genelde VHF frekans aralığında haberleşiliyor.

Ancak Yp camiası dışında amatör telsizcilerin kendi aralarında ağırlıklı olarak UHF 400-480MHZ frekanslarını kullanmaktalar.

Tercih sizin, ancak bu telsizler için lisans gerektiğini tekrar hatırlatmakta fayda var.

Kullanıcı avatarı
mbakar
Ad Soyad: Mesut Bakar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

aselsan kobra

Mesaj #23 gönderen mbakar » 1 on yıl 4 yıl önce (04.12.2009, 23:46)

arkadaslar sızlerle aselsan kobralar hakında bır bılgıyı paylasmak ıstıyorum bundan bıryıl once aselsan kobra telsızlerden aldım gecen sure zarfında pillerı bıttı ben de sarjlı pil alkalin aldım ama ne yazıkkı sarj cıhazı sarj etmıyor ogren dım kı servısınden orjınal pillerinden almak gerekıyor mus ve yenıden aldım su an sorunsuz sarj oluyor kullanan arkadasların dıkkatıne

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön