pro design markası hakkında yorumlarınız ve accura...

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

korayarslantas
Ad Soyad: Murat Koray Arslantaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

pro design markası hakkında yorumlarınız ve accura...

Mesaj #1 gönderen korayarslantas » 1 on yıl 5 yıl önce (08.10.2008, 23:23)

Toplam uçuşum 40 ,alidağ uçuş sayım ise 11 kanadım advance alpha 3 (dhv1). Pro design ın accura (dhv 1-2 ) modeline geçiyorum. kanatla ilgili görüşleriniz beğendiğiniz yada beğenmediğiniz yönlerini, dikkat edilmesi gerekenleri,kısaca kanadın uçuş karakteristiğini özellikle kullananlar anlatabilirse çok sevinirim. Saygılar

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 5 yıl önce (09.10.2008, 00:29)

Kanat hakkında yorum yapması gereken kişi kanadın direk satıcısı olmalı. marka temsilcisi kanadı tanıtsın yanlış olan bir şey olursa forumda düzeltme yetkisine ve bilgisine sahip birileri var. Onlar gerekli açıklamayaı yapar. Bizler hem kanadı direk satıcısından öğreniriz hemde kanat satıcısı olan arkadaşlar kanadın reklamını yapmış olur. Bence...
En son SENERARSLAN tarafından 12.10.2008, 18:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

korayarslantas
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen korayarslantas » 1 on yıl 5 yıl önce (09.10.2008, 11:14)

Şener Bey peki sizin uçuş tecrübenize göre farkettiğiniz yada dikkatinizi çeken kanadın karakteristik özelliği nedir??
termikli havalarda yavaş yavaş çıkmaya başladım. her hava şartında beni güvenle uçurması, tatsız ve stresli durumlara sokmaması ve stabil olması ... benim kanattan beklentilerim bu yani fazlasıyla güvenli olması , güvenebileceğim bir kanat olması. Hafta sonu pilotu olarak tabir edilen pilotlardanım.İllaki şunu yapıcam diye bi beklentim yok. Acro filan düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 5 yıl önce (12.10.2008, 18:32)

bence yok ben 30 sorti yaptım üst limitte uçtum objektif olmaya bilirim. kanat satıcısı en doğru tercih. söz sende mesut...

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

accura

Mesaj #5 gönderen PROFLY » 1 on yıl 5 yıl önce (12.10.2008, 19:30)

Merhaba

2003 yılında piyasaya çıkan jazzın yerine 2006 yılında piyasaya çıkmış olan bir kanat. Sınıfı LTF1-2. Kanat 2008 yılında yeni versiyonu olan Accura 2008 ismini aldı.

Aynı kilo limitlerindeki kanatlara göre alanı 1-2 metrekare daha ufak. Orta ve ortanın altı limiti daha çok seven bir kanat.. Dolayısıyla üst limitinde daha seri-kıvrak hale gelmekte. Üst limitin üstünde kullanılmasını tavsiye etmem. 2008 versiyonunda bazı boylarda üst limiti 5 kilo aşağı çekildi. mesela 100-130 100-125 oldu.

Kendini geliştirmek isteyen pilotlara uygun, kalkış inişi ve yerde hakimiyeti kolay, dönüşleri rahat fren basıncı orta ve uçuş hissini veren bir kanat.

Değişik havalarda uçtum. Şu ana kadar ciddi bir kapanma yaşamadım. Sadece ufak bir-iki asimetrik yedim onuda kendi açtı. Kanatla SIV yapmadım. O yüzden objektif olarak kapanmalardaki davranışları hakkında bilgi veremem. Bu konuda DHV testlerine bakılabilir.

Saygılar..

korayarslantas
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen korayarslantas » 1 on yıl 5 yıl önce (08.11.2008, 20:48)

Kanadı 01.11.2008 de aldım. ilk uçuş aynı gün yaptım. ve 4.uçuşunuda bugün yaptım.
Kanatla ilgi görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim. :
Kanat 85-105 kg olmasına rağmen yine pro design ın 70-90 jazz modelinden daha küçük.. :) kalkışlarda kanadı boş bırakmamak gerekiyor.Sanki kalkışta kanadın orta kısmı kulaklardan sonra şişiyormuş geldi bana ama sıkıntılı olduğu söylenemez. kanadın dönüşleri kontrolü kolay ve eğlenceli. ilk dikkatimi çekense hızı ve süzülüşü , gerçekten harika.
İlginçtir ancak daha önceki kanadım dhv 1 olmasına rağmen bu kanatta anlayamadığım bir şekilde kendimi daha güvende hissediyorum buna sebep olan ise kanadın kontrollere verdiği hızlı ve kesin tepkiler olabilir.
Dealer ın söylediği gibi uçtuğunuzu hissettiren bir kanat. İnanın bu kanatta uçtuğumu hissettim.
Termiklerle ilgili tepkilerini söyleyemeyeceğim çünkü uçuşlarımda bi kaç küçük termiğe girdim onda da bir iki saniye bi kaç vario ile yükseldim anlayacağınız termik dahi sayılmazdı.
Yarın termik uçacağım diyeceğim ama bu mevsimde Kayseride çok etkili olmuyorlar
Artık termik yorumlarını gelecek sezona yaparız.

Üç marka kanatla uçuş yaptım kanadıda alırken tereddütlerim vardı ve bu başlığı bin bilsende bir bilene sor diyerek açtım. Ama kanata gerçekten hayran kaldım beklentilerimi her manada herşeyi ile karşıladı. Yeni kanat alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim
Dealer ıma gerek teslimat gerek ödeme gerek güven konusunda gerçekten müteşekkirim. Ellerinize sağlık..

(not: Yukarıdaki görüşler profesyonelce görüşler değildir. Kanat sahibi yani benim hissettiklerim ve memnuniyetimdir.

Kazasız uçuşlar. Saygılarımla

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön