evde yapan varsa ilham alsın bari :) ev yapımı kanat ;)

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

evde yapan varsa ilham alsın bari :) ev yapımı kanat ;)

Mesaj #1 gönderen foton » 1 on yıl 8 ay önce (07.08.2013, 04:57)

aşağıdaki videoyu sonuna kadar seyrederseniz eğer, genç bünyenin kafayı boşa sarmadığı, tek yüzeyli kanat hayaline sardırdığını görebilirsiniz. herşey evde yapılabilir, azim ve birazda para lazım, herkes bilir ki tüm extrem sporlar kafası tasına sığmayan genç bünyelerden filizlenmiştir. bizimde bir gün çimleneceğimiz umuduyla buyrun.

https://www.youtube.com/watch?v=xO4mGKHIru0

buda ev yapımı speedfly kanat ama biraz şamyel gibi olmuş, hiç değilse uçuyor yahut yamuluyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=qNMMhrxsD28

Kullanıcı avatarı
toocold
Ad Soyad: İlker Eren
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen toocold » 1 on yıl 8 ay önce (08.08.2013, 13:39)

Valla helal olsun. Ne kadar sağlıklı tartışılır.

Kullanıcı avatarı
Sahipsiz
Ad Soyad: Serkan Kurd
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Sahipsiz » 1 on yıl 8 ay önce (08.08.2013, 19:54)

Amatör birisi bunu evinde yapmaya cesaret ederken ülkemizde hiç paraşüt üreticisi yok. Deneyen oldu mu hiç duymadım.

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen foton » 1 on yıl 8 ay önce (08.08.2013, 21:23)

merhaba,
ticari olarak kanat üretmek baya maliyetli iş + güvenlik sertifikaları almak maliyet + piyasa sınırlı.

sadece kanat değil sky diving paraşüt, kite, yelken vesaire gibi geniş gam ve çeşitte üretimle ayakta kalınabilecek bir piyasa. nitekim küçük üreticiler hele bide sade kanat ürretimine odaklananlar zamanla silinip gidiyor.

fakat elyapımı olayı bambaşka, bunda bir sınır bir engel yok yani maddi bakımdan engeller olabilir ama en azından bu konuda öyle atla develerin gezindiği maliyetler yok. ne kadar istediğine ve kafa dediğin şeyin ne kadar iyi çalıştığına bağlı. hani ben kanat değil ama harnesle ilgili fikirler üretiyorum ve sanırım uygulaması daha basit şeyler gibi gibi.
neyse dediğim gibi evde kanat üretesi olan varsa yalnız olmadığını bilsin diye koydum videoyu, gerçi biliyordur. biz yerimizde otururken insanlar daha neler geliştiriyor kimbilir, ilk basejump uçuş elbiselerini görenler ne demek istediğimi anlamıştır :). sağlıcakla kalın.

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön