U-Turn Passion hakkında ustalardan yorumlar.

Yamaç paraşütü malzemelerinin tartışıldığı alan: yamaç paraşütleri, harnessler, cihazlar, vs

Moderatör: Moderatör Ekibi

kubibjk
Ad Soyad: Kubilay Ertürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

U-Turn Passion hakkında ustalardan yorumlar.

Mesaj #1 gönderen kubibjk » 1 on yıl 2 yıl önce (05.01.2012, 23:42)

Merhabalar öncelikle.
U-Turn Obsession 2 kulanıyorum.U-Turn ün yeni çıkardığı Passion modelini inceledim.Kanat bayağı hoşuma gitti .İddaalı bir kanat olduğunu söyleyebilirim.Kanat EN C almasına rağmen süzülüş oranı 10,6 .Aspect ratio ise 6,85.Bayağı iddaalı bir kanat.Çok fazla değerdende c almamış.Ustalardan yorumlar bekliyorum.Saygılarımla.

http://flight.manual.free.fr/tests/utur ... epa_uk.pdf

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 2 yıl önce (06.01.2012, 00:12)

Teşekkürler yerinde bir inceleme ve karar.Yarışmalarda patlama yapacak düzeye getirilmiş bir kanat çıkmış.

Kullanıcı avatarı
gunay
Ad Soyad: Mustafa Günay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen gunay » 1 on yıl 2 yıl önce (10.01.2012, 23:59)

ustalarımız yorumlarını sabırsızlıkla bekliyoruz. teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 2 yıl önce (11.01.2012, 16:17)

Ben Usta falan değilim acizane düşüncelerimi yazıyorum Sadece Markanın sitesine yada para 2000 sitesine bakarak yorum yapmak yanlış olur kanadı bizzat kullanmak defalarca uçmak yarışma koşullarında diğer kanatlarla kıyaslamak gerekir bir kanada iyi yada kötü demek için aynı kategoride değişik kanatlarla uçmak hatta onlarla yan yana uçarak kıyaslamak gerekir :?

Kullanıcı avatarı
gokhansky
Ad Soyad: Gokhan Cavdar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen gokhansky » 1 on yıl 2 yıl önce (11.01.2012, 22:40)

Merhabalar,

Mehmet hocama katiliyorum bu konuda. Ayrica yeni cikan bir kanat ile ucus yapan tecrübeli pilotlarinda yorumlari kanat seciminde önem arz eder diye düsünüyorum.

Bir hatirlatma: yeni cikan u-turn passion ile pal takats 244 km. Ve 309 km. lik mesafe ucuslari gerceklestirmistir :)

kubibjk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen kubibjk » 1 on yıl 2 yıl önce (11.01.2012, 23:30)

Kanatı cazip kılan en c olmasına rağmen 10,6 süzülüş olması .Çok değerdende en c almaması ayrıca güzel bence.

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 2 yıl önce (15.01.2012, 17:33)

Bu yorumu söz konusu U-turn passion ile ilgili yazmıyorum, genel olarak yazıyorum, yanlış anlaşılma olmasın.

Malesef hem YP üreticileri hem de yerli ve yabancı satıcılar kendi ürünlerini tanıtmak isterken, cazip kılmak adına çeşitli iddalarda bulunabiliyorlar.

Bu iddalar, örneğin hızı X kilometre, süzülüşü Y, güvenliği süper gibi, zaman zaman doğru çıkarken bazen de beklentinin/iddaların çok altında olabiliyor.

Kendi temsil ettiği markayı tanıtmak adına ya da pazarlamacılık yöntemlerinin cazibesine kapılarak (özellikle yarışma-XC seviyesinde) kendi performanslarını kısıtlamış birçok pilot tanıyorum.

Katalog bilgilerin gerçek olmadığını, ismi hiç duyulmamış yerel yarışmalardan alınmış derece örneklerinin anlamsızlığını hatırlatırım.

Diğer bir yandan, demo kanat deneyemeyen ve ilgilendiği kanatla ilgili güveneceği bir yorum bulamayan bir kişi sadece kataloglardan bilgi edinebiliyor.

bir yere varamadım ama neyse..

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen afsin » 1 on yıl 2 yıl önce (16.01.2012, 17:10)

yiğitin sözlerini şöyle tamamlaya bilirim..
gene bahsi geçen ürünü tenzih ederk..

x marka ileri 1/2 kağıt üstende 56 km speedli hızı olsun 2011 model..
benim eski kanadım 2006 up summit3 dhv 2 speedli 52 km hız gene kağıt üstünde..

buradan kafa rüzgarında ileri 1/2 daha iyi performans "kağıt üstendeki rakamara bakarak" verir gibi görünse de bu uçuşta gerçekleşmesinin zor olduğunu gördüm..

bilginize..

afşin

Kullanıcı avatarı
gokhansky
Ad Soyad: Gokhan Cavdar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen gokhansky » 1 on yıl 2 yıl önce (17.01.2012, 03:52)

Merak eden arkadaslar, Passion ile ilgili teknik bilgilere asagidaki link den ulasabilirsiniz.

http://www.u-turn.de/site/fileadmin/use ... _Daten.pdf

Birde Yigit sana bir kac sorum olucak nacizane,(genel sorular, yanlis anlasilma olmasin) cevaplarsan sevinirim;

1- Madem katalog degerleri yanlis oluyor, üretici firmalar akilli, bizler resmen aptalmiyiz? Yani firmlalar katalog degerlerini milleti kandiralim, cok kanat satalim diyemi yayinliyorlar? Bütün dünya daki pilotlarimi kandiriyorlar yada sadece bizim ülkemize has bir kandirmacami?

2- ismi hic duyulmamis, yerel yarismalardan alinmis, serbest alinmis dereceler neden anlamsizdir? Bu dereceleri yapanlar idmanmi yapmaktadir? Bosunami terlemektedir?

3- Kendi temsil ettigi markayi tanitmak adina ya da pazarlamacilik yöntemlerinin cazibesine kapilarak (özellikle yarisma-XC seviyesinde) kendi performanslarini kisitlayan kimleri taniyorsun? Birde bu pilotlar velevki kendilerini kisitliyorlar, bu niye seni bu kadar ilgilendiriyor? Herhangi bir kendini kisitlayan pilot skalan varmi? Varsa kim ilk sirada?

4- Yerli ve yabanci saticilar hep iskembeden atiyor, atmayanlar kimlerdir/ hangi firmalardir? Atanlar kimlerdir/hangi firmalardir?

5- Konu ile ilgili nezaman bir yere varirsin? Birde varir isen, vardigin zaman genel tartisma menüsünde aciklama yaparmisin? (Yaparsan cok berhüdar olurum, zira etik olan zaten budur, birisi haydi camdan asagiya atlayalim deyince yok arkadas ben atlamam demektir)

ilgililerin bilgisine

Gökhan

kubibjk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen kubibjk » 1 on yıl 2 yıl önce (17.01.2012, 12:32)

Merhabalar.
Bir ürünü alırken neye dayanarak alırsınız?Örnek olarak özelliklerine bakarım veya test ederim olabilir.Ama her şeyi test etme şansımız yok.Onun için test edemezsek özelliklerine bakarız ,veya test edenlere bakarız diye düşünüyorum. Test pilotlarına ve firmanın özelliklerini doğru yazıp yazmayacağına güvenmezsek kime güveneceğiz? Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 2 yıl önce (17.01.2012, 15:12)

Ben her zaman yeni çıkan kanatlara temkinli yaklaşılmasından yanayım bir kanat en az 1 sezon kullanıldıktan sonra gerçek özellikleri ortaya çıkıyor daha önce 1/10 süzülüşü olduğu sitesinde yazan bir kanadın dönüşlerde hantal kaldığı ortaya çıkınca satışlarının ilk hevesle alanlarla sınırlı kaldığı görüldü

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

U-Turn paraşütleri

Mesaj #12 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 2 yıl önce (18.01.2012, 00:24)

Yiğit çok sevdiğim bir arkadaştır.Ama ilk defa yeni çıkan bir kanadın bilgileriyle ilgili anlaşılmaz bir kelime dağarcığı kurmasına şahsen ben çok üzüldüm.Gökhan da bu işi yıllardır yapan bir insan.Söylediği sözler ve sorular inşallah kısa zaman da cevaplanır.Ve yamaç paraşüt camiası da kısa bir nefes alır neyin ne olduğu nasıl değerler verildiği hangi kıstaslara göre bu paraşütler LTF/EN-C ALDIĞI HERKES TARAFINDAN BİLİNİR KİŞİLER ONA GÖRE KENDİ KARARLARINI VERİRLER.Arkadaşlarımızda hangi kanadın ne olduğunu güzel bir şekilde anlamış olurlar.Gerçi teknoloji çok ilerlemiş durumda artık bilgiler kısa zamanda öğrenebiliniyor.Ama test pilotlarınınverdiği veriler o zaman boşamı çıkmış oluyor.Arkadaşlar lütfen duyarlı olalım ve hiç bir paraşüt firması hakkında ileri geri konuşmayalım.Herkes hürdür kim ne alırsa alsın ama uçurabileciği kanadı alsın derim...Emeklemeden yürümeyelim.Herkese hayırlı güzel uçuşlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 2 yıl önce (18.01.2012, 11:41)

Katalogda bol keseden sallama sadece bizim ulkemize yada U-Turn'e has birsey filan degil. Kanatlarin gercek ortamdaki performansiyla bilgisayar verileriyle hesaplanan farazi performanslari arasinda cok buyuk farklar olmasi muhtemel. Cogu firma bilgisayaradan aldiklari optimum degerleri gercek degerler gibi musterilerine sunuyor. Bu araba firmalari icinde gecerli, beyaz esya firmalari icinde gecerli yamac parasutu firmalari icinde gecerli. Boyle olmasaydi zaten onlarca bagimsiz test dergisi olmazdi. Bence kandirmaca olan bu tarz pazarlama stratejisi benimsemis firmalara kisinin bakis acisiyla alakali sahtekar demekte mumkun masum demekte mumkun.

Dunya sampiyonasinda alinan 1.likle Bursa Kupasinda(misal) alinan birincilik arasinda daglar kadar fark var. Pilot kalitesi dusuk olan bir yarismada alinan dereceyi kanat tanitim sayfasinda kullanmak bence yanlis yonlendirmedir ancak yalan olmadigi icin herhangi bir yamuk durum olmadigini iddaa edenler olabilir.

Uzun lafin kisasi performans konusunda atan firma cok atmayan firma neredeyse yok. Az atan cok atan firmalara diye bakarsak daha dogru olur :D

Kubilay'a acele etmemesini ve kanat hakkinda yabanci forumlari takip etmesini tavsiye ediyorum.

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 2 yıl önce (18.01.2012, 13:23)

Özür,

U-turn'e bok atar gibi anlaşılmış olabilirim. Belirtmek isterim ki ben de akro için U-turn kullanıyorum. Çok memnunum, ve malesef benim temsil ettiğim marka ve diğer hiçbir marka U-turn'ün akro kanatlarındaki başarısına yetişemedi.

Lütfen bir önceki mailimi markaya saldırı gibi anlayıp tepkisel yaklaşan arkadaşlar sakinleşsin.

Benim söylemek istediğim tek nokta, kataloglara (herhangi bir markanın) bakılarak kanadın gerçek performansı, kullanım kolaylığı, güvenliği gibi konularla ilgili bir s.... söylenemeyeceği.

Bu durumda kanat kendini ispatlayıp tanınır hale gelene kadar demo getirerek tüm soru işaretlerine yanıt getirebilirsiniz.

Hamdi Abi; benim yorumum yeni çıkan bir kanada değil, üç rakam üzerinden yapılan yorumların yetersizliği üzerine idi. Bu konuyu da sonuna kadar tartışabilirim.

Gökhan; dostum sakin.

bye.

Kullanıcı avatarı
ahmetsinav
Ad Soyad: Ahmet Sınav
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ahmetsinav » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 12:13)

tahmini fiyatı nedir bu kanatın usta ? bilgisi olan var mı ?

“Yamaç Paraşütü Malzemeleri, Yorumlar, Öneri ve Ürün İncelemeleri” sayfasına dön