Airwawe kanat ile Sup'air Harnesin Uyumu nasıl olur?

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Ad Soyad: Sanlı Fidan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Airwawe kanat ile Sup'air Harnesin Uyumu nasıl olur?

Mesaj #1 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 6 yıl önce (08.03.2008, 02:36)

Sevgili arkadaşlar sizlerin fikrine ihtiyacım var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Sorum şu:Airwawe Sport 1 DHV 1-2 kanat ile Sup'air Evo harnes uyumu nasıl olur?Bu bölümde adı geçen Harnes ile ilgili çok olumlu yazılar okudum ve merağımı cezbetti doğrusu.Böyle bir takım oluşturmak üzereyim o yüzden soruyorum.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen emraq » 1 on yıl 6 yıl önce (08.03.2008, 10:17)

supair'in hangi modelini alacağınıza bağlı bu,eğer yeni başlıyorsanız ve xc harnesi alırsanız rahatsız olursunuz.Kısacası markayı değil de modeli sorsanız daha iyi olurdu

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen tuncay » 1 on yıl 6 yıl önce (09.03.2008, 20:07)

Sup-Air Evo harnesiyle ucuyorum. son derece memnunum. Zaten diger ucan arkadasların tavsiyesi uzerine once "evo" sonrada "EvoXC" aldım. Kros ucusundan yerde oynamaya hatta yamacta şoparmaya kadar her yerde rahatlıkla kullanıyorum. Başlangıc duzeyinde dahi rahatca kullanılabilir. Harnes ve kanat uyumumunu tam olarak bilmiyorum. Genellikle firmalar kendi kanadına uygun harnesler uretiyor ama Sup-Air kanat üreticisi değil. EvoXCnin her türlü kanatla uyumlu olduğunu düşünüyorum.

Evo harnesi artık üretilmiyor. EvoXC olarak çıkıyor. oturuş pozisyonu aynı ancak arkadaki bagaj daha buyuk. Eski bagajı oldukça kücük kalıyordu..

Türkiye'ye Sup-Air'i Barış Aydinsoy ve Semih Sayır getiriyor diye biliyorum. Resmi dialeri Semih Sayır'dır.

Tuncay Tahtakın - Antalya
Niviuk Anatolian Team
www.niviukturkiye.com

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 6 yıl önce (09.03.2008, 21:36)

Harnes xc değil 2001 model eskilerden

Kullanıcı avatarı
H.İbrahim
Ad Soyad: Halil İbrahim Özkalender
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen H.İbrahim » 1 on yıl 6 yıl önce (10.03.2008, 00:22)

2001 model ise muhtemelen evolution yada profil olsa gerek harnes'iniz
harnes modelini net olarak verirseniz en azından elinizdeki modeli daha önce kullanan tecrübeli pilot arkadaşlar size yardımcı olabilirler.......

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 6 yıl önce (10.03.2008, 00:47)

ne alirsaniz alin ama denemeden almayin derim.. size uygun olmayan boyu alirsaniz co kotu anilariniz olabilir..

yunanistan'daki yarismada odunc profeel ile ucmustum. daha once evo ile ucmakta oldugumdan nasil olsa hemen hemen aynidir diye denemeden almistim.

Indigimde kipirdayamadim. retrieve araci geldi ve bende bir problem var sanip telaslandilar. halbuki sadece belim tutulmustu...

neyse, denemeden almayin derim..

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 6 yıl önce (10.03.2008, 01:58)

Sevgili arkadaşlar hassasiyetinize çok çok teşekkürler.Uygun harnesin önemini biliyorum,eğitimlerim sırasında yer çalışması yaparken bir ara Ava sport'un tandem yolcu harnesini kullandım kanadı kafaya getirip oynarken kasıklarıma yaptığı baskı bir yerlerime bayağı işkence çektirmişti.
Aslında benim derdim daha çok harnesin(yurt dışından geliyor şu an Türkiye gümrüğüne girmiş olmalı ve kesin olmamakla birlikte Evolution olduğunu sanıyorum)Airwawe Sport 1 ile uyum durumu.

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön