Federasyon Seçimleri

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #201 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 12:06)

2011 tr sampiyonasinin kulupler kursu fotosu olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Barış Tura
Ad Soyad: Barış Tura
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #202 gönderen Barış Tura » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 12:10)

Selam

Belirtmek istediğim konuda mevcut bütün kulüplerden , sportif başarı açısından bazı kulüpleri ayıran bir düşünce içerisinde olduğum gibi bir algı ortaya çıkmış.

Kesinlikle böyle düşünmediğimi belirtmek isterim. Levent'in dediği gibi sportif başarının net bir tanımı olmadığı tespitine katılıyorum, yaptığımız spor açısından net bir şekilde gerekli mercilere bu anlatılamamıştır. Bizim açımızdan kendi değerlendirmemize göre bir sportif başarıdan bahsedilebilir , çerçevesi temelde belli olsa da, net bir tanımı yapılmadıktan sonra buda subjektif kalır. Neslihan'ın söylediği gibi derneği ile kulübü ile her olgu bir değerdir ve eşittir.

Daha detaylı açmak yerine daha fazla yer işgal etmemeyi şu an için daha faydalı buluyorum.

Başta Levent 'e ve Albatros kulübüne başından itibaren yaklaşımları ve ilgileri için teşekkür ediyorum.

Levent her zaman dostluğumuz baki kalacaktır, fırsat olursa tekrar yamaclarda beraber uçar konuşuruz. Her zamanda beklerim. Neslihan sendeee.

Başvuru konusunda kendi fikirlerimi belirtmiştim söylediklerimin sporcusu olduğum kulübüm açısından bir bağlayıcılığı ve ya taraflılığı yok. Hiçbir zaman olmadı. Böyle bir algı oluştuysa seçtiğimiz kelimelerden dir deyip kusur bendedir diyorum affola.

Başvurulacak dilekçe için Tahsin abiyle görüşebilirsiniz , tanıdığım bildiğim kadarı ile elbette olunda söyleyeceği bir şeyler vardır.

Sevgiler.

Kullanıcı avatarı
İstanbul Hava Sporları
Ad Soyad: Polat Kemal Akyüz
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #203 gönderen İstanbul Hava Sporları » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 12:59)

Umarım bu seçim bir şekilde iptal olur, bu sayede zaman kazanır ve baharın da etkisiyle herkesin beynine biraz daha oksijen gider, çünkü hala patinaj çekiyoruz. Genel konularda herkes aynı şeyleri istiyor ama herkes birbirine gıcık olduğundan mıdır nedir sanki işler sarpa sarsa da sonra tepelerde "vay ben sana demiştim" diye laf etmeye bahane arar gibi.

Camiadan tek aday dendi, otomatikman camiadan tek aday Adem ama kimse esamesini okumuyor. Can hıraş delege dağıtımı haksız dendi, kulüpler olumlu yaklaştı, ona da tık yok. Ya bir ortak dilekçe hazırlandı gibi (içinde seçimi iptal etme talebi eksik) somut bir hareket yok. Herkes korneri taçı kullanıp sonra sahaya şut çekmeye girmiyor gibi.
Aynı dili konuşan kaynaşamayan bu kulüpleri birbirlerini anlamalarını umarım.

Şu metin ortak bir karara varın (bari bunu becerin) seçimin iptal edilmesini isteyen kişiler de aynı metini aynı başlıkla internetten Başbakanlı'ğın şikayet sitesine gönderebilir. Aynı konu başlıklı 1000 kişilik şikayet çok etkili olur, 100 kişi bile etki yaratır. TC kimlik no gerekiyor,

http://bimerapplication.basbakanlik.gov ... ation.aspx

ziya yazdı:Yarin oy kullanirken kisisel saplantilarinizdan kurtulmus sadece sporun iyiligi adina Karar verebileceginizden hic emin degilim. Boyle camiaya boyle secim bunu siz tercih ettiniz mudahele etmediniz

levo_redkid yazdı:Kendi çıkarımız peşinde olsak tek adayda birleşmek veya toplu itiraza destek vermek gibi "don kişot" işlerle uğraşmayız.

ymcbayraktar yazdı:Arkadaşlar kulüplere düşen delege sayıları hakkında haala kısır tartışmalar yapıyoruz

SENERARSLAN yazdı:Mashavk olarak aynı dilekçenin altına imza atarız.

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #204 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 13:24)

Merhabalar,

Bir haftadır yazmıyordum, yazılması gereken çok konu var önemli olanlara kısaca değinmek istedim.

Konu 1 :
Geçen hafta Cuma günü sabahleyin Adem federasyona uğrayıp Nihat Başkanla görüşmüştü. Bu görüşme esnasında Nihat Başkan Enver oralı da çağırmış ve üç aday sohbet etmişler. Bu sohbet esnasında Enver bey, Adem’e ve Başkan’a şu cümleyi kurmuştur: “Tahsin Bey adaylıktan çekilince beni aradı ve sizin lehinize adaylıktan çekiliyoruz beni destekleyen kulüpler sizi destekleyecekler” demiştir. Başkan ve Adem bu konuşmaya şahittir, arayıp sorabilirsiniz.
Semih’in son günlerdeki yazılarından da durum ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar “camiadan başkan çıksın, atanmış başkan istemiyoruz, aman GSM nin adayı gelmesin”, diyen Semih ve çevresindeki kulüplerin, bugüne kadar söylediklerinin tam tersini yapmaları herkeste bir şok etkisi yapmıştır. Camiada ki herkes bu davranıştan rahatsız olmuş ve gerekli yorumları telefonlarda yapmıştır. Sırf yönetime girebilmek için böyle bir davranışta bulunmalarını herkes gerektiği gibi değerlendirecektir.

Seçime 1 gün var, bu kararlarından dönmeleri için hala geç değil, camianın yanında olduklarını görmek isteriz.

Konu 2 :
Semih Diyorki:
“Bazı çevrelerde bir Semih SAYIR endişesi almış başını gidiyor. Aynı zihniyet geçici yönetimin benden yararlanmasına engel olmuş ve sahip olduğum teknik bilgi ve tecrübeden istifade edilememiştir.”

Eğri otursak bile doğru konuşmak lazım. Federasyonun Kurucu Başkanı ve Kurucu Yönetim Kurulu, benim de üyesi olduğum Teknik Kurulu ilk oluşturduğunda Semih SAYIR’ı da Teknik Kurula almıştır. Kendisinden yararlanmak istemiştir, çalışmasını istemiştir, ancak Semih birkaç gün sonra ben çalışmayacağım diyerek mazeret de göstermeden Teknik Kurul’dan ayrılmıştır. Teknik kuruldan ayrılmasına rağmen yapılan çalışmaları görebilmesi ve geri dönmesi umuduyla Teknik kurul e-mail grubunda 6 ay daha kalması ve çalışmaları görmesi sağlanmıştır. Buna rağmen Semih geri dönüp çalışmamıştır. Neden çalışmadığını ve ayrıldığını buradan herkese açıklaması gerekmektedir.

Semih Teknik Kurulda çalışmayıp ayrılmasının yanı sıra son 3 senedir Federasyon başkanına ve Yönetime ağır derecede muhalefet etmiş, sürekli başkan ve yönetime karşı insanları etkilemeye devam etmiştir.
E şimdi adama demezler mi?  Hem gelip çalışmıyorsun, hem de, Başkanı ve federasyonu sürekli kötülüyorsun. Bu yaklaşımdan dolayı son üç sene içerisinde Semih’in federasyona yararı değil zararı olmuştur. Halen daha camianın oylarını bölerek zarar vermektedir.

Değişmeyecek olan bir gerçek varsa o da şudur. Son 3 senedir bizler Teknik Kurulda iş yaptık, çalıştık ; sen çalışmadın Semih !

Konu 3 :

Semih yazılarında sürekli Nihat Beyin camiadan olmadığını vurgulayarak bu yönde bir algı yaratmaya çalışmaktadır. Bu yaklaşım da çok haksız bir yaklaşımdır.
Nihat Bey 3 senedir Federasyon başkanlığı yapmaktadır, Teknik ve Eğitim kurulların toplantılarına katılmaktadır, Sivil havacılık ile görüşmeler, GSM, içinde yaptığı çalışmalar, FAI konusunu Başbakanın önüne kadar çıkarması, Mesafe, hedef yarışmaları ve festivallere katılması, diğer havacılık branşlarındaki camiaları örgütlemesi gibi burada sayabileceğimiz pek çok konuda aktif çalışmaktadır. 3 yıldır yamaç paraşütü ve diğer branşlar için bu kadar emek harcamış bir insan elbette ki bu camiadandır, aksini söylemek abes bir yaklaşım, ve karalama kampanyasıdır.
Yarışma pilotlarını arazide görüp de arabasına almadan yanlarından geçen Tahsin Abi için camiadan bir insandır diyorsan (ki bence Tahsin Abi camiadan bir insandır) ,
Türkiye Şampiyonasında havada çarpışan ve düşen iki paraşütçünün yardımına herkesten önce koşan ve yardım eden Nihat Başkan da camianın tam da içindendir.

Üstelik Federasyon Başkanı olacak kişinin sadece ve sadece yamaç paraşütü ile aktif uçuyor olması da gerekmez. O zaman Modelciler, paraşütçüler, Baloncular ve diğer branşlar ne olacak. Başkan tüm havacılığa hitap edebilmelidir. Nihat Başkan paraşüt atlayışları olan, bir dönem jet uçaklarıyla uçmuş, işi havacılık olan bir insandır. Unutmadan son 3 yıldır yaptığı pek çok yamaç paraşütü tandem uçuşlarını da sayalım.

Sonuç itibariyle son 3 yıldır yürüttüğü çalışmalar nedeniyle, başta yamaç paraşütü olmak üzere tüm branşların çalışmalarında en fazla bilgi ve tecrübe sahibi kişidir. Diğer adaylara göre bu açıdan camiamız için daha faydalı olabilecek durumdadır. Tamamlanan işlerin yürürlüğe konulması, eksik kalan işlerin bitirilmesi ve yeni projelerin hızla devreye alınabilmesi için, Nihat Başkan gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Unutmadan, Savaş Abinin olduğu söylenen bu başlıktaki yazıyı okudum, ben ve bazı arkadaşlar o yazıyı Savaş Abinin hesabını kullanarak Semih’in yazdığını düşünüyoruz. Bunu Savaş Abinin bilgisi dahilin de veya haricinde de yazmış olabilir. Geçmiş te de böyle bir durum olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Aslında güzel taktik, baktın kimseden destek yok başka bir hesabı kullanarak kendi kendine destek ol. Takdir edilecek bir taktik. 

Yarın Seçimler var.
Bu seçimden hangi aday başkan olarak çıkarsa çıksın, camiamızın yeni seçilen başkan ve kurulları etrafında birleşmesi, seçim öncesi tartışmaları, atışmaları bir kenara bırakıp, tek vücut olarak çalışması gerekmektedir. İlk yönetim gerekli temeli attı, artık binayı inşa etme zamanıdır.

Saygılarımla,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
humitercan
Ad Soyad: H. Ümit Ercan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #205 gönderen humitercan » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 13:24)

Merhabalar ,

DENHAVK Denizli Havacılık Kulübü olarak şu ana kadar, bir münakaşanın veya polemiğin parçası olmamak adına sessizliğimizi koruduk, bugün ise 2002 yılından beri bir kulüple ortak pre pwc ,bir kez de sadece DENHAVK olarak pwc yarışması organizatörlüğünü düzenlemiş ve başarıyla tamamlamış ve bir yıl sonraki yapılacak süper final yarışmasının yeniden Ülkemizde yapılabilmesinin önemli sebeplerinden biri olmuş,Denizli de yapılan çok sayıda yarışma ve organizasyona yardımcı olmuş,ve spora katılmak isteyen havacılık sevdalılarına elinden gelen desteği vermiş ve belki yüzden fazla sporcunun spora kazandırılmasına vesile olmuş ve bundan sonra içinde yamaç paraşütü , dolayısıyla paraşütçüler için planları olan bir kulüp olarak bir iki kelam söyleyecek olmamız ve sessizliğimizi bozmamız, münakaşa ve polemiğin parçası olmak istediğimiz manasına gelmesin. Uzun bir yazı ile vakit almak da istemem bu sebeple özetle ve kestirmeden düşüncelerimizi ifade etmeye çalışacağım.

Öncelikle DENHAVK olarak iki delege ile temsil edileceğimiz seçimlerden sonra federasyondan “camiamız adına” beklentilerimizi sıralayacak olursak ;

üniversite de ya da kulüpten yenice eğitimini almış ,pırıl pırıl genç arkadaşımızla, bu sporda 20 senesini tamamlamış yarışmalara katılmış tecrübeli arkadaşlarımıza eşit uzaklık ve yakınlıkta olmasını ,adil olmasını federasyon için pilotlar olsun mantığıyla değil ,pilotlar için federasyon olsun mantığı güden, sporun icrası ,gelişmesi için sadece kısıtlı bir zümrenin değil tabana yayılarak herkese hizmet politikası uygulayan ve federasyonun imkanlarından ,adil ve hakkani bir dağılımla hizmet yapan ,şu yapılacak olan seçimde dahi kendisini destekleyen desteklemeyene göre değil, duygularını karıştırmadan haklılığa göre muamele eden ,medyayı aktif kullanarak sporu daha iyi tanıtan bir başkan ve yönetim beklentilerimiz var.

Ülkemizde spor ve sporcuların önünde çözülmesi gereken problemler hemen hepimizce malum.Burada çok uzatmadan başlıca çözümü gereken problemler olarak , öncelikle eğitim de standardizasyon ve sertifikalandırma ,notamlama,yarışma ve organizasyonların kulüpleri yok saymadan planlanması ve mümkünse kulüplerle birlikte planlanması ,yurt içi ve özellikle yurt dışı yarışmalara üniversite öğrencilerinin daha fazla katılımının pozitif ayrımcılıkla temin edilmesi ,federasyonun malzeme ve imkanlarından, bütçesinden ,çalışmalarından ona yakın buna yakınların değil, hakkı olanların faydalanmasının sağlanması ve bir idari yapı olan federasyonun, illerdeki kulüplerle birlikte yerel yönetimleri de içine alan projelere birlikte imza atması ,bu sporda kişilerin değil,kulüplerin güçlenmesinin sağlanmasına öncülük etmesi gibi bir çok önemli vazifelerin ve oluşturulması gereken ortamın federasyonun yeni başkanını beklediğini düşünmekteyiz.

Belki 10 000 kişilik bir camiayız,ancak sanki bu sporda ki söz hakkının sadece 5-10 kişinin tekelinde gibi algılanmaya müsait olan havanın , federasyonun yeni yönetimi tarafından behemal bir an evvel dağıtılarak, özellikle gençlere bahusus üniversitelere de bu yeni adil ortamın hissettirilmesi gerekir diye düşünmekteyiz.

Ancak burada kulüplerin tek aday çıkarması gerektiği, yoksa başkanlığın GSGM ne kaptırılacağı ,böyle olursa spora tepeden atama olacağı, bunun ise kabul edilmemesi gerektiğini söyleyenlerin, aslında yine kendi yazılarıyla bu konuda samimi olmadıklarını, esasında kulüplerin tek adayı değil, “bizim dediğimiz adayı ” seçmeliyiz dediklerini, bunun olmayacağını anlayınca da aslında GSGM adayının da pekala bizi temsil edebileceği görüşüne de son derece hoşgörülü bakabildiklerini gördük.
Bu spor, çok kısıtlı bir zümrenin beklentileri istikametinde değil, herkesi gözeten dinleyen söz hakkı veren özellikle gençlerin de gelişimine imkan tanıyan bir zeminde yapılabilmeli ve Federasyon, burada kişilerin şahsi menfaatlerinden ziyade ,kurumsal kimlikleri bulunan, hesapları ve evrakları her an denetlenebilir ve imkanlarından çok sayıda sporcunun faydalanabildiği ” kulüpleri” gözetmeli diye düşünmekteyiz.

Ayrıca kimi kulüpler yarışmalarda başarılı olur,kimi kulüpler organizasyon yapar ,kimi kulüpler de eğitimle spora hizmet eder,yani bu spora hizmeti kulüpler sadece kendilerinin iyi olduğu branşlarla sınırlamamalıdır diye düşünüyoruz ,aksi taktirde ,siz eğitimle sporcu yetiştirirken ,diğeri çok iyi organizasyonla hizmet eder ya da yarışmalar da başarılı olur,ya da yeni pistler kazandırır .

Nihat Başkan’ın, sporun geçmişten gelen sıkıntılarını birikmiş bir vaziyette tabiri caizse kucağında bulduğunu , belki 1995 den beri gelen 20 yıllık müşkülatı, 2009 yılından bu yana 3 sene gibi kısa bir sürede çözmek zorunda kaldığını ve ülkemizde ki bürokrasi ve yönetmeliklere göre yeni bir kurumu işletmekte ki zorlukları göğüslemek zorunda kaldığını da bilmekteyiz.Devlet ve bürokrasi adabını almış olması dolayısıyla bir ciddiyetle bu vazifesini yapmaya çalıştığını da bilmekteyiz ,elbette bu dönemde hataları olmuştur ,ancak bu 4 yıla yakın sürede hem camia hem spor hem yapılacak işler konusunda ciddi tecrübe kazandığını , hem devlet adamlığından gelen ciddiyeti hem de artık bürokrasi ve yönetmeliklerde de alınan yol sayesinde önümüzde ki dönem de çok daha etkili olacağını ,önceki dönemine nazaran kulüplerden destekle gelmiş bir başkan olacağını ve birilerinin menfaatlerine göre konumlanmayacağını düşünmekteyiz.Adem bey ile hiç tanışmadık ama olumsuz bir şey de duymadık kendisi ile ilgili mutlaka liyakatı vardır ,ancak aralarında anlaşırlar da güçlerini birleştirirlerse daha iyi olur kanaatindeyiz.Enver Bey de malum bürokrasiden geliyor ve yine kendisini tanımamakla birlikte mutlaka liyakatı vardır diye düşünüyoruz.Diğer adaylara nazaran spora ,camiaya daha uzak olduğu kesin ve iyiyi kötüyü,eğriyi doğruyu öğreninceye kadar maalesef birkaç yıl harcaması gerekebilir.Herkese mavi boncuk dağıtarak bukalemun siyaseti izlemek istemiyoruz .Hiç kimseden de bir menfaat beklentimiz yok sadece bildiğimiz ,inandığımız değerler için tercih hakkımızı kullanacağız. Yapılacak olan seçimde şahsi menfaatlerimize göre de konumlanmayacağız.

Şu saatten sonra mutlak adalet ve mutlak demokrasi ile bir seçimin mümkün olmadığını bilmekle birlikte ,imkan dahilinde en adil ve en demokratik (öncesi ve sonrası ile birlikte) nasıl olabilecekse öyle bir seçim olmasını diliyoruz.

Her ne kadar uzun olmaması için gayret ettimse de sanırım biraz uzadı ,bir kesimin ,bir grubun ,falanın filanın seçim esnasında benden olanın senden olanın değil camianın ,adaletin hakkaniyetin arkasında duracak bir başkanın göreve gelmesi temennisi ile hepiniz hoş kalın.

DENHAVK Denizli Sportif Havacılık ve Yamaç Paraşütü
Kulübü Derneği
Başkan
H.Ümit ERCAN

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #206 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 13:41)

Merhabalar,

Başkanımız Nihat ERMİHAN, yarın 7 Şubat 2013 de sabah saat 10:00 ‘da Ulus’taki Başkent Otel’de tüm delegeler ile toplanacaktır. Buradan da seçim bölgesine hareket edilecektir.
Bilgilerinize duyurulur.

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
İstanbul Hava Sporları
Ad Soyad: Polat Kemal Akyüz
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #207 gönderen İstanbul Hava Sporları » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 14:13)

Önümüzdeki dönemde Semih abi'nin faydasını olabileceğini düşündüğü yönetim kurulu, teknik kurulu gibi birimlerde yeralması faydalı olacaktır. Bilgisi ve altyapısı malımunuzdur. Bu olmazsa olmaz değildir bu çark yine döner ama kabuğun içinde ne varsa dışına da o taşar misali Semih abi'nin üretme çabalarını ve bulunduğu noktadan çırpınmalarını gözlemlemekteyiz (bu işlerle uğraşmaya gönüllü olan fazla kişi yok). Şu noktadan itibaren hem Semih abi'nin husumetlerini sonlandırması hem de varsa ona karşı olan husumetlerin sonlandırılması, yeni bir sayfa açılması bu konu ile teknik sıkıntıların varsa aşılması herkesin hem yararına olacak hem de herkese huzur verecektir.

Bununla birlikte Semih abiden beklentim, bundan daha sakin hareket etmesi, fevri çıkışlarla kendini zor duruma düşürmemesi ve çalışmalarının ilerlemesini sekteye uğramasına ortam yaratmamasıdır.

Adem'in (eğer seçilmemiş olursa) ve başka aday olmayı düşünenlere Federasyon çalışma kurullarında yer verilerek bürokrasi ve işleyiş ile ilgili tecrübe kazanmalarına olanak sağlanırsa bir sonraki seçimde daha duru ve doğru yaklaşımlar sergilememize olanak sağlar.

Yarın hepinizin mantıklı hareket edeceğinden eminim. Şu an ki durumu yıllar önce Çek'lerle yapılan çeyrek final maçına benzetiyorum; son 3 dakika yenik durumdayız, Semih oyuna giriyor 2 gol atıyor hoop herkese havada.

Kullanıcı avatarı
carbonvader
Ad Soyad: Emre Gurer
:
250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #208 gönderen carbonvader » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 14:19)

Yamasut yazdı:Türkiye Şampiyonasında havada çarpışan ve düşen iki paraşütçünün yardımına herkesten önce koşan ve yardım eden Nihat Başkan da camianın tam da içindendir.

Nihat Ermihan ve Ozan Cetiner, olayla ilgilenmis ve agaca takilan parasutu de agaca cikarak birlikte kurtarmislardir. Ilgilerinden dolayi burdan da tesekkurler.

Yamasut yazdı:Unutmadan, Savaş Abinin olduğu söylenen bu başlıktaki yazıyı okudum, ben ve bazı arkadaşlar o yazıyı Savaş Abinin hesabını kullanarak Semih’in yazdığını düşünüyoruz. Bunu Savaş Abinin bilgisi dahilin de veya haricinde de yazmış olabilir. Geçmiş te de böyle bir durum olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Aslında güzel taktik, baktın kimseden destek yok başka bir hesabı kullanarak kendi kendine destek ol. Takdir edilecek bir taktik.

Olayin dogrusunu bildigim icin bu iddialari yazdiran olasi supheleri kendi acimdan yaziyorum.
1) Savas Abi yurtdisinda ise bu mesaj nasil Turkiye'deki bir IP adresinden yollanabilir?
-Savas Abimiz, YPForum'a uyeligiyle giris yapmakta sorun yasadigi icin yaziyi mail ile bana gonderdi ve ben de hesabindan giris yaparak yayinladim.
2) Yazi nasil bu kadar kurgulu ve imla hatasiz olabilir?
-Yazi uzun olmasindan dolayi tercuman olan kizina yazdirmistir.

Abiler yillardir yamac parasutu icin iyi niyetlerle calisiyorsunuz fakat fikir ya da karakter farkliliklari nedenleri ile birbirinizi sivriltmissiniz. Hepimiz yamac parasutune gunluk hayatimizdaki streslerden arinmak, desarj olmak icin baslamis baslamis olsak da; bir sure sonra iyi niyetli ve caliskan abilerin yarattigi kara delige cekilerek, sporun aci(tat olarak) yonu ile tanisiyoruz.
Insanlari kacirmazsaniz bu isin cozumu yok, boyle gelmis, boyle gider...

Hatirlatma amaciyla da gecen sene gonderdigi bir maili ekliyor, maildeki cagilarina kulak vermenizi diliyorum.

Savas Kiroglu yazdı:Sevgili Yamacparasutcu arkadaslarim,sayin Federasyon Genelkurulu Uyeleri-Baskani-Genel sekreteri.

Son zamanlardaki gelismeler uzerine,bu spora 23 yilini vermis biri vede bir agabeyiniz olarak (Belkide haddim olmayarak,sadece saygi ve sevginize guvenerek)sizden bir sey rica edecegim.
Bu federasyonu nasil kurduk?Bunun icin once hepimiz bir yurek olduk,buyuk ozverilerde bulunduk,uzulduk,hayal kiriklikleri yasadik ama sabirla direndik ve sonunda kazandik.
Bu basaridaki en onemli gucumuz birlik olabilmekti.
İnanin bunda her ucan arkadasimizin az veya cok katkilari oldu.Bunun gurur vesevincide hepimizin olmali.
Son gunlerdeki Russian Open yarismasi etrafinda kopartilan firtinadan,sergilenen tutumlardan buyuk rahatsizlik duymakta yazilanlari derin uzuntuyle izlemekteyim.
Basta Semih olmak uzere Alim,Serdar,Ziya,Hakan....ve bazi arkadaslarimizin yazilarini vefasiz,onur kirici,uzucu ve amacsiz bulmaktayim.Hepinizi cok yakindan tanidigim icin,birbirleriniz hakkindaki olumsuz soylemlerinizi hic birinizin hak etmediğine inaniyorum.
Ne oldu bize?Neyi paylasamiyoruz?Bu sergilenen tavir ve tutumlarin kime faydasi var?
Sizlerden beklentilerimiz bunlar degil.Hepinizin cok daha iyi,guzel seyler yapabileceginizi biliyoruz.Biz ucanlar da bu güzel seylere layigiz ve beklentilerimizde bu dogrultuda.
Bireysel olarak aramizda tartisirken bazilarina kizabilir,bazilarini sevmiyebiliriz.Ama birbirimize saygi gostermek hepimizin ortak tavri olmalidir.Onumuzde bu sporu yapan ve yapacak olan muhtesem bir genc nesil var.Hic birine kotu ornek olmak gibi bir misyonumuz olmamali.Tam tersine hos gorulu,iyi niyetli ,birlikteligimizi bozmayacak kararliligi gosterebilmeliyiz.
Federasyonumuzun ustune dusen bagciyi dovmek degil bize uzumu yedirmek olmali.Kurumlar kin gutmemeli,sagduyulu davranarak,mantikli ve dogru olani yapmalidir.
Degerlerimize sahip cikmali, onlari yeri geldiginde uyarirken hatta cezalandirirken dahi,daha iyiye yonlendirme erdemini gosterebilmeliyiz.Boyle olacagina olan inancimiz tamdir.
Bu yarisma ucanlarin yarismasi,bizim yarismamiz ve YAPİLMALİ.Hepimiz,Federasyon yetkililerimiz bunun icin elimizden geleni yapmaliyiz.Biz İstanbul Serbest Ucus Kulubu(ISUK) olarak bu yarismayi yapabilecigimizi Federasyonumuza bugun itibariyle resmen bildirdik.
Lutfen herkes artik akli selim davranmali.En azindan bunu yapabiliriz.
Sevgiler,Saygilar

Savas Kiroglu

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #209 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 17:06)

Yamasut yazdı:Konu 2 :
Semih Diyorki:
“Bazı çevrelerde bir Semih SAYIR endişesi almış başını gidiyor. Aynı zihniyet geçici yönetimin benden yararlanmasına engel olmuş ve sahip olduğum teknik bilgi ve tecrübeden istifade edilememiştir.”

Eğri otursak bile doğru konuşmak lazım. Federasyonun Kurucu Başkanı ve Kurucu Yönetim Kurulu, benim de üyesi olduğum Teknik Kurulu ilk oluşturduğunda Semih SAYIR’ı da Teknik Kurula almıştır. Kendisinden yararlanmak istemiştir, çalışmasını istemiştir, ancak Semih birkaç gün sonra ben çalışmayacağım diyerek mazeret de göstermeden Teknik Kurul’dan ayrılmıştır. Teknik kuruldan ayrılmasına rağmen yapılan çalışmaları görebilmesi ve geri dönmesi umuduyla Teknik kurul e-mail grubunda 6 ay daha kalması ve çalışmaları görmesi sağlanmıştır. Buna rağmen Semih geri dönüp çalışmamıştır. Neden çalışmadığını ve ayrıldığını buradan herkese açıklaması gerekmektedir.

Açıklayayım..
1- Yalan söylüyorsun...
Ben hiçbir zaman Nihat beyin yönetimindeki bir kadroda çalışma teklifine olur vermedim.
O zamanki tutumumla ilgili soru işaretleri olan varsa yarın yanıma gelsin açıklarım.
Yamasut yazdı:Semih Teknik Kurulda çalışmayıp ayrılmasının yanı sıra son 3 senedir Federasyon başkanına ve Yönetime ağır derecede muhalefet etmiş, sürekli başkan ve yönetime karşı insanları etkilemeye devam etmiştir.
E şimdi adama demezler mi?  Hem gelip çalışmıyorsun, hem de, Başkanı ve federasyonu sürekli kötülüyorsun. Bu yaklaşımdan dolayı son üç sene içerisinde Semih’in federasyona yararı değil zararı olmuştur. Halen daha camianın oylarını bölerek zarar vermektedir.

Değişmeyecek olan bir gerçek varsa o da şudur. Son 3 senedir bizler Teknik Kurulda iş yaptık, çalıştık ; sen çalışmadın Semih !

Evet muhalefet ettim.. ve sizlerin yaptığı yanlışları herkesten önce ben söylemek cesaretini gösterdim.Cezasınıda herkesten fazla çektim. Muhalefetin görevi yanlışları saptamak ve idareyi doğru yola yönlendirmektir.THK ya da yaptığımız muhalefet onların kendilerini toparlamalarına ve daha sistemli çalışmalarına vesile olmuştur. Aynı başarıyı esas görevleri olmasına rağmen THSF ve atanmış yönetimi gösterememiştir.

Konu 3 :
Yamasut yazdı:Semih yazılarında sürekli Nihat Beyin camiadan olmadığını vurgulayarak bu yönde bir algı yaratmaya çalışmaktadır. Bu yaklaşım da çok haksız bir yaklaşımdır.
Nihat Bey 3 senedir Federasyon başkanlığı yapmaktadır, Teknik ve Eğitim kurulların toplantılarına katılmaktadır, Sivil havacılık ile görüşmeler, GSM, içinde yaptığı çalışmalar, FAI konusunu Başbakanın önüne kadar çıkarması, Mesafe, hedef yarışmaları ve festivallere katılması, diğer havacılık branşlarındaki camiaları örgütlemesi gibi burada sayabileceğimiz pek çok konuda aktif çalışmaktadır. 3 yıldır yamaç paraşütü ve diğer branşlar için bu kadar emek harcamış bir insan elbette ki bu camiadandır, aksini söylemek abes bir yaklaşım, ve karalama kampanyasıdır.
Yarışma pilotlarını arazide görüp de arabasına almadan yanlarından geçen Tahsin Abi için camiadan bir insandır diyorsan (ki bence Tahsin Abi camiadan bir insandır) ,
Türkiye Şampiyonasında havada çarpışan ve düşen iki paraşütçünün yardımına herkesten önce koşan ve yardım eden Nihat Başkan da camianın tam da içindendir.

Enver bey ne kadar bizim camiamızdan birisiyse Nihat beyde O kadar bizden birisidir. Üstelik Nihat bey 3,5 senedir üstlendiği görevlere ihanet etmiş bir başarısızlık misalidir.

Yamasut yazdı:Üstelik Federasyon Başkanı olacak kişinin sadece ve sadece yamaç paraşütü ile aktif uçuyor olması da gerekmez. O zaman Modelciler, paraşütçüler, Baloncular ve diğer branşlar ne olacak. Başkan tüm havacılığa hitap edebilmelidir. Nihat Başkan paraşüt atlayışları olan, bir dönem jet uçaklarıyla uçmuş, işi havacılık olan bir insandır. Unutmadan son 3 yıldır yaptığı pek çok yamaç paraşütü tandem uçuşlarını da sayalım.

Sonuç itibariyle son 3 yıldır yürüttüğü çalışmalar nedeniyle, başta yamaç paraşütü olmak üzere tüm branşların çalışmalarında en fazla bilgi ve tecrübe sahibi kişidir. Diğer adaylara göre bu açıdan camiamız için daha faydalı olabilecek durumdadır. Tamamlanan işlerin yürürlüğe konulması, eksik kalan işlerin bitirilmesi ve yeni projelerin hızla devreye alınabilmesi için, Nihat Başkan gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Bu konu daha önce cevaplanmıştı.
Yamasut yazdı:Unutmadan, Savaş Abinin olduğu söylenen bu başlıktaki yazıyı okudum, ben ve bazı arkadaşlar o yazıyı Savaş Abinin hesabını kullanarak Semih’in yazdığını düşünüyoruz. Bunu Savaş Abinin bilgisi dahilin de veya haricinde de yazmış olabilir. Geçmiş te de böyle bir durum olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Aslında güzel taktik, baktın kimseden destek yok başka bir hesabı kullanarak kendi kendine destek ol. Takdir edilecek bir taktik. 

Emre cevaplamış... Ama Serdarın düşünce tarzında hafif bir saflık var... Savaş abi ISUK dan değilmi...Kimseden destek yok derken..
Yani kendimize destek vererek bu imajı kırmamız nasıl mümkün oluyor?
Ayrıca Savaş abinin adından yazılmışsa, yazılıyorsa buna Savaşın itiraz etmesi gerekmezmi..?
Yamasut yazdı:Yarın Seçimler var.
Bu seçimden hangi aday başkan olarak çıkarsa çıksın, camiamızın yeni seçilen başkan ve kurulları etrafında birleşmesi, seçim öncesi tartışmaları, atışmaları bir kenara bırakıp, tek vücut olarak çalışması gerekmektedir. İlk yönetim gerekli temeli attı, artık binayı inşa etme zamanıdır.

Tebrik ederim.. Güzel bir düşünce...Ben ne kadar Nihat karşıtı isem sende o kadar Nihat yanlısı yazmışsın... Birbirimizi dengeledik sayabiliriz.

Son olarak.., madem belden aşağı çalışmasını seviyorsun..
Sor bakalım Nihat başkanına, Brezilyada kanun ve yönetmeliklere aykırı suç işlemişmi...?
Eğer yaptıysa.., Bu Ayşe Bayrağın işlediği suç unsurundan daha vahimmidir?
Yine (eğer yaptıysa) GSM den bir daha kapıdan içeri girebilirmi (onu kapıdan sokarlarmı)..?
Yine( eğer yaptıysa) Semih Sayır bunu onun yanına bırakırmı?

Suç unsurunu açıklamıyorum.Kaynaklarım çok sağlam. Deliller kanuni yeterliliklerini tamamladığında suç duyurusunda bulunacağımdan hiç şüpheniz olmasın.

Ankarada Nihat beyin yapacağı toplantıya katılan delegelerden rica ediyorum..
Bu soruyu ona sorun.. ve cevap verirken gözlerinin içine bakın. Ne tür bir adamla karşı karşıya olduğunuza dair kendi kararınızı verin.

Saygılarımla
Semih

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #210 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 17:15)

humitercan yazdı:Merhabalar ,

DENHAVK Denizli Havacılık Kulübü olarak şu ana kadar, bir münakaşanın veya polemiğin parçası olmamak adına sessizliğimizi koruduk, bugün ise 2002 yılından beri bir kulüple ortak pre pwc ,bir kez de sadece DENHAVK olarak pwc yarışması organizatörlüğünü düzenlemiş ve başarıyla tamamlamış ve bir yıl sonraki yapılacak süper final yarışmasının yeniden Ülkemizde yapılabilmesinin önemli sebeplerinden biri olmuş,Denizli de yapılan çok sayıda yarışma ve organizasyona yardımcı olmuş,ve spora katılmak isteyen havacılık sevdalılarına elinden gelen desteği vermiş ve belki yüzden fazla sporcunun spora kazandırılmasına vesile olmuş ve bundan sonra içinde yamaç paraşütü , dolayısıyla paraşütçüler için planları olan bir kulüp olarak bir iki kelam söyleyecek olmamız ve sessizliğimizi bozmamız, münakaşa ve polemiğin parçası olmak istediğimiz manasına gelmesin. Uzun bir yazı ile vakit almak da istemem bu sebeple özetle ve kestirmeden düşüncelerimizi ifade etmeye çalışacağım.

Ümit bey
Sizin herhangi bir PWC yarışmasını organizatörü olmanız gibi bir durum söz konusu bile değildir. Yarışmanın organizatörü bendim ve yerel destek için sizinle anlaşmıştım. Yarışmanın benim organizatörlüğüme verildiğine dair elimde PWCA tarafından verilmiş resmi evraklar ve sözleşme bulunmaktadır. Süperfinal yarışması içinde durum aynı şekildedir. Bu yarışmanında organizasyon yetkisi PWCA Yönetim Kurulu tarafından şahsıma verilmiştir ve dökümanları hala elimdedir.

Ama hakkınızı vermek lazım..İlk PWC Organizasyonunda büyük emekleriniz geçti

Diğer konular ile ilgili cevap veya yorum yapma gereğini duymuyorum..

Saygılarımla.
Semih

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #211 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 17:40)

semih abi yapma yeter artık, hala herkes camianın faydasına bişiler nasıl çıkar acaba derken kuluplerin %80 i ortak paydada buluşmuş ya da buluşmaya çalışıyorken sen hala kişisel hüsumetlerinle nihat olmasında merkez camii imamı da gelse ben ona oy verecem ekibim de öyle yapacak kardeşim diyerek, hem camianın ortak görüşünü hiç de umursamayarak , lan bu adamlar da salak değiller heralde bi de o taraftan baksak demeyerek ;

hem camianın görüşüne saygısızlık yapıyorsun
hem de yanındaki adamların fikir beyan etmesine ya da kişisel iradelerini ortaya koymalarına engel olarak onlara saygısızlık yapıyorsun...

nihat bey ben yamaçparaşütcüsü olacam en iyi ben anlarım demiyor ben idareciyim diyor hatta bende 10 tane branş var bi dolu iş var diyor ve istiyorki ;
senin gibi bilgi beceri tecrübesi olan adamlar bu işin başına gelsin o kısımda gözümüz arkada kalmasın ben enerjimi modele planöre ona buna vereyim diyor...

ben eminim ki her ne kadar burda tartışsak da camiadan hemen hiçkimse ( kişisel hüsumeti olanlar hariç ) senin gelip bu kurullara tecrübenle destek vermene karşı çıkmayacaktır hatta isteyecektir , ben kendi adıma senin bilgilerinin bu kurullarda kullanılması gerektiğini düşünüyorum ve bunu her ortamda herkese karşı savunurum...

bırak şu inadını gel camianın yanında ol , hatta önüne geç abilik et !!! daha ne diyeyim bilmiyorum...

seçime 3-5 saat kaldı hala münferit olaylarla yıpratma politikaları yapıyoruz , bu bizi 2 aydır bi yere götürmedi 25 saatte hiçbiyere götürmez...

( bu sözlerim semih abi üzerinden bi o kadar da serdar abiyedir )

kusurum varsa affola ikisine de abi dedim kurtardım , küçüğe kızılmaz :d

esen kalınız ...

Kullanıcı avatarı
humitercan
Ad Soyad: H. Ümit Ercan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #212 gönderen humitercan » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 18:38)

Semih Bey demiş ki;

Champion yazdı:Ümit bey
Sizin herhangi bir PWC yarışmasını organizatörü olmanız gibi bir durum söz konusu bile değildir. Yarışmanın organizatörü bendim ve yerel destek için sizinle anlaşmıştım. Yarışmanın benim organizatörlüğüme verildiğine dair elimde PWCA tarafından verilmiş resmi evraklar ve sözleşme bulunmaktadır. Süperfinal yarışması içinde durum aynı şekildedir. Bu yarışmanında organizasyon yetkisi PWCA Yönetim Kurulu tarafından şahsıma verilmiştir ve dökümanları hala elimdedir.

Saygılarımla.
Semih

Ben de diyorum ki, ayıp oluyor O yarışmanın organizatörü DENHAVK Denizli Havacılık Kulübüydü diyorum ,hatta PWC nın sitesinde ilk olarak Organizatör olarak Horizon Tur yazıyordu çünkü gerçekten de yarışma ilk önce size verilmişti ,ancak siz de çok iyi biliyiorsunuz PWC ile görüşmeler yapıldı onlarda sitelerinde bu yarışmanın organizatörü olarak DENHAVK Denizli Havacılık Kulübüdür dediler ve yayınladılar çünkü tüm organizasyonu DENHAVK yaptı ,biz sizinle Meet Dıractor sözleşmesi yaptık ve bu sözleşme de şu an elimde, Organizatör DENHAVK ile Meet Director Semih Sayır arasında özel bir sözleşme olduğu için etik olmadığından yayınlamıyorum ,ancak istiyorsanız yayınlayabilirimde orada çok net bir şekilde Organizatör DENHAVK ile Meet Director Semih Sayır diyor ve sizin de imzanız var .Federasyonda da organizatörün kim olduğunun kayıtları var, hatta vefat eden xavier ve PWC başkanı yarışma bittiğinde çok başarılı bir organizasyon yaptığımızı dolayısıyla ne zaman istersek bize yeniden organizasyon vereceklerini 7 haziranda Göveçlikte uçmaya çıktığımızda bize söylemişlerdi ve sizin PWC ve xavierle olan diyoloğunuz bizden tabiki iyi olduğu için yarışmayı Denizliye , süper final organizasyonu ise size vermişlerdi.

H.Ümit Ercan

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #213 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 19:14)

Semih demiş ki; (Suç unsurunu açıklamıyorum.Kaynaklarım çok sağlam. Deliller kanuni yeterliliklerini tamamladığında suç duyurusunda bulunacağımdan hiç şüpheniz olmasın.)

Geçen yıl Brezilyaya giden Türk ekibinde ben de vardım ve toplam 11 sporcu olarak gitmiştik. Ben şahsım adına herhangi bir hukuk dışı uygulamaya rastlamadım ve böyle bir husus da katılan sporcular arasında konuşulmadı. Semih'in sağlam olduğunu belirttiği kaynakları bu kadar sağlam bir bilgiye sahiptilerse, neden şimdiye kadar bu bilgilerini adli makamlarla paylaşmamışlardır. Kaldı ki iddianın ne olduğu da belirtilmemiştir ve nisan 2012 tarihinde yapılmış bir yarışma sırasında gerçekleştiği iddia edilen bir eylemin yarın yapılacak seçimden hemen önce bu şekilde yazılması da fazlasıyla manidardır. Ceza hukukunda masumiyet karinesi vardır ve suçu işleyen kişi bu konuda hüküm kesinleşinceye kadar masum kabul edilir. Kaldı ki, burada açık bir suç isnadından ziyade ( ki açık suç isnadı olsa dahi bu da kişinin suçlu olduğunu göstermez), açıklanmayan bir eylemle kişiler hakkında suçlu izlenimi yaratılmaya çalışılmaktadır. Şahsım adına, böyle bir yaklaşımı ahlaki bulmadığımı belirtmek isterim. Kim seçilirse seçilsin, önemli olan camianın sağlıklı gelişimine katkı sağlamaktır. Yarın akşam başka şeyleri konuşuyor olacağız. Hadi hayırlısı...

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #214 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 20:06)

Ali(Durali) Karaca yazdı:Semih demiş ki; (Suç unsurunu açıklamıyorum.Kaynaklarım çok sağlam. Deliller kanuni yeterliliklerini tamamladığında suç duyurusunda bulunacağımdan hiç şüpheniz olmasın.)

Geçen yıl Brezilyaya giden Türk ekibinde ben de vardım ve toplam 11 sporcu olarak gitmiştik. Ben şahsım adına herhangi bir hukuk dışı uygulamaya rastlamadım ve böyle bir husus da katılan sporcular arasında konuşulmadı. Semih'in sağlam olduğunu belirttiği kaynakları bu kadar sağlam bir bilgiye sahiptilerse, neden şimdiye kadar bu bilgilerini adli makamlarla paylaşmamışlardır. Kaldı ki iddianın ne olduğu da belirtilmemiştir ve nisan 2012 tarihinde yapılmış bir yarışma sırasında gerçekleştiği iddia edilen bir eylemin yarın yapılacak seçimden hemen önce bu şekilde yazılması da fazlasıyla manidardır. Ceza hukukunda masumiyet karinesi vardır ve suçu işleyen kişi bu konuda hüküm kesinleşinceye kadar masum kabul edilir. Kaldı ki, burada açık bir suç isnadından ziyade ( ki açık suç isnadı olsa dahi bu da kişinin suçlu olduğunu göstermez), açıklanmayan bir eylemle kişiler hakkında suçlu izlenimi yaratılmaya çalışılmaktadır. Şahsım adına, böyle bir yaklaşımı ahlaki bulmadığımı belirtmek isterim. Kim seçilirse seçilsin, önemli olan camianın sağlıklı gelişimine katkı sağlamaktır. Yarın akşam başka şeyleri konuşuyor olacağız. Hadi hayırlısı...

Durali haklı...
Bu işin hukuki yönü....
Birde ahlaki yönü var. Suç unsurunu o yüzden açıklamadım. Bu soru Nihat beye sorulması gereken sorudur.
Durali haksız..,
Suç unsuru oluştuysa bilmeyebilir yada bilmiyormuş gibi yapabilir. Ben bu adamın bu suçu işlediğini biliyorum. Kanıt meselesine gelince...

Suç ve suçlama ile ilgili ilginç bir hadis var...
Allah’ın indirdiği vahiy şöyleydi:(Nur/11-14) “Muhammed’in eşine o yalanı uyduranlar içinizden bir güruhtur. Bunu kendiniz için kötü sanmayın, o sizin için hayırlı olmuştur.O kimselerden her birine kazandığı günah karşılığı ceza vardır. İçlerinden elebaşılık yapana ise büyük azab vardır. Onu işittiğiniz zaman, erkek-kadın müminlerin, kendiliklerinden hüsnüzanda bulunup da: “Bu apaçık bir iftiradır” demeleri gerekmez miydi? Dört şahit getirmeleri gerekmez miydi? İşte bunlar şahit getirmedikçe, Allah katında yalancı olanlardır...

Bu olay Aise nin basindan geçen bir hadise sonrası cereyan etmiş. Zina şüphesinin kanıtlanması için 4 şahit gerekiyor denmiş hadiste.. Niye böyle söylendiğini merak edenler araştırıp kendi yorumlarını yapabilirler..Bizimle ilgili olan konu ise"Zina sırasında hiçbir zaman 4 şait olamayacağı mantığıdır." Bu yaklaşımın ahlaki olup olmadığı konusunda Duraliye katılamıyorum. Bu vasıflara sahip birisinin o göreve talip olmasını ahlaki buluyormu Durali...?

Durali şunuda söylebilirdi..
"Semih bunları ispat edebilecekse, en azından bizi inandırabilecekse Nihat beyin adaylıktan çekilmesi gerekir.

Yada şunu söyleyebilir( veya söylenebilir)
Bir başkanın kafile başında( görevde) ne yaptığı kendisini ilgilendirir. Bizim açımızdan bu hiçbir sorun teşkil etmez. Biz başkanın ahlağına değil icraatına bakarız.

Bu ikisi hariç hepsini söylemiş nedense Durali..!

Neden bana bir telefon açıp, Bu bilgiler nedir, bu bilgileri nereden aldın doğrumu bunlar diye sormak gereğini duymadı? Çünkü bu bakış açısı doğru olup olmadığının değil etik olup olmadığının üstünde yoğunlaşmış! Ben bu sorumluluğu alıyorum. Bugüne kadar gündeme getirmeme sebebim Nihat beyin kendi isteği ile adaylıktan çekilme ihitimali dolayısıyla ahlak durumu ile ilgili bir tasavvur gereğinin olmamasıdır.
Başımıza geçicekse bu durumun irdelenmesi daha da önem kazanıyor.

Semih

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Ad Soyad: Erdal Akkuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #215 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 20:39)

Tahsin Abi, Savaş Abi, Yıldırım,

Susturun Semih'i, hatta kaza süsü verin :D :D :D İyice saçmalamaya başladı :D :D :D

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #216 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 21:07)

Merhabalar,

Teknik Kurul ilk oluşturulduğu zaman Teknik Kurul listesine Semih’in de adının yazıldığı ve Teknik kurulda çalışması istendiğini, ancak kendisinin mazeret göstermeden bu kurulda çalışmayacağını söyleyip ayrıldığını söylemiştim. Buna karşılık,
Semih Diyor ki :
“Açıklayayım..
1- Yalan söylüyorsun...
Ben hiçbir zaman Nihat beyin yönetimindeki bir kadroda çalışma teklifine olur vermedim.
O zamanki tutumumla ilgili soru işaretleri olan varsa yarın yanıma gelsin açıklarım. “

Dediklerim doğrudur, yalan da söylemiyorum, ispatı aşağıdadır. Semihin Teknik Kurulda çalışmayacağını ve daha çalışmalar başlamadan ayrıldığını gösteren kendi maili aşağıdadır.
Bu mail Teknik Kurulun Yahoogroups’una kandisi tarafından atılmıştır isteyene gönderebilirim. İşte mail :

Delete Reply Reply All Forward MoveSpamActions Next Previous
Wed, Sep 30, 2009 at 1:34 PM
Sep 30, 2009

Message starred
Re: [thsfykyp] tanýtým
Show Details
From Semih Sayir
To [email protected]

Merhabalar arkadaşlar
Daha önce bu kurulda görev almak istemediğimi beyan etmiştim. Bazı arkadaşların haberi olmadı herhalde.
Kendime göre sebeplerim var ve şu anda açıklamam yersiz olur.
Hepinize başarılar dilerim.

Bir an önce yol planı çıkarıp iş bölümü yaparsanız iyi olur herhalde.Camiadaki herkes sizlerden bunu bekliyor

Saygılarımla
Semih SAYIR

Messages in this topic (1) Reply (via web post) | Start a new topic
Messages | Files | Photos | Links | Database | Polls | Members | Calendar

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keşke yukarıdaki maili atmayıp çalışmalara katılsaydın da şu 3 sene beraberce çalışmış olsaydık. Hep beraber gayet de iyi çalışırdık, senin de çalışıyor olman gayet yararlı olurdu.
Neyse, seçimden sonra kim gelirse gelsin inşallah beraber çalışma imkanımız olur.

Semih Diyorki : “Son olarak.., madem belden aşağı çalışmasını seviyorsun.. “

Benim belden aşağı çalıştığım yok gayet mantıklı sorular soruyorum, ama sen konuyu başka yerlere çekmek için lafa öyle başlamışsın sanırım.
Böyle bir cevap verdiğine göre bana epeyce kızmışsın herhalde.
Kızmaca yok, seçim zamanıdır, hepimiz fikrimizi söylüyoruz tartışıyoruz.

Başkanla ilgili söylediklerinin ne olduğunu bilmiyorum, gider Başkana sorarız hiç sorun değil. Ancak problem yaratacak bir durum vardıysa niye bugüne kadar şikayet etmedin de bugün söylüyorsun. Karalayıcı ithamlarda bulunmaya gerek yok. Varsa usülsüz bir durum gider gereğini yaparsın, yasal şikayetini yaparsın, yok gereğini yapmıyorsan, buradan söylediklerin sadece karalama olur ki bu da hoş bir durum değil.
Hatırlıyorsan senin yazdığın birşey vardı 24.01.2013 tarihli mailinde :
"Bizim halklarımızın kültüründe büyüklerimize bu şekilde hitap etmek hoş karşılanmaz. Burayı hesaplaşma yerine çevirmeyelim diye son kez söylüyorum... Semih "
Sanırım şimdi bu sözü benim sana hatırlatmam gerekiyor.

Sonuç olarak farklı adayları destekliyoruz, görüşlerimiz farklı olabilir, ne diyelim iyi olan kazansın.

Saygılar,
Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #217 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 22:28)

Yamasut yazdı:Merhabalar,

Teknik Kurul ilk oluşturulduğu zaman Teknik Kurul listesine Semih’in de adının yazıldığı ve Teknik kurulda çalışması istendiğini, ancak kendisinin mazeret göstermeden bu kurulda çalışmayacağını söyleyip ayrıldığını söylemiştim. Buna karşılık,
Semih Diyor ki :
“Açıklayayım..
1- Yalan söylüyorsun...
O zamanki tutumumla ilgili soru işaretleri olan varsa yarın yanıma gelsin açıklarım. “

Mail bana ait..Onunla ilgili bir sıkıntı yok. İtiraz ettiğim konu şudur.
Bana sorulmadan ve onayım alınmadan ben nasıl Teknik Kurula alınabiliyorum? Yazdıklarından sanki ben giripde ayrılmışım gibi bir anlam çıkarılıyor. Yazışmalardan anlaşılan ve işin doğrusu ise benim Kurulda görev almayı baştan red ettiğimdir. Görev almadığım bir kuruldanda ayrılmam söz konusu olamaz.

"Merhabalar arkadaşlar
Daha önce bu kurulda görev almak istemediğimi beyan etmiştim. Bazı arkadaşların haberi olmadı herhalde.
Kendime göre sebeplerim var ve şu anda açıklamam yersiz olur.
Hepinize başarılar dilerim.
"

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #218 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 22:34)

humitercan yazdı:Semih Bey demiş ki;

Champion yazdı:Ümit bey

Saygılarımla.
Semih

Ben de diyorum ki, ayıp oluyor O yarışmanın organizatörü DENHAVK Denizli Havacılık Kulübüydü diyorum ,hatta PWC nın sitesinde ilk olarak Organizatör olarak Horizon Tur yazıyordu çünkü gerçekten de yarışma ilk önce size verilmişti ,ancak siz de çok iyi biliyiorsunuz PWC ile görüşmeler yapıldı onlarda sitelerinde bu yarışmanın organizatörü olarak DENHAVK Denizli Havacılık Kulübüdür dediler ve yayınladılar çünkü tüm organizasyonu DENHAVK yaptı ,biz sizinle Meet Dıractor sözleşmesi yaptık ve bu sözleşme de şu an elimde, Organizatör DENHAVK ile Meet Director Semih Sayır arasında özel bir sözleşme olduğu için etik olmadığından yayınlamıyorum ,ancak istiyorsanız yayınlayabilirimde orada çok net bir şekilde Organizatör DENHAVK ile Meet Director Semih Sayır diyor ve sizin de imzanız var .Federasyonda da organizatörün kim olduğunun kayıtları var, hatta vefat eden xavier ve PWC başkanı yarışma bittiğinde çok başarılı bir organizasyon yaptığımızı dolayısıyla ne zaman istersek bize yeniden organizasyon vereceklerini 7 haziranda Göveçlikte uçmaya çıktığımızda bize söylemişlerdi ve sizin PWC ve xavierle olan diyoloğunuz bizden tabiki iyi olduğu için yarışmayı Denizliye , süper final organizasyonu ise size vermişlerdi.

H.Ümit Ercan

Merhaba Ümit bey..
Galiba haklısınız...Yaşlandıkça hafıza zayıflıyor...
Aramızda yapılan anlaşma sonucu yarışmanın organizasyonunu size devretmiştim. Bu konu ile ilgili elimde Başkan Goran ile yapılmış bir yazışma var. Yazı yarışma organizasyonunu benim yapmama onay vermiş gözüksede aramızda yapılan bir sözleşme ile yetkiyi size devir ettiğimi hatırlayamadım.

Özür dilerim.

Semih

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Ad Soyad: Erdal Akkuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #219 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 23:16)

Tüm adaylara başarılar!
MADDE 1: Savaş Kıroğlu’nun mesajına istinaden;
a- Savaş Kıroğlu ismini biri veya birileri kullanıyor,
b- Savaş Kıroğlu’nun hesabını biri veya birileri eline geçirmiş,
c- Savaş Kıroğlu hesabını bir veya birlerine tahsis etmiş.
MADDE 2: YPKB kuruldu üstüne birde isimler belirlendi. İsimlerdeki bu acelecilik niye? Adem başkan adayı ve belki başkan olacak. Ne çabuk Adem’in üzerini çizdiniz de yönetim kurulu için sayıyorsunuz?
MADDE 3: GSGM’nin il müdürleri aracılığı ile kulüblere baskılar olduğu duyumları geldi. Umarım bu doğru değildir. Eğer, doğru ise kulüblerimiz umarım hür iradeleri ile oylarını kullanırlar.
MADDE 4: Serdar’ın bahsettiği Tahsin abi ile Enver bey arasında geçen telefon görüşmesi değişik yerlerden benimde kulağıma geldi. Üzüldüm! Telefonun karşısındaki kişi Enver bey yerine keşke Adem arkadaşımız olsaydı.
MADDE 5: Tahsin abiye kırgınım! Çünkü; Sürekli seçimin adaletsizliğinden bahsetti ve her ne olursa olsun aday olacağını beyan etti. Hatta bu adaletsiz seçim düzenini hiç alakası yokken federasyona yükledi. Bu süreçte bizden insanlarında mevcut yönetimde olduğunu hiç düşünmeden acımasızca yüklenmiş, hatta çoğu zaman dozunu aşmıştır. Bizden ve birşeyler yapma çabası içindeki insanları üzmüş ve kırmıştır. Bu kadar inandığınız adaylık ve başkanlık için, sizi tanıyan ve seven insanları hırpaladınız ve sonrada adaylıktan çekildiniz. Başka bir deyişle, yeteri kadar inanmadığınız bir şey için bizleri hırpaladınız.
MADDE 6: Enver beyin tecrübeli bir federasyoncu olduğu ve THSF’na toparlaması için gönderildiği gibi bir algı var. Gerçekte “gelişmekte olan sporlar federasyonu” başkanı olan Enver beyin makamı üst düzey bir bürokratın yakınına tahsis edilmiş ve Enver beyede THSF işaret edilmiş olma olasılığı hiç yok mudur? Bu durum atanmış başkan tarifine uymaz mı?
MADDE 7: Camianın adayının tanımını yapanlar Adem Hasgül’e haksızlık etmişlerdir.
MADDE 8: Adem bir tarafa itilerek Enver beyi desteklemek, telefonla teyit etmek ve arkasından Savaş abinin (ben o yazanın Savaş abi olduğuna inanmıyorum) çıkıp YPKB ile Semih’in adını ortaya atması ve Nihat beyin tekrar gelmemesi için akıllara ziyan karalama kampanyası karşısında alınan vaadler olduğu su götürmez.
MADDE 9: Nihat Ermihan ağzıyla kuş tutsa Semih Sayır’a yaranamaz. Bunun sebebi başkanlığı veya yöneticiliği midir, yoksa gerçek neden “russian open” olabilir mi?
MADDE 10: Nihat Ermihan da camiayı bence artık tanımıştır. Ne yapılması ve yapılmaması gerektiğini anlamış olma ihtimali hiç mi yoktur?
MADDE 11: Camia için ne hayırlıysa o olması dileğimle!

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #220 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 1 yıl önce (07.02.2013, 00:57)

Filler tepişiyor, altta ezilen biz oluyoruz :D
Zurnanın ilk delikleri birbirlerini yemekle meşgulken; zurnanın son deliklerine söz hakkı gelmiştir umuduyla objektif olmaya çalışarak düşüncelerimi belirtmek istiyorum.
Öncelikle Türk Milleti olarak (Umarım bu tanım henüz yasaklanmamıştır) seçimin ne demek olduğunu ve demokrasiyi bir türlü sindiremiyoruz. Bizlere demokrasi fazla geliyor.
Ecnebi memleketlerinde seçimlerde adaylar çıkar ve ne yapmak istediklerini ortaya koyarlar.
Hali hazırdaki başkan bu durumda biraz avantajlı biraz dezavantajlıdır. Avantajı yaptığı şeyleri söyleyebilmesi ve yaptıklarını örnek vererek yapacaklarını vaat etmesidir. Dezavantajı ise, yaptığı yada yapamadığı işlerden dolayı gördüğü tepkilerdir.
Yeni başkan adayları ise, yapmayı düşündükleri şeyleri dökümantal olarak ortaya koyarak, bunları yapabilmek için hangi kaynakları kullanacaklarını ve gerçekten bunları yapabilecek iradeye, birikime maddi güce vs.vs. sahip olduklarına seçmenleri inandırmaya çalışırlar.
Neticede seçimler biter, kazanan belli olur, kaybeden liste yeni yönetime başarılar diler el sıkışır ve dostça ayrılırlar.
Türkiye’de ise durum farklıdır. Seçim atmosferi sözkonusu olduğunda meydan muharebesi hazırlıkları başlar.
Yeni adaylar, dudakları uçuklatacak projelerini bir bir sıralamaya başlarlar. Kimi Konya’ya deniz getireceğini, kimi ay ile dünya arasında teleferik hattı kuracaklarını, kimi mazotu 1 TL. yapacağını, kimi ekmeği bedava dağıtacağını söyler, ama nedense bunları hangi kaynakla yapacaklarını bir türlü açıklamazlar, yada açıklayamazlar.
Eğer bir aday gerçekten elle tutulur bir proje sunduysa ve yapılabilirliği konusunda gerçekten ikna edici sebepleri varsa; işte o zaman meydan muharebesi başlar. Önce inceden inceden o proje kötülenir, alttan alttan o projeye sahip olan başkan adayının kirli çorapları araştırılır, iyiden iyiye o başkan adayı ve birlikte çalışacağı kişilere çamurlar atılmaya başlanır.
Seçim savaşları artık başlamıştır. Gerçi savaşların başlaması için ortada proje olmasına da gerek yoktur. Ortada proje olmasa bile gelinen süreç sonuçta hep aynıdır.
Bizde seçimler çamur at izi kalsın mantığıyla başlar. Çamur atılan kişi hem bir yandan kendini temizlemeye çalışırken, bir yandan da projelerini anlatmaya uğraşacaktır. Seçimlere kadar kendini temizledi temizledi; temizleyemedi seçimlere o lekeyle girmek zorunda kalır. Ehhh adam kirlenmiş ve zaman kısa, bu kadar kısa sürede kendini temizleyemiyor; onun listesindeki bir aklıevvel’in fikri gelir, ‘Başkanım, kendimizi temizleyemiyoruz. Bizde onlara çamur atalım der.’ Ve bilmem kaç milyon küsürüncü çamur atma savaşları (biz kısaca seçim diyoruz) başlar.
Seçim saatine kadar çamur savaşları devam eder. Bu arada sadece başkan adayları değil tüm listedekiler kirlenir. Bunların kirliliği yetmezmiş gibi; tarafların destekçileri yandaş ilan edilir. Gariban seçmenlerde uleyn bizede bulaşmasınlar diye sessiz sedasız bekler ve sandık başına gittiğinde ise kafasında ‘leynnn bu camiada hiç mi temiz adam yok diye düşünerek, oyunu kullanır.
Seçim bitmiştir ama savaş sürmektedir. Seçime kadar sürekli birbirlerine çamur atanlar artık kanlı bıçaklı düşman olmuştur. Bırakın seçimden sonra el sıkışmayı; seçimlerde şaibe olduğu iddaları ortaya atılır, kavga uzayıp gider, düşmanlıklar körüklenir. Bu düşmanlık bir sonraki seçime kadar sürer ve devinim hep böyle devam eder.
En büyüğünden, en küçüğüne kadar bizdeki bütün seçimler böyledir. Mahalle muhtarlığı seçimi, Belediye Başkanlığı seçimi, Sivil Toplum Kuruluşları seçimi, Hükümet seçimi vs. vs.
Bu saptamaları neye göre yaptığımı sorarsanız, basın mensubuyum cevabını verebilirim. Yani tüm seçimlerde öyle yada böyle seçimlerin içindeyim. Ayrıca diğer yaptığım işler dolayısıyla bizzat içinde bulunmak zorunda kaldığım birçok seçim süreci yaşadım.
Kendi mahallenize bir bakın, hanginiz eski muhtarla yeni muhtarın bir araya gelip gülüp eğlendiğini gördü?? Hadi mahalleye kadar gitmeyin, eğer apartmanda yaşıyorsanız, eski yöneticiyle yeni yöneticinin halen kavga ettiklerine hiç mi şahit olmadınız?
Unutmayın, kimse çamur atma savaşından akpak çıkamaz. Bir şekilde bir yerinden çamur bulaşır.
Yeter artık konuyu bağla dediğinizi duyuyor gibiyim :D
GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ: SONUÇ:
Bu başlığın açılma sebebi neydi?
Adaletsiz delege seçimi.
Peki sonraki başlıkların açılma sebebi neydi?
Camianın ön seçim yaparak tek bir adayı desteklemesi.

PEKİ GELDİĞİMİZ NOKTA NEDİR?
Adaletsiz delege seçiminin, şu anki federasyon yönetiminden kaynaklanmadığı açık ve nettir. GSGM’ nin kendi adayını seçtirebilmek için; klüplerin sportif başarılarını, düzenlediği etkinlikleri, verilen eğitimleri vs vs . görmezden gelerek, kısmi sayıdaki resmi etkinliklere oy hakkı vermesidir. Böylelikle klüplerin oy hakkı sınırlı sayıda tutulmuş, GSGM’nin oy hakkı hemen hemen klüplerle eşit duruma getirilmiş, ve bize dayatılan başkan adayının seçilmesi için camiadan birkaç kişiye mavi boncuk dağıtılarak tepeden inme federasyon başkanı başımıza getirilmek istenmektedir.
En çok üzüldüğüm husus ise; GSGM’nin camiadan mavi boncuk dağıtarak alacağı oyların, Bu başlığı açan ve diğer başlıkların açılma sebebi olan kişiler olmasıdır.
Başlığı ilk açtıklarındaki haklı isyan; nedense birdenbire tersine dönmüştür. Adaletsizliğin asıl sebebi olan GSGM ile işbirliği içerisine girerek, kendi açtıkları başlıklarla tezat bir durum oluşturmuşlardır. Bu başlığın ve diğer ön seçim yapılarak tek adayla seçime girme başlığının, yine bu kişilerce açılması ve sonrasında gelinen durumu hayretler içerisinde izlemekteyim.
Hatta, şu aşamada kendi destek verdikleri GSGM nin klüplere uyguladığı haksız yönteme isyan dilekçeleri hazırlamalarını da bir ironi olarak addediyorum. Kusura bakmayın ama; yavuz hırsız evsahibini bastırırmış derler. Bu kadar pişkinliği ben şahsım adına kaldıramıyorum. Kimi kime şikayet ediyorsunuz arkadaşlar? Bu haksızlığı size reva gören GSGM’ye itiraz dilekçesi vermeye hazırlanıyorsunuz; kimin önderliğinde? Hali hazırda GSGM’nin adayına destek olan arkadaşlarımızın önderliğinde!!!!!! Lütfen, kendinize güldürmeyin.

YAPILMASI GEREKEN NEDİR?
Klüplerimizin biraz daha duyarlı olarak şu anki sisteme göre (bir sonraki seçimde kafalarına göre yine değiştirirlerse sorumlusu ben değilim) etkinlik düzenlemeleridir. Yani yapılan etkinliklerin resmi statüde olması oy sayımızında artmasında etkili olacaktır. Bu seçimle ilgili, şöyle itiraz edelim böyle itiraz edelim söylemleri şu an için hiç bir şey ifade etmemektedir.
Camiadan iki adayımız vardır, biri hali hazırda Başkan olan Sn.Nihat Ermihan, diğeri yine bu camianın içinden biri olan Sn. Adem Hasgül.
Yaklaşık 4 yıldır bu camianın içinde olan ve ama öyle ama böyle bu camianın başkanı olan mevcut başkanı, camianın dışından görmek bu aşamada hem başkana hem mevcut yönetime büyük haksızlıktır. Bu spora iki yıl önce başlamış olan benim, yazdıklarımı buraya kadar okuduysanız, yazdıklarımı kısmende olsa kabul edebildiyseniz ve beni camianın içinden kabul edebiliyorsanız; camiaya 4 yıldır emek veren birinide camianın dışına atamazsınız.
Mevcut oy potansiyelimiz, camiadan iki başkan adayıyla seçime girersek oyların bölüneceğini ve GSGM’nin bize dayattığı adayın başkan seçileceğini göstermektedir.
Eğer camiadan bir başkanımızın olmasını istiyorsak; bu akşam yada yarın sabah; Sn. Nihat Ermihan ve Sn. Adem Hasgül’ den birinin diğer camia adayı lehinde çekilmesini beklemek durumundayız.
Umarım seçimler tüm camiamızın hayrına olur. Tüm yazdıklarım kendi düşündüklerim olup, klübümü kesinlikle alakadar etmemektedir. Tüm başkan adaylarına başarılar dilerim.