İlk Türk yp ekipmanları markası: AERON

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Kullanıcı avatarı
Aviator
Ad Soyad: R. Özay Zorlu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

İlk Türk yp ekipmanları markası: AERON

Mesaj #1 gönderen Aviator » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 03:21)

Merhaba Arkadaşlar,

Artık Türkiye’de de bir yamaçparaşütü ekipmanı üreticisine sahip olduğumuzu sizlere duyurmaktan çok mutluyum.

Aeron ismiyle yeni bir marka olarak piyasaya giren bu firmanın sahibi Polat Kemal Akyüz. Bazı arkadaşlarımızın da bildiği üzere kendisi uzun zamandır harness , kanat ve yp aksesuarları üzerinde dizayn çalışmaları yürütmekteydi.

Yeni markamız Aeron ilk olarak harnessleri ve aksesuarlarıyla (çanta-kokpit-speedarm-gps kılıfı-speed bar-trapez vb.) piyasaya çıkıyor. Çok yakın bir zaman içerisinde yedek paraşütlerde piyasada olacak. Ve son olarak da herkesin özlemi olan yerli yamaçparaşütlerinin üretimi konusunda dizayn çalışmaları sürüyor. Hatta şu an bazı prototiplerin hazır olduğu müjdesini de verebilirim.

Venus Hava Sporları olarak bizde Aeron markalı ürünlerin tanıtımını ve satışını yapacağız. Yerli üretime destek vermek ve pilotların ihtiyaçlarını daha kısa sürede temin etmek amacındayız.

Üretimde ve stoğumuzda olan Aeron Harnessler ve fiyatları:

Aeron Perge Harness
Kordura kumaş , finsterwalder bağlantı klipsleri , 17 cm sırt koruma , yanden yedek , austrialpin karabinalar
Harness boyları: SM-M-L
Fiyat: 320 EURO

Aeron Tandem Yolcu Harnessi
Kordura kumaş , finsterwalder bağlantı klipsleri , austrialpin karabinalar
Harness boyları: Tek standard boy
Fiyat: 230 EURO

Seri üretime geçen bu harness modellerinin prototipleri olan harness lere de çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz:

Perge Prototip
SM önden yedekli mavi/siyah 200 € karabinalar ve sırt koruma dahil. Kullanılmış. (2 adet)

Perge Prototip
SM yandan yedekli mavi/siyah 230 € Kullanılmamış.

Perge Beta Prototip
SM mavi. 240 € Kullanılmamış.

Perge Beta Prototip
SM mavi/siyah 240 €. Kullanılmamış.

Yolcu harnesi (Airbag'li) Prototip
mavi "sadece yan ayarları 4 cm daha kısa 170 €. Karabinalar dahil. Kullanılmamış.

Önemli Not:
Yukarıda “prototip” olarak belirtilen harnessler , seri üretime geçiş öncesinde üretilen ve içlerinden birinin seri üretimine karar verildiği ürünlerdir , uçuşa uygundur. Prototiplerden birinin seri üretimine karara verildikten sonra diğer uçabilir prototipler satışa sunulur.

“Beta Prototip”olarak tanımlanan harnessler ise; teknik açıdan tasarımı bitmiş, daha çok renk, desen gibi görsel ve konfor kombinasyonlarının vs. denendiği prototiplerdir, diğer açılardan standart üretimle birebir aynıdır fakat üzerinde nakış yoktur.

Son olarak da harnesslerin sertifikasyonu konusunda firmanın düşüncelerini de bilgilerinize sunmak isterim:
“Harnesler için Dhv sertifikasyonu almayı düşünüyoruz , bunun için çalışmalar sürüyor. Ancak sertifikasyon alana kadar da üretim ve satışlar devam edecek, bu ona mani değil. Biz gerekli yük testlerini yaptık, harnesler çok güvenli.”

Aeron ürünleri ile ilgili detaylı bilgileri ve resimleri web sitemizde bulabilir ve sipariş verebilirsiniz:

http://www.venusairsports.com/ekipman.htm

Uzun yıllardır dile getirilen yerli üretici hayali gerçekleşmiş durumda. Şimdi sıra siz pilotlarda..

Kısıtlı maddi imkanlar ve yoğun bir emek ile üretime geçmeyi başaran Polat Kemal Akyüz’ü kutluyorum.

En yakın zamanda yeni ürünlerin haberlerini sizlerle paylaşmak dileğiyle.

R. Özay ZORLU

VENUS AIR SPORTS
Gsm: +905323636202
web: www.venusairsports.com
mail: [email protected]

Kullanıcı avatarı
ssaydam
Ad Soyad: Soner Saydam
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ssaydam » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 11:04)

Öncelikle böyle bir haber almanın mutluluğunu yaşadığımı belirteyim ve hemen sonra da görmediğim bu ekipmanların, en azından destek amacı ile ticari faaliyet yürüten firmalarca veya dernek ve klüplerce tedarik edilmesini temenni ederim. Fakat yerli malı olan bu ürünlerin fiyatının euro olarak belirtilmesi de yine bazı alışkanlıklarımızın değişmediğini gösterdi :(
Emeği geçen herkesi tebrik ederim.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen cincir » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 12:13)

Görüntüler süper.Eminim malzeme kalitesi de iyidir.Tebrikler.

Kullanıcı avatarı
erdal
Ad Soyad: Erdal Harmanlıoğlu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen erdal » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 12:25)

Çok güzel gelişmeler, tebrik ediyorum.

Marka olarakta türkçe bir isim seçilseydi daha iyi olurdu. :cry:

Başarılar dilerim...

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Tebrikler

Mesaj #5 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 14:57)

Tebrik ederim, çok güzel bir gelişme.
Kaliteli malzemeler olduğuna eminim, zaten resimlerden anlaşılıyor.
Ben de kendi imalatım olan bir variometer ile yakında aranıza katılacağım.
Piyasadakilerin tüm işlevlerini yapabilecek.
Bizim neyimiz eksik Türkler olarak, herşeyi biz de yapabiliriz.
Daha önceleri yamaç paraşütü imalatı ile ilgili oluşturmuş olduğum bazı dosyaları sizinle ekte paylaşıyorum. Faydalı olabilir.
Çok güzel haberler bunlar.
Dosya ekleri
paraglider.rar
(1.96 MiB) 199 kere indirildi
material.rar
(1.86 MiB) 173 kere indirildi
design_autocad.rar
(876.94 KiB) 237 kere indirildi

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen KANT » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 17:56)

böyle bir girişimcilik ruhundan dolayı sizleri tebrik ederim kaliteden taviz vermeden daha başarılı ürünlerle piyasada adınızı duymaktan gurur duyarız .yerli malı herkez bunu kullanmalı biz küçüken okullarda yerli maklı haftası yapılırdı kuru yemiş ve meyveden başka bir şey olmazdı :) bu tür malzemelerin yurt dışından gelmesi ekonomimize zarar vermektedir bir türk firması bizi onurlandır, ama şunuda unutmayalım yaptıgınız ürünler hayati önem taşımaktadır ... saygılarımla mehmet budak

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen tuncay » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 21:33)

Yerli malı haftasının en son tanıkları bizdik. Emperyalist güçlerin bizlere unutturduğu, hatta tüketim toplumu olmamızı geciktiren olaylardan biridir. Malesef emellerine bugün ulaştılar. Tamir yerine, yenisini almak "in"(?) oldu.

Yerli malı üretimi için Polat kardeşimi kutluyorum.
Bu uğraşları sonrasında bize düşen de yerli malını desteklemektir.

Kullanıcı avatarı
Aviator
Ad Soyad: R. Özay Zorlu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

EURO Bazında satış

Mesaj #8 gönderen Aviator » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 22:44)

Merhaba Arkadaşlar,

Satış fiyatların neden euro bazında olduğuna dair gelen sorulara şöyle açıklık getirmek isterim: Aeron harnessler avrupalı benzerlerinin kullandıkları hammaddelerle aynı hatta daha kaliteli malzemelerle üretilmektedir. Yamaçparaşütü Ekipmanlarının üretiminde kullanılan bu kaliteli malzemeler de yurtdışından euro bazında alındığı için (kumaş-klipsler-karabinalar-ipler vb.) , harness satış fiyatları da euro bazında olmak durumunda. Tamamen veya %70'in uzerinde yerli malı malzeme ile bir üretim yapılırsa (yapılabilirse) elbetteki satış fiyatı YTL bazında olabilecektir.

İlginize teşekkürler

Gorusmek Uzere..

R. Özay ZORLU

VENUS AIR SPORTS
Gsm: +905323636202
web: www.venusairsports.com
mail: [email protected]

Kullanıcı avatarı
OSMAN 1967
Ad Soyad: Osman Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen OSMAN 1967 » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 22:57)

Böyle bir ürünün imalatini yapıp piyasaya sunmak başlı başına bir olaydır,başarıdır.Ben AERON'a emeği geçen herkesi tebrik ediyor,başarılar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

...

Mesaj #10 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 5 yıl önce (23.01.2009, 23:00)

8)
arkadaşlar ... üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırım.

sonuçta bu spora biz sahip çıkmalıyız....

Kullanıcı avatarı
iicel
Ad Soyad: İsmet Icel
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen iicel » 1 on yıl 5 yıl önce (24.01.2009, 21:09)

Sevgili Polat'i ve ona destek olan arkadaslari basarilarindan dolayi kutlarim. Bunlar cok guzel haberler...

Ismet ICEL

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 5 yıl önce (27.01.2009, 12:02)

çalışmasını yakınen bildiğim polata ve destekleyen arkadaşlarına tebriklerimi iletiyorum. uzun zamandır yaptığı çalışmalarda yaşadığı zorlukları çok iyi biliyorum. lafta değil icraatta desteklememiz gerektiğininde altını çiziyorum. ürünlerin çoğunu biliyorum. bazılarını kullandım bile. her geçen gün daha iyiye daha iyiye taşıda ürünlerini. çok değil aeron 2 yıl sonra tüm dünyada çok iyi bir alternatif marka olacak. tebrikler

Kullanıcı avatarı
alone_wolf
Ad Soyad: Şehmus İsmetoğlu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen alone_wolf » 1 on yıl 5 yıl önce (09.03.2009, 16:37)

arkadaşlar hepinize iyi günler.Ben yamaçparaşütü'ne yeni başladım ve kanat almam da bana özay ağbi ön ayak oldu.ben burada fikir belirten ve konu hakkında ki duyarlılığını gösteren arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim.arkadaşlar benden çok dah tecrübeli olanlarınız var ve bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olanlarınız var ama artık tartışma zamanı değil bu ürünü alarak bu spora ve marka'ya katkı yapalım ben aeron marka harness siparişi verdim sizlerde harness'ını değiştirecek olanlarda aeron marka alarak hem türkiye'ye hem de bu sporun gelişimeine katkıda bulunabilirsiniz...hadi aeron marka harnesslara dönelim ve aldığımız ürünlerle ilgili teşekkürümüzü sadece sözlü olarak değil maddi olarak ta yerine getirelim.hepinize bol ve kazasız uçuşlar :twisted:

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ASİ » 1 on yıl 5 yıl önce (09.03.2009, 17:26)

kanat konusunda birşey diyemem. hele bir üretsinler, güzel birşeyler ortaya çıkmışsa alırım. ama harnesimi değiştireceğim zaman kesinlikle aeron alıcam. bir şeyler yapanları desteklemek lazım.

Kullanıcı avatarı
alone_wolf
Ad Soyad: Şehmus İsmetoğlu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen alone_wolf » 1 on yıl 5 yıl önce (27.03.2009, 16:06)

arkadaşlar harness'ımı alalı 1 ay oldu ve çok kaliteli bir ürün profil resmimde de var yakında resimlerini çekip koyacağım mutlaka aeron alınnnnnnnnnn :evil:

Kullanıcı avatarı
İstanbul Hava Sporları
Ad Soyad: Polat Kemal Akyüz
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen İstanbul Hava Sporları » 1 on yıl 5 yıl önce (06.04.2009, 18:05)

Selam Arkadaşlar,

Yoğunluktan yazışmaları pek takip edemiyorum o yüzden geç cevapladığım için kusura bakmayın, lafın gelişi değil benim için ne gece var ne gündüz uzun zamandır. Yılbaşından bu yana sadece siparişleri yetiştirebildik, şimdi de yavaş yavaş stok oluşmaya başladı şu an SM size'ları hemen teslim edebiliyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren M ve L boyutları da stoklarda hazır olmaya başlayacaktır. SM ve ML gibi ara size'lar üretip her pilotun bedenine tam uyan harnesler amaçladık. Bunun gibi daha bir çok yenilik ileriki modellerde hayata geçecektir. Gelişmeleri www.yamacparasutu.org adresinden takip edebilirsiniz.

Perge Türk pilotlarının genel beklentilerine göre tasarlanmıştır, özellikle de haftasonu pilotlarının. Bir çok prototip ve uçuş testinden sonra son hali ile üretime geçmiştir. İç alanı biraz daha dar tutulmuştur, pilotu saran ve kanadı hissetmenizi sağlayan ve içinde fazla gezinmediğiniz sportif bir harnestir. Katlanan dizaltı bölmesi, yer çalışmalarında ve sık sık konup kalktığınız soaring uçuşlarında konfor sağlar. Perge ne çok yatıktır, ne de çok diktir, vucut posizyonunun ayarlanması için aylarca çalışmalar yapılmıştır, fakat dikliği, iç hacminin geniş olmaması uzun XC uçuşlarında sizi yorabilir. Dengeli çapraz kolonları uçuşunuz stabilite katar, spin, stol vb durumlardan çıkışlarında twist olma durumlarında harnesin katkısını azaltır. 6 No'lu prototipi Yamaşüt'ün yarışmasında kullandım, gelenler hatırlarlar, o önden konteynırlıydı. Daha sonra yedek yeri yanda pilota mümkün olan en yakın ve yükü kalça ve gövde arasında dengeli yayacak en uygun noktaya konmuştur. Neopren kapaklar sayesinde fazla yer kaplamaz, 4 kapaklı olduğu için hiç bir engele maruz kalmadan rahat ve temiz bir şekilde yerinden çıkar (iyi sonuç için 30'ın üzerinde yedek kapağı prototipi üretilmiştir). Sonuç, uçuşta rahatsız etmeyen aynı zamanda zor koşullarda kolayca ulaşılabilecek ve sorunsuz açılacak hatta akla gelmeyen sorunlarla karşılaşıldığında bile müdahale edilebilecek bir yedek bölmesi çıktı. Vücut pozisyonu, oturak yapısı, kolon sistemi ile haftasonu pilotlarına hitap eden, güvenliği gözeten sportif ve eğlenceli bir harnestir.

MALZEME
Cordura, Finsterwalder, Güth&Wolf, YKK, Güterman gibi alanında en kaliteli malzemeler kullanılmıştır.

SIZE'lar
Perge Size'lar aşağıdaki gibidir. Boyunuz size'a uygun olsa da kilo fazlanız var ise bir üst size'ı seçmeniz daha uygun olur, ara size'lar bunun için tasarlanmıştır.

SM 1,74'e kadar
M 180'e kadar
L 1,90'a kadar

Foto koymayı beceremedim, daha sonra tekrar deneyeceğim.

Tatlı konun,
Polat