Malzeme almış olduğum kişiyle yaşadığım sıkıntı...

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Eses26
Ad Soyad: Hamdi gedik
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Eses26 » 6 yıl 7 ay önce (13.08.2017, 20:07)

merhaba arkadaşlar
size başımdan geçen herşeyi eksiksiz anlatmaya çalışıcam;
seha karaduman dan bir adet kask aldım kaskın 0 olduğunu ve sıkıştığı için belli bir miktar ürününü ucuz sattığını söyledi, kaskı görmeden 90 euraya aldım ve inönü thk ya ürün göndereceğini söyledi benim kaskıda inönüye gönderttim. yaklaşık 3 hafta ben kaskı almaya gidemedim :S kaskı aldığımda da kaskta sararma ve cizikler vardı. kendisi aradım durumu anlattım, iade alabileceğini söyledi ( 3 -4 hafta geçtiği için almaya bilirsin de dedim ) bunun üzerine kaskı geri gönderdim ve kendisiylede görüşerek yedek paraşüt alabileceğimi söyledim.250 euraya verebileceğini, stoğunda bana uygun yedek paraşütü olduğunu yeni geldiğini 0 olduğunu söyledi. kaskı gönderdiğim gün kaskı alırkende kendisinin verdiği ramazan bilgin adına bir hesap numarasına parasını yatırmamıı istedi ve gönderdim. kaskı 90 euraya aldım ve ustune kaskın kargo uceretinide ekleyerek 160 euro bedelini gönderdim. 1 hafta sonra kendisine uzun uğraşlar sonunda ulaştım ve yedeği gönderttirdim. kask ve yedeğin aynı zamanda dekontların whatsub yazışmalarınında resmini atıcam . yedeğin etiketini tanıdığım hocalara gönderdiğimde 2011 olabileceğini söylediler ama firmaya yazabileçeğimi vedaha net bir sonuç alacağımıda söylediler. tabi olaylar ben yedeği aldığım kargo firmasında oluyor halen kargo firmasındayken sehayı aradım ve durumu anlattım kendisi ürünün 0 olduğunu firmaya yazmamı söyledi ve bir çokda küfür telafüz etti. ürünü geri göndermek istediğimi ve ürünle ilgili terettüt ettiği söyledim.(ürün sıradan bir poşet içinde geldi buarada) ürünü geri alamıyacağını ve iade yapmayacağını söyledi. hemen ardından kendisine whatsubdan mesaj yazdım. malınızı istemiyorum paramı iade edin diye ' KUSURA BAKMAYIN HERHANGİ BİR ÖDEME YOK Kİ' diye cevap yazdı. firmadan gelen yazıda 2016 üretim olduğu yazıyor kimseyi karalamıyorum ama 1 hafta önceden para göndermeme rağmen para göndermedin diyerek ticarete sığmayan bir terbiyesizlikle karşılaştım. dahası bu konuları konustugumuzda kask icinde kendisine ürün 0 gıbı gelmedi cenelik takılıydı dediğimde 'salaklara söyledim çeneliği sökün diye sökmemişler' diye bir cevap aldım sonra dostum 10 euro ucuz aldın tabi kusurları olacak dedi. kaskı alırken ürün 0 hiç bir sorun yok diyor sonra ucuz aldın olacak tabi....ben resimleride ekliyorum arkadaslar ben bunları yaşadım taktir sizin
Dosya ekleri
IMG_7269.JPG
IMG_7270.JPG
IMG_7271.JPG
IMG_7273.JPG
IMG_7276.JPG
IMG_7298.JPG
IMG_7299 (1).JPG
IMG_7304.PNG
IMG_7305.PNG
IMG_7306.PNG
IMG_7307.PNG
IMG_7325.JPG
IMG_7326.PNG
IMG_7342.PNG
IMG_7344 (1).PNG
IMG_7367.PNG

Kullanıcı avatarı
ucmakozgurluktur
Ad Soyad: ONUR CAN ABLAK
Aldığı Beğeni: 3 / 7
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ucmakozgurluktur » 5 yıl 9 ay önce (07.06.2018, 00:41)

Son zamanlarda böyle olaylar çok duyulmaya başlandı. Geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
canergkts
Ad Soyad: Caner Göktaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen canergkts » 5 yıl 4 ay önce (24.10.2018, 17:21)

Güvenmedik yerlerden alış-veriş yapmayın. Başınıza ne geleceğini bilemezsiniz.

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön