Flymaster Çalışma Grubu Kurulması

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Flymaster Çalışma Grubu Kurulması

Mesaj #1 gönderen PROFLY » 7 yıl 11 ay önce (01.04.2016, 11:53)

Merhaba arkadaşlar

Flymaster cihazlarla ilgili gelişmeler durmaksızın devam ediyor ve devamlı yeni özellikler çıkıyor.

3-4 yıl kadar önce tüm cihazların menülerini Türkçeye çevirip aynı zamanda klavuzlarını da Türkçeleştirmiştim. Fakat menulere eklenen yeni özellikler ve klavuzların değişmesi sebebi ile bu konuda tekrar bir çalışma yapma ihtiyacı doğdu.

Flymasterin çok populer bir cihaz olması; ve kullananlar arasında ingilizcesi benden de iyi arkadaşlar ve özellikle üniversitelerde okuyan genç beyinler olması sebebi ile birlikte bir çalışma yapmak istedim. Çeviriye yardım edecek yada en azından kontrol etmek isteyenlerin desteğine açığım. Amacım en doğru kelimeleri kullanmak, uyarlamak ve Türk pilotlarının işini kolaylaştırmak.

Yapılacak 3 iş var.

1) Cihazların menusundeki her bir kelimenin Türkçe karşılığını bulmak veya üretmek. zaten elde şu ana kadar bunlar ilgili yapılan bir çalışma var. Yardımcı olcak arkadaşlar için kolay bir iş. Dosyaları yollayacağım kontrol edecekler; yeni özellikler üzerinde birlikte düşüneceğiz.

2) Klavuzların çevirilmesi: Bu biraz daha zorlu bir iş. Bu işi ingilizcesi ve pilotajı iyi üniversite gençliği de güzelce yapabilir. Elde önceki çeviri var. onlar da bunu yaprken faydalı olacak. Elbette bu işin bir karşılığı olacak :) Sponsor benim.

3) yayınlamadan önce kontrol etmek isteyen arkadaşlara gönderebilirim. Bu da son aşama. sonra yayınlama

Yardımcı olmak isteyenler bana face üzerinden de ulaşabilir
https://www.facebook.com/bursahavacilik

Sevgiler
Mesut

Kullanıcı avatarı
Burcu Demirörs
Ad Soyad: Burcu Demirörs
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Re: Flymaster Çalışma Grubu Kurulması

Mesaj #2 gönderen Burcu Demirörs » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 14:25)

Herkese merhaba,

Flymaster NAV SD Serisinin kullanımını herkes için kolaylaştırmak adına, HeliCo Dil Hizmetleri olarak bu serinin kullanım kılavuzunu Türkçeye çevirmeyi üstlenmek üzere anlaşmış bulunuyoruz. Hem yıllardır bu sporu yapıyor olmamız, hem de mesleğimin tercümanlık olması nedeniyle her iki konudaki bilgi ve tecrübemizi birleştirerek güzel bir sonuç elde edeceğiz. Camiaya cihazla elinize ulaşabilecek profesyonellikte Türkçe bir kılavuz kazandırmış olacağız. Bunun dışında zaman zaman yerelleştirmeler yaparak cihazın Türkçe menüsünde de camianın ihtiyaçlarına uygun bazı değişiklikler yapacağız. Bu güzel cihazı sizin için daha kullanışlı hale getirecek olmaktan memnuniyet duyarız.

Keyifli uçuşlar dileğiyle...

Burcu Demirörs
Rasim Esen
HeliCo Dil Hizmetleri
http://www.helico.com.tr

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Airbender » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 14:55)

Tebrikler ve teşekkürler... :++:

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen PROFLY » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 13:10)

Burcu ve Rasim'e şimdiden kolay gelsin diyor; teşekkür ediyorum. Klavuzlarla ilgili çok güzel bir çalışma yapacaklarına eminim.

Ayrıca cihaz menüsünü de kendilerine ilettim. Bu konuda da birlikte çalışacağız. Cihaz menülerindeki Türkçe dil seçeneğine yeni özellikleride ekleyeceğiz.

Şimdiden camiaya hayırlı olsun

Mesut

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön