Teknik Komitede kimler ne iş yaptı?

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Teknik Komitede kimler ne iş yaptı?

Mesaj #1 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 13:28)

Merhabalar.

Yıllardır aklımızı kurcalayan bir soru var. THSF de seçim öncesi dönemde hangi kurullar ne gibi işler yaptı. Kimler ne kadar çalıştı..?

Federasyonumuzun ve yapılan çalışmaların nerelerde aksadığını anlarsak önümüzdeki dönemde aynı hataları yapmayız. Bu nedenle hangi teknik kurulda kimlerin olduğu ve bunların şimdiye kadar ne çalışmalar yaptığı..., Hangi kişilerin motivasyonun yada katılımının eksik , yetersiz olduğunu kamuoyumuzun bilmesi gerekir..

Bu başlık bu anlamda açılmıştır.

Komisyonlarda görev yapan arkadaşları iyi niyetle bu bilgilendirmeleri yapmaya davet ediyorum. Saklayacak birşeyimiz olmadığına içtenlikle inanıyorum...

Bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşşekkürler.

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
PERSEUS
Ad Soyad: Cengiz Yılmaz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen PERSEUS » 1 on yıl 1 yıl önce (17.11.2012, 16:22)

Bir forum takipçisi olarak sorunun cevabını merakla bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 1 yıl önce (17.11.2012, 21:21)

PERSEUS yazdı:Bir forum takipçisi olarak sorunun cevabını merakla bekliyoruz.

+1......

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (18.11.2012, 02:32)

Teknik komitede yer alan arkadaslari atese atmadan once herkesin bilmesi gereken sudur ki. Federasyon bunyesindeki tum komiteler gonullu esasiyla islemektedir. Mevzuat geregi hicbir arkadasa odeme yapilmiyor. Bu kisilerin hayatini devam ettirebilmek icin calismak, para kazanmak zorunda olduklarini ve hepsinin birer isi, ailesi oldugunuda dusunurseniz neden yeterince ilerleme kaydedilmedigi sorusunun cevabini bulursunuz. Merakla beklenecek bi cevap degil :D Teknik komitede gorev alanlarin yaptiklari, yapmaya calistiklari icin kendilerine tesekkur ediyorum. Iyi niyetle zaman veren bu gonullu arkadaslari yipratmamizin hic kimseye bi faydasi olmaz. Onemli olan bundan sonra yonetime talip olanlarin ne yapacagidir.

Bununla birlikte secimden sonra Tahsin Tekin'in kazanmasi halinde Semih Sayir'in teknik konulara hakimligi, maddi ve zaman problemi olmamasi dolayisiyla cozulmesi gereken konulari biran once cozume ulastiracagina ve basarili olacagina inancim tam.

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 1 yıl önce (18.11.2012, 04:18)

Federasyonun yapması beklenen lisanslandırma, eğitim sistemi, FAI temsilciliği gibi önemli konularda tıkanıklıklar olmuştur. Bu tıkanıklıklar teknik kökenli değil, bürokratik kökenlidir.

Umarım yeni yönetim ve yeni teknik ekiple çözüme ulaşılır.

Semih Sayır sadece Tahsin Bey'in seçilmesi durumunda çalışmalara destek verebilecekmiş gibi bir algı oluşmasın. Kim başkan seçilirse seçilsin, Semih Sayır'ın değerli katkıları olacaktır.

Şİmdiden teşekkürler,

yigit

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (18.11.2012, 07:43)

Aslında hepimizin isteği Yiğit hocamında dediği gibi aynı yeni teknik ekip uyumla çalışacağına ben inanıyorum teknik sorunlar aşıldı bürokraside bir şekilde çözülecek
hep birlikte oluduğumuzda daha güçlüyüz biz olduğumuz takdirde bu sorunlar hepsi geride kalacak saygılar.

Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (18.11.2012, 13:32)

Muzaffer kitabin orta yerinden konusmus.
Katiliyor ve emegini, zamanini, parasini bu calismalar icin harcamis arkadaslara tesekkur borcumu odeyeyim. Tesekkurler arkadaslar ellerinize saglik.
Bu noktada onlari yermek yerine, gecen surecte onlerine cikan burokratik engellerin ne oldugu ve cozum asamasinda neler yapilabilecegi konusunda fikirlerinin alinarak, hic bilmediginiz(miz) burokrasi yollarinin nasil asilabileceginin cozum yollarini dusunmek lazim.
Simdi onumuzde iki adayli secim gorunuyor. Acaba adaylarimiz neler sunuyorlar bu spor icin bunlari duymak istiyoruz.
Ama yazilara baktigimizda, iyi seyler yapacagiz demekle, sunu bunu yapacagiz demek arasinda cok fark var, somut bisey goremiyorum.
Eger cevaplama lutfunda bulunur iseniz temel istek ve beklentilerimizle ilgili bikac kelamim olacak.
Yok bu isi boyle devam ettirme seciminde iseniz siz bildiginiz gibi yapin, bizde isteklerimizi kendimize saklayalim yormaylim fani bunyeleri.

Saygilar