kiloma gore kanat secimi

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
omerfaruk
Ad Soyad: Omer Faruk Gocmen
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

kiloma gore kanat secimi

Mesaj #1 gönderen omerfaruk » 1 on yıl 5 yıl önce (07.08.2008, 17:57)

herkese merhaba.
ilgilendigim bir kanat var ama kiloma uyup uymamasi konusunda emin olamadim. sinif olarak bana uygun. markasi gradient . onyx 26.
naked pilot weight: 67 kg
in flight weight :75-95 kg olarak belirtilmis. boy olarakda medium.
yalniz ben borege corege biraz fazla yuklendim. kilom suanda 95. harness ve diger ekipman nekadar ekler buna bilmiyorum. sonuc olarak boyle bir kanat bana cokmu kucuk gelir? performans okadarda onemli degil daha ziyade guvenlik acisindan. tesekkurler

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen tuncay » 1 on yıl 5 yıl önce (07.08.2008, 18:26)

onyx guvenlik acısından oldukca iyi bir kanat. ancak kilosu size uygun degil. kendi kilonuza ezbere 15 kilo eklediginizde, kanadın kilo aralıgında olmanız gerekiyor. yani 95+15 : 110 yapar.

naked pilot weight, zaten cıplak pilot agırlıgı demek. tam olarak gercegi yansıtmasa da yaklasık olarak o civarda olmanız tavsiye edilir.

Kullanıcı avatarı
omerfaruk
Ad Soyad: Omer Faruk Gocmen
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen omerfaruk » 1 on yıl 5 yıl önce (07.08.2008, 21:36)

anladim hocam tesekkurler. harness in web sitesinde agirligi 4 kg olarak gorunuyor. benim normal kilom 87 civaridir(tatilden yeni dondum o yuzden biraz fazlalik var). genede bu kanat sana kucuk diyorsan isin pesini birakiyorum. bukadar israrci olmamin nedeni fiyatinin makul gorunmesi. birde full set ve birkacda aksesuar yaninda( kanat,harness, yedek, vario, iki telsiz bi ciftte icaro bot)
gerci n e olursa olsun kiloma uygun olmayan bir kanat almak istemem.

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön