paramotor egıtımınde kampanya, ogrenciler aranıyor

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Kullanıcı avatarı
kemal35
Ad Soyad: Kemal Töreli
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen kemal35 » 1 on yıl 2 yıl önce (26.11.2011, 19:14)

onur kardeş laf atan çok olurda iş icraata gelince sesleri solukları kesilir daha yeni amerikadan bir arkadaş geldi 45 dakikalık tandem uçuş için 250 dolar ödemiş eğitim ise 3500 ile 4500 dolar arasında olduğunu söylüyor kaldıki bu rakamlara hakikaten yeni cihaz alırsın ama avrupadan alırsın ...

Kullanıcı avatarı
Ninja
Ad Soyad: Onur Aksak
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Ninja » 1 on yıl 2 yıl önce (26.11.2011, 22:06)

Evet Kemal bey ben Erdoğan beyden eğitim almış değilim ama bilip bilmeden konuşanlara da sinir olmuyor değilim..Ayda 2 kere Abd ye giden biriyim her zaman bu işleri araştırıyorum malzeme satışlarına bakıyorum bizden çok farkları yok.Eğitim anlamındada süper aşmış değiller youtubedeki kazaları izlerseniz çoğunun abdeli kekolar oldugunu görürsünüz.Hayatını bu işten kazanan bir insanın bedavayamı eğitim vermenini bekliyorlar anlamış değilim..

Kullanıcı avatarı
pilotax68
Ad Soyad: Yılmaz Kocabaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen pilotax68 » 1 on yıl 2 yıl önce (28.11.2011, 23:35)

Sayın Onur bey, buradaki herkesin üç aşağı beş yukarı fiyatlar konusunda birşeyler bildiği acık ve net olup.. kaldı ki ben yorumumda tam paraşüt takımı alana ücretsiz kurs verildiğini, paramotor alana sertifika+kursun üçretsiz olduğunu, çeşitli ülkelerde bir haftalık havacılık fuarında üçretin %60 indirimli olduğunu,,bunlara ilaveten Avusturya, Romanya. Macaristan, Bulgaristan gibi ülkelerde değil 800 telafuz edilen rakamların (doğrusu 600E ) abartıyorum yarı yarıya düştüğünü söylemiyorum bilee... bu arada bu spora gönül vermiş,,, büyük küçük herkesin engin hoşgörüsü ve yüksek müsadeleriyle şunu belirtmek isterim ki.. asla TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ FORUMU diye adlandırılan kendi ülkemin sitesinde başkalarının reklamını yapmaktan ar ve haya duyarım.. çok vurgulu bir yazım dili kullandığınız için kendimi cevab vermek ve yukarıdaki birkaç ülkeyi kabaca yazmak zorunda kaldım.. kaldı ki link istiyorsunuz ...bu benim tarzım değil başarılar dilerim..neşeniz bol olsun..

Kullanıcı avatarı
Ninja
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen Ninja » 1 on yıl 2 yıl önce (29.11.2011, 13:51)

Yılmaz bey dediğim gibi ben bu işi Abdde araştırdım malesef dediğiniz fiyatlara kurs falan bulamadım.Siz yazızınızı tekrar okursanız daha sağlıklı olur.. bir amerika avrupa seyahati yapıp yol+konaklama+eğitim+sağlık sigortası demişsiniz..malesef gerçek dünya böyle değil.Paramotor pahalı bir zevk bunu kabullenmek lazım...Eğitim kolay olsaydı bu eğitim veren 10'larca insan olurdu.Dediğiniz gibi yurt dışındada eğitim denenebilir buda bir seçenek ama maliyet hesabı evdeki hesaba uymabilir..
Herkese iyi uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
md11
Ad Soyad: Gökhan Morkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen md11 » 1 on yıl 2 yıl önce (29.11.2011, 14:24)

Erdoğan bu fiyata eğitim veriyor olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki ortalama değeri 15000 tl olan malzemelerini de 7 gün sonra yetiştirdiği öğrencisine teslim edebiliyor. Bunu da gözardı etmemek gerek. Üstelik Kendisi sıfır tecrübeli insanları yetiştiriyor. Bilgisini saıyor. ldığı ücreti normal karşılamak gerekiyor. Ben de ücret fazla olduğu için kendisinden eğitim aladım ancak fiyatı makul karşılıyorum.

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen atamturk » 1 on yıl 2 yıl önce (29.11.2011, 16:18)

kimsenin kimseye elinde delil,ispat olmadan çamur atmaya hakkı yok.Yılmaz bey ortayaya birşey koyuyorsunuz ama ispatlamadıktan sonra yalancı durumuna düşersiniz ve bir daha söyledikleriniz dikkate alınmaz.Maksat kafa karıştırmak veya başka birşeyse bilemem.ama böyle siteler varsa açıklayın ve dürüst biri olduğunuzu kanıtlayın.aksi taktirde bir daha konuşmayın.....

Kullanıcı avatarı
pilotax68
Ad Soyad: Yılmaz Kocabaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen pilotax68 » 1 on yıl 2 yıl önce (30.11.2011, 00:47)

sayın Atamtürk bir konuyla ilgili beyan edilmiş bir yoruma tepki ayrı ceşitli ithamlarda bulunma ayrı hemde apayrı bir konu... benim etik ve ahlak anlayışım çercevesinde o kelimeleri kullanmak arzusunda olmadığımı bilmenizi isterim. gelelim konuya beni tanıyan herkes detaylı ve teferruatlıca bilir ki... yamaç paraşütü kursu için avrupaya gitme arefesinde iken bir klup pilotuyla tanışmam sonucunda buradan kurs aldım.. o dönem birçok ülke ve kurs çeşitliliğini detaylıca incelemiş ve araştırmış hatta bircok kişiylede konu hakkında düşüncelerinide almış idim... şimdi reklamın iyisi kötüsü olmaz sentezinden birilerinin haketmediği halde ekmeğine yağ sürecem ama caresiz bu acıklamalarıda yapmak zorundayım... sayın Atamtürk o dönem kurs için müracaatta bulunduğum eğitmen (ismi önemli olmasın)benden 2500 euro istedi... o kişiye sizin benden ısrarla istediğiniz sitelerden bahsettiğinde ki birkacını da mesajla ilettim kendisine.. vallahi tek kelime alamadım gönül isterdi ki sizin bu tepkinizi, belli bir dereceye kadar bende doğal tepki olarak algılayabilirim de keşke siz değilde başkaları sorsaydı.. sizde fiyatları özellikle belirttiğim ülkelerde iki dakika araştırdıktan sonra yazsaydınız daha yerinde olurdu.. bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum... haaa hakan bey fikir beyanı camur atmak değildir.. herkes dilediği yerden kurs alır.. dozunda olmayan tepkiye gerek yok başarılar ve esenlikler temennisiyle...

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen atamturk » 1 on yıl 2 yıl önce (30.11.2011, 11:52)

Sayın yılmaz bey benim tepkim ortaya birşey sunup sonucunu siz araştırın demenizden kaynaklanıyor.Kimseyede herhangi bir şekilde ithamda bulunmak istemem.Ben sizi sizde beni tanımıyorsunuz ,ve bu konuda tarafsız biri olarak ben fikrimi söyledim.kimseyi kırmak ve ve üzmek istemem ama istemeyerek böyle bir anlamaya sebebiyet verdiysem özür dilerim.Bizler havacılık tutkunlarıyız ve bu işe gönül verip imkanısızlıklar içinde olan çok kişi var.bu kişilerin durumunu çok iyi bilirim.o bakımdan bu kişileri yazdıklarınızla bir yerde ümitlendirmiş oluyorsunuz ve sonrada falanca yerlerde var araştırın buraların adını vermek ahlak anlayışıma sığmaz diyorsunuz.Madem ahlak anlayışınıza sığmayacaktı keşke başında açıklamasaydınız.yada başında açıklasaydınız ve konunun buralara taşınmasına sebep vermeseydiniz sizi daha samimi ve dobra biri olarak algılayabilirdim.selamlar.

Kullanıcı avatarı
Ninja
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Ninja » 1 on yıl 2 yıl önce (30.11.2011, 18:48)

Yılmaz bey burası bir forum ve bilgi paylaşım amacıyla kurulmuştur ben buradan bilmediğim bir çok şey öğrendim.Ben daha tecrübelerin insanlara dünya kadar soru sordum hepsi kayıtlı..amaç bilgi paylaşımı böyle bir imkan varsa neden haberimiz olmasın siz amerika dediğiniz mesajınızı yazdığınızda ben amerikadaydım dediğiniz fiyatlara paramotor kursu yok kesin ve net.. (keşke olsa)
Herkese iyi uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
kemal35
Ad Soyad: Kemal Töreli
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen kemal35 » 1 on yıl 2 yıl önce (30.11.2011, 21:02)

dostlarım bu topik erdoğan arkadaşımızın açtığıve öğrenci adaylarına çağrı yaptığı bir ticaribir topiktir bu tartışmaların yeri burası değildir

Kullanıcı avatarı
bulut kartalı
Ad Soyad: Hasan Karateke
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen bulut kartalı » 1 on yıl 2 yıl önce (14.12.2011, 18:29)

:twisted: bence hocayı kızdırdınız alın indirim mindirim yok

Kullanıcı avatarı
MehmetHan
Ad Soyad: Mehmet Han Özcan
Pilot Menüsü: 

Re: paramotor egıtımınde kampanya, ogrenciler aranıyor

Mesaj #32 gönderen MehmetHan » 8 yıl 3 ay önce (16.01.2016, 04:01)

15-20 bin liraya PPL lisansı veriliyor.(private pilot licence) size bu lisansı verebilmek için sizinle birlikte en az 20 saat uçakla uçuyor. yer desleri bir tarafa. uçağın fiyatı yaklaşık 400 bin lira aylık pilot ücreti 8-10 bin liradır. harcanan para ile alınan para arasında en azından bi haklılık payı var.
diğer taraftan paramotorun kendi fiyatı ise hayret verici derecede yüksek. Ezberden bir hesap yaptım.çerçeve 200, motor 750, pervane 400 diğer aksam da olsun 500 lira topladım 2000 lirayı bulmadı. Ama nereden baksanız artık turşu olmuş makinalara 5000 liradan az isteyen yok.
Erdoğan beyin vereceği eğitim elbette ki kaliteli seviyededir. Ama ben de ne yazık ki fiyatı çok pahalı buluyorum. kendisi açısından da mutlaka geçerli sebepleri vardır. ama kim ne derse desin o eğitimin bedeli ne olursa olsun alınması taraftarıyım.(Bu arada negatif yorumları engellemek adına bu spora yeni başladım fakat 16 yıllık profesyonel havacılık tecrübem var. Alt yapı olarak da motor bölümü mezunuyum. )

Kullanıcı avatarı
Erdoğan
Ad Soyad: Erdoğan Şanslı
Aldığı Beğeni: 7 / 31
Pilot Menüsü: 

Re: paramotor egıtımınde kampanya, ogrenciler aranıyor

Mesaj #33 gönderen Erdoğan » 7 yıl 4 ay önce (09.12.2016, 00:33)

Vallahi Mehmet bey ben bu makineler artık kendim imal ediyorum çünkü yenisini almak çok pahalı ama sizin dediğiniz rakamlarda imal edemiyorum. Rica etsem de şu makineleri siz de yapsanız biz de nasıl uçtuklarını görsek çok iyi olur.