Ozone Buzz Z4 - Ozone Rush 3 - u-turn blacklight

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
HeredaS
Ad Soyad: Adem Bekdemir
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen HeredaS » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 15:47)

Teşekkürler bilgiler için,Bende de şimdi ikilem başlar gibi oldu :)

Kullanıcı avatarı
Attalos
Ad Soyad: Serkan Şakar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Attalos » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 19:51)

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Sıfır kanat almanın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. İkinci el alırken ne bulursan şansına oluyor. Sıfır alırken bütün alternatifleri değerlendirmen gerekiyor.
Ozone Buzz Z4 çok güzel bir kanat. Bu kesin. Benim gibi hafta sonu uçan bir pilota çok bile geleceğini düşünüyorum. Ne kadar uçuşum olursa olsun DV2 kanada geçmeyi hiç düşünmüyorum.
Kafama takılan Ozone Rush 3 yada u-turn blacklight alırsam çok sıkıntı yaşar mıyım?

Kullanıcı avatarı
OmerTR
Ad Soyad: Ömer Turgut
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen OmerTR » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 21:34)

Serkan bey buzz z4 alın uçuş hayatınıza mutlu bir plot olarak devam edin. Sizin beklentilerinizi bu kanat yeterince karşılayacaktır. Diyer iki kanat daha aktif pilotaj istediginden sizi sitrese sokabilir bu da uçuşdan zevk almanızı engeller. ( bu arada ben adı geçen iki markayida satmıyorum yani ticari bir kaygıyla yönlendirme yapmıyorum) sevgiler.

Kullanıcı avatarı
ahmetsen
Ad Soyad: Ahmet Şen
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 17 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen ahmetsen » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 22:57)

OmerTR yazdı:Serkan bey buzz z4 alın uçuş hayatınıza mutlu bir plot olarak devam edin. Sizin beklentilerinizi bu kanat yeterince karşılayacaktır. Diyer iki kanat daha aktif pilotaj istediginden sizi sitrese sokabilir bu da uçuşdan zevk almanızı engeller. ( bu arada ben adı geçen iki markayida satmıyorum yani ticari bir kaygıyla yönlendirme yapmıyorum) sevgiler.
Diğer kanatları bilmiyorum ancak buzz z4 başarılı stressiz bir kanat. Fazlasıyla tatminkar.

Kullanıcı avatarı
ta2aeb
Ad Soyad: Ergün Bilgin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen ta2aeb » 1 on yıl 8 ay önce (27.06.2013, 23:22)

Bir haftasonu pilotu olarak ozone buzz kanat ve oxygene 2 harnes kullanıyorum. Gerçekten kanat beni hiç şaşırtmadı harneste çok rahat. tavsiye ederim...

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 8 ay önce (01.07.2013, 23:17)

Serkan arkadaşların yorumundan da anlaşıldığı gibi ben derimki BLACKLİGHT al derim vede bana dua et derim.Tek kelime ile mükemmel bir kanat.Bu konu da sana da yardımcı olurum.Sana güzel uçuşlar.slm.

Kullanıcı avatarı
cansoycan
Ad Soyad: Can Soycan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen cansoycan » 1 on yıl 8 ay önce (02.07.2013, 19:19)

2012 model 3 saat uçuşu olan bir rush 3 sahibi olmak nasib oldu. İskenderun da festivalde 5 uçuş yaptım. Almadan önce benimde aktif pilotaj ile ilgili kafam karışıktı ama buzz seviyesinde bir pilot iseniz rush 3 ya da blaclight alın derim. Bir arkadaşımın kendini geliştirirsin tavsiyesi üzerine rush 3 aldım ve iyiki almışım. Süzülüş oranı, tepeye gelişi, kalkış, havada verdigi güven on numara. Havada beklediğim beni tedirgin edecek hiç bir unsurla karşılaşmadım. Öyle aktif pilotaj derken bam güm frenlere asılmak da kastedilmiyor zaten. Sanırım hiç bir kanatta da öyle bir durum soz konusu değil. Kanada müdahale ve her daim tetikte kalmayı öğretti bana. Zaten uçmadan önce bol bol yer calışması ile kanatla bir bütün oluyirsunuz. Ondan sonra zevkini çıkarmak kalıyor. Dönüşlerle uzun süzülüslerle havadaki güven veren yapısıyla ben pişman olmadım. Size iyi şanslar.

Kullanıcı avatarı
Ural32
Ad Soyad: İsmail Ural Sarı
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen Ural32 » 1 on yıl 8 ay önce (18.07.2013, 11:29)

Bu sıralar 1-2 kanat almak için araştırma içerisindeyim şu anda Up Ascent kullanıcısıyım,bence Up yani Alman mühendisliği,teknolojisi ve dayaklılığı fazla tartışılamaz,tercihim Up Kantega XC2 den yanaydı ama kanadın kilo limitleri konusunda sıkıntım var aynı zamandada biraz aktif bir kanada benziyor.
Bende Buzz Z4 ve Kantega XC2 arasında gidip geliyorum,Z4 ün kilo limitleri (75-95) tam bana göre.Yanı sıra bende sadece hafta sonları uçucusuyum ve artık termik dönmeye,cx ye ve güvenli yelken yapmaya başlamak istiyorum ve uzun yıllar 1-2 kanatla güvenli bir şekilde bu ihtiyaçlarıma karşılık verecek güvenli bir kanat.Araştırmalarıma göre dünya genelinde yp pilotları benim gibi düşünüyor en çok tercih edilen kanat sınıfıda 1-2 kanatlar.Böyle düşünen pilotlarında önceliği Buzz Z4 olduğunu gördüm.Eğer kilo limitleri konusunda Kantega XC2 de sıkıntım olmasaydı ilk tercihim Kantega XC2 olacaktı ama ben heralde Buzz z4 e daha yakınım..

Kullanıcı avatarı
Elektronikkurdu
Ad Soyad: Alper Erdoğan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Elektronikkurdu » 8 yıl 7 ay önce (22.08.2015, 22:00)

ahmetsen yazdı:2 Ay önce BuzzZ4 + oxsijen 2 harnes aldım. Kanadın performansı beklentilerimin çok çok çok üzerinde çıktı. İlk uçuşmda 2,5 saat gibi bir süre havada kaldım ve artık yoruldugum için indim diyebilirim. Termik tırmanırken kanat bana hiç tedirgenlik yaşatmadı. Tıtreme sarsıntı olmadı. Kanat tepeye çok rahat geliyor. Tepki süreside benim seviyem için gayet tatminkar. Agresif bir kanat değil. Kumaş kalitesine gelince daha ilk uçuşta küçük bir yırtık oluştu bile. Harneste keyif uçucuları için ideal. XC veya yarışmalar için olmaz. Çok kaliteli ahım şahım bir şey değil.

Sonuç hafta sonu uçan keyif uçucuları için hem kanat hemde harnes 10 numara doğru bir seçim olacaktır.

Bu arada tedirgin uçmak istemiyorsan ve emniyet senn için birinci önceliksede tercih etmen gereken kanat yine Buzz Z4

Memnun kalmışınız güzel ancak yırtırk nasıl oldu hemen takıldımı yoksa havada mı oldu bende düşünüyorum almayı ama güvenli olması ilk tercihim sakince uçuş için.

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön