Skywalk Kanatlar hakkında genel bilgi / tanıtım

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Skywalk Kanatlar hakkında genel bilgi / tanıtım

Mesaj #1 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 5 yıl önce (12.10.2008, 12:19)

Selamlar,
Uçuş Kulübü olarak Skywalk temsilciliğini devraldık. Dolayısıyla Skywalk kanatların genel karakterini sizlere açıklamak isteriz.

Skywalk, deneyimli tasarımcılardan oluşan bir alman firmasıdır. Tasarımlarında tek öncelikleri vardır; güvenlik. Tüm Skywalk kanatlarının çok belirgin özelliği Damped olarak ifade edilen öne hamle yapmamasıdır. Başlangıç kanadından performans kanadına hiç birinde kalkış yada uçuş sırasında öne hamleleri yoktur. Kanat tasarımlarında yine dikkat edilen nokta pilot hatalarını tolere etmesidir. Bu nedenle özellikle başlangıç kanatlarında fren aralığı çok geniştir.

Malzeme:
Skywalk 2+2 sene garanti vermektedir. Yani 2 sene sonunda yetkili dealer tarafından kontrole giren kanatların garanti kapsamı 2 sene daha arttırılır. Eğitimlerimizde 2 adet mescal kullanıyoruz. Dayanım problemi yok. Tüm eğitim kanatlarımızı Mescal2 olarak yenileyeceğiz.

Kimler Skywalk tercih etmeli:
Ozone ve Skywalk iki farklı ekolünden gelen markalar. Dolayısıyla ikisini de ayrı ayrı gururla temsil ediyoruz. Ozone daha sportif ve dinamikken, Skywalk daha sönümlü(damped) ve toleranslı. Skywalk kanatları, çok sık uçmayan/akrobatik uçmayı değil daha sakin süzülmeyi tercih eden/ fotoğraf çekimi ile uğraşan/yüksek pasif güvenlik isteyen pilotlara şiddetle tavsiye ediyoruz. Alman ekolü Skywalklar pilottan gelebilecek her türlü hatayı oldukça iyi tolere etmektedir.