Ozone BUZZ Z5 Kullanıcı Yorumları

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ahmetsen
Ad Soyad: Ahmet Şen
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 17 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Ozone BUZZ Z5 Kullanıcı Yorumları

Mesaj #1 gönderen ahmetsen » 7 yıl 10 ay önce (13.05.2016, 13:21)

Arkadaşlar selam;
Ozonun en çok satılan kanatlarından birisi olan ve bir çok pilota hitap edebilen BUZZ Z5 hakkında kullanıcı yorumu almak isteyen yok mu? Uçuşları başladı. Kullananlardan yorumları alalım bakalım. Ben şimdiden 5-6 saati devirdim. Yakında SIV'ini de tamamlar ve güzel bir kullanıcı görüşü oluştururum. Neredesiniz BUZZ'cılar....

Kullanıcı avatarı
alidurmuş
Ad Soyad: ali haydar durmuş
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Ozone BUZZ Z5 Kullanıcı Yorumları

Mesaj #2 gönderen alidurmuş » 7 yıl 9 ay önce (19.05.2016, 13:13)

sıv de gayet güzel önden kapama asimetrikde kanat direk acıyor rush4 kullanan abilerim bile buzz 5 i çok sevdi. süzülüşü ve emniyeti gerçekten çok iyi fakat ozone malzeme kalitesi olarak bu kanatta yine düşük kalite sergilemiş.

Kullanıcı avatarı
oozgul
Ad Soyad: osman özgül
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen oozgul » 7 yıl 8 ay önce (01.07.2016, 01:09)

Ahmet bey, siv görüntülerinizi izledik, heyecanla değerlendirmelerinizi bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
ahmetsen
Ad Soyad: Ahmet Şen
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 17 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ahmetsen » 7 yıl 8 ay önce (01.07.2016, 08:27)

Selam. Buzz Z3 - Buzz Z4 ve Buzz Z5 ile uçan birisi olarak Buzz serisinin kendi kulvarında gayet başarılı bir kanat olduğunu söyleyebilirim. Özellikle hafta sonu pilotu olan arkadaşların hemen hemen her türlü talebini karşılayacak bir kanat. Yaklaşık 3,4 saat aralıksız termik uçusu, en az 2 saatlik yelken uçuşu ve kanadın Full SİV'ini yapan birisi olarak diyebilirim ki;
1. Kanat kesinlikle affedici ve pilotaj hatalarında ani tepkiler vermiyor. Çok absürt hatalar yapılmadığı taktirde de saldırma, atlama gibi huyları yok.
2. Stoll'a girmek diğer buzz serilerine göre kopekbalığı profilinden dolayı daha zor. Stoll çıkışları gayet temiz. 1 dk fazla back fly yaptım hiç zorlamadı ve gayet stabil uçtu.
3. Kıpır kıpır bir kanat değil (bu durumu bazı pilotlar iyi bazı pilotlar kötü yorumluyor), pilotu uçarken tedirgin etmiyor.
4. Uçarken kanadı rahat bırakırsanız sizi termiğe doğru götürüyor. Termiğe akışı ve termik içindeki stabilizesi gayet iyi.
5. Buzz Z4'e göre bir çıt daha enerjik, dönüşler daha hızlı. Daha iyi süzülüyorda diyebilirim.
6. Rush 4'le termikte uzun süre yan yana döndüm. Rush 4 daha hızlıydı veya daha iyi tırmanıyordu diyemem. Buzz Z5 ile Rush 4 termik içinde aynı hemen hemen aynı performansı sergiliyorlar diyebilirim. Süzülüşte de çok bariz bir fark hissetmedim. Zor havalarda Rush illaki farkını koyacaktır. Rush ilede uçtum. Onunda keyifli bir kanat olduğunu söyleyebilirim.
7. Diğer buzz serilerilerinde kulakları kapattığınızda otomatik açılırdı. Buzz Z5 de bu artık öyle değil. Açmak için muhtemelen bir kaç pompa yapmanız gerekebilir. Eğitmenler bu hususa dikkat etmeli. Hemen açılmaması bence daha iyi olmuş. Eskisine irtifa kaybetmek için uzun süre kulakları tutmanız gerekiyordu ve aşırı güç kaybettiriyordu. Bunda kulakları kapatmak hem kolay, hemde kapalı tutmak için aşırı güç kullanmanız gerekmiyor. Yorulmuyorsunuz.
8. Kapanmalara verdiği tepkiler ve emniyet ile ilgili hususlar aynen korunmuş. Önden ve asimetrik kapanmalarda büyük ihtimal müdehale gerektirmeden kanat kendi kendine açacaktır (bu yazdığım uçuş koşullarına göre değişiklik gösterebilir, lütfen SİV yapmadan yelken ve termik uçuşu yapmayınız). Hop dalayım, hop döneyim eğilimi yok.
9. Speetle kapanmalarda normal kapanmalarla hemen hemen aynı tepkileri veriyor.
10. Malzeme kalitesi konusuna gelince ben en ufak bir zafiyetini görmedim. Yeni nesil kanatların hemen hemen hepsinin kumaşları zaten aynı fabrikalardan çıkıyor. Sanırım asıl sorun bizim takeoff / iniş alanlarımızda ve kanat yanında sigara içen, sigara izmaritini söndürmeden takeoff'a atan GERİ ZEKALI PİLOT arkadaşlarımda.

Toplarmak gerekirse hafta sonu pilotları ve SAĞLAM bir başlangıç eğitimini tamamlamış (en az 40 uçuş yapmış ve düzgün bir başlangıç eğitimi almış) arkadaşlar keyifle bu kanadı kullanabilirler. Bu kategorideki arkadaşları fazlasıyla tatmin edecek bir kanat. 3 kelime ile özetlemek gerekirse, EMNİYETLİ, TEDİRGİN ETMEYEN, KEYİF VERİCİ diyebilirim.

SİV Videosu Aşağıda:
[youtube]GBMHQzxVD3M[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=GBMHQzxVD3M

Son beğenen emre uluhan

Kullanıcı avatarı
oozgul
Ad Soyad: osman özgül
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen oozgul » 7 yıl 8 ay önce (01.07.2016, 14:19)

aydınlatıcı bir açıklama olmuş, teşekkürler. yeni deneyimlerinizin paylaşımlarını acemi bir buzz cı olarak merakla bekliyorum.

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön