Microlight Uçuş Eğitimleri ve Malzeme Temini

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Kullanıcı avatarı
FI062
Ad Soyad: Erkan Hoş
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Microlight Uçuş Eğitimleri ve Malzeme Temini

Mesaj #1 gönderen FI062 » 1 on yıl 7 yıl önce (06.01.2007, 23:57)

Sevgili arkadaşlar.
1987 yılında Türk Hava Kurumunda Çok Hafif Hava Araçları kısmında ilk öğretmen pilotlar olarak yetiştirildik.Beş sene hizmet ettikten sonra kurumdan ayrılarak özel şirketlerde ve kendi şirketimde Uçuş ve Havacılık hizmetlerini devam ettirdim.
1987 yılından bugüne kadar edinmiş olduğum bilgi ve tecrübelerimi sizler ilede paylaşmak istiyorum.
Hanggliding(delta kanat),Microlight (motorlu deltakanat) ve light uçaklar temsilciliklerimiz ile doğru malzeme seçimi veya seçmiş olduğunuz malzemenin Sivil Havacılık uygunluğu veya itahalatı ve her türlü evrak işlerinde,ayrıca uçuş eğitimlerinizde Antalya da veya kendi bölgenizde profesyonel hizmet ve destek anlayışı ile beraber olmayı hedefliyorum.

ÇALIŞMALARIMIZ:

Ticari uçuş organizasyonları.
Turistik Uçuşlar ve gerekli müsaadeler.
Reklam Uçuşları (Pano Çekimi,Döviz Atımı).
Öğrenci eğitim uçuşları.
İleriseviye uçuş eğitimleri.
Öğretmen pilot uçuş eğitimleri.
Uçak alım ve satım.
Yedek parça temini ve bakım.
Sivil havacılık müsaadeleri ve işlemleri.
Ben havacılığın kan ile yazılmadığını düşünenlerdenim.
Her türlü soru , görüş ve istekleriniz için irtibata geçebilirsiniz.
Saygılarımla

Erkan HOŞ
Mic.Öğrt.Plt.Lis.no:062
[email protected]
Gsm:0.533.6980218

Kullanıcı avatarı
deltahakan
Ad Soyad: Eyüp Hakan Dingil
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen deltahakan » 1 on yıl 7 yıl önce (19.01.2007, 19:52)

merhaba erkan bey, ben 37 yaşında osmaniye ilinde psikolojik danışman olarak görev yapıyorum. delta kanat eğitimi almak istiyorum. özellikle adana mersin iskenderun dolaylaında kursunuz var mı? şartları neler? bilgi verirseniz çok memnun olurum. saygılarımla.

rafetheybet
Ad Soyad: Rafet Heybet
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen rafetheybet » 1 on yıl 7 yıl önce (30.01.2007, 21:00)

erkan selam
ben paramotor ucuslari yapiyorum hirt motorlu microlayt hakkinda ne dusunuyorsun yorumun nedir

Kullanıcı avatarı
FI062
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen FI062 » 1 on yıl 7 yıl önce (27.03.2007, 11:47)

Selam Rafet.
Öncelik ile özür diliyorum.Uzun zamandır siteye girip ilgilenemedim. Sivil Havacılık ile yoğun çalışmalardan dolayı.Bazı kişiler ayrıca özel mail atmışlar sadece onlara dönebildim.
Hafif motorlu hava araçlarında (microlight) motorun çok önemli olduğunu düşünmüyorum.Hirt,BMW,Rotax,vb.
Üretici firmanın uçuş için hesplayıp monte ettiği ağırlık ve denge kurallarına uymalı.
Ayrıca yakından takip ettiğinizi düşündüğüm sivil havacılığın kural ve yönetmelikleri doğrultusunda malzeme seçmenizi öneriyorum.
Şu bir gerçek ki Rotax bu konuda piyasaya hakim gözüküyor.
Senelerce Rotax kullanıyorum ve memnunum.Ayrıca Rotax parçası ve teknik desteyi ile Türkiyede de oldukça fazla.Uçuş ve uçuşa elverişlilik belgelerinin onaylatılması ile Türkiyede sıkıntı yaşanmıyor.Yaklaşık 1993 te bir Air Creation Hirt motorlu bir microligtım vardı motor ve arızaları konusun da sıkıntı çekmiştim.Fakat şu anda o döneme göre Paramotorlardan dolayı bir çok Hirt motor olduğunu görüyorum ve sıkıntı yaşıyorlarmı fazla takip etmedim.
Fakat dediğim gibi olmayacak diye düşünmüyorum.Sivil havacılığın istemiş olduğu Belgelerin ve uçuşa elverişlilik bakımları yapıldıktan sonra imza için yetkili bir kurum ve kuruluş olduğunu duymadım,her hangi bir bilgi edinir isem tekrar bilgi vermeye çalışırım.
Bu tür belgeler ne kadar bürokrasi gibi gözükse bile hepsi bizlerin uçuş güvenliği için gerekli.

rafetheybet
Ad Soyad: Rafet Heybet
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen rafetheybet » 1 on yıl 6 yıl önce (22.04.2007, 18:22)

tesekkurler kardes birde sana sunu soracagim mikrolight egitimi ve lisansi bize kaca patlar senin kurumdan yetkin varmi lisans verebiliyormusun.
pano cekimlerinde saatini kaca ucutorsun cvap lutfen

Kullanıcı avatarı
FI062
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen FI062 » 1 on yıl 6 yıl önce (09.06.2007, 20:13)

Sevgili Rafet,
Öncelikle düzeltmek isterim ki ' Senin Kurumdan yetkin varmı? '
Sorusu doğru değil; Şöyleki Bir microlight öğretmeni Lisanslı Bir pilot Eğitim Yetkisini sadece eğitim verme yetkisi altında ki bir kuruluşta çalıştığında hak eder.
Bununun haricinde lisans eğitimi olmadan eğitim standartları aynı, uçuş dersi almak isterseniz tabii ki her öğretmen yardımcı olmak ister.
Aslında bu yapılan işlem bile doğru değildir çünki bu eğitimin sonunda sadece deneme yanılma ile öğrenme yerine tecrübeli bir öğretmenden yardım alarak
emniyetli ve teknikleri öğrenerek uçmanız için yapılması açısından belki doğru kabul edilebilir.
Fakat şunuda bilmeniz gerekiyor ki bu eğitimin sonunda LİSANS alamıyacağınızdan bu uçuşlar size lisans eğitimine karar verdiğinizde bir ayrıcalık getirmeyecektir.
Lisans eğitim ücretini tekrar ödemeniz gerekiyor.
Getireceği ayrıcalık ise lisans eğitimi alcağınız uçuş okulunda ki öğretmene faydası oacaktır.
Yalnız şunuda unutmamak gerekir.Öğretmenin bilgi ve tecrübeside çok önemli olduğundan yukarıda avantaj gibi gözüken ise yalnış eğitim almış bir kişi içinde diğer öğretmene eğitim yönünden zorluklar yaşatacaktır.
Eğitimcinizi seçerken de dikkat edin.
Şu anda Türkiyede, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden yetkilendirilen T.H.Kurumu haricinde eğitim yetkisi olan Eğitim Organizasyonu yoktur.
Onlarında kısa süreliğine yetkileri (2-4 aylığına) durdurulmuştur.
Yukarıda ki açıklamalar anlaşılyor ise bende lisans eğitimi veremem.
Fakat microlight uçaklarının kolaylığı ve illede ben bununla uçacğım öyle veya böyle öğreneceğim diye direten arkadaşlara doğru öğrenmeleri açısından yardım edebilirim.
Sabrı olanlar ise çok az daha sabretsin çünki Sivil Havacılığa müraacat etmiş bulunan ve inanıyoruz ki son aşamasına gelinmiş olan KÜMÜLÜS HAVACILIk'ın Eğitim organizasyon yetkisi verilmek üzere.
Bende burada Uçuş Eğitim Müdürü ve Uçuş öğretmeni olarak çalışıyorum.
Açılış izni ve yetkisi alındığında hepinize ayrıntılı açıklayıcı bilgiler verececeğiz.
Pano çekimi için ise Kümülüs Havacılık olarak zaten alınmış olan HAVA TAKSİ
İşletme ruhsatı altında reklam uçuşlarını yapmamızda bir sakınca yok.
Yalnız fiyat konusunda senin bize daha çok bilgi vermen gerekiyor.
Nerede uçulacağı?
Kaç saat-günlük uçuşlar, planlanmak istediğiniz ve benzeri ayrıntıları verir isen sana daha uygun düzgün ve doğru fiyatlandırma yapabilirim.
Saygılarımla
Erkan HOŞ
FI062

Kullanıcı avatarı
FI062
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen FI062 » 1 on yıl 6 yıl önce (28.01.2008, 14:05)

Sevgili Arkadaşlar.
AEROS Firmasının Türkiye temsilciliğini almış bulunmaktayız.
www.aeros.com.ua
Firma ve üretimleri ile ilgili soru ve isteklerinizi bekliyorum.
Saygılarımla
Erkan HOŞ
FI062
[email protected]
0.539.9660880 / 0.533.6980218

Kullanıcı avatarı
windsofchange
Ad Soyad: David Ay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen windsofchange » 1 on yıl 6 yıl önce (09.03.2008, 22:42)

Hocam http://www.aerosturkey.com/yeni_site/index_base.htm buradaki urunun fiyati ne kadar acaba `?

Kullanıcı avatarı
leventaksoy26
Ad Soyad: Levent Aksoy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen leventaksoy26 » 1 on yıl 5 yıl önce (30.04.2008, 22:40)

evet erkan hocam aeros un fiyat listenizi burada yayinlasanizda bizlerde ogrensek. bukadar siteye giren var hep merak ediyorlardir dimi ? siz yillarini bu spora vermis insan olarak kar dan cok sporun gelisimine katkida bulunmak isteyen biri oldugunuzu dusunuyorum bu nedenle AEROS un urun listesindeki fiyatlari buraya yazarsaniz memnun olacagiz eminimki uygun fiyatlar vardir ve gencler kendini genc hissedenler sizinle calismaktan mutlu olacaklardir. islerinizde basarilar dilerim.

Kullanıcı avatarı
windsofchange
Ad Soyad: David Ay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen windsofchange » 1 on yıl 5 yıl önce (22.06.2008, 21:08)

Göruyorum ki microlight hakkinda benim gibi bir kac arkadasinda merak ettigi sorular var sorularimizi cevaplayarak bizi aydinlatirsaniz seviniriz...

Kullanıcı avatarı
FI062
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen FI062 » 1 on yıl 5 yıl önce (23.12.2008, 11:59)

leventaksoy26 yazdı:evet erkan hocam aeros un fiyat listenizi burada yayinlasanizda bizlerde ogrensek. bukadar siteye giren var hep merak ediyorlardir dimi ? siz yillarini bu spora vermis insan olarak kar dan cok sporun gelisimine katkida bulunmak isteyen biri oldugunuzu dusunuyorum bu nedenle AEROS un urun listesindeki fiyatlari buraya yazarsaniz memnun olacagiz eminimki uygun fiyatlar vardir ve gencler kendini genc hissedenler sizinle calismaktan mutlu olacaklardir. islerinizde basarilar dilerim.

windsofchange demiş ki:
Göruyorum ki microlight hakkinda benim gibi bir kac arkadasinda merak ettigi sorular var sorularimizi cevaplayarak bizi aydinlatirsaniz seviniriz...
En son FI062 tarafından 23.12.2008, 12:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
FI062
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen FI062 » 1 on yıl 5 yıl önce (23.12.2008, 12:00)

Yukarıda belirttiğim örneklere göre Genel soruları cevaplamak çok zor.
Sizler benden isteğinizin tam ve net olarak sorarsanız,zaman ve imkanlar doğrultusunda muhakkak cevaplarım.
Levent arkadaşımızın yazısında ki Kar ve kazanç konusunda ki düşüncesine katılmıyorum.
Evet ben bu Havacılık dalında Hangglider(Yelkenkanat)- Microlight'ta(Trike/Motorlu Yelkenkant) Türkiyenin Sertifika ve Lisanslı olarak yetiştirilmiş olan ilk Öğrt.Pilotuyum.
Ben alım satımdan para kazanmak doğrultusunda bir ilke ve hedef koymadım kendime.
Bu Havacılık dalında Pilotların veya Yeni aramıza katılacakların doğru bilgilenmesini ve EVET ucuza malzeme sahibi olmasını kendime ilke edindim.
Yani bir öğretmen olduğum için Eğitim kısmı bana her zaman daha cazip gelmiştir.
Şimdi Levent'in diğer isteği ise malzemelerin fiyat listesini internet üzerinden yayınlamak ile ben sizlere zarar vermiş olabileceğime inanıyorum.
Çünki Levent'te şu nu iyi biliyorki,
Malzemenin Fabrika teslim fiyatı sabit.
Fakat ithalat masrafları değişken, gümrük masrafları ise bir yıl boyunca aynı kalabilmekte.
Ben şimdi bunların üzerine Masrafların hepsini ortalama değerler üzerinden sabitleyip yayınlar isem sizler ile aramızda bazı sorunlar çıkabileceği gibi, Kar yüzdesi çok düşük olarak ithalat yaptığım için;
Bazı durumlarda (Döviz paritelerinin değişmesinde) beni zarara uğratacağından korkmaktayım.
Çünki ben her zaman verdiğim sözün arkasında durmaya çalıştığım için hep zarar gördüğüm konular çok olmuştur.
Ekonomik dengelerin çok hasas olduğu bu dönemde buna herkesin dikkat etmesi gerektiğine inanıyorum.
Size zararı olacağını inandıgım diğer kısmı ise , aramıza yeni girenlerin hiç birşey bilmemesinden ve her tarafa saldırarak eksik veya yanlış yönlendirilmesinden kaynaklanmakta.
Şöyleki EVET Aeros ürünleri Sağlamlığı,Dizayn ve Aerodinamıik Mühendisliği sertifikalandırılmaları ile Dünyanın beyenisini kazanmış ve bu yaklaşıma göre Fiyatı Ucuz olan Malzemelere sahip üretici bir firmadır..
Yukarıda belirttiğim sabit fiyat yayınlamak ile ben kendimi korumaya çalışacağım zaman malzemenin fiyatı diğer malzemelerin yanın da yüksek kalabilir ve yeni başlayan kişiler tarafından belki bütçelerinin üzerinde düşünülerek bu işe başlamadan dur diye bilirler,"diye düşünmekteyim".
Yeni fiyatların yüksek gibi bulunması durumunda bir çok kişi de 2.el malzemeye yönelmekte 2.el malzemede ise bazıları ömrünü doldurmuş olmak ile beraber Sporumuzun disiplininden kopup yanlış ve yıpranmış malzeme almak ile bir çok kaza olabilmekte.
Bu sebepler ile karar aşamasına girildiğinde mail adreslerimden veya tel ile irtibata geçildiğinde aldığı fiyatlar, her zaman en uygun olacağına kesinlik ile taahhüt ediyorum.
Çünki malzemenin ithalat şekli adet ve sayısı(toplu olması) gibi bir çok sebeplerden aynı malzemenin Türkiye ye maliyeti değişkendir. Bunu benden Malzeme alan kişilerden teyit alabilirsiniz.
Gördüğünüz gibi bilgilendirmek ve bu camiia içinde doğru malzemelerin doğru fiyatlara alınmasına sağlamak için bu kadar geniş açıklama yapmaya çalıştım.
Her zaman için özel veya forum aracılığı ile yazıp bildiğimiz konularada sizlere doğru bilgiler vereceğimizi lütfen unutmayın.
Saygılarımla
Erkan HOŞ
FI062
Mic/Ult/Gyro. Öğrt.Plt.
www.aeros.com.tr
www.aeros.com.ua
[email protected]

Kullanıcı avatarı
rüzgarın_oğlu
Ad Soyad: Murat Aşık
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen rüzgarın_oğlu » 1 on yıl 4 yıl önce (13.05.2009, 22:54)

iskenderun civarında yelken kanat eğitimi vermeyi düşünüyor musunuz acaba

Kullanıcı avatarı
FI062
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen FI062 » 1 on yıl 4 yıl önce (16.05.2009, 00:10)

İskenderun civarında en az 4-5 kişilik bir öğrenci grubu oluşturabilirseniz Yelkenkanat Eğitimi verebiliriz.
Saygılarımla
Erkan HOŞ
FI-062
www.aeros.com.tr
05336397015