Acro SIV - Full SIV Manevraları

Akrobasi-SIV Manevraları ve Speed Flying hakkındaki tüm yazılar.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mertcangulec
Ad Soyad: Mert Can Güleç
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Acro SIV - Full SIV Manevraları

Mesaj #1 gönderen mertcangulec » 1 ay 2 saat önce (02.07.2021, 22:46)

Herkese merhaba. Uzun zamandır düşündüğüm projeyi sonunda gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Full SIV eğitimini tamamlamış ve acroya başlamayı düşünen değerli pilot arkadaşlarımın önerileri ve istekleri üzerine bu videoyu çekmeye karar verdim. Videodaki asıl amacım acro sıv eğitiminin önemli bir parçası olan stall ve spin manevralarını detaylı anlatabilmek, kendi deneyim ve tecrübelerimi siz değerli pilot arkadaşlar ile paylaşabilmekti. Ancak videoyu hazırlarken ilk defa sıv eğitimine katılacak değerli pilot arkadaşlar için de basic ve full sıv eğitiminde kullanılan tüm manevralara fikir edinilebilecek kadar da olsa değinmek istedim. Anlatımım acro sıv için daha uygun olduğundan dolayı ilk defa sıv eğitimine katılacak arkadaşlar için manevraların uygulanışında farklılıklar olacaktır. Örneğin; spin manevrasından full stall ile çıkmak ilerleyen zamanlarda tercih edebileceğiniz bir yol olsa bile, ilk denemelerde deneyimli hocalarımızın eşliğinde uygulayacağınız spinlerden frenleri bırakarak daha sert bir biçimde çıkacaksınız. Başka bir örnekte ise full stall manevrasını ilk deneyişinizde stallda daha uzun kalacak ve duruma göre daha sert çıkışlar olabilecektir.

Youtube için hazırladığım ilk sesli videonun heyecanı ile anlatım sırasında yanlışlıklarım olduysa şimdiden kusura bakmayın. Siz değerli pilot arkadaşlarımın isteği doğrultusunda videoların devamı niteliğinde basic sıv ve full sıv de kullanılan tüm manevraları daha detaylı bir biçimde anlatabilirim. Bu video ile umarım sizlere biraz da olsa yardımcı olabilirim. SIV eğitiminde tüm pilot arkadaşlara başarılar dilerim. Kazasız, keyifli bol uçuşlar. İyi seyirler...

Son beğenen akutrup
İnstagram : gulecmertcann