Mistral mi? Blacklight mi?

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ustunh
Ad Soyad: Halil Üstün
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 13 / 1
Pilot Menüsü: 

Mistral mi? Blacklight mi?

Mesaj #1 gönderen ustunh » 8 yıl 9 ay önce (11.06.2015, 14:26)

Selam arkadaşlar. Yeni bir kanat alacağım. Aklımda mistral7 ve blacklight var. Amacim mumkun oldugu kadar havasa kalabilmek. Tecrübeli arkadaşlardan yorum alabilir miyim. Hangisini niye tercih etmeliyim. Aktif/pasif güvenlik, süzülme vb. Acilardan + ve - yönleriyle karşılaştırirsaniz sevinirim.

Ya da birak bunları git Carrera mi al dersiniz. 😈

Kullanıcı avatarı
rugal
Ad Soyad: Emre Bulat
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen rugal » 8 yıl 9 ay önce (12.06.2015, 00:31)

bir blacklight kullanıcısıyım daha önce hiç mistral 7 ile uçmadım ,ama kanadım hakkında şunları söyleyebilirim kanadın tüm ipleri paltosuz bundan dolayı çok dikkat etmek gerekiyor ozellikle adana, mersın takeofları için özen gerektiren bir durum tabi doğrudan hız ve performans için yapılmış , kanat oldukça hafif neredeyse 1-2 km rüzgarda bile tepede kendi kendine durabiliyor, chili 3 kullanan abilerim chiliden daha hafif olduğunu söylüyorlar tüy gibi geliyor bana :), termiklerde freni fazla sevmeyen bir kanat tırmanış hissi benim çok hoşuma gidiyor, deep stall a dikkat etmek gerekiyor deep stola yatkın bir kanat , gerçekten uçarken xc kanat havasını tattırıyor , ip boyu diğer kanatlara oranla küçültülmüş yelken için kalkışta rüzgar +25 km ise altına çok kontrollü girmek gerekiyor yoksa twist kalkışa meğilli onun için kendi rüzgar limitini çok iyi bilmek gerekiyor,kalkışta kulaklara dikkat kravatı seviyor, sıfır rüzgarda oldukça hızlı ve çok iyi süzülüyor ilk başlarda planlamadığım yerlere iniyordum açıkcası kanat gerçekten, uçmak için tasarlanmış yelkende rüzgar azalınca herkes patlarken ben yelken dönmeye devam ediyorum, ben seviyorum bu kanadı bazı huyları olsada, daha yenı yeni alıştım gerçekten bana çok şey öğretti , havada güven hissi oldukça iyi kullanımı oldukça rahat , termiklere yeni yeni adım atıyorum beni ileri seviyeye taşıyabilecek bir kanat olarak görüyorum, Size:SM kiloM: 78

Bende araştırırken şu videoyu görmüştüm
ozone deltayla rekabet ediyordu
https://www.youtube.com/watch?v=y5iH5-hETuo

Kullanıcı avatarı
ustunh
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ustunh » 8 yıl 9 ay önce (12.06.2015, 08:11)

Hımm. Teşekkürler emre hocam. ..

Kullanıcı avatarı
cali_calimero
Ad Soyad: Haci Ceylan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen cali_calimero » 8 yıl 9 ay önce (12.06.2015, 09:11)

Mi7 derim diger kanadi kullanmadim ama ilk terkmik ucusumda 30km yaptirdi bana ve acemiydim hava hizi cok iyi arka ruzgarla 60+ gidiyor suzulme orani fazla ileri 1-2 ve 2 seviyeye oldukca yakın orta sinif bir kanat 1kanatlar gibi degil spiral lerde dalarken birazdaha dikkatli olmak gerekir diye dusunuruyorum çünkü oldukca hizli daliyor inislerde ozellikle palya vermenize gerek yok kanat hizi size yeterli oluyor. Fiyat olarakta uygun 1850euro

Kullanıcı avatarı
Bahadir Metin
Ad Soyad: Bahadir Metin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Bahadir Metin » 8 yıl 9 ay önce (13.06.2015, 00:03)

Ikiside guzel kanatlar bende mistral6 kullanicisiyim blacklight kullanma firsatim olmadi. Fakat mistral hem ucus guvenligi acisindan hemde performansi acisindan tatmin edici. Hiz icin tasarlanmis manevralarda biraz agresif 85 kiloyum kanadim 85-105 ust limte yakin oldugum icin muhtemelen. Fiyat kalite indeksine bakilirsa mistral bana daha yakin gozukuyor. Kazasiz belasiz iyi ucuslar.

Kullanıcı avatarı
Polat
Ad Soyad: Polat Yalçın
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Polat » 8 yıl 9 ay önce (13.06.2015, 13:50)

Dostum Mistral 7 ile uçuyorum, kendi adıma güzel bir kanat olduğunu ifade edebilirim ama Blacklight ile bir kıyaslama yapamam. Ama şunu tavsiye edebilirim Carera alma :D bizde 2 tane var kimse uçmak istemiyor. Uçanlar kanadın kendi kategorisine göre çok agresif ve hareketli olduğundan şikayetçi. Gin durumun farkına vararak sonrada ek kolon yaptı diye biliyorum.

Kullanıcı avatarı
ustunh
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ustunh » 8 yıl 9 ay önce (13.06.2015, 15:08)

Teşekkürler arkadaşlar. Birinden birini alana kadar kafa karışıklığı devsm edecek gibi.

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen hsiray@ttnet » 8 yıl 9 ay önce (15.06.2015, 23:58)

Halil sen Blacklight al derim.

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön