Paramotor pervanesi imalatı

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

ahmetoztiryaki
Ad Soyad: Eyüp Ahmet Öztiryaki
Aldığı Beğeni: 2 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Re: Paramotor pervanesi imalatı

Mesaj #21 gönderen ahmetoztiryaki » 8 yıl 2 ay önce (28.12.2015, 17:14)

Arkadaşlar bu ilanı yazalı 7 yıl 6 ay olmuş.
Başladığımız günden bu yana 8 yıldan fazla zaman geçmiş. Bu kadar bilgi birikimi ve tecrübeyi parayla satın almak mümkün değil diye düşünüyorum.
İlanın ilk yazısını okuyan bazı arkadaşlar fiyatı da o günkü fiyatla aynı zannetmektedir. Gerçi site yeni yüzüne aktarılırken sağolsun moderatör ve düzenleyen arkadaşlar bu aksaklığın farkına varmış olacaklar ki TL yazan yerlerdeki rakamları boş bırakmışlar fakat bazı yerlerde kalıntılar olmuş.
Sözün kısası burada artık rakam yazmak istemiyorum. Her türlü paramotora pervane üretmeye devam ediyoruz ve son 2 yıldan beri makine ile üretmekteyiz. yani artık simetri hatası veya el yordamı gibi hatalar bertaraf edilmiş olduğunun bilinmesini istedim.
Fiyat için telefonla irtibata geçmenizi tavsiye ederim. Bir de herhangibir yerde fiyat görünce lütfen ilan tarihini dikkate alarak değerlendirin.
Herkese iyi uçuşlar, normal inişler, uzun mesafeli nice yıllar dilerim.

Kullanıcı avatarı
kibrisli61
Ad Soyad: Yüksel Değer
Aldığı Beğeni: 11 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen kibrisli61 » 8 yıl 2 ay önce (03.01.2016, 22:57)

Walkerjet f 200 paramotorumda biraz titreşim yaşadım, belki göbeği düzgün vidalayamadığımdanda olabilir yedek olarak saklıyorum. Airfer Jumbo (hırt 2703 motor) 52 bg paratreykimde çiftli (4 pal)ahşap pervanesini problemsiz kullanıyorum. Amasya pal e tamir ettirdiğim pervanelerimide sorunsuz kullanıyorum. Ahmet bey e teşekkür ediyorum bu hizmeti için.

Son beğenen ahmetoztiryaki

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen ahmetoztiryaki » 7 yıl 6 ay önce (02.09.2016, 15:50)

Merhaba Arkadaşlar,
Başladığımız günden bugüne tam 8 yıl geçmiş. Gerçekten önemli bilgi birikimi oluştu ve teknik anlamda çok şey değişti ve biz standart imalatı yakalamak adına birçok alanda yatırımlar yaptık. Pervane imalatını üstlendiğimiz günlerde yaptığımız bazı işlemleri şimdi tebessümle "biz önceden şöyle/böyle yapıyorduk." diye tatlı bir anı olarak yadediyoruz.
Aradan geçen yıllara rağmen halen yaptığımız işi karalamaya çalışanlar, hatta başkasını kötülemekle doğru iş yaptığını reklam etmeye çalışanlar var maalesef. Şahsen onlara cevabım bu gün geldiğimiz noktaya onların da katkısı olduğunu söylemek olacaktır. Biz her türlü eleştiriye açık olarak bu işin Türkiye de yapılmasına önderlik ettik. "Benim pervanemi göndereyim de kopyasını yapın." diyenlere ısrarla "BİZ KOPYA YAPMIYOR TAMAMEN ÖLÇÜ ALIP TEKNİK HESAPLARLA YAPIYORUZ." dedik. Bu günlere gelmemize özellikle katkısı olan İzmir den Uçak pilotu Bora Ayyıldız abimize, Olumlu veya olumsuz bulduğu yerleri her defasında telefonla arayıp bize bildiren ve eleştiren paramotor pilotu arkadaşlarımıza, ve de özellikle yerli üretimi kalkındırıp dışa bağımlılıktan kurtulmak için desteğini esirgemeyen, "Söylentilere ve engellere kulak asmayın, ne olursa olsun siz bu işi geliştirin" diyen arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.
Laf değil iş üretmeye devam edeceğiz.
Saygılarımızla.

Son beğenen taglis

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Paramotor pervanesi imalatı

Mesaj #24 gönderen ahmetoztiryaki » 6 yıl 6 ay önce (20.09.2017, 21:26)

Arkadaşlar ilanı yazalı daha doğrusu başlığı açalı neredeyse 10 yıl olmuş.
Artık pervaneleri CNC ROUTER ile yontuyoruz. yani hassasiyet oldukça yüksek. İşçilik azalmış sayılmaz çünkü uğraşanlar veya CAT-CAM programlarıyla uğraşanlar bilirler ki bilgisayar çizimleri ve kesim yöntemlerini belirleyip kod çıkartmak vs bayağı bir uğraştırıyor. Severek yaptığım için çoğu zaman yorulduğumu bile anlamıyorum.
Diğer taraftan ciddi bir arşiv oluştu. Yapılan bir pervanenin kullanıcılardan gelen bilgiler doğrultusunda üzerinde değişiklikler yapıp tekrar üretmiş ve gittikçe daha güzel ürünler ortaya çıkarmış oluyoruz.
Peki mükemmel Ahşap pervaneyi yaptığımızda iş bitmiş olacak mı? Tabii ki hayır. Elbette bu sefer de Karbon fiber vs değişik malzemeleri kullanmayı hedefliyoruz ancak şu andaki piyasa koşulları yeni yatırımlar yapmaya uygun değil. Elbette zamanı geldiğinde bu üretimleri de yapıp havacılığa kazandırmak en ciddi hedefimizdir.
İlgi ve güveninize teşekkür ederim.

Not: İş hedeflerimizi büyütürken, bazı gerçekler nedeniyle tamir ve tadilat işlerini bırakmak zorunda kaldık. Bundan böyle tamir için pervane göndermeyiniz.