Federasyon Seçimleri

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #81 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 12:42)

Manisa Sportif Havacılık Kulübü olarak 2 delege bildirimimizi yaptık. Diğer kulüplerinde bu şekilde bilgi vermesi halinde mesai bitiminde kulüplerin oy sayısı netleşecektir diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #82 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 13:06)

Serdar merhabalar
Bilgisayar ortamında tekrar yazıp imzalayıp yollayabilirim fakat yönetim kurulu kararı ile konuyu karar defterine taşıyıp yollamam ancak 30 Ocak Çarşamba sabahı mümkün olabilir bu konuda ne yapılabilir teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Alim
Ad Soyad: Alim Yıldırım
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #83 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 13:41)

Selamlar,

Öncelikle savunma hakkı doğduğu için Tahsin Bey'e ( kusura bakmasın artık kendisine Abi demeyeceğim ) bir cevabım olacak. Ondan sonra konu kapanabilir. Delege sayıları ile ilgili benim ve kulübümün herhangi bir yönlendirmesi asla olmamıştır. Federasyon Yönetiminde gelecekte görev almak istemediğimi daha önce söylemiştim. Benim açımdan çok daha önemli olan eğitim sistemi ve lisanslandırma konularıdır. Kimin başkan olduğu bu açıdan çok önemli değil bana göre . Semih'in dediği gibi alınganlık değildir bu tavır. Özensiz ve saçma varsayımlarda bulunmak sizin için kırılmış ufak bir cam parçası olabilir bana göre öyle değil. Eğer iddia edildiği gibi bir çalışma içinde olduysam BEN, değilsem iddia edenler saygıya layık değildir. Bilgiyi isim vermeden birilerinden aldığınızı söylüyorsunuz ben yalan olduğunu bildiğime göre açıkça şunu iddia ediyorum bu kişi şerefsiz ve sahtekardır. Bu anlamda konuya gerekli hassasiyeti göstermeyen Tahsin Bey bende büyük hayal kırıklığı yaratmıştır. Şu andan itibaren cevap hakkı doğuracak hakaretamiz sözler edilmediği sürece konu benim için kapanmıştır.

Yapılacak ön seçimle tek adayla resmi seçimlere girme fikrini destekliyorum. Erdal'ın bu konuda yazdıkları başka bir perspektif gösteriyor çok can sıkıcı. Delegelerin tamamı bu fikri desteklemezse maalesef hiç bir işe yaramayacaktır. Eğer böyle bir seçim yapılırsa oylamanın açık yapılmasını isterim. Kullanacağım oyla ilgili bile birilerinin yanlış spekülasyon yapacağını düşünüyorum.

Kulüp yönetici ve temsilcilerinin kendi kulüplerine ve bu camiaya karşı sorumluluklarını yerine getirmesini diliyorum.

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #84 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 14:25)

merhabalar,

herkes güçlü , herkesin oy aldığı ve bu oy kesin bende dediği kulubü var herkesin kesin olan bürokrat oyları var , kimse seçimden çekilmeyecek 4 belki 5 adayla seçime gireceğiz kimin kazanacağı hakkaten belirsiz.toplayabildiğiniz kadar oy toplayın beyler :D ...şu 32 - 32 hesabını da bırakın lütfen dengeyi bu şekilde hesaplamanız olanaksız ne bürokrasinin 32 oyu blok halde ne de tahsin abi ya da nihat bey tabanın tam desteğini almış değil...2 tarafında kendi kulupleri ve oyları var...
eylem planı ;

1. lütfen akşama kadar delegelerinizi ve evraklarınızı eksiksiz gönderiniz ve seçime o gün gelip oy kullanabilecek aa benim o güne çok önemli bi işim çıktı demeyecek delegeler belirleyiniz ( akın abi en kritik olan şeyleri basitçe yazıyor dikkate alınız lütfen )

2. şu anda aday olduğunu bildiğimiz iki kişi de birleşip tek aday çıkma konusunda hemfikirler sadece nerde ne zaman yaparız delegeleri nasıl ortak noktada toplarız ve hala üzerinde tartışılan sportif başarıya da bağlı oy eşitliğini kendi aramızda nasıl sağlayıp bi seçim yaparız onu planlıyorlar...sıradaki durum budur TEK adaya inmek...

3. hala adını resmen söylemeyen adaylar var denklemde ( bunu zaten konuya dahil olan herkes biliyor , hatta komik diyebileceğim bi aday bile duydum )..umarım baştan eylem planı yazdırmazlar bize !!!

not : dayanamadım söylücem :D ; semih abi allahaşkına ağzımızı burnumuz kırıp kırıp bizde elimize sopayı alınca "beyler bu bizi bi yere götürmez , ayıp oluyo " şekline girme ...herkesden ricam lütfen bireysel kavgaları bırakınız ben dahil oy hakkı olmayan tüm lüzümsuzları buradan uzaklaştırınız ya da siz bi yere gidiniz ve çözüm odaklı çalışınız ( semih abi tekrarlıyoruz bi topla toparla bırak şu sopayı gari seçim geldi gidio )

kolay gele...

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #85 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 16:05)

Erdal AKKUŞ yazdı:Arkadaşlar,
Son safhaya geçildi galiba. Saçmalama safhası! Yok cevap versin, yok bu cevap versin. Ne diyeyim hepinizin eşeği kırmızı (Güner bu lafı bilir, Adana lafıdır :D )
Şu son tartışmaları bir kenara bırakırsak kulüplerin oylarını birleştirmesinde zor. Şöyle ki, bence topu topu 3 aday var. Hepimizin bildiği isimler. Aday olduklarını açıklasınlar veya açıklamasınlar. Kulüp oylarına bakıldığında Nihat Ermihan dahil 33 oy var ve GSM de 30 oy var. Arkadaşlar, kulüplerde 3 adet THK kulübü var ve bu kulüpler istedikleri yere oy veremezler. Kaldıki Pendik'te THK aktiftir. Neyse, pendiği hesaba katmayalım. Kulüp oyları indi mi 30'a. GSM ile 3 oyu birleştirdiğimiz de 33 oy eder ki bu da bize yetmez. Bunlardan başka mutlaka çözülmeler olacaktır. Gelelim aramızda ki gerçekliğe. Şu yazılan mesajlara bakarak birlikten bahsetmek çok uzak gibi geliyor.
Sen şunu dedin, ben bunu yaptım, şu şöyle vs vs vs

ERDAL ABİ THK MASHAVK HÜR VE BAĞIMSIZ OLARAK UYGUN GÖRDÜĞÜ ADAYA OYUNU VERECEKTİR.BİZE GELEN BASKI YÖNLENDİRME GİBİ BİR DURUM YOKTUR..OLAMAZ.CAMİAMIZIN TEK BİR ADAY İSMİ BELİRLEMESİNİ VE ETRAFINDA TOPLANMASINI BEKLİYORUZ.
THK MASHAVK CAMİA MIZ İÇİN OLUMLU KATKI YAPMAYA DEVAM EDECEKTİR. 2 DELEGE İSMİ VE KARAR DEFTERİ GÖNDERİLİP THSF NİYAZİ BEY DEN OK ALINDI.
BİLGİNİZE
H.AFŞİN ORAL
THK MASHAVK GENEL SEKRETER

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Ad Soyad: Erdal Akkuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #86 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 16:31)

Hüseyin arkadaşım,
Mesajına sevindim. Bağımsız oy kullanabiliyor olmanız güzel birşey. Teşekkür ederim.
Erdal AKKUŞ

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #87 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 16:35)

Serdar merhabalar
Bilgisayar ortamında tekrar yazıp imzalayıp yollayabilirim fakat yönetim kurulu kararı ile konuyu karar defterine taşıyıp yollamam ancak 30 Ocak Çarşamba sabahı mümkün olabilir bu konuda ne yapılabilir teşekkürler

Merhaba Güner,

federasyonla görüştüm öğrendiğim kadarıyla Karar defteriyle ilgili dilekçen Federasyona ulaşmış bu dilekçeyide işleme koyacaklar, ancak Seçim kurulu tarafından kabul edilip edilmeyeceği konusunda birşey söyleyemiyorlar.
Normalde halihazırda geçerli bir mazeret var mutlaka kabul edilmeli, dilekçeylede başvuru var. Ben kabul edileceğini umuyorum, ancak istersen
Genel sekreter Zeki bey ile konuşmanda fayda olabilir.

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #88 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 17:24)

Selamlar.

- Delege bildirimine son 45 dk kala konudan haberdar dahi olmayan kulüp olduğunu söylesem ve haber verdikten sonraki görüşmelere istinaden bu kulübün oyunun GSM nin o ildeki müdürün tayin edeceği GSM den bir kişinin kullanacağını söylesem traji komik bir durum ortaya çıkar değil mi? Maalesef aynen böyle. Bu kadar polemik yerine oy kullanacak kulüplerin listesini alıp ilgili kişileri arayıp konuyla ilgili teyitleşilse bence çok daha iyi olurdu.

Bu seçimde oy sayıları ile ilgili hiç bir hesabın tutmayacağı kanaatindeyim. Kaç kulüp delege sayısına göre itiraz yazısı yolladı? Kaç kulüp delege bildirdi? İtirazlarla ilgili olumlu bir dönüş ihtimali ne kadar bilmiyorum ancak tek aday dahi seçilse eldeki oyların yeteceğini sanmıyorum. Oy kullanmaya gelmeyecek kişiler de olacak ki bunu göreceksiniz, oy vermek için tüm kulüplerde delege bildirmeyecek. Bunu da göreceğiz. Umarın her iki konuda da yanılırım.

Saygılarımla. / Polemiklere tam gaz devam ...

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #89 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 17:47)

Merhabalar,

Seçimler ile ilgili bu başlıkta yazılan konular aynı eksende dönüp duruyor. Dolayısıyla tarışmaları artık bir kenera bırakıp yapılacaklara odaklanmamız lazım.

Bu gün Tahsin Abi aradı, konuştuk. Sonuçta o da bizim gibi bu tartışmalardan rahatsız. Bu tartışmaların bitirilmesi ve GSM ne rağmen bu maçı nasıl alırız ona bakmalıyız.

Şu an itibariyle bütün kulüpler Delege Listelerini ve Karar defteri fotokopilerini Federasyona iletmiş gözüküyor. Sadece İstanbul’dan Pemuk ve Mersinden Doğa Ekstreme S.K. kulüplerinin evrakları eksik onlarda birazdan gönderecekler.
Bunun dışında AHAS Delege listesini gönderdi ancak Güner yurt dışında olduğu için karar defteri fotokopisini gönderemiyor. Bu konuda yurt dışında olma mazeretini belirtip 30 Ocakta göndermek için dilekçe verip Seçim Kurulundan talepte bulundu. İnşallah kabul olur.
Şimdilik öğrendiklerim bu kadar.

Seçime Tek Aday ile gidilmesi hepimizin yararınadır.
Birbirimizi hırpalamadan görüşlerimizi ortaya koyup camianın faydasına çalışmamız gerekiyor.

Saygılarımla

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #90 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 18:59)

Merhabalar,

biraz önce Başkanımızla görüştüm tüm kulüpler fire vermeden belgelerini federasyona ulaştırmışlar.

İşin 1. kısmını başarıyla atlattık.

Şimdi ise önümüzdeki günlerde başkan adaylarının kulüplerle görüşmeler yaparak adaylık durumlarını gözden geçireceğini ve destek arayışlarına gireceğini düşünüyorum. Sonrasında da hangi adayın daha çok desteklendiği doğal olarak ortaya çıkacaktır.
Bu süreçte Kulüplerin de başkan adaylarını dikkatle dinleyip değerlendirip
sonrasında da yönetim kurullarında değerlendirip kendi görüşlerini oluşturacaklarını düşünyorum.
İşin sonunda da en çok destek alan adayı desteklemek ve tek aday ile seçime girmek gerekiyor.

Saygılarımla,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
tecnick
Ad Soyad: Murat Ecevit
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #91 gönderen tecnick » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 19:53)

Merhabalar, THK İSHAVK olarak her ne kadar seçimlerde oy kullanamıyor olsak da arzumuz; federasyon kurulmadan önce bu amaçla birlik olabilen camiamızın birlik ve beraberliğini devam ettirebilmesidir. Oy kullanacak kulüplerin bizleri de temsil edecek yeterliliğe sahip olduklarına inanıyor ve oy kullanırken taşıdıkları bu sorumluluğu unutmamalarını rica ediyoruz.

Hayırlısı olsun.

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #92 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 20:02)

İçimizde ki EGO denen şeytandan kurtulma zamanı, bizimle savaşan ikinci kişiliğimizdir ve genellikle başarılı olur, kaybedersiniz. Samimi olarak söylüyorum sırf bu sebeple hakettiğimden daha azına sahibim ve mutsuz, agresif , içe dönük bir kişiliğim var.

Ani refleksler vermek yerine, bir THK kulübü olan MASHAVK, oyları ile ilgili görüşünü ve oyunu nasıl kullanacağını Kulüp Sekreteri Hüseyin Afşin Oral arkadaşımız tarafından deklare etmiştir. Doğruları, yönetmelikleri ve adil sistemi ve geçmişte olanları 2-3 hafta sonrasına bırakmanın zamanıdır, bir 5 yıl daha beklememek için, siyasetçiler gibi politik olmak yerine ilkeli davranış sergilemeye, her delegeyi ve adayı net olmaya davet ediyorum.

Kulüpler birliği sağlanacak ve tek aday ile seçime gidilecekse bu başlık ve içeriğinin sonlandırılması zamanıdır. Akın abi, Semih abi veya her kim tarafından yapılacaksa yeni bir başlığın açılmasının daha uygun olacağını düşünüyorum.

Saygılar

Kullanıcı avatarı
KUTLU
Ad Soyad: Kutlu Aydar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #93 gönderen KUTLU » 1 on yıl 1 yıl önce (24.01.2013, 23:57)

Merhaba,

Federasyonumuzu kurmak için yola çıktığımız 2006 yılından beri kendi istediğimiz başkan adayının seçilmesi için elimize geçen en iyi fırsat budur. Bu fırsatı iyi değerlendirmek için yapmamız gereken tek şey birlikte hareket etmektir.
Kulüplerin, oy birliğiyle karar vereceği tek adayla seçime gidilmesinin hepimiz açısından en sağlıklı sonucu doğuracağına inanıyoruz.
Bu seçimde, başkan adayları kadar, birlikte çalışacakları yönetim kurulunun da önemli olduğunu düşünüyoruz. Federasyonun, sadece yamaç paraşütü sporcuları ile değil, diğer havacılık branşı sporcuları ve kurumlarla da uyum içinde çalışabilmesi için başkan ve ekibinin yeterli bilgi, tecrübe ve sağduyuya sahip olmaları gerektiği kanısındayız.
Adaylar kesinleştikten sonra, seçim öncesinde kulüpler arasında toplantı yapılacaksa, biz de elimizden gelen katkıyı vermeye hazırız.

AYP Spor Kulübü adına

Kulüp Başkanı Kutlu Aydar

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #94 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (25.01.2013, 13:33)

Tekrar merhabalar arkadaşlar.

Yazılanların hepsini okudum.. Tek tek alıntı yapmıyacağım.
Önemli bir hususu ifade etmekte fayda var. Bizim için oyu olan yada olmayan her kulüp önemlidir. Genel olarak aykırı veya ayrılıkçı bir fikir görmesemde bazı Kulüplerimiz desteklenecek aday konusunda hala kararsız olabilir veya sandık başında karar veririz diye düşünebilirler.

Bence bu tarz bir düşünce hatalıdır ve ortak aday ihtimalini zayıf düşürür.

Ortak aday fikrinin özü en güçlü adayımıza odaklanıp oyların bölünmemesini sağlamaktır. Ortak aday karşı taraf içinde caydırıcı bir unsurdur. Güçlü aday için bürokratlarda ikna edilebilir. Bürokratlarında sizler ve bizler gibi insan olduğu, doğruluk ve adalet çerçevesinde oy kullanabilme potansiyelleri oldunu kabul etmezsek insanlığın tüm değerlerini inkar etmiş oluruz.

Bizim, Kulüplerimizin tek adayının Ankaraya gidip ben kulüpleriniin tek temsilcisiyim deyip diğer bürokratlarla görüşmesi başka olur, 3-4 kulübün temsilcisiyi diye gitmesi tamamen başka olur. Bu görüşmelerin önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleştirilmesi lazım.

Kendimizi suyun akışına bırakmayalım

Forumda yeni bir başlık açarak kulüp temsilcilerinin temayüllerinin belirlenmesi iyi olur. Şu aşamada bütün adaylardan bu oylamanın sonucuna göre seçimden çekilmelerini istiyemeyiz. Kendi kararları ile çekilirlerse camiamız kazanmış olur.

Yinede son takdir kendilerinindir.!
En azından oy potansiyellerinin ne olduğunu anlarlar.

Bu sebeple Listedeki adayların, tartışmaları önlemek için maksimum 2 aday ile yapılacak kapalı oylamada oy kullanmalarını rica ederim. Oy verenlerin kime verdikleri görünmeyecek sadece kimin kaç oy aldığı görünecektir.
Her durumda yararlı olacağını ve adaylarında kendi oy potansiyellerinin farkında olacaklarını düşünüyorum. Sonuçlara baktıktan sonra tekrar konuşuruz.

Akın ile görüştüm... Forumun altyapısının delegeleri içerisinde alacak şekilde bir altyapı üzerinden yürüyebileceğini, sadece temsilcilere oy hakkı vererek bir oylama yapılmasının mümkün olduğunu söyledi. Bu şekilde adayların gerçek potansiyelleri görülebilir. Hesaplarımızı adaylar çekilsede çekilmesede ona göre yaparız.

Akın, altyapıyı oluşturup üyelik işlemlerini başlatabilirmisin...?

Kulübümüz ISUK delegeleri ;

Semih SAYIR
Yıldırım İZLİ

Bu konu işle ilgili yazışmaları aşağıdaki başlıktan takip edelim.
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?p=68241#68241

Görüşmek üzere
Semih

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #95 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (25.01.2013, 13:34)

Merhabalar,

Seçim kurulu bir karar yazısı daha yayınlamış, federasyon web sayfasından ulaşabilirsiniz.

http://www.thsf.gov.tr/Sayfalar/default.aspx

Saygılar

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #96 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (25.01.2013, 15:13)

selamlar,
Bu baslik altinda kulupler devam etsin cozum arasin cok yorum is karistirmasin durumundan sonra yorumlarimizi bireysel gorusmelerle devam ettirdim.
Ama burada maalesef dahil olmak zorundayim.
Ben ve benim gibi oy hakki olmayan ama sporun her adimini onemseyen sporcular var. Secim, secmen ve on secim ile ilgili kelamim.

Adayliklarini resmi olarak gsgm ye bildiren aday var mi ?
Adayligini buradan aciklatan Tahsin Tekin, mevcut federasyon baskanimiz ne buradan nede resmiyette sanirsam ki cevresinde de ben adayim demedi.
Adaylik icin calisan isim-ler var.
(thk ve gsgm nin adayliklari henuz belirgin degil )
Kendi coplugumuze donelim, adayligini aciklamis-aciklayacak tum adaylar, yapmak istedikleri,yapacaklari,yaptiklari ile ilgili cok net cumleler kurarak bizleri tatmin etmek ortaya biseyler koymak ve baskan olurlar ise , iste senim siylediklerim behey baskan nooldu diyebilecegimiz, net seyler duymek istiyoruz. Biz biliriz biz halledecegiz yuvarlak cumlelerini yemeyin ey cemaati kulubum. Sorumluluk delegelerin sirtlarindadir ellerinizdeki oy gucunu kimseye kosulsuz biat etmeden sorgulayarak isteyin. Sirtlarindan derilerini sokun alin, tabanin isteklerine ve sorunlarina cozum uretecek adaylarin cozumlerini duymak,cozum zamanlarini bilmek sizlerin hakki olacak.

Her adayin sorumlulugu, adayligini aciklamak, politikalarini, yonetim kurullarini, teknik kurullarini tum ayrintilariyla gormek istemekteyim. Dogru olanda budur.

Kulupler ve delegelerinin bu sartlar olusmadan herhangi bir on secim yada aday belirlemek gibi bir durumu kabul eder ve hicbirsey bilmaden kimi eleyecegini kimi sececegini algilamadan yapacaklari oylama camianin zararina olacak ve faydasiz olacaktir.
Bu sartlari ortaya koymayan adaya hicbir sekilde destek vermemmeniz gerekir, suru pisikolojisi bazen yararli olsada yanlisada surukler, ucurumdan asagi topyekun dusurmeyin bizi.
iki dusunun bir karar verin
Suru degil karar veren olun,sorumluluk sizde.....

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #97 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (25.01.2013, 20:13)

Merhabalar,

2 gün rahat duramıyoruz gördüğüm kadarıyla işler yine karışmış. Bazı konuları madde madde
aşağıya sıraladım.

1. Semih “Kulüp Temsilcileri ve Ön Seçim” diye bir başlık açmış ve konuyu başka bir yere taşımak istemiş.
Ben bu duruma kesinlikle karşıyım ve konunun mevcut başlık olan “Federasyon Seçimleri” başlığı altında devam etmesinden yanayım. Neden farklı bir başlık açılıyor, bu başlıkta bugüne kadar yazılanların göz önünden kaybolması için mi ? Gündemden düşmesi için mi ? Burada da yazabiliyorsunuz, orada da. O nedenle seçimler ile ilgili tüm yazışmaların “Federasyon Seçimleri” başlığı altında devam etmesi gerekiyor.

2. Akın demişki “Burada sadece klup delegelerinin yani oy kullanacaklarin konusmasini ve gorus bildirmesini oneriyorum.” Bazı arkadaşlarda bu öneriye destek vermişler.

Bu bu görüşünde kesinlikle karşısındayım. Burada başkanlık seçimleri ile ilgili konuşuluyorsa kesinlikle herkesin söz hakkı vardır. Seçilecek Başkan, oy hakkı olan yada oy hakkı olmayan herkesin başkanı olacak dolayısıyla herkesin kendi fikrini söylemesi gerekir.
Yeni kurulmuş, yada uzun süredir var olan ama sadece eğitim veren yarışmalara yarışmacı nadiren gönderebilen pek çok kulüp var. Onlar bu camianın insanı değil mi ? Seçilen başkan onlarında başkanı olmayacak mı ? Oy hakları yok diye bu kulüplerin düşüncelerini açıklamalarına engel olmak büyük haksızlık olacaktır.

Daha düne kadar; Delege sayıları belirlenirken sadece kulüplerin katıldığı yarışma sayıları baz alınmış sportif başarı hesaba katılmamış diye feryat eden arkadaşlar, 1 oyları 2 oy olamadı yada 2 oyları 3 olamadı diye isyan ediyorlardı. Ben o zaman kendimi sizin yerinize koyup bu durumun haksızlık olduğunu yazdım. Şimdi peki siz neden kendinizi oy hakkı olmayan bu kulüplerin yerine koymuyorsunuz.
GSM sadece katılınan yarışma sayısına bakmış, hangi kulüp kaç kişiye eğitim verdi, kaç festival düzenledi diye bakmamış, ve bu kulüplerin çalışmalarını değerlendirmeye bile almamış, yetmezmiş gibi şimdi bide siz dışarıda bırakın bu insanları. Hepten haksızlık olur. Adil olmak istiyorsak herkesin görüşünü açıklamasına fırsat vermeliyiz, ister pilot olsun kulüp olsun. Camia seçimde birlik olsun dediğimde oy hakkı olan yada olmayan herkesi kastediyordum.

3. Semih diğer başlıkta bir ön seçim açmış “Başkanlık seçimlerindeki oy oranlarını saptamaya çalışıyoruz.” demiş.
Birkaç gün önce olabilir diye düşündüğüm bu uygulamanın da karşısındayım. Neden mi ?
Öncelikle adaylar henüz tam net değil kaç aday çıkacak ne olacak ortada değil, şu anda böyle bir ön seçim gereksiz ve yanlış.
Bunun yanı sıra adaylar daha seçim çalışmalarını, kulüplerle görüşmelerini yapmadan adayların önünü kesmiş olursun. İdam sehpasında bile kişiye son isteğini sorarlar.
Daha başkan adaylarını dinlememiş olan, kulüplerin fikirlerine görüşlerine nasıl ambargo koyarsınız. En son ki mailimde de yazmıştım, birkaç gün bir zaman verin başkan adayları kulüplerle görüşsünler yapacaklarını anlatsınlar insanlarla fikir alışverişinde bulunsunlar. Belki A adayını destekleyen kulüp B adayına dönecek yada A adayını destekliyorum diyecek. Neden kulüplerin özgürce karar vermesinin önüne geçiliyor ?
Belki de Adaylardan biri bakacak yeterli oyu yok adaylıktan zaten kendisi çekilecek, neden insanların hür iradeleriyle hareket etmesinin önüne geçiyorsunuz.
Seçime daha 12 gün var yangından mal mı kaçırılmaya çalışılıyor.
Bir önceki mailde sağolsun Ziya’da aynı şeyleri söylemiş.

İnsanların çoğu bu sayfadaki atışmalardan başkan adaylarını tanımaya çalışıyorlar. Bırakın bir yüzyüze görüşsünler konular hakkında gerçek bilgilere ulaşsınlar, başkan adaylarının söyleyeceklerini dinlesinler. Ne bu acele ????????

Yapılası gerekenleri satır aralarında yazdım ama bir daha burada net olarak yazayım.
1. Öncelikle başkan adaylarına seçim çalışmaları için birkaç gün tanımak lazım.
Bu görüşmelerde başkan adaylarını iyice dinleyerek her konuyu rahatça konuşmak lazım.
2. Sonrasında, kulüplerin gerekli bilgi görüşe sahip olarak en doğru kararı vereceklerini düşünüyorum. Oy potansiyeli düşük adaylar artık zaten net olarak ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Ha bu arada unutmadan, delege sayıları nasıl neye göre belirlendi diyen arkadaşlar GSM nin bu konudaki resmi açıklamasını Federasyonun sayfasından okuyabilirler.

http://www.thsf.gov.tr/Sayfalar/default.aspx

Saygılarımla

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #98 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (25.01.2013, 20:58)

Merhaba,

Albatros olarak sayin baskan adaylariyla gorusmelerimize basliyoruz. Sonradan saibe olmamasi icin surecimizi seffaf yurutecegiz.

Nihat beyin ricasi ve daveti ile yarin kendisi ile gorusecegiz.

Tahsin bey ile telefonda konustum, onumuzdeki hafta uygun bir zamanda kendisi ile de gorusmek konusunda sozlestik.

Albatros adaylarla gorusmelerini tamamladiktan sonra kendi icinde de tartisacak ve oylarini belirleyecektir. Baska aday varsa bizimle temasa gecebilir, biz baska isim bilmiyoruz.

Bizim icin bu surecte onemli olan camia adina dogru bir karar verilmesine katkida bulunmak ve kendimizi kisir ve kisisel cekismelerin disinda tutmaktir.

Camiaya saygiyla duyrulur,
Albatros yonetim kurulu adina
Levent Topcu

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #99 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 1 yıl önce (25.01.2013, 21:14)

Merhaba arkadaşlar, bu başlık açıldığından beri sürekli başlığı takip ediyorum. Daha delege çıkaracak klüpler ve sayıları belli olmadan bir kavgadır başladı. Yok şöyleydi yok böyledi. İsyan, haykırış vs. gırla gitti. Sonuçta delege sayıları ve klüpler belli oldu. O konuda sular duruldu. Şimdide vay efendim önseçim yapalım, camianın tek aday çıkarmasını sağlayalım, hadi yeni bir başlıkta bu seçimi yapalım vs vs. yeni bir kavga başladı ve sürüyor.
24 Ocak itibariyle delege isimleri bildirildi. Eğer okuduklarımı yanlış anlamıyorsam BAŞKAN ADAYLARININ 01 ŞUBAT tarihine kadar başvuru hakları var.
Soracağım soru şu: Daha başvuru tarihi dolmadan, başkan adaylarının kimler ve kaç kişi olduğu netleşmeden. Neyin önseçimini yapıyoruz???

Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Klübü olarak; Adaylar kesinleştikten sonra klübümüzde bir toplantı yapacağımızı ve destekleyeceğimiz adayı, bu toplantı neticesinde belirleyeceğimizi ve yapılacak herhangi bir ön seçimin bu tarihten sonra yapıldığı taktirde oy kullanabileceğimizi belirtmek durumundayım.

Yapılacak olan seçimlerin, tüm camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #100 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (25.01.2013, 21:33)

Dün Gsgm Tokat İl Müdür vekili beni arayarak Genel müdürlükten aradıklarını soyadını unuttuğum isminin Enver olduğunu söylediği İl Müdürlüğü yapmış bir şahsın GSGM adayı olduğunu ve kendisini desteklememi istedi bende Arkadaşı medeni cesaretinden dolayı kutladığımı yamaç paraşütü ile ilgisinin olup olmadığını sorduğumda bilmiyoruz genel müdürlük adayıymış dediler
Arkadaşlar Ziya Hacıalioğlu, Semih Sayır ve sayın Serdar İlkerin yazılarını okudum şunu belirtmeliyimki GSGM tek aday çıkaracak olursa hiç şansımız yok malesef burada GSGM de sözü geçecek gerekirse siyasi desteği olacak adaylara ihtiyaç var GSGM den oy almadan camia içerisinden kimse seçilemez Adayları tanıyalım başlığı altında bazı arkadaşlarımın beni adaylığa layık görmeleri ve aday olmam konusundaki tavsiyelerinden sonra düşündüm kişisel ilişkilerimi ve dostlarımı devreye sokarak GSGM nin desteğini alacak çalışmalar içerisine girdim Allah İzin ederse Pazartesi Ankarada olacağım bu ne oranda gerçekleşecek bakacam eğer gsgm den destek göreceğime inanırsam içimizden bir aday olarak müracaat edeceğim bir umut göremezsem arkadaşlarımın alacağı karar bende uyacağım
Serdar ve Ziyanın yazılarını okudum önerilerine katılıyorum adaylar yaptıkları ve yapacakları çalışmalarla ilgili bir yazı yazsınlar ve bu yazı gereği tüm kulüplerin birer temsilcisi yada başkanları yapılacak ankette adaylara oy versinler ve ondan sonra herkes susun ve alınacak karara saygı göstersin gurup kimi işaret etmişse onun seçilmesi için gayret etsin
Mehmet Bayraktar