Ozone Magnum3-Tandem

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Ozone Magnum3-Tandem

Mesaj #1 gönderen ucarimanda » 5 yıl 4 ay önce (10.11.2018, 12:06)

Merhabalar,

Uzun bi aradan sonra foruma girdim. Piyasaya yeni sürülen Magnum3 ile ilgili birkaç bilgi paylaşmak istiyorum.

Ozone yine nokta atışı yapmış. Pilotun ihtiyacına yönelik bi kanat. Yaklaşık 2 aydır uçuyorum, farklı koşullarda ve farklı yolcularla 150 uçuş sonunda izlenimlerim...

Kalkış: Ölüdeniz'de ve diğer bölgelerde tandem kanadı için belkide en önemli ve ilk sorulan özellik kalkış karakteri. Ozone magnum3 ü geliştirirken 2 noktaya odaklandıklarını söylüyor; kalkış ve uzun ömür. Kalkış yaparken odaklandıklarını başarmış olduklarını ilk anda söyleyebiliyorsunuz. Kanat daha hafif yapısı ile çok rahat şişerek tepeye kolayca geliyor. Öne atlama eğilimi hiç yok. Yani rahat şişiyor ve yavaşlayarak tepede stabilize oluyor. Ekstra fen ile kanadı kontrol etme ihtiyacı minimum. Özellikle sert rüzgarda aşırı hızlı gelme, zıplatma problemi yok. Yerden kesme/taşıma oldukça güzel, çok hızlı koşmadan taşıyor. Magnum2 nin eleştirilen yönü tepeye biraz geç gelmesi idi. Ancak tepeye geldikten sonra tek parça ve taşıyan özelliği çok seviliyordu. Magnum3 de taşıma ve bütünlük özelliğini koruyarak, yerden kolay ayrılması da sağlanmış. Sırf kalkış karakteri ticari (değişken yolcu, değişken rüzgar koşulları) uçan pilotları ve yeni tandeme başlayacaklar için Magnum3 'ü ön plana çıkarmak için yeterli.

Kanat ömrü: Kanat ömrünü değerlendirebilecek veri henüz elimizde yok. Ancak Ozone bu özelliği vurguladığı için ben de belirtmek istedim. Kullanılan güçlendirme çubukları biraz daha esnek sayılabilir. Kanat kalkış öncesi ve iniş sonrası yere temas ederkenzayıf nokta daha az oluşuyor. Kullanılan kumaşın ripstop yapısı belirgin olarak farklı. Tabiki sonucu 5-6 ay sonra görmeye başlayacağız.

Havadaki hissiyat: Havada tam bir kuzu. Kalkışta da çok belirgin hissedilen kanadın öne atlamama karakteri uçarken çok net hissediliyor. Türbülanslı havada yolcu ve pilot komforu harika. Termik dönerken çok çok iyi hissi var. Hem merkezi hissettirme hem de handling ideal. Çok kıvrak bi kanat değil akrobatik hissi pek yok. Enerji ya da keskin dönüş için pilotun biraz daha etkin fren kullanması gerekiyor. Wingover, spiral gibi hareketler standart ve kolay.

İniş: İnişte kanadın kabarma enerjisi palyesiz inişe uygun. Derin palye yapmadan süper iniş veriyor. Bu yeni tandem pilotlarının işini kolaylaştıran bi özellik.

Bu haliyle kanadı profeyonel tandem pilotlarına şiddetle öneriyorum. Aynı işi daha az eforla ve rahat bi kafa ile yapacakları kesin. Yeni başlayan tandem pilotları için de kanadın kolaylığı çok belirgin. İşleri kolaylaştıran bi kanat.

Ekleyemadiğim bi kaç konuyu da yakında paylaşırım.

Teşekkürler,

yigit

0 535 606 27 13

Son beğenen Szgn_0671