siz olsanız? hangısını alırdınız?

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
okanbee89
Ad Soyad: Okan Yücel
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

siz olsanız? hangısını alırdınız?

Mesaj #1 gönderen okanbee89 » 1 on yıl 6 yıl önce (25.02.2008, 17:33)

yaz aylarına dogru bı kanat almayı dusunuyorum aklımda 2 kanat var ya swıng mıstral 5 yada aırwave sport 4? sızce hangısı olabılır 40 50 cıvarı ucus var..

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 6 yıl önce (27.02.2008, 13:41)

bunlar dışında bir fikir olabilir belki senin için... Niviuk-Hook olabilir. ben hook la uçuyorum ve gerçekten kalkış iniş ve handling konusunda çok memnun olduğum bir kanat ayrıca termiklerde de pürüzsüz bir tırmanışı var. hız konusunda gerçekten çok memnunum.. sadece fikir olsun diye söyledim...

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ganos » 1 on yıl 6 yıl önce (27.02.2008, 14:59)

Genel olarak swing le ilgili izlenimler iyi. Tekirdağ YP derneği de swing kullanıyor. Memnunlar...

Airwave için çok yorum duymadım.

Tecrübe derseniz ikisini de tecrübe etmedim.

Kullanıcı avatarı
erkansemerci
Ad Soyad: Erkan Semerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen erkansemerci » 1 on yıl 6 yıl önce (28.02.2008, 21:53)

Lütfen ama lütfen,moda haline gelmeye başlayan;anketle alacağı "kanat-harnes-yedek" hakkında karar vermeye çalışanlara katılmayın sizde..Anket sonuçlarının sizi yanıltabileceğini,sizi yanlış yönlendirebileceğini,bu konuda yeterli bilgisi-tecrübesi olmayanların ahkam keserek size bişeyleri empoze etmeye çalışacağını,hayatında uçmadıkları kanatlar hakkında yüksekten atıp-tutanların olabileceğini,artniyetli uçman parçalarının! gizliden belli markaların amigoluğunu yapabileceğini n'olur unutmayın..Neler görmüyoruz ki;hiç uyarısız-önşartsız yarışma sınıfı kanatları listede fahiş fiyatla 'okutmaya' çalışanlar ve onların şakşakçıları,ultra-süper başlangıç eğitimlerini tamamlamadan markasını bilem bilmeden uçtukları kanatlarını pazarlamaya çalışanlar,yamaçparaşütüyle atlanmadığından uçulduğundan bihaber olan 'emme parasını bastırıp kanat alırım ve atlarım' diyenler.. Herneyse uzatmiim;mutlaka kuşan-dene-bikaçkez uç-eskitoprak abilerimizle avantajlarını-dezavantajlarını tartış derim.."bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan" çok bilmişler değil,sen kararı vericeksin..Şimdiden güvenli ve keyifli uçuşlar diliyorum hepimize :)

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 6 yıl önce (28.02.2008, 23:10)

fikir edinmek için açılan konuya fikiri ortaya yazmak ve bu forumda tartışılmasını sağlamak bence en mantıklı yol.. çünkü bu forumda yazılabilecek ve yanlış düşünülen yorumlara zaten deneyimli pilotlar gerekn cewabı veriyor ve dolayısıyla yanlış bir fikir o saniyede orada çürütülüyor, karşılığında da konuyu açan ve bilgi almak isteyen arkadaş gerek sorduğu veya sunulan kanat, gerekse yanlış fikir veren veya gerçekten doğru bilgi veren kişi hakkında yorumları ve yazılanları görebilir... insanlar bu foruma bilgi edinmek tartışmak ve birşeyler öğrenmek için giriyor ve yukarıdaki konudan daha doğal bir olay olarak, kuşan-dene- birkaçkez uç diyerek, deneyerek öğrenmekse sonuçları çok acı verici olabilir... kişi zaten karar verebilmek için ön bilgi topluyor... benim fikrim bu tabii ki..

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 6 yıl önce (29.02.2008, 09:36)

ben de Çağlar'ın görüşlerini paylaşıyorum. bu forum'un bir amacıda bu şekilde karasız olan kişilere deneyimli kişilerin yapacağı yönlendirmelerle en uygun ürünü seçmelerinde yardımcı olmaktır. en azından benim düşüncem bu. tabiki çoğu kişi kendi uçtuğu kanadı (eğer memnunsa) tavsiye edecek veya o kanadı almaya yönlendirmeye çalışacak. bunda herhangi bir ticari kaygı aramak bence yersiz. Zaten adam ben yeni başladım hangi kanadı alıyım diye bir soru sorduğunda gin gangester veya advance sigma gibi cevaplar duymuyoruz. herkes elinden geldiği kadarıyla o kişinin güvenli ve sorunsuz uçuşlar yaşaması için kendine göre marka ve model tavsiye ediyor.

Bunları da konuşamayacaksak kapatalım bu dükkanı gitsin :twisted:

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen tangoabi » 1 on yıl 6 yıl önce (29.02.2008, 11:16)

arkadaslar hangi malzemeyı satın almadan once deneme fırsatınız var ? once para sonra malzeme.. cunku sartlar boyle .bır kac arkadas var once dene sonra al ama bu da elındekı malzeme ıle sınırlı. malzemeyı kullanan arkadaslar objektıf bır sekılde arkadasların sorularını cevaplarsa en azından satın almadan kısmı bılgı sahıbı olmus olur... zevkli ucuslar..

tangoabi

Kullanıcı avatarı
ktezel
Ad Soyad: Kudret Tezel
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ktezel » 1 on yıl 6 yıl önce (09.04.2008, 13:37)

Kursu yeni bitirmiş biri olarak bana hangi paraşütü tavsiye edersiniz.

Kullanıcı avatarı
Aviator
Ad Soyad: R. Özay Zorlu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Kanat Önerisi Axis Compact2

Mesaj #9 gönderen Aviator » 1 on yıl 6 yıl önce (09.04.2008, 13:52)

Merhabalar,

Egitimini yeni bitirmis bir pilota önerilebilecek malzeme Dhv-1 (LTF-1) veya EN-A Testli olmalıdır.

Bu bağlamda size EN-A Testli Axis Compact2 önermek isterim. Kanatla ilgili tüm bilgi ve resimlere http://www.axis-turkey.com/compactglider.htm fiyatlarına http://www.axis-turkey.com/priceform.htm adresinden ulaşmanız mümkün. Tüm kanatlar iç torbası , kemeri ve sırt çantası ile birlikte gelmektedir.

Gorusmek uzere..

R. Ozay ZORLU

VENUS AIR SPORTS
Tekke Mahallesi Mektep Caddesi No:51 16800 Orhangazi/BURSA TURKEY
Tel: +902245730310 Fax: +902245732814 Gsm: +905323636202
web: www.axis-turkey.com mail: [email protected]
Dosya ekleri
compact2-4.jpg
compact2-1.jpg

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ORKO » 1 on yıl 6 yıl önce (09.04.2008, 19:47)

kanatları en iyi bilen kişiler, ilgili kanatlarla uçan kişilerdir... birde çok tecrübeli pilotlardır....

hem ilgili kanatlarla uçup hemde çok tecrübe sahibi pilotlar en iyi başvuru adresidir...

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen ORKO » 1 on yıl 6 yıl önce (15.04.2008, 17:40)

bu aralar yeni kanat düşünmüyorum, ama alsaydım (reklam olarak algılanmasın, bu benim şahsi düşüncem) kesinlikle SOL ELLUS un son çıkan, heralde ellus 2 idi, onu alırdım...

çünkü bende bir SOL hayranlığıdır sürüp gidiyor...

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön