rüzgar hız ölçerim cörtledi aman bi yardım edin, onsuz uçamı

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

rüzgar hız ölçerim cörtledi aman bi yardım edin, onsuz uçamı

Mesaj #1 gönderen foton » 1 on yıl 7 ay önce (30.08.2013, 22:25)

merhaba,

ferropilot namıyla tanınan rüzgar ölçerim çalışamayı durdurarark şimdi sadece sinir katsayımı ölçüyor :). kalın kafalı kullanıcı sendromu yapıp daha dün çalışıyodu bu gün açtım çalışmadı diyecem, az çok tamir yapan biri olarak kendime küfretmekten korkuyom :), ama malesef olay aynen böle oldu.

aşağıda rsimlerde görüleceği gibi alet rüzgar sensörü döndüğü halde ısrarla sıfırda duruyor, averaj ve max ölçüm işaretleride kıllık yapar gibi düzenli olarak olması gerektiği gibi yanıp sönüyor. ihtimaller?

1- sensör bağlantısı koptu. bunu anlamak için sensörü kurcaalrken bide baktım amca zaten küresel bi döner kadranın içine yerleştirilmiş. zaar gereksizken pervaneyi korumak için düşünülmüş, daha bu süper özellikten yararlanamadan alet çalışmayı durdurdu. bu arada pervane son derece sağlıklı dönüyor.
2- elektronikler cörtledi. bu küçücük alette bu nasıl olur hiç fikrim yok ki alet sıcaklık ölçümünüde hala yapıyor.

evet fikri olan, bilen varsa acil yardım onsuz uçamam yoksa :). aldığım arkadaşı tam hatırlamıyorum yarım hatırladığımıda taciz etmeyim diyorum. eğer burdan ses çıkmaz ise artık tek tek malzeme satıcıları taciz etcem :).
Dosya ekleri
DSC_0052.jpg
DSC_0045.jpg
DSC_0044.jpg

Kullanıcı avatarı
Gültekin
Ad Soyad: Gültekin Kazandöğer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Gültekin » 1 on yıl 7 ay önce (30.08.2013, 22:53)

farukcum sıkıntı yok yenisini al tamamdır niye bukadar sinirlerini bozuyorsun senin sinirlerin alınmış halin süper dön eski moda :)

Kullanıcı avatarı
Misoskian
Ad Soyad: Yüksel Koçyiğit
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 22 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Misoskian » 1 on yıl 7 ay önce (30.08.2013, 22:59)

Benim süper bir fikrim var.. :) elimde 2 adet sıfır rüzgar ölçer var kutusunda bende istanbuldayım elden vereyim bitanesini kutudan çıkarır test eder alırsın fiyat da uygun 50 TL

Kullanıcı avatarı
foton
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen foton » 1 on yıl 7 ay önce (30.08.2013, 23:00)

abi alete fiziki bi baskım, kimyasal bi şiddet göstermişliğim olsa amenna diyerek yenisini alacağım lakin vallaha bişe yapmadım, ondan eski haline dönmesini istiyom :) . ayrıca su içinde 120, kuruda 150 tl. yani öle deme kendileri yükte hafif pahada ağır :)

Kullanıcı avatarı
Misoskian
Ad Soyad: Yüksel Koçyiğit
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 22 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Misoskian » 1 on yıl 7 ay önce (30.08.2013, 23:06)

3 de bir fiyata vereyim yenisini sanalpazar linkim http://www.sanalpazar.com/Dijital-Ruzga ... isp9960304

elden alırsanda 50 tl e vereyim bir sıkıntı olursa telafide ederiz.

Kullanıcı avatarı
foton
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen foton » 1 on yıl 7 ay önce (31.08.2013, 00:27)

maksat yenisini almak değil, maksat eldeki niye böle yaptı diye yola çıkıp benzerlerini çoklarında gördüğümden, belkide herkese bir yardım olur diye, çözümü zorlamak.
yani hala fikirlerinizi bekliyoruz arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 7 ay önce (31.08.2013, 00:55)

Bana kalırsa (kalmayabilir); aletle ölçümleri yapıp yapıp, patlak havada uçtun. bu sebeple alet; 'uleyn madem patlak havada uçucaksın, ne demeye benimle ölçüm yapıyorsun' diye bunalıma girdi. Yani sorun tamamen psikolojik. Sen şimdi, stabil bir deniz meltemine dogru aleti doğrultup ölçüm yapıp psikolojisini düzelt, bir nevi meditasyon yap. Yoookkk, işe yaramazsa; 'uleyn dünyanın parasını verdim ben bu alete iki günde bozulmaz herhalde' psikolojisinden kendini kurtarabilmek için, acuuk kesenin ağzını açıp birkaç seans psikoloğa git. Psikoloğa verdiğin paranın yanında, alete verdiğin para devede kulak kalacak ve artık aleti önemsemeyeceksin.
Olaki bu seferde, psikoloğa verdiğin paraya değermiydi değmezmiydi ayrımına düşersen; aç yeni bir konu yardımcı oluruz. Buralardan, oralara kucak dolusu saygı ve sevgiler. :evil:

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen bartsay » 1 on yıl 7 ay önce (31.08.2013, 06:35)

Yakindaki bir mteo istasyonuna git
Kpss ile yeni ise girmis bir memur ara
Eskiler olmaz
Benim bu konudaki tecrubem bu,
Genelde zeki öğrenciler okurken kpss ile bir memuriyete giriyor ve mekanik, elkt. Gibi konulara merakli oluyorlar
Meteo istasyonunda senin ruzgar olcerin buyugu olduguna gore anlayan biri var dir
Ama en akillicasi yenisini al 50 tl

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen atamturk » 1 on yıl 7 ay önce (31.08.2013, 18:13)

bingaldağını cörtledcene zembeleğini kurup,alengirli bir şekilde ayarlayabilirsin amma velakin eksantiriği kaymış olduğundan,dingil ayarını istinaden akümülatörüde mefta olmuş olabilir........sanırım anlatabildim......:)

Kullanıcı avatarı
foton
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen foton » 1 on yıl 7 ay önce (31.08.2013, 21:42)

merhaba,

içinde mühendis, yahut elektronikten anlayanı olmayan sevgili dostlarım, tamam bi roket parçası değil ama benim gibi her daim kum antremanı yapan birinin illa sahip olması gereken bi alet.
bu gidişle aleti bana parçalatacaksınız olan o olacak. daha yeni tamamladığım kesal 3000 makinamla icabına bakıcam artık :). (merak eden varsa resmini eklerim)

mevzu para yahut yenisini almak değil maksat hayrımız dokunsun olayı idi, anlaşılan kendim hayra dokunacam :)

neyse çalışmalarım sonuç verirse bi fotoroman vermez ise bi ihtiyaç listesi yayınlayacağız en azından bu anlaşıldı :(

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön