Federasyon Seçimleri

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 11:12)

Merhabalar,

Dün yazdıklarımın yanısıra kendim ve kulübüm adına bazı ek açıklamalar yapmayı uygun görüyorum.

Açıklanan delege sayıları benim ve kulübümün bilgisi dışında GSM tarafından hazırlanmış
sayılardır. Dolayısıyla bu listenin ve oy dağılımlarının beni ve kulübümü kesinlikle bağlamayacağını ve zan altında bırakamayacağını açıkça belirtmek isterim.

19 senedir bu camiada benim kişisel olarak duruşum bellidir, kaldı ki Gökyüzü Hava Sporları Kulübü’nün de duruşu bellidir. Bu duruş doğruluk ve adaletli olma duruşudur. Kimseye minnet etmeyiz, adil olmayan bir işin içinde de olmayız.

GSM’nin kendisine 32 oy ayırırken kulüplere toplamda 24 oy hakkı vermesi haksız bir durumdur.

Bunun yanı sıra 18 kulüp içindeki oy dağılımlarına baktığımızda bu durum da adaletsizdir. Gökyüzü gibi o listede bulunan İsuk, Çanhavk ve diğer kulüplerin de yarışmalar düzenlediğini yarışmalara takım gönderdiğini ve organizasyonlar yaptığını biliyoruz. Bununla beraber sportif başarıda bizden daha fazla kürsü gördükleri de aşikardır. Hal böyle iken bu kulüplerin de bizle eşit oy hakkına yada daha fazlasına sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Oy oranları resmi olarak açıklandığında, diğer kulüplere haksızlık olmaması için, 3 oyun iki oyunu kullanmama yada seçimlere hiç katılmama seçeneklerini uygulayabiliriz. Alt tarafı bir seçim için bunca yıllık duruşumuzdan taviz vermeyiz.

Adaylar resmi olarak belli olduktan sonra, durumu gözden geçirerek kendi özgür irademizle,
Kulüp olarak oyumuzu kime vereceğimizi yada oy kullanıp kullanmamayı belirleyeceğiz.
Önemli olan şey tüm kulüpler olarak camianınkaç oyu olacak ise, işin sonunda hangi aday desteklenecekse tüm kulüpler tek bir adayı destekleyerek oylardan fire vermeden duruşumuzu göstermemiz gerektiğidir.

Şu anki oy kullanabilecek kulüpler listesi delege sayıları ve toplam delege sayılarına itiraz edilmesi ve seçimlere gidilmeden bu durumun değiştirilmeye çalışılması gerekmektedir.

Saygılarımla,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 11:51)

Selamlar
İlgili mevzuat şöyle..,
Bu mevzuata göre sportif başarıdan başka bir kriter olamaz...

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?Me ... L%DD%D0%DD

MADDE 8 – (1) Federasyon başkanlığı seçimlerinde oy kullanacak üye sayısı, ilgili spor dalında faaliyet gösteren kulüp ve sporcu sayısına göre tespit edilir. Seçimlerde oy kullanacak üye sayısı 100 üyeden fazla olamaz.

(2) Federasyon başkanlığı seçimlerinde

a) Genel Müdür, Genel Müdür yardımcıları, 1. Hukuk Müşaviri, kurul ve daire başkanları, Spor Toto Teşkilat Başkanı,

b) Merkez Danışma Kurulu üyeleri,

c) Olimpik branşlarda oy kullanmak üzere Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,

ç) Bünyesinde engelliler spor federasyonları ile paralimpik komitesince benimsenen spor dallarının bulunduğu federasyon seçimlerinde oy kullanmak üzere, Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,

d) Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,

e) Branşlarında oy kullanmak üzere, bağlı oldukları uluslararası federasyonların dünya ve/veya Avrupa federasyonlarının yönetim kurulu veya hakem kurulu üyeleri,

f) Görevlerine adli veya idari soruşturma sonucu son verilmemek kaydıyla branşında oy kullanmak üzere asaleten federasyon başkanlığı yapanlar,

g) Kulüp Temsilcileri

oy kullanır.

(3) Kulüp temsilcilerinin belirlenmesinde;

a) Uluslar arası, ulusal veya bölgesel faaliyetlere katılma yoğunluğu,

b) Müsabakaya katılan sporcu sayısı,

c) Ulusal veya uluslar arası faaliyetlere ilişkin başarılar

esas alınır.

(4) Birden fazla oy kullanma hakkına sahip olan üyeler, ancak bir kez oy kullanabilir. Seçimlerde vekaleten oy kullanılamaz. Federasyonda ücretli veya sözleşmeli statü ile görev yapanlar başkanlık seçimlerinde üye olarak oy kullanamazlar.

(5) Seçim Kurulunca; seçimi yapılacak federasyon için ne kadar oy kullanılacağı Genel Müdürlük Makamından alınacak onayla belirlenir.
[i]
[/i]

Bu durumda listelere itiraz etmek için dilekçelerimizi hazırlayalım ve kulübümüz adına gönderelim.
Bu hafta içerisinde dilekçelerimizi elden ulaştırıp ilgililerle görüşebiliriz.

Semih

Kullanıcı avatarı
Alim
Ad Soyad: Alim Yıldırım
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 12:58)

Selamlar,

Seçimlere giden süreç maalesef hiç olması gerektiği gibi gitmiyor. Öncelikle süreç çok uzadı ve bilgilendirme yapılmadı. her ne kadar Yönetim Kurulu üyesi olsam da GSGM nin neyin nasıl yaptığına dair net bir bürokratik süreç sadece bu konuda değil diğer pek çok konuda da görebilmiş değilim.

Tahsin Abi'nin açıklamalarını aynı zamanda aday olduğu için olumlu görüyorum ama bu konuyu hedef saptırmadan takip etmek lazım. Öncelikle delege sayılarının adaletsiz olduğu konusunda aksi fikir sahibi kimse olmadığını düşünüyorum. Hatta kendi adıma bazı kulüplerin Ikarus'tan fazla delege ile seçime girmelerine ses çıkarmazdım. Elbette ortaya konmuş net kriterlere göre ki bu da sportif başarıdır öncelikle.

Delege belirlemede Başkan ve Genel Sekreter tarafından toplanan bilgiler Spor Genel Müdürlüğü'ne gönderilmiş delege sayısı ve sahipleri bu müdürlük tarafından seçilmiştir. Bize söylenen bu ve ilgili yönetmeliklerde yazan da budur. Ancak bir taraftan yapılan kulislerle bir takım ayarlamalar yapılır mı nasıl yapılır hiç fikrim yok doğrusu. Böyle işler peşinde hiç koşmadım.

En önemli nokta bence şu anda GSM 'nin delege sayısının tamamen bir arada olsak bile fazla oluşudur. İlgilenenlerin duymuştur bu sene Federasyon seçimlerinde çok büyük skandallar oldu. Hizmet verdikleri spor dalında ülkemize çok büyük katkıları olan insanlar sadece Bakanlık veya partiye yakın olmadıkları için Federasyon seçimlerinde kaybettiler. Bu durumun benzerini yaşamak üzereyiz gibime geliyor. Bizim mevcut sorunlarımız veya gündemimizden çok farklı planlar yapılıyor gibi.

Resmi açıklamanın yapılmasının ardından delege sayıları, seçim yeri, zamanı ve kesinleşmiş adayların açıklanmasının ardından stratejik bir karar almak gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Re: Federasyon Secimleri

Mesaj #24 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 13:23)

dino1 yazdı:

delege sayısı

gökyüzü hava sporları 3
albatros 2
ankaraypd 2
gürsu havacılık 2
ıkarus 2
ahas 1
çanhavk 1
ısuk 1
denizli 1
denizli gençlik 1
doga extreme 1
m.kemalpaşa 1
pendik s.havacılık 1
sakarya s.havacılık 1
thk manisa 1
thk eskişehir 1
tokat 1
yp mersin 1

sakarya'da sakarya s.havacılık isminde bir kulüp yok. ama sakarya hava sporları kulübü'nden bahsedildiğini düşünerek yazıyorum:
bizim kulübümüzün federasyon ya da spor il müdürlüğüyle konuyla ilgili bir görüşmesi olmamıştır.

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen dino1 » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 14:27)

Arkadaşlar,

10/01/2013 tarihinde forumda yazdıgım kuluplerin ve delege ayısının belirlenmesinde hangi kriterler uygulanacak bunların araştırılmasını
ve bizlern bilgilendirilmesini federasyon daki arkadaşlardan istemiştim.Mesajım aşagıdadır:

Arkadaşlar merhaba

Delege listeleri önümüzdeki hafta icerisinde acıklanacak .Oy kulanacak kulupler ve oy
oranları hangi kriterlere göre belirleniyor bilmiyoruz. Federasyonda görev alan arkadaşlarımızın konuyu araştırıp bizleri bilgilendirmelerini bekliyorum.

Tahsin Tekin

Bu mesajımın aslını Federasyon Başkanlık Secimleri onemlidir başlıkta 140 numaralı mesaj olarak okuyabilirsiniz.
Serdar bey, bu bilgileri GSM den almış degilim, dışarıdan ilk bilende ben degilim. Bu bilgiler Edirneden -Erzincana (Pardon KARS'A) kadar herkeste var ve biliniyor.
Bu bizim verdigimiz liste degildir diyorsunuz .
1-Sizin verdiginiz listeyi ve tam olarak kriterleri acıklarmısınız? Bakalım neler degiştirilmiş camia duysun ,bilsin.
Bu liste THSF tarafındanda biliniyordu en azından mevcut yönetiminde kazanmasını tam saglayamıyacagı icin listenin degiştirilmesi
yanlı kuluplerin ilavesi icin cabalar oldugunu dolaylı olarak duymuştum ve yazıp duyurmuştum. Buda herkes arafından biliniyordu. Demekki listenin degiştirildigin biliyordunuz.
Bu bilgileri nereden alıyorsunuz? Acıklarmısınız !!
2-Sportif başarının kriter olmadıgını olamayacagını GSMde oldukca yetkili bir agızdan duymuşsunuz bunu derhal acıklamanızı bekliyorum. Bu konuşan oldukça yetkili agız kim ?
Mevut yonetime yakın birimi ? Her nedense Ahas Mashavk İsuk ve Çanhavkın delege sayısı indiriliyor ama Yonetimde yer alan arkadaşların kulüplerinin sayılarına dokunuluyor veya
artırılıyor. Minare cuvala sıgmaz. Yanlışı savunmak zordur. Sportif başarı kriter olmaktan cıkarımış ,bunu soyleyen yetkili agızın bunun sebeplerini acıklamasını bekliyoruz.
O zaman biz nicin yarışmalar düzenliyoruz. Bütün yaptıklarımız sportif basarı icin degimi ?

Arkadaşlar konu yarısma panelinide yakından ilgilendiriyor. Kulüpler birliğinin ivedelikle kurulması lazım.
Durum bu sekilde devam ederse Alim Bey 'in söyledigi gibi bazı radikal kararlar almamız gerekebilir.

Sevgi ve saygılarımla

Tahsin Tekin

Kullanıcı avatarı
Alim
Ad Soyad: Alim Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 15:31)

selamlar,

bu mesaja ben kendimce bir cevap yazmak isterim. öncelikle ahas mashavk isuk çanhavk ve karşısında şu ya da bu grup şeklinde bir algı oluşmasını istemem kendi açımdan. daha doğrusu böyle bir gruplaşma varsa beni ve kulübümü ilgilendirmez. spor ve camia açısından uygun ve yararlı olacak kişi ve fikirlere destek vermek temel prensibimizdir. bu anlamda herhangi bir kulis çalışması içinde olmadık yapanlar varsa kendi tasarruflarıdır. başkan nihat bey'in bize söylediği önceki mesajımda söylediğim gibi delege sayılarının gsm tarafından belirlendiğidir. bizim çalışmamız yapılan yarışma organizasyonlarına hangi kulüplerin kaç sporcuyla katıldıkları gibi verilerin toparlanmasıdır. bunun dışında serdar veya benim başka bir türlü bir çabamız olmamıştır. bu amaçla gsm ye verilen faaliyet listesi aşağıdadır. bu hassas durum arifesinde başkan adaylarından camia yararını kendi grup veya kişisel faydalarının önünde tutmalarını ve bu sorumlulukla süreci değerlendirmelerini bekliyorum.

kulübün adı yarışmanın adı tarihi yeri
adana havacılık ve adranalin spor kulb. mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
albatros sportif havacılık kulübü ist. bursa kupası 16-17.07.2011 bursa
albatros sportif havacılık kulübü ist. mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
albatros sportif havacılık kulübü ist. mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
ankara yamaç paraşütçüleri kulubü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
ankara yamaç paraşütçüleri kulubü bursa kupası 16-17.07.2011 bursa
ankara yamaç paraşütçüleri kulubü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
çankırı yamaç paşütü ve sportif havacılık kulübü istanbul (çanhavk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
çankırı yamaç paşütü ve sportif havacılık kulübü istanbul (çanhavk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
denizli yamaç paraşütü ve sportif havacılık spor kulübü (denhavk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
denizli yamaç paraşütü ve sportif havacılık spor kulübü (denhavk) yamaç paraşütü türkiye şampiyonası 03-08.07.2012 denizli
denizli gençlik hizmetleri ve spor kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
doğa extreme sporları yamaç paraşütü spor kulübü mersin yamaç paraşütü türkiye şampiyonası 08-14.08.2011 denizli
doğa extreme sporları yamaç paraşütü spor kulübü mersin yamaç paraşütü türkiye şampiyonası 03-08.07.2012 denizli
gökyüzü hava sporları kulübü bursa gürsu hedef şampiyonası 14-15.05.2011 bursa/gürsu
gökyüzü hava sporları kulübü bursa bursa kupası 16-17.07.2011 bursa
gökyüzü hava sporları kulübü bursa mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
gökyüzü hava sporları kulübü bursa mustafa kemalpaşa hedef yarışması 18-19.06.2011 bursa/m.k.paşa
gökyüzü hava sporları kulübü bursa mustafa kemalpaşa hedef yarışması 08-10.06.2012 bursa/m.k.paşa
gökyüzü hava sporları kulübü bursa yamaç paraşütü türkiye şampiyonası 03-08.07.2012 denizli
gökyüzü hava sporları kulübü bursa gürsu hedef şampiyonası 22-23.09.2012 bursa/gürsu
gürsu havacılık kulübü (gürhavk) gürsu hedef şampiyonası 14-15.05.2011 bursa/gürsu
gürsu havacılık kulübü (gürhavk) bursa kupası hedef şampiyonası 16-17.07.2011 bursa
gürsu havacılık kulübü (gürhavk) gürsu hedef şampiyonası 22-23.09.2012 bursa/gürsu
ikarus havacılık kulübü istanbul bursa kupası 16-17.07.2011 bursa
ikarus havacılık kulübü istanbul mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
ikarus havacılık kulübü istanbul mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
istanbul serbest uçuş spor kulübü (isuk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
istanbul serbest uçuş spor kulübü (isuk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
mustafa kemalpaşa sportif havacılık kulb mustafa kemalpaşa hedef yarışması 08-10.06.2012 bursa/m.k.paşa
mustafa kemalpaşa sportif havacılık kulb gürsu hedef şampiyonası 22-23.09.2012 bursa/gürsu
pendik sportif havaçılık kulübü istanbul (pemuk) helikopter fun fly türkiye şampiyanası 10.06.2012 istanbul
pendik sportif havaçılık kulübü istanbul (pemuk) atatürk kupası salon modelleri yarışm. 11.11.2012 istanbul
sakarya hava sporları kulübü bursa kupası 16-17.07.2011 bursa
thk manisa sportif havacılık kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
thk manisa sportif havacılık kulübü yamaç paraşütü türkiye şampiyonası 03-08.07.2012 denizli
thk.esk.sportif havacılık kulübü gürsu hedef şampiyonası 14-15.05.2011 bursa/gürsu
thk.esk.sportif havacılık kulübü mustafa kemalpaşa hedef yarışması 18-19.06.2011 bursa/m.k.paşa
tokat sportif havacılık kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp 03-08.07.2012 denizli
yamaç spor kulübü mersin mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
yamaç spor kulübü mersin mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli

kulübün adı yarışmanın adı tarih yeri
gürsu havacılık kulübü (gürhavk) gürsu hedef şampiyonası 14-15.05.2011 bursa/gürsu
gökyüzü hava sporları kulb. derneği bursa gürsu hedef şampiyonası 14-15.05.2011 bursa/gürsu
thk.eskişehir sportif havacılık kulübü gürsu he def şampiyonası 14-15.05.2011 bursa/gürsu
gökyüzü hava sporları kulb. derneği bursa mustafa kemalpaşa hedef yarışması 18-19.06.2011 bursa/m.k.paşa
thk.eskişehir sportif havacılık kulübü mustafa kemalpaşa hedef yarışması 18-19.06.2011 bursa/m.k.paşa
sakarya hava sporları kulübü bursa kupası hedef şampiyonası 16-17.07.2011 bursa
gürsu havacılık kulübü (gürhavk) bursa kupası hedef şampiyonası 16-17.07.2011 bursa
ikarus havacılık kulübü istanbul bursa kupası hedef şampiyonası 16-17.07.2011 bursa
gökyüzü hava sporları kulb. derneği bursa bursa kupası hedef şampiyonası 16-17.07.2011 bursa
albatros sportif havacılık kulübü istanbul bursa kupası hedef şampiyonası 16-17.07.2011 bursa
ankara yamaç paraşütcüleri kulübü (aypk) bursa kupası hedef şampiyonası 16-17.07.2011 bursa
albatros sportif havacılık kulübü istanbul mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
ankara yamaç paraşütcüleri kulübü (aypk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
çankırı yamaç paşütü ve sportif havacılık kulübü istanbul (çanhavk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp.. 08-14.08.2011 denizli
denizli yamaç paraşütü ve sportif havacılık spor kulübü (denhavk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
istanbul serbest uçuş spor kulübü (isuk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
gökyüzü hava sporları kulb. derneği bursa mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
ikarus havacılık kulübü istanbul mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
mersin doğa extreme sporları yamaç paraşütü spor kulübü (medeks) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
thk manisa sportif havacılık spor kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
yamaç spor kulübü mersin mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 08-14.08.2011 denizli
2012 yılında yapılan faaliyetler
kulübün adı yarışmanın adı tarih yeri
pendik sportif havacılık kulübü istanbul (pemuk) helikopter fun fly türkiye şampiyanası 10.06.2012 istanbul
gökyüzü hava sporları kulb. derneği bursa mustafa kemalpaşa hedef yarışması 08-10.06.2012 bursa/m.k.paşa
mustafa kemalpaşa sportif havacılık kulübü derneği bursa mustafa kemalpaşa hedef yarışması 08-10.06.2012 bursa/m.k.paşa
adana havacılık ve adrenalin sporl. klb.(ahas) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
albatros sportif havacılık kulübü istanbul mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
denizli yamaç paraşütü ve sportif havacılık spor kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
mersin doğa extreme sporları yamaç paraşütü spor kulübü (medeks) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
istanbul serbest uçuş spor kulübü (isuk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
thk manisa sportif havacılık spor kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
yamaç spor kulübü mersin mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
gökyüzü hava sporları kulb. derneği bursa mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
çankırı yamaç paşütü ve sportif havacılık kulübü istanbul (çanhavk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
ikarus havacılık kulübü istanbul mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
ankara yamaç paraşütcüleri kulübü (aypk) mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
denizli gençlik hizmetleri ve spor kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
tokat sportif havacılık kulübü mesafe yamaç paraşüt türkiye şamp. 03-08.07.2012 denizli
mustafa kemalpaşa sportif havacılık kulübü derneği bursa gürsu hedef şampiyonası 22-23.09.2012 bursa/gürsu
gökyüzü hava sporları kulb. derneği bursa gürsu hedef şampiyonası 22-23.09.2012 bursa/gürsu
gürsu havacılık kulübü (gürhavk) gürsu hedef şampiyonası 22-23.09.2012 bursa/gürsu
pendik sportif havacılık kulübü istanbul (pemuk) atatürk kupası salon model.yarışm. 11.11.2012 istanbul

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 18:50)

Merhabalar.

Alimin verdiği liste "ham" bir liste..
Bu listede kimlerin hangi faaliyetlere katıldığı yazıyor fakat bu faaliyetlerin hangileri daha önemli, hangilerine kaç kişi katılmış, kimler ne derece yapmış, kimler yurtdışında hangi başarıları kazanmış belirsiz...!
Deyim yerindeyse bu listede sap ile saman biribirine karışmış...
Denizlide yapılan Türkiye şampiyonası ile Bursada yapılan hedef Şampiyonası aynı kategoridemidir?
İdeal olarak bu kategorilerin kendi içlerinde ve birbirlerine karşı olan ağırlıkları( Önemi) hesaplanmalıydı.
Branşlarında Yurt içindeki aktif sporcu sayısı ve bu sporcuların yurtdışı başarılarına göre ( WPRS veya PWCA rankings) bir kıyaslama yapılması gerekirdi.
2011 in 2012 nin Kulüpler şampiyonu kimdir,Dereceye hangi Kulüpler girmiştir, burada o bile belli değil...
Bu kriterler net bir şekilde daha önceden belirlenen değerlere göre hesaplanmadığında THSF den malzeme dağıtımında yaşadığımız problemlerin aynısı çıkmıştır. Bu hesaplar layığıyla yapılmamış, daha önce altyapısı oluşturulmamışastalıklı bir sistemdir ve sağlıklı bir çocuk doğurması da aynı oranda imkansızdır.

Kimse kusura bakmasın ama bu listeninde diğerinden bir farkı yok...THSF den dağıtılan malzemelerde benzeri bir şekilde söz konusu kulüplere adaletsiz bir şekilde dağıtılmış olabilirmi?
Bu malzemelerden en fazla hangi kulüpler almıştır ve neden almışlardır?
Kriter net olarak belirlenmediğinde bu hususlar daima zan altında kalmaya mahkumdur. Çalışan ve işini yapan bir federasyonun en önemli görevlerinden birisi bu olmalıdır.
Geçici başkan ve yönetiminden böyle bir ilgi ve irade görülmemiştir.

Semih

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 18:57)

Sevgili Tahsin Abi,

Yazdığın yazıyı okudum ve hem üzüldüm hem de şaşırdım.
Son iki mailimde konunun bizle alakası olmadığını, gerekirse haksızlık olmaması için 2 oy kullanmayabileceğimizi, hatta gerekirse seçimlere bile katılmayabileceğimizi, açıklanan sayıların haksızlık olduğunu vs.. vs.. yazdım. Bizim ne düşündüğümüz ne söylediğimiz belli. Bu nedenle yazına hem üzüldüm hem de şaşırdım.

Benim ilk mailimde sorduğum soruların hiçbirine cevap vermeyip bana bir sürü soru sormuşsun. Bir başkan adayı olarak öncelikle şeffaf olmak adına sorulan sorulara cevap vermeniz gerekir. Ben tekrar soruyorum Bu sayıları kimden aldınız? Bu sayıların hangi kriterlere göre belirlendiğini sordunuz mu ? cevap ne oldu? Sormadıysanız neden sormadınız ? Bu sorularıma neden cevap vermediğinizi de açıklarsanız sevinirim.

Başkanın en son Ümit ile görüştüğü ve GSM ne verilen listeyi Alim zaten yayınlamış, inceleyebilirsiniz. Dikkat ederseniz listede sadece kulüpler ve katıldıkları yarışmalar ile ilgili bilgi var. Şu kulüp şu kadar delege çıkarsın diye bir öneri yada sayılar yok. Sadece kulüpler ve yarışmalar var. Yani Başkanın veya bizlerin önermiş olduğu bir delege sayısı yok.

Dolayısıyla “delege sayılarını kendilerine göre ayarladılar” diyen tüm arkadaşların tekrar düşünmesi gerekiyor sanırım.

Tahsin Abi Demişki : “Bu liste THSF tarafındanda biliniyordu en azından mevcut yönetiminde kazanmasını tam saglayamıyacagı icin listenin degiştirilmesi
yanlı kuluplerin ilavesi icin cabalar oldugunu dolaylı olarak duymuştum ve yazıp duyurmuştum. Buda herkes arafından biliniyordu. Demekki listenin degiştirildigin biliyordunuz.
Bu bilgileri nereden alıyorsunuz? Acıklarmısınız !!”

Yukarıda verdiğiniz bilgi tamamen Yanlıştır, size bu bilgiyi verenler yanlış bilgilendirmişlerdir. Benim bugüne kadar ne bir yanlı kulüp ilave çabam olmuştur, nede liste değişimi yada delege sayılarıyla ilgili bir bilgi edinmem olmuştur. Bir başkan adayı olarak, aldığınız bilginin doğru mu yanlış mı olduğunu tartmadan ve bu bilgi üzerinden böyle bir yorum yapmanız biraz bana haksızlık olmuş.

Biz sizinle aynı durumu geçmiş te de yaşadık: Ayşe Bayrak’a Kore’de haksızlık yapıldığını söyleyerek hem federasyonu hem de Başkanı haksız yere eleştiren bir mail atmıştınız. Sonrasında Ben durumun böyle olmadığını Ayşe Bayrağın haksızlık ettiğini Başkanın ise gayet sabırlı davrandığını söylemiştim. Sonrasında Kore’ye giden diğer tüm arkadaşlar da benim söylediklerimin doğru olduğunu ve Ayşe’ye yapılan bir haksızlık olmadığını Ayşe’nin ters davrandığını söylemişlerdi. O olayda olduğu gibi bu olayda da yine birileri size yanlış bilgiler veriyor siz bu yanlış bilgilere dayanarak harekete geçiyorsunuz. Size yanlış bilgi verenlerin, bizleri karşı karşıya getirmelerini engellemek lazım.

Tahsin Abi Demişki :
“2-Sportif başarının kriter olmadıgını olamayacagını GSMde oldukca yetkili bir agızdan duymuşsunuz bunu derhal acıklamanızı bekliyorum. Bu konuşan oldukça yetkili agız kim ?
Mevut yonetime yakın birimi ? Her nedense Ahas Mashavk İsuk ve Çanhavkın delege sayısı indiriliyor ama Yonetimde yer alan arkadaşların kulüplerinin sayılarına dokunuluyor veya
artırılıyor. Minare cuvala sıgmaz. Yanlışı savunmak zordur. Sportif başarı kriter olmaktan cıkarımış ,bunu soyleyen yetkili agızın bunun sebeplerini acıklamasını bekliyoruz.
O zaman biz nicin yarışmalar düzenliyoruz.Bütün yaptıklarımız sportif basarı icin degimi?”

Sevgili Tahsin Abi gördüğüm kadarıyla neyi kimin yazdığını karıştırıp bana yükleniyorsun. Sportif başarının kriter sayılmayacağını GSM de yetkili bir ağızdan duyduğunu söyleyen kişi Ümit dir. Benim bu konuda GSM den kimseyle bir görüşmem olmamıştır. Bu, söz ve konuyla alakam dahi yoktur. İstersen önceki iki mailimi baştan sona inceleyip kontrol edebilirsin. Dolayısıyla bu soruyu Ümit’e sorman gerekmektedir.

Söylediğin konuda Ümit de ben de Alim’de sportif başarının delege sayısında rol oynaması gerektiğini düşünüyoruz. Yani seninle ve camiayla aynı fikirdeyiz. Yazılarımızda zaten belirtmişiz. “Çanhavk İsuk ve diğer kulüplerin sportif başarısı bizden fazla, bu nedenle en az bizim kadar hatta bizden fazla delege çıkarmaları lazım” diye zaten görüşümü belirtmişim bir önceki mailimde. Dolayısıyla hala bu konuda sanki biz farklı düşünüyormuşuz gibi davranmana anlam veremiyorum.

Sevgili Tahsin Abi,

Burada önemli olan iki konu var:
1. Oy kullanacak kulüp listesi ve oy sayıları.
2. GSM nün 32 oyu olması, Kulüplerin 24 oyu olması.

Şimdi ; Bu iki konunun üzerinde de dikkatlice durulmalı ancak bu iki konudan 2. si birincisine göre çok daha önemli ve acildir.

Bu konulardan sadece 1.sine konsantre olup yönetimi Başkanı bizleri bu şekilde eleştirmek, sana sadece bu 24 oy içerisinde birkaç oy daha kazandırmayı sağlar, ama camiaya bir şey kazandırmaz. Bu nedenle bu konuyla değil de 2. konuyla daha çok ilgilenmeni beklerdim. Nihat bey 14 oy alsa, sende 10 oy alsan veya tam tersi olsa ne olacak ki ? bu durumda zaten hep beraber kaybediyoruz. GSM kazanıyor.

Burada, camianın yararına yapılacak iş 2. konuyu tartışmak ve uygulamaya geçmek ama sen bu konuda bir şey bile söylememişsin. Asıl camianın yararına olan, ilgilenilmesi gereken konu budur. Ha yanlış anlaşılmasın 1. konu tartışılması demiyorum oda önemli.

Bu 24 oy sayısının arttırılması için Nihat Başkanın ve senin, başkan adayları olarak itirazda ve girişimde bulunup bu sayının artmasını sağlamanız lazım. Nihat Başkan ile bugün görüştüm 24 sayısına itiraz edeceğini söyledi, belki bu konuda beraber hareket etmeniz bile yararlı olabilir, bu sayede bir şeyleri değiştirebiliriz. Hatta bu 24 sayısıyla ilgili tüm kulüpler ortak veya tek tek, bir itiraz yazısı bile yazabiliriz.

Artık karşılıklı gereksiz tartışmaları bitirip ortak hareket etmemiz gerekiyor. Ufak taneler ile uğraşmak yerine asıl büyük pastaya bakmamız gerekiyor. Sinerjimizi ne yapabilirize
harcamamız gerekiyor.

Saygılarımla,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 20:38)

Selamlar.

Manisa Sportif Havacılık Kulübü olarak yapılacak mevcut itirazda ya da itiraz ile ilgili yapılacak çalışmalarda üzerimize düşen ne ise camiamızın kazanımı için imkanlarımız dahilinde yerine getireceğiz. Ancak yapılacak itiraz sonrasında her hangi bir düzenleme yapılması söz konusu olursa

- Kulüplerin delegelerini belirlemek için yukarıda belirtilen liste yetersiz ve anlamsız kalacaktır. Bu nedenle kulüpler ile ilgili delege kriterlerinin acilen düzenlenmesi gerekmektedir.

- Manisa Sportif Havacılık Kulübü olarak yapmış olduğumuz organizasyonlar, 2011-2012 yıllarında katıldığımız yarışmalar ve yarışmalarda elde ettiğimiz başarılar bilinmektedir. Bunlar göz önünde tutulduğunda hiç bir sportif faaliyeti olmayan, hiç bir yarışma başarısı hatta katılımı dahi olmayan kulüpler ile aynı kefeye koyulmak istemeyiz ki bu hakaret sayılır. Mevcut THSF yönetiminde olan arkadaşların vicdanen dahi rahatsız olacakları bir durumu doğurur.

2012 YILINDAKİ BURSA KUPASI ORGANİZASYONLAR ARASINDA YER ALIRKEN NEDEN BOZDAĞ XC OPEN YOK DİYEDE AYRICA DÜŞÜNMEKTEYİZ.

MEVCUT FEDERASYONUN EVRAK KAYIT SİSTEMİNDE DE BİR DÜZENSİZLİK SÖZ KONUSU. HANGİ KULÜPTEN KİMLERİN HANGİ YARIŞMAYA KATILDIĞI DAHİ ÇIKARILAMIYORSA CİDDİ BİR SORUN. BU BİR KENARA 2010 YILINDA TESCİLİ YAPILMIŞ KULÜBÜMÜZÜN 2011 YILINDA TESCİLLİ OLARAK GÖRÜLMEMESİ DE BUNUN GÖSTERGESİ.

Sorun tartışmak yerine çözümleri tartışalım. Görünen köye klavuz aramaya gerek yok. Tüm kulüplerin (Delege çıkaracak ya da çıkarmayacak tüm kulüpler) birleşip tek bir ses olması gereken bir zamandayız. Belki acil olarak gayri resmide olsa kulüpler birliğini oluşturmalıyız. Bu camianın kaybedeceği bir 4 yıl daha olmamalı. Armut piş ağzıma düş diye beklemeye de gerek yok. Tüm kulüplerin kendileri için hayati önem taşıyan bu konuda harekete geçmesi gerekmekte.

Yapılması gereken itiraz ise kime, nereye, hangi üslupla, hangi yolla, hangi dille itirazımızı yapmamız gerekiyor ise belirleyip bu itiraz işlemini başlatalım

Kaybedecek zaman yok. Sorunları ya da sen nereden duydun ismini açıkla kavgalarından ziyade çözümleri okumamız gereken bir başlıktayız.

Nereden başlıyoruz...

MASHAVK ADINA / Şener ARSLAN

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 23:05)

marulcuk; Ümit Aydemir yazdı:...
8. ayrıca sportif başarının kriter olarak seçimlerde dikkate alınamayacağını duydum resmi sayılabilir bi ağızdan !!!
9. thk gerçeğini hep akılda tutmakta fayda var orada neler oluyor !!!
...

Sportif başarı ? ve çıkartacağı delege sayısı?

1-Kulüplerin Aktif Olarak Uçan Sertifikalı Pilot Sayısı, lisanlı sporcu değil, (ölçülemez)
2-Kulüplerin eğitim verip, Sertifikladığı Pilot Sayısı (ölçülemez)
3-Kulüplerin Düzenlediği Organizasyonlar (kısmen ölçülebilir)
4-Kulüplerin ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan Pilotlarının başarısı (ölçülebilir, kimin umrunda)
5-...
6-...

Delege sayısında adalet istiyorsunuz, 1 ve 2. maddeler olmadan hangi adaletten bahsediyorsunuz. 30 tane yarışma pilotu var, yıldada 3-5 organizasyon düzenleniyor, burada tartışılan ve birbirinizi tekme tokat dövdüğünüz konu bu. Yamaç paraşütü kulüpleri ve camiası bumudur? Uzun yazılarınızı okurken sıkıntı basıyor ve üzülüyorum.

Yılmaz Erdoğan filmini hatırladım: Bu başkanlık seçimleri Organize İşler, her zaman ülkemde Organize İşler. Ateşli THK savunucuları fırtına öncesi sessizliği içinde, sanırım kafalarda şimşek çaktırmak için seçim sonuçlarını bekliyorlar.

Matematik ne diyor? 32 büyüktür 24 ten. Bir şey bildiğimden değil, olması içime sinmediği için söylüyorum. AKP nin kutsadığı, THK içinden veya yanlısı, GSM nün seçtiği, pardon atadığı THSF Başkanımız camiaya hayırlı, uğurlu olsun.

Kulüpler birliğimi dediniz?

Uzun oldu üzgünüm, ama yine kaybettik galiba.

Saygılar

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 00:03)

Arkadaşlar yapılan yorumları okuyorum en önemli ve mutabık kalınan konu delege sayısının Kulüpler ve GSGM arasında adaletsiz ve dengesiz bir şekilde olduğudur bunun düzeltilmesi için neler yapmamız gerekiyor acilen onu düşünelim ve düzeltilmesi için seçimlerden önce harekete geçelim
Ancak bir konu daha varki hiç yarışmalara ketılmamış yada bir organizasyon düzenlememiş kulüpler içerisinde de çok faal olan her hafta sonu bir araya gelerek uçulan sadece yamaç paraşütü değil model uçak yelkenkanat paramotor faaliyetleride yürüten ancak henüz yarışmacı seviyesine gelmiş sporcuları olmayan yada çeşitli nedenlerle zaman vs bulup yarışmalara katılamayan kulüplerimiz de var bu kulüplerimizinde söz hakkı olmalı en az birer delege ile temsil edilmeliler örnek (Tekirdağ, İskenderun, Samsun vs)
saygılarımla

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 01:17)

selamlar,
Federasyondaki arkadaslar goruslerini samimiyetle acikladilar bunda soru isareti kalan durum yok. Havanda su dovmeyelim arkadaslarin ustune gitmeyelim, cozum odakli oneriler zamanidir.
mevcut sunulan kulupler ve faaliyetlerine baktigimizda, yaptiklari isleri soylece siraliyalim.
Tr sampiyonasi (biranstir acik mesafe), hedef (ayri birans), sporcularin katilimlari. Bu uc unsurun ustunden degerlendirme yapararsak, sunulan listenin ustunden oylar pay edilmis olabilir. Ama buna ragmen bazi aksakliklar da gorunuyor gibi. Birincil onceligimiz bu listenin icinde kuluplerin faaliyetlerinden atlanmis noktalar varsa bunlarin belirlenip derhal yeni listenin olusturulabilmesi icin cakismak ve bunu gsgm ye sunmaktir. belkide oylarin esitsiz dagilimindan ziyade kuluplere dusen oy sayisini artirabiliriz. Mesela mashavk eksik bi faaliyeti varsa onun oyunuda elden kacirmis olabilr.
Ikincil olarak sportif basarilardanda oy hakki talep etmek olacaktir. Haliyle kulup basina dusen oy sayilari artabilir( ihtimal tabiki denene bilir yada yolu acikmidir bunun acil gsgm den arastirilmasi gerekir) . Bu arastirmalarin da kosturmaninda sahibi federe baskanlik adaylari olmalidir. Zaman tukeniyor.
Tum kulupler mantik tabaninda oturtturulmus hakli gerekcelerle itiraz dilekcelerini federasyona veya gsgmye acil gondermelidir.
Eger karar ortaksa gerektiginde secimin protesto edilebilecegi veya tescillerin dahi iptali ve sporcularin lisanslariyla beraber iptali gibi bir gorus icinde olduklari, basta tr sampiyonasi dahil her yarismaya gidilmeyeceginin,tabanin destegini almayan tepeden inme bir baskanin gorebilecegi tepti olabileceginin gsgm deki esnafa ciddiyetle anlatilmasi gerekmektedir. Bi da adaylarin isidir.
Konunun konusulmasi ve acil hareket etme adina listedeki klup baskanlarinin ve federe arkadaslarin dahil oldugu bir baslik altinda toplanmasi ve faaliyetlerin buradan devam etmesi buradaki konuyu dagitmadan cozume ulasmak icin ideal bir ortamdir. Bu konu burdan devam etsin burda salwo atmaya devam edelim ama is ordan yurusun(tawsiyedir)
Semih abi top sende derle topla buralari yoksa isler karisacak iyice.

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 01:49)

merhabalar ,

rica edecem bilen bilmeyen yazmasın ( 2 tane yönetmeliği de açın okuyun ondan sonra yazın kardeşim), biz 2 yıldır kürsüden inmeyen kuluplerin oylarını kaybediyoruz hala birileri samsunda bilmemnerede oy kullansa olmamı diyo...

yarın sabahtan itibaren biçok şey kesinleşiyor varolan ya da duyduğunuz bi çok bilginin yanlışlığına yeniden şahit olacaksınız...bizim dışımızda çok şey gelişiyor , biz tüm mücadelemizi sabah erken saatlerden akşama kadar veriyoruz...

aynı şeyleri tekrar yazmayacam biz itiraza da hazırız hertürlü mücadeleye de ... gerekirse seçim öncesi toplanıp kendi seçimimizi yapmaya da hazırız...kimse biyere kazık çakmış felan değildir...hepsinin planını yaptık...davetini de yapacağız...

yarın bi ara neye göre bu liste belirlendi , niye böyle oldu hepsinin açıklamasını tekrar resmi belgeler üzerinden yapacağız ( ahmet - mehmet abiden duyduklarımızla değil...)

ben duyduklarımı yazsam 30 tane başkan adayı 300 tane delege sayarım...

sakin olalım, ama seçime çok az kaldı hızlı olalım , birlik olalım , biz elimizden gelen mücadeleyi gösterelim gelecekse bi badem bıyıklı ona zaten gücümüz yetmeyecek ( ki akıllı olursak yetecek göreceksiniz )... siz haklı sebeplerinizi ve dilekçelerinizi hazırlayın...( ör : bozdağ ... )

herneyse bugün 380 dakika civarı telefonla görüşmüşüm beynimde ur çıktı artık ,

ziyaya katılıyorum semih abiye bende rica ediyorum bi zahmet topla toparla, aynı kulubun aynı fikirdeki adamları ya da alakasız adamlar sadece şu 15 günde bizi yavaşlatmaktan başka bişey yapmayacaklar...

selametle...

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 04:34)

Arkadaslar is isten gecmis gibi duruyor ancak cikmadik candan umut kesilmez. Camia olarak acil low save yapmamiz lazim!! Suan gsgm delegeleri, kulup delegelerinden fazla mi? Fazla!! Eee daha niye hangi kulup kac oy kullanacak diye konusuyoruz? Zaman birlik zamanidir. Delege hakki olan kulupleri tek aday altinda toplanmaya davet ediyorum. Bu aday bence Tahsin Tekin'dir.

Nihat Ermihan'nin uzerine dusen gorev kesinlikle secime aday olmamak kulup oylarini bolmemektir. Federasyon baskani olarak yaptiklari, yapmaya calistiklari icin tesekkur ederim.

Bugune kadar iyi niyetli olduklarini dusunerek ne federasyonda gorevli icimizden biri olan arkadaslari; ne de Nihat baskani elestirmedim ancak bu secim, delege vs konulari bardagi tasiran son damla olmustur. Lutfen artik yeter!! Gider ayak camianin sesine kulak verin! Uzerinize duseni yapin! Gelecek emin ellere teslim edilirse yonetimde yapamadiklariniz unutulur ancak inat edip oylari bolerde istenmeyen bir kisi sizin sayenizde secimi kazanirsa o zaman bu camia sizi affetmez!!

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 05:37)

Az laf çok ıs zamanı ümit e. Aynen katılıyorum Semih abi toparla durumu bir zahmet

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 11:37)

Selamlar
Toparlama işi bana düştü..,

Yazan arkadaşların hemen hepsi ile önemli oranda aynı fikirdeyim.. Dolayısıyla tek tek alıntı yapıp yorum yapmıyacağım...

Bu aşamadan sonra ilk olarak sayın Nihat beyin aday olmadığını açıklayarak oyları bölmemesini ve eğer varsa elindeki imkanları Kulüplerin ortak adayı menfeatine yönlendirmesini beklerim.

GSM ye karşı birlikte hareket edip güçlü bir mesaj vermemiz gerekiyor

Bu mesaj şudur...,
Bizim Federasyonumuza Kulüplerin temayülü dışında sadece bürokratlar ile başkan seçemezsiniz!

Diğer yandan kulüp temsilcilerin oy sayılarını artırmak üzerinde yoğunlaşmamız gerekiyor. Buda en mantıklı şekilde Ziyanın dediği gibi listenin atlanmış ve eksik taraflarını tamamlamakla mümkün olacaktır.

-Öncelikle yayınlanmamış listedeki Başarılı kulüplerin oylarını yükseltmeliyiz.
Bu kulupler Alfabetik olarak şunlar..,
AHAS
ÇANHAVK
ISUK
MASHAVK

Bu kulüpler 2 şer delege fazla çıkardıklarında +8 oyumuz oluyor.
Yine Ziyanın ve Mehmet hocamın dediği gibi atladığımız kulüpler varsa bakarız... Bu kulüplerin ortaya çıkıp bizim hakkımız yendi demeleri gerekir. Ümitin açıklamalarından isim vermesede bu listeyi bilinçli olarak değiştiren burokratın Eski Genel Sekreterimiz Ozan bey olduğun çıkarıyorum.Tarz olarakta uyuyor. Zira bizi çok sever kendisi..!

Arkadaşlarımız tarafından GSM ye verilen faaliyet listesinden Seçim Kurulunun düzgün bir çıkarım yapması zor. Bu listenin işlenerek verilmesi gerekirdi. Liste en azından;

1. kategori yarışlar (X sayıdan fazla kulübün ve sporcunu katıldığı Türkiye Şampiyonaları)
2. Kategori yarışlar( 1 dışında kalan ulusal yarışmalar)
3. Bölgesel yarışmalar

Bayramın yazdığı yazıyıda okudum..
Başka bir başlık altında tartışabiliriz.. Ama sportif başarı denince sadece yarışmalarda görünen, gösterilen başarı anlaşılmalıdır. Diğerlerinin kendi ifadesinde de belirtdiği gibi sağlıklı ölçülmesi zordur.

Diğer yandan;
Ben Oy sayılarımızı bölünmeden kullanırsak adayımızı seçtirme şansımızın GSM den ve Hükümet teamülünden yüksek olduğuna inanıyorum. Bize günlerdir her türlü kanaldan "Bekleyin, seçime girmeyin, kazanamazsınız.., size kendi başkanınızı seçtirmezler, bu işler öyle yürümez" telkinleri gelmiştir.
Bu telkinlerin bize hangi amaçlarla söylendiğini algılayabilecek kadar bir birikimimiz ve tecrübemiz var.

Geldiğimiz bu aşamada oyun bozulmuştur ve kulüpler olan bitenin farkındadırlar. Bu iyi bir gelişme. Bu gelişmeyi lehimize kullanmalıyız. Birlik olmuş kulüplerin önünde GSM de, Bakanlıkda , Hükümetde duramaz.

Bu itirazların yazılı olarak yapılması lazım.Muhattab olan kulüpler yazılı başvurularını imzalı ve kaşeli olarak göndersinler. Ben Kulübüm adına yazacağım yazıyı forumda sizlerle paylaşırım ve diğer arkadaşlar ne tür bir yazı yazılabileceği hakkında fikir sahibi olurlar. Aynı yazının altına imza atma yönteminin aynı derecede geçerli olup olmadığını bilmiyorum. Bir hukukçuya sorup size tekrar dönerim.

Bu yazıların ilgili yerlere ulaştırılması işin sadece giriş kısmıdır. Daha sonra ilgili müdür yardımcıları ile bire bir görüşüp itirazlarımızı gerekçeleri ile anlatmamız, niyetimizin ciddiyetini belirtmemiz, daha da olmazsa Ziyanında bahsettiği gibi
- Seçimleri protesto
- Seçilen başkanı portesto
- Federasyonu tanımama
- Yarışmalarına katılmama
- Kendi Federasyonumuzu kurma( Kulüpler birliği)
- Medyada adaletsiz seçimi duyurup kamuoyunu arkamıza alma gibi hareket seçeneklerimiz var...

Bu seçeneklerin birini, birkaçını veya hepsini kullanabiliriz. Önemli olan fikir birliğinde olmak ve tek vücut halinde hareket etmektir.

Bugün gerekli telefon görüşmelerini yapıp ilgili müdürlerden görüşme talep edeceğim. Bu görüşmelerde vakit ayırabilen Kulüp temsilcilerini yanımızda görmek isteriz. Bizler bu görüşmeleri yaparken gönderilen yazıların GSM nin eline geçmiş olması ve bizde de birer kopyalarının olması işimizi kolaylaştırır.

Öğleden sonra tekrar yeni bilgileri ve dilekçe örneğini paylaşırım..

Görüşmek üzere

Semih

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 11:58)

Arkadaşlar GSGM ye kulüplarin delege sayısının artırılması yolundaki itirazlar benim 28 yıllık bürokrasi tercübeme göre bir fayda sağlamayacak aksine bizi birbirimize düşürebilecektir itiraz halinde GSGM kendi patasını küçültüp kulüplerin pastasını büyütmeyecek pastadaki payların yerini değiştirecektir yani kısaca a kulübü senin delege sayın fazla onu b kulübüne veriyorum şeklinde olacaktır kimse GSGM nin kendi delege sayısını düşürmesini beklemesin Özerk olmayan kendi bütçesi olmayan bir federasyon GSGM nin yönetmeliklerine göre yönetilmek zorundadır şimdi bizim yapacağımız madem öyle deyip oyunu onların koyduğu kurallarına göre oynamaktır başkan adyımızı GSGM belirlemeyecek bizlerin içerisinden çıkan birisi olacaktır GSGM kendi içerisinden bir aday çıkaracakmıdır Yada Nihat Başkan Gsgm nin adayımıdır henüz belli değil üstelik seçimlerin kesin tarihide belli değil

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 12:44)

Arkadaslar aciklanan liste Spor Genel Mudurlugundeki listedir.

Kullanıcı avatarı
marulcuk
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 13:08)

arkadaşlar harekete geçebiliriz , an itibariyle federasyon sayfamızdan duyuruyu yaptık...dün gece tam yazamadığım değişiklikler resmi olarak açıklandı , yorumlarımızı ve hareket planımızı yeni duruma göre belirleyelim lütfen...

http://www.thsf.gov.tr/Sayfalar/haberDe ... aberID=100

kolay gele...

Kullanıcı avatarı
marulcuk
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (23.01.2013, 13:10)

memet abi söylediklerinde ne kadar haklı olduğuna bi daha bak şimdi ...

"Arkadaşlar GSGM ye kulüplarin delege sayısının artırılması yolundaki itirazlar benim 28 yıllık bürokrasi tercübeme göre bir fayda sağlamayacak aksine bizi birbirimize düşürebilecektir itiraz halinde GSGM kendi patasını küçültüp kulüplerin pastasını büyütmeyecek pastadaki payların yerini değiştirecektir yani kısaca a kulübü senin delege sayın fazla onu b kulübüne veriyorum şeklinde olacaktır kimse GSGM nin kendi delege sayısını düşürmesini beklemesin" :oops: