IKARUS Havacılık - Yamaç Paraşütünde Uluslararası Standart

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Kullanıcı avatarı
Can Gul
Ad Soyad: Can Gul
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

IKARUS Havacılık - Yamaç Paraşütünde Uluslararası Standart

Mesaj #1 gönderen Can Gul » 1 on yıl 7 yıl önce (06.07.2006, 19:36)

IKARUS Yamaç Paraşütü Ailesine Hoş Geldiniz

IKARUS olarak şu anda beş yüzü aşkın gönüllüsü ile Türkiyenin en kalabalık yamaç paraşütü ailesiyiz. Aile ferdlerimiz arasında orta ve üst düzey yöneticiler, bankacılar, sigortacılar, bilgisayar mühendisleri ve daha bir çok meslek grubundan insanlar bulunmaktadır. Tüm bu insanlar çeşitli yollardan bu sporu tanımış, IKARUS ile tanışmış ve şu anda bir çoğu ikibin metrelerde güvenle dolaşıyor. Eğitmen kadromuz Amerikan Yamaç Paraşütü Biriliği United States Hang Gliding Association (USHGA) 'dan resmi eğitmen sertifikalıdır. Eğitimlerimizde United States HangGliding Association (USHGA) eğitim sistemini takip etmekteyiz. Eğitimini tamamlamış katılımcılarımız bu sayede tamamladıkları eğitimlerden sonra tüm dünyada geçerli UNITED STATES HANG GLIDING ASSOCIATION'dan onaylı sertifika alabilmektedirler.

Yamaç Paraşütü Eğitim Programları

Yamaç Paraşütü Sporuna başlamak isteyen pilot adayları sırasıyla

1. P1 Eğitim
2. P2 Ground Pilot Eğitim
3. P2 İrtifa Pilot Eğitim

programlarına katılırlar. Katılımcılar bu eğitim programlarını haftasonları alabildikleri gibi, arzu ederlerse 1 haftalık full paket programlara katılarak da eğitimlerini tamamlayabilirler.

Ayrıntılı bilgi için
http://www.ikarus.com.tr/test/Anasayfa.asp?BolumID=23&UstBolumID=5

Uçuş Yeteneklerini Artırıcı Klinik Programlar

P1 ve P2 pilot eğitimlerini başarıyla tamamlamış pilotlar alacakları klinik programlar ile uçuş yeteneklerini artırırlar. Bu programlar sırasıyla;

Green Klinik ( Yamaç Soaring Uçuşları)
Blue Klinik (Stabil olmayan Havalarda Asimetrik Kapanmalar)
Dark Blue Klinik ( Termik Soaring Uçuşları)

Bu programları belirtilen sırayla tamamlayan pilotlar uçuş limitlerini en üst düzeye çıkarıp tüm koşullarda güvenle uçuş yapabilecek seviyeye ulaşırlar. Aldıkları bu yetenek progrlamları ile beraber kendilerinin gerçekleştirecekleri uçuşlar ile de bir orta seviye pilotunun olması gerektiği seviyeye ve uçuş saatine ulaşmış olurlar ve sertifikalarını alırlar.

Ayrıntılı bilgi için
http://www.ikarus.com.tr/test/Anasayfa.asp?BolumID=27&UstBolumID=5

En kısa sürede Faaliyetlerimizde görüşmek dileklerimle

IKARUS Havacılık
www.ikarus.com.tr

0 212 243 12 95
0 212 243 16 28
[email protected]