Harness ve kanat tavsiyesi

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
fgenc
Ad Soyad: Fatih Genc
Aldığı Beğeni: 8 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen fgenc » 5 yıl 8 ay önce (09.07.2018, 10:05)

merhaba

Bu spora yeni basladim ve kendime ekipman dizmeyi düsünüyorum.

marka olarak kesinlikle bulasmamami tavsiye ettiginiz bir marka var mi?
bu soru harness kanat ve yedek parasüt icin gecerli.

özelikle tavsiye ettiginiz marka var mi? mümkünse gerekcesi ile birlikte.

ek olarak takim dizerken nerele dikakt etmem gerekiyor. Bilgi verebilirseniz sevnirim.

simdiden Tesekkürler

Kullanıcı avatarı
fgenc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen fgenc » 5 yıl 8 ay önce (09.07.2018, 22:35)

cok mu geyik bir soru sordum. :)

Son beğenen ucmakozgurluktur

Kullanıcı avatarı
ucmakozgurluktur
Ad Soyad: ONUR CAN ABLAK
Aldığı Beğeni: 3 / 7
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ucmakozgurluktur » 5 yıl 8 ay önce (09.07.2018, 23:02)

Yok ondan degil. Kimse foruma girmiyor. Herkes gruplarda takiliyor. Aslinda forum daha iyi ama iste oyle. Ikide bir grup degistirmek zor oluyor ve zaman aliyor.
Tahminim forum gene alevlenecek ilerleyen zamanlarda. Disaridan yoneticilere baski yapiyorlar onlar gidince hergun cevapalabileceksin sorularin icin.
Bana kalirsa harnes daha onemli. farkli harnesler kullandinmi nedemekistedigimi anlayacaksin
Kanat ise herhangi bir A baslangic kanadi al. Kanatlar arasinda da farklar var ama esas onemli konu harnesin kanada uyumu

Son beğenen gurayg

Kullanıcı avatarı
fgenc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen fgenc » 5 yıl 8 ay önce (09.07.2018, 23:07)

Bilgi icin tesekkurler Grup derken facebook grubumu anlamadim

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen htamerursavas » 5 yıl 8 ay önce (10.07.2018, 11:51)

Fatih bey hayırlı olsun spora yeni başlamışsınız. Sorunuza cevap vermek isterim ancak çok önemli iki soru var. Eğitim aldınız mı? Nerede uçuş yapmayı planlıyorsunuz?
Eğitim almadıysanız ve ekipman dizip uçmayı öğrenmeyi planlıyorsanız vay halinize :) Ha eğitim aldınız ve eğitmeniniz size ilk olarak nasıl malzeme ve ekipmanlar kullanmanızı öğretmediyse vay onun haline :) Hadi diyelim anlattı siz unuttunuz kafanız karışık, aradınız eğitmene ulaşmadınız seve seve yardımcı olmak isterim.
Nerede uçuş yapacağın da önemli, maddi durumun da önemli çünkü yp pahalı bir spor. Sıfır mı ikinci el mi alabilirsin bu konuda da bir iki cevap versen daha rahat konuşuruz.

Daha erken cevap yazacaktım ama benden tecrübelilerin cevap vermesini bekledim. Bir de gerçekten yp eskisi gibi değil. Pek yazı çizi yeni konu olmuyor.

Son beğenen Hamdisiray

Kullanıcı avatarı
canergkts
Ad Soyad: Caner Göktaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen canergkts » 5 yıl 4 ay önce (24.10.2018, 17:20)

Eğitimsiz atlasam gene bir şekilde hayatta kalırım paraşütü takayım yeter :P

Kullanıcı avatarı
fgenc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen fgenc » 5 yıl 3 gün önce (16.03.2019, 03:12)

htamerursavas yazdı:Fatih bey hayırlı olsun spora yeni başlamışsınız. Sorunuza cevap vermek isterim ancak çok önemli iki soru var. Eğitim aldınız mı? Nerede uçuş yapmayı planlıyorsunuz?
Eğitim almadıysanız ve ekipman dizip uçmayı öğrenmeyi planlıyorsanız vay halinize :) Ha eğitim aldınız ve eğitmeniniz size ilk olarak nasıl malzeme ve ekipmanlar kullanmanızı öğretmediyse vay onun haline :) Hadi diyelim anlattı siz unuttunuz kafanız karışık, aradınız eğitmene ulaşmadınız seve seve yardımcı olmak isterim.
Nerede uçuş yapacağın da önemli, maddi durumun da önemli çünkü yp pahalı bir spor. Sıfır mı ikinci el mi alabilirsin bu konuda da bir iki cevap versen daha rahat konuşuruz.

Daha erken cevap yazacaktım ama benden tecrübelilerin cevap vermesini bekledim. Bir de gerçekten yp eskisi gibi değil. Pek yazı çizi yeni konu olmuyor.

merhaba

Almanya'da DHV uyesi bir kurumda egitim aldim nasipse nisanda pratik sinavina girecegim. turkiye'de fiyatlar konusunda bilgi almak icin yazmistim.
mescal 5 kanat ve upair harness aldim.

paylasimlariniz icin tesekkurler

Kullanıcı avatarı
firatisik89
Ad Soyad: Fırat mı Işık ?
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 12 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen firatisik89 » 5 yıl 3 gün önce (16.03.2019, 11:56)

Ucuz fiyatla düşük model malzeme verenlere itimat etme. Al bunu babalar gibi kullan acemiliğini atarsın sonra iyi bir malzeme alırsın diyenlere de itimat etme. İnsanlar elinde ne varsa yağlar ballar itelemeye çalışır. Hele ki piyasaya hakim değilsen fiyat olarak düşük yıllı malzeme ile daha ilk tepede bu ne bee diyen birisi olursa bu sporla ilgili ilk hayal kırıklığını yaşarsın. Benden bir tavsiye dostum iyice araştır soruştur. Sana tavsiye edilen ve almayı düşündüğün malzemeyi kullanan kişilere ulaş forumdan arattır sor soruştur öyle al. Para kolay kazanılmıyor.

Kullanıcı avatarı
makdilek
Ad Soyad: mustafa akdilek
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen makdilek » 5 yıl 1 gün önce (17.03.2019, 20:17)

WWW.FENOMENAİRSPORTS.COM VE WWW.YPDÜKKAN.COM a bakabilir bilgi alabilirsiniz saygılar

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön