Paramotor pervanesi imalatı

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

ahmetoztiryaki
Ad Soyad: Eyüp Ahmet Öztiryaki
Aldığı Beğeni: 2 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Paramotor pervanesi imalatı

Mesaj #1 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 5 yıl önce (21.06.2008, 19:04)

Arkadaşlar paramotorla ilgilenen ve pervane ihtiyacı olanlar kırık da olsa eski pal ini bize gönderirse tıpkısının aynısı olan ve bayağı bir kaliteli yenisini imal edebiliyoruz.
Konu daha önce Merhum Cengiz Arsu kardeşim tarafından gruba yazılan bir mail ile duyurulmuş olmasına rağmen forumda da yer almasının hem ülke ekonomisine hem de alıcı ekonomisine ve de ayrıca bir miktar da merhum kardeşimizin ailesinin ekonomisine katkı sağlayacağının bilinmesini istedim.
Arkadaşlar bilindiği gibi ahşap pal fiyatları 200 Euro dan başlamaktadır.
Amasya da saz imalatı yapan arkadaşlarımıza ısrarla pal yapmasını istememiz ve Merhum kardeşimiz Cengizin yoğun gayretleri sonucunda oldukça profesyonel boyuuta pal üretimi gerçekleşmiş durumdadır.
Yaklaşık 100 kadar pal bir yıldır üretimi yapılmış ve kullanan kişilerden hep olumlu görüş alınmıştır.
Daha önce Bize pal yaptırmış iseniz sadece hangi boy ve kime ait olduğunu belirtmeniz yeterlidir, ancak ilk defa yaptırıyorsanız kırık bile olsa tüm parçaları kargo ile göndermeniz durumunda yeni paliniz 3 haftada elinizde olacaktır. Bu arada bir pal 200 ytl ye satılacak olup kesinlikle yeni imal edilecektir.
İstekli arkadaşlar bana mail ile veya cep telefonundan ulaşabilirler.
Dr Ahmet Öztiryaki / Amasya
[email protected]
0533 233 18 44

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 5 yıl önce (31.10.2008, 21:52)

Son zamanlarda yeterince kurumuş ( acı suyu çıkmış ve işlenmeye hazır hale gelmiş ) kereste bulmakta zorluk çekiyoruz.
Bulduğumuz kereste ise oldukça pahalı oluyor. mesela en çok kullandığımız ve güvenilir olan maun ağacı metreküp fiyatı 3000 ytl ye kadar çıktı. Elbette bu fiyat değişikliğine dövizdeki yükselme ve kararsızlık etkili oldu.
İmalatı yapan arkadaşların bana verdiği bilgi doğrultusunda bir miktar fiyat ayarlaması yapmak zorunululuğu doğmuş durumda ve maalesef bir aydır kereste bulamadığımız için üretim durmuş durumda.
Sözün özü bundan böyle 250 YTL ye sipariş kabul etmekteyiz.
Yapmış olduğumuz ufak ayar nedeniyle hepinizden anlayış bekliyorum.
Herkese iyi uçuşlar ve sağ salim inişler dilerim.
Not 1 : Bu işte benim aracılık yapmaktan başka herhangibir çıkarım yoktur. Enayi diyebilirsiniz:( :oops:
Not 2 : Daha önce pervane yaptırmış iseniz tepki ve yorumlarınızı özel mailime atabilirsiniz hatta buraya yazabilirsiniz. Bu yaptığınız kesinlikle karalayıcı olarak algılanmayıp daha iyiye ulaşmak için bize ışık tutacaktır.
Not 3 : Bu işi ülke ekonomisine ve uçan arkadaşların ekonomisine bir katkım olsun diye yapmakta olduğumu bilmenizi isterim.
Dr Ahmet Öztyiryaki / Amasya

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen tuncay » 1 on yıl 5 yıl önce (01.11.2008, 01:14)

Merhaba,
Bildigim kadarıyla bu pallerin yapımı oldukça teknik ve hassasiyet gereken bir iş. Zamanında Turkiye'nin bu teknolojiye sahip olmadığını duymuştum. Gerçi Türk zekası bunun da bir çaresini bulmuş sanırım. En az ithalleri kadar titiz ve dikkatli çalisildigini tahmin ediyorum. yoksa bu parçalar, ufak bir simetri bozuklugunda bile anında kendisini belli edecek parçalardır.

Palleri yapan arkadaşa ve bunu dagıtan sizlere (paramotor uçmasam da) tesekkur ederim. sattığınız paller 200 euro bile olsa ülke ekonomisine kattığınız kazanç oldukça takdir edilesi bir şey. Çalışmalarınızda başarilar dilerim.

Tuncay Tahtakın

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 5 yıl önce (01.11.2008, 11:02)

Arkadaşlar Amasya gurubunun yapmış olduğu pallerden ben kullandım, Türk Hava Kurumununda kullandığını biliyorum çünkü Amasya'dan gelen palleri bizzat kuruma ben bırakmıştım. Ben paramotorda acemi olmakla birlikte yani orjinal palle Amasyada yapılanın arasındaki farkı ayırtedebilecek profosyenellikte olmamakla birlikte Türkkuşu Yamaçparaşütü Kısım Amiri Hakan hocanın ifadeleriyle orjinal palin itiş kuvveti 60 kğ civarında ise Amasya imalatının 57-60kg arası diye belirttiğini sizlerler paylaşmak istiyorum. Bu açıdan bakıldığında yurtdışına dövizimizin gitmemesi açısından birde benim gibi acemilerin başlangıç eğitimlerinde 1-2 pali hurdaya çıkartacakları düşünülerek Amasya pallerinden istifade etmenin faydalı olacağını düşünmekteyim.

Ayrıca Rahmetli Cengiz hocamızın özverili çalışmalarını fazlasıyla yerine getirebileceğine inandığımız Ahmet Hocamıza teşekkür ederim.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulubü Başkanı

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 5 yıl önce (17.02.2009, 16:49)

Arkadaşlar konu güncel ve daha da önemlisi yapım şeklinde bazı değişiklikler oldu.
Daha önce İstanbuldan ve Bursa dan arkadaşlar bazı uyarılarda bulunmuşlardı ve bu uyarıları da dikkate alarak daha verimli pervaneler üretmeye devam ediyoruz.
Son olarak Bursa dan Sn Sebahattin Çetin abinin test görüntüleri bu linkte

video/1613/par ... esti-BURSA

Daha önceki yazdıklarımı tekrar okudum. Ekleyeceklerim bu kadar ve konu günceldir.

Aşağıda resimler mevcuttur. (sadece gürgen, çam ve kelebek, sade kelebek ağacı işlenmiştir. İnşaallah ileride maun ve çam karışımları resmini de ekleyeceğim)
Dosya ekleri
DSCF0076.JPG
top 80 modelin detayı
sağ ve sol 122cm.JPG
SAĞ VE SOL DÖNÜŞLÜ AYRI İKİ PERVANE (Fresh breze ve TOP 80)

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 5 yıl önce (02.03.2009, 20:03)

Paramotorla ilgilenen ve uçan arkadaşlara söz verdiğim gibi MAUN_LADİN (çam) karışımı pervaneleri de ürettik.
Bu son pervane bayağı bir hoş oldu.
Hem dizayn ve görünüş çok hoş hemde cila işçiliğini de biraz daha ileri götürüp polyester yapıldı.lafı uzatmayıp resimleri ekleyim.
Not: Bu pervanenin boyu 135 cm. dir.
Motor gücü ve ölçülere uygun modeller ve (kırılmış pervaneyi göndermeniz durumunda) aslına benzer üretimimiz de devam etmektedir.
Dosya ekleri
maun-çamkarısımıyandetay.JPG
yandan boy
maun-çamkarısımıtektarafdetay.JPG
tek taraftan
maun-çamkarışımıboy2.JPG
tam boy önden
maun-çamkarısımıgöbekdetayı.JPG
göbek

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 5 yıl önce (24.03.2009, 14:13)

Görüş bildiren arkadaşlarıma teşekkür eder, amatör bir çıkışla başladığımız bu işten maddi menfaatin en az seviyede tutulmasına gayret ettiğimizin bilimesini isterim.
Paramotorla ilgilenmediği halde memleket ekonomisine katkımızı düşünen ve iyi dileklerini sunan sevgili Tuncay arkadaşımıza da ayrıca ilgisi nedeniyle teşekkür ederim.
Pal yapımı birçok fizik hesabı gerektiren bir iş. Şahsen elimde bazı hesap yöntemleri var ve bazen tamamen yerli üretim yapacak olan arkadaşlardan pal isteyen olursa motor gücü (en yüksek güce çıktığı devir vs) ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, redüksiyon ve pervane boyu ile pal genişliği ve açılarını hesap edip yeni pervane üretimi de yapabiliyoruz. Elbette amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok ve daha önce denenmiş bir model varsa aynısını yaparak uçacak arkadaşlara daha ekonomik malzeme temin etmeye çalışıyoruz. Ben şahsen bu işten para kazanmıyorum ve daha önce de birkaç kez bu konuyu dile getirmiştim. Ancak bu işi yapan-imal eden arkadaşım elbette elinin emeğini almak zorunda ve evini bu tür işler yaparak geçindiriyor. bu hafta sonu Amasyadan Ankara ya giderek malzeme aldık ve çok hafif bir ağaç olan AYOUS ağacı ve doksu çok sağlam olan ayrıca hoş bir görüntüye sebep olan MAUN ağacı aldık. bu ağaçlar afrika kökenli olduğu için euro ile satılıyor. ama biz gene de imal ettiğimiz pervaneleri TL ile satmaya devam edeceğiz. Yeni imal ettiğimiz birkaç modelin (TOP 80 - 124 cmve WALKERJET 27 Beygir 126 cm.) resimlerini ekliyerek hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.
Herkese mutlu uçuşlar ve normal inişler dilerim.
Dr Ahmet ÖZtiryaki / AMASYA
Dosya ekleri
son yapılanlar.JPG
ortadaki TOP 80 ineski pervanesi, alttakiler maun ladin karışımı. üsttekiler walkerjet tamir edilen ve maun-ladin-ceviz karışımı yeni

Kullanıcı avatarı
ekremcvs
Ad Soyad: Ekrem Çavuş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ekremcvs » 1 on yıl 5 yıl önce (25.03.2009, 21:55)

Ahmet abi öncelikle sana ve paramotor PALi üretiminde birlikte olduğun diğer arkadaşlara gönülden kolaylıklar dilerim
bunun için ne kadar çaba gösterdiğinizi uzaktan dahi olsa biliyorum umarım bu çabalarınız gerçek karşılığını bulur ve hakettiği karşılığı alır
zorlu bi süreç eminim ama başarılı olacağınıza inancım yüksek
sende ve diğerlerinde bu azim oldukça neden yurtdışında yapılanlar kadar hatta daha iyi PAL leri bizlerde yapmayalım
tüm kalbimle başarılar dilerim Saygılarımla...

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 4 yıl önce (10.04.2009, 15:37)

Arkadaşlar Bursa dan Sebahattin bey için üretmiş olduğumuz ve MAUN- AYOUS ağacı karışımından 135 cm olarak (ağırlıkları 980-1020 gr dır.) yapılan iki adet yeni pervanenin resimleri ile daha önceden yapmış olduğumuz aynı pervanenin KELEBEK-LADİN karışımı (ağırlığı 1350 gr dır) resimlerini ekliyorum. Göbek bağlantı kısmı Sebahattin beyin kendi motorunda bağlantısına uygun olarak yapıldı. Aynı modelden ihtiyaç duyanlara farklı bağlantı modelleri yapmak mümkün. Bu pervanelerin kullanıldığı motor MZ 300 cc ve 1/2 redüksiyonla 65-70 kg arası itiş gücü alınması mümkün. eşit gücü üretebilen motorlarda da kullanmak mümkün olacaktır.
( Not: dar ve kısa olan pervane fresh breze solo 210 14 BG motor için 130 cm olarak özel üretildi.)
Dosya ekleri
DSCF0213.JPG
DSCF0204.JPG
açık renkli olan daha önce yapılmıştı.

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 4 yıl önce (06.02.2010, 20:40)

İlan GÜnceldir.
Telefonlarım:
Türksel : 533 233 18 44
AVEA : 505 882 45 60

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 4 yıl önce (06.03.2010, 23:35)

Son olarak mart 2010 da imal etmiş olduğumuz mach 3 ve benzeri model paramotorlarda kullanılan 4 lü pal sistemini sizlerle paylaşmaktan gurur duyarım.
Ekte resim detayları olan pervane test sonuçları geldiğinde gene sizlerle paylaşacağım.
Bir fark oluşturduk ve heriki pervaneyi aynı düzleme yerleştirdik. Sanırım şimdiye kadar benim gördüğüm ilk uygulama oldu. çok farklı modellerde 4 lü palleri hep üst üste koyarak çalıştırmışlar. pervanenin birbirinin rüzgarı içinden geçmek zorunda kaldığını düşündük ve bu sistemi geliştirdik. verim alabilirsek bu model kullanan arkadaşlara buradan test sonuçlarını açıklayacağız.
Herkese iyi uçuşlar normal inişler dilerim.

Ahmet Oztiryaki / Amasya
Dosya ekleri
DSCF0432.JPG
4 lü pervane arkadan görünüm
DSCF0422.JPG
4 lü pervane düzlemi detay

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 2 yıl önce (02.10.2011, 21:21)

Merhaba arkadaşlar,
Bizim yapmaya çalışyığımız pervaneleri kullanan ve buraya iyi dileklerini yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Ne zamandan beri pervane yapıyoruz ve ne kadara malediyoruz diye ufak bir inceleme yaptım ve sonuçları sizlere özetlemek ve güncellemeleri paylaşmak için bu yazıyı yazmaya karar verdim.
Bu ilan başlığını 21.06.2008 tarihinde yazmışım ve fiyatı 200 tl olarak vermişim.
31.10.2008 de fiyatı 250 tl olarak güncellemişim, bu tarihten sonra fiyatta herhangibir değişiklik yapmamışız. Halen aynı fiyata aşağıdaki modellerde üretim yapmaya devam ediyoruz.
Farklı pervane isteklerine de cevap vermeye çalışıyoruz ancak elimizde bir ölçü olması gerekiyor. ( En azından motor max devri, redüksiyon oranı, istenilen itiş gücü ve pervane boyu gibi.)
Halen elimizde mevcut olan modeller şunlardır.
1- Fresh breze solo 210 ( 18 BG olan ve 14 BG olan iki farklı model)
2- Walkerjet F 200 modeli
3- Corsair black devil (24 BG yani MY-25)
4- Top 80 (diğer bir tabirle mini plane)
5- Simonin 130 (tandem diye tabir edilen model)
6- Ross 125 Light (10 000 d/d 29 BG )
7- Thor 100
8- Japon DK 3 lü pal (kendine has bir göbeğe bağlana üç ayrı pal den oluşan sistem)
9- fly Cast. frontera Mack 3
10- zanzoterra MZ 34
11- HE paramotor R 120 modeli
12- Bursa SEBO modeli 135 cm ( MZ 300 cc lik motoru kendisi paramotor TRİKE haline getiren Bursa dan Sebahattin Çetin beyin adını verdiğimiz model)
Bu modellerden Walkerjet F200, corsair Balck devil, mini plane top 80, gibi çok kullanılanlarından bir tane elimizde bulundurmaya çalışıyoruz. diğerlerini de istenmesi halinde 7-10 gün içinde imal edip göndermeye çalışıyoruz.
İlgilenen arkadaşlerıma teşekkür ediyor ve güzel uçuşlar, normal inişler diliyorum. :)

Kullanıcı avatarı
Ninja
Ad Soyad: Onur Aksak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Ninja » 1 on yıl 2 yıl önce (02.10.2011, 22:15)

Ben halen Ahmet beyin tarafıma gönderdiği pal ile uçuyorum itiş gücünde bir sorun yaşamadık kesinlikle yurtdışından pal getirmekle uğraşılmaz.

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen H_E_L_P_55 » 1 on yıl 2 yıl önce (04.10.2011, 10:26)

Yapımında uğraşan herkeze sonsuz saygılarımı sunarım. Dışarıya olan bağımlılığımızı yavaş yavaş bırakmak için çok güzel bir adımdır bu. Çalışmalarınızın devamını dilerim

acaba bir gün kendi paraşütümüzü de üretebileceğiz mi :? :cry:

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 1 yıl önce (28.07.2012, 01:41)

Arkadaşlar güncelleme yapmak için bu yazıyı yazıyorum.
Pervane imalatımız devam etmektedir. Geçen 4 yıllık sürede bazı gelişmeleri de burada yazmak ve sizlere bilgi vermek istedim.
Her geçen gün daha verimli ve daha mükemmel pervane yapmak için kendimizi ve kullandığımız ekipmanları geliştirdik. (şimdi geriye baktığımda başlangıçta yaptığımız bazı hatalara gülüyorum :( )
mesela ahşap seçiminde başlangıçta hep hafiflik ön planda idi ama artık belli bir ağırlığın da olması gerektiğini, bu ağırlığın özellikle volant denilen motor parçasının paramotorlarda bulunmadığı için gerekli olduğunu ve rölantideki aşırı sallantıya engel olduğunu gördük.
Kullanılan ahşap tercihen huş ağacı olması tavsiye edilmekte ise de en güzel ahşabın gürgen ve/veya sapelli olduğu kanaatine vardık. Hem işlemesi daha dengeli hem de damar yapısı olarak balans sorunu çıkarmayan bir yapıya sahip olduğundan artık GÜRGEN/SAPELLİ ağacı kullanıyoruz. Elbette yerli gürgen biraz hesaplı ancak pervane yapıldıktan sonra ahşabın hareket ederek bir tarafa doğru yamulması/ çarpılması/ çalışması diye tabir edilen esnemeye karşı ithal ve fırınlanmış ahşap daha uygun oluyor.
tek parça ahşap baştan beri kullanmadık bunun yerine 3-4-5 kat malzemeyi lamine ederek (kat kat birbirine yapıştırarak ) kullandık ki gene yamulmaya karşı direnç artsın.
Son olarak maalesef fiyatlardaki bilgileri de; bir arkadaşımızın "ilanda şu fiyat yazıyor" demesi üzerine buradan paylaşmak lazım geldiğini anlamış olduk.
Top 80, snap 100 gibi nispatan küçük pervanelerin güncel fiyatı 250 TL, 130 cm lik modeller, walkerjet paramotor pervaneleri , 135 cm lik pervaneler ise 300 TL den yapıyoruz.
Farklı bir pervane ihtiyacınız olursa kullanılacak malzeme ve işçiliğe göre farklı fiyatlar da çıkabiliyor. ( Gyrocopter için, rotax 503 vs) . Bu fiyatlara kargo bedeli ve havale masrafları dahil olmayıp net ödenmesi gereken fiyat olarak belirlemiş durumdayız. Havale masrafı genellikle önemsiz gibi görünmekle beraber her havale maalesef bana yol su elektrik olarak dönmüş oluyor. Çünkü ustaya ben tam parasını veriyorum ama arkadaşlarımızdan 5- 10 tl daha az para gelmiş oluyor. ( Bu usta ile benim aramdaki sorunumuz gibi görünse de ben de komisyon almaya başlarsam :shock: fiyatlara yansıtmak zorunda kalacağımız için hepimizin sorunu olduğundan buraya yazmak zorunda kaldım.)
kendi facebook sayfamda paramotor pervanesi adı altında bir sayfa açtım oradan da güncel resimleri ve gelişmeleri takip edebilirsiniz. linki : https://www.facebook.com/#!/pages/Param ... 7388646782
Sizlerin geri bildirimlerinin çok önemli ve gelişmemize yardımcı olduğunu buradan tekrarlayıp herkese güzel uçuşlar ve normal inişler dilerim.
Dr Ahmet Öztiryaki / Amasya
0 533 233 18 44
Dosya ekleri
grup 1.jpg
yapım esnasında olan bir grup pervane

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Ad Soyad: İrfan Karaman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 21:49)

tebrik ederim ahmet abi ne cayip bir durumdur :) telefonda görüştük ama görüştüğüm kişinin siz olduğunu şu an itibari ile öğrenmiş bulunmaktayım :)

yok hani genelde forumlarda tanışılır sonra telefon alınır filan :) meğersem iyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş :)

bu arada sebo model diye adlandırdığınız pervaneden en kısa sürede spariş geçeceğim telefonunuz zaten kayıtlı , lakin delik 1 tane değil sırayla kapatmaya açlışmaktayım bu arada hatırlarsanız sebahattin abininde kulaklarını çınlatmıştık telefonda ben irfan kocaeliden :)

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 4 ay önce (11.11.2013, 00:33)

Sevgili Motorlu Yamaçparaşütü ucucusu arkadaşlarım.
Uzun süredir forumda birşeyler yazmıyordum ancak son günlerde Bu yazının baş taraflarını okuyup beni arayan arkadaşlar için fiyatlarımızdaki güncellemeler için bu yazıyı yazmak zorunda kaldım.
2013 yılı sonuna kadar vermiş olduğunuz ve alacağınız pervaneler için bu yıl içinde uygulamış olduğumuz fiyatlar geçerlidir. Yani Snap 100 ve Top 80 pervanesi 250 TL + KDV, Dİğer 125 cm boyundaki pervaneler ise 300 TL + KDV. Boy olarak daha kısa bile olsa Aynı malzemeyi kullanmak zorunda kaldığımız için fiyat aynı olacak. Ancak daha uzun pervaneler için fiyatlarımız yukarı doğru gidiyor.
2014 yılında sizlere daha güzel ve hızlı hizmet verebilmek için şu anda yapmakta olduğumuz bazı makina yatırımlarını maalesef fiyatlarımıza + 50 TL olarak bir düzeltme yapmak zorundayız.
(Makina deyince inşaalah 2014 te bilgisayarlı freze (CNC FREZE) ile imalatımız devam edecek. Bu da insan hatası yapma ihtimalini azaltacak ancak bize 20-25 bin TL gibi bir maliyeti olacak ki bunu mecburen maliyetlerimize eklemek durumundayız.)
Şimdiden yedek ihtiyacı olup da sipariş vermek isteyen arkadaşlarımız yılbaşına kadar pervanelerini almaları, aksi halde "Bana geçen yıl fiyatından ver" şeklinde taleplerin itibar görmeyeceğini üzülerek bildirmek durumundayım.
Bu işe başladığımız günden bu güne kadar bize destek olan ve halen gerek olumlu, gerekse olumsuz yönlerimizi eleştiren arkadaşalarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizi daha düzgün ve daha kullanışlı pervane yapmaya zorladınız. Amatörce başladığımız bu işi halen amatörce devam ettirmekteyiz, ancak maliyetlerin karşılığını maalesef talep etmek zorunda olduğumuzu da anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.
Not 1: şimdiye kadar asla kopya freze vs gibi herhangibir makina kullanmadık ve imal ettiğimiz pervaneler tamamen özgün, el emeği pervanelerdir. Birileri "benim pervanemi kopyalıyorlar ." derse inanmayın.
Not 2: Şayet pervanenizin modeli hakkında kendiniz bir çizim yapıp pervane adımını bildirirseniz o pervaneyi de yaparız.
Not 3: mevcut pervaneniz size az geliyorsa açılarını küçültmek veya büyütmek isterseniz bu şekilde de pervanenizi yaparız.
Hepinize güzel uçuşlar ve normal inişler dilerim.

ahmetoztiryaki
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen ahmetoztiryaki » 9 yıl 9 ay önce (03.06.2014, 10:34)

Merhaba Arkadaşlar,
Nihayet CNC freze ile pervane imalatına başladık.
Şimdiye kadar ürettiğimiz pervanelerin denge ve balansı hakkında bazı endişeler vardı. Bizim açımızdan endişelenecek bir durum olmamasına rağmen sizlerin de endişelerinizi ortadan kaldırabilmek için, biraz da işçilikten tembellik edebilmek ve asıl işi makineye yaptırmak için böyle bir yatırım yaptık.
Yatırım iyi bir araba parasını geçti ama kazandırdığı güven ve istikrar herşeyden daha önemli diye düşünüyorum.
Başlıca modellerin testleri yapılmakta olup, sonuçları zaten facebook ve paramotorpervanesi.com sitemizde yayınlayacağız.
Detayları burada fazla laf kalabalığı yapmamak için yazmıyorum.
Güveniniz için tekrar teşekkür eder, güzel uçuşlar, normal inişler dilerim.
Dosya ekleri
10052014259.jpg
Çok katlı ahşapta kesim yaparken.

Kullanıcı avatarı
gezitur
Ad Soyad: Murat Arıkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen gezitur » 9 yıl 9 ay önce (08.06.2014, 13:48)

Ahmet abim hayırlı olması dileğiyle.Ayrıca 2 pal yerine 3 pale ne zaman başlıyacksınız

Kullanıcı avatarı
saglikci025
Ad Soyad: Ömer Gür
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen saglikci025 » 9 yıl 9 ay önce (10.06.2014, 14:05)

Ahmet Abi Allah hayırlı etsin