Türkiye Hava Sporları Federasyonu seçimlerine Adaylık

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Türkiye Hava Sporları Federasyonu seçimlerine Adaylık

Mesaj #1 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 15:10)

.

Değerli Havacı Arkadaşlarım,

Geçtiğimiz hafta içi yapmış olduğum görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda Türkiye Hava Sporlar Federasyonu Başkanlığı için adaylığımı açıklıyorum. Seçimdeki bütün arkadaşlarıma başarılar diler sonucun camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

Bundan 10 gün öncesine kadar böyle bir düşüncem yoktu. Bu nedenle bu zamana kadar hiçbir kulüp başkanı yöneticisi ve sporcusu ile görüşmem olmamıştır. Aynı şekilde bu konuda Ankara’da veya diğer illerdeki hiçbir kurum ve kuruluş ile adaylığım olurluğu veya olabilirliği ile ilgili bir görüşmem olmamıştır. Hatta pek çok arkadaşım gibi kim başkan olursa bize faydalı olur tartışmalarında bende bulunup fikrimi söylüyor isimler üzerine yorumlar yapıyordum. Özellikle Tahsin ağabey ile paylaşımlarımız çok olmuştur. Kendisine adaylık düşünmediğimi belirtmiştim. Adaylığı açıklamam sonucunda bana kızsa ve kırılsa haklıdır. (ikili ilişkiler açısından) Ancak ben kendisine hep saygı ve sevgi duymaya devam edeceğim. Bu camiaya çok büyük hizmetler etmiş bir insanı kırmak ve üzmek istemememe rağmen gelişmeler benim daha fazla ve farklı bir şeyler yapabileceğim izlenimini vermiştir. Umarım kırgınlığı uzun sürmez. Sonuç itibari ile kendisi bu seçimden başkan olarak çıkarsa bundan mutluluk duyarım. Diğer bir aday mevcut başkanımız Nihat Ermihan ise federasyonumuzun ilk başkanı olarak tarihimizdeki yerini alacaktır. Bende dâhil pek çoğumuz kendisini görev yaptığı sürece çok eleştirdik. Bunlara rağmen kendisi beyefendiliğini koruyarak elinden geleni yapmaya çalışmıştır. Kendisi de fedakârlıklarda bulunmuş, camiamıza hizmetler vermiştir. Ancak sonuç olarak bizim arzu ettiğimiz noktaya bir türlü gelemedik. Bunların sebebine baktığımız zaman bunları Nihat beyin şahsına yüklemenin yanlış olacağını da kabul etmek gerekiyor. Çünkü görev yaptığı süre içerisinde kendisi ve ilgili bazı kurumlar camianın desteğini almadığını düşünüyor ve bu doğrultuda hareket etmiş olabilir. Seçimlerden galip çıkması halinde taban ve camia desteği resmilik kazanacağı için şu andaki durumdan daha fazla gücü ve motivasyonu olacağı da başka bir gerçektir. Bu gerçekleri bende kabul ediyorum. Eğer bu seçimden kendisi galip çıkarsa yine mutluluk duyacağımın bilinmesini isterim. Bende sizler gibi camiamızdan birinin başkan adayı olmasını arzu ediyorum ve bana göre Nihat Bey de artık camiamızdan birisidir. Gerek Nihat Bey, Gerek Tahsin Bey için 7 Şubatta başkan olması halinde kendisine elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağımızı buradan bütün arkadaşlara ilan ediyorum.

Bu göreve talip olacak adayların federasyonumuzun yaşadığı sıkıntıları ve bunların sebeplerini doğru bir şekilde bilmesi ve bu sebepleri çözebileceğine inanması halinde bu göreve talip olması gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde hepimizin duyacağı hayal kırıklığı bunca zamandır binbir zorluklarla yapmış olduğumuz isimlere gölge düşürecektir. Kendi açımdan şu ana kadar iyi kötü belirli faaliyetlerde bulundum. Duruşum ve yaptıklarımla pek çoğunuzun güvenini kazandığımı düşünüyorum. Bu güveni ve saygıyı hiçbir makam veya sıfat için riske atmayı istemem. Geçmişimde acaba ve keşkeler olmasın diyerek bu yolda bir adım atıyorum. Sorunlarımızın hepsine çözüm bulamayacağımı bir kere baştan itiraf etmek istiyorum. Ancak bulunduğumuz nokta için şahsımı en fazla ilerleme sağlayacak birisi olarak görmemden dolayı bu göreve talip oluyorum.

.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 15:12)

.

SORULAR
Kafanızdaki bazı soru işaretlerini gidermekte fayda olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle sizler sormadan bazı sorularınıza baştan cevap vermeye çalışacağım.

1. FAI temsilciliği: Değerli arkadaşlarım, Federasyonumuz şu anda yavrudur. Ben Aslan yavrusu diyorum. Yavru aslanımızı şimdiden doğrudan savaş alanına sürerseniz sırtlanlara yem yaparsınız. Bu nedenle müsaade edelim aslanımız büyüsün. Ondan sonra kendi işini kendi görecektir merak etmeyin. Bu nedenle bu konuda bir çalışma yapmayı düşünmüyorum. Görev yaptığım/yapacağım süre içerisinde olumlu gelişmeler olması durumunda bu konuyu derhal gündemimize alacağımızın da bilinmesini isterim. Bu görüşüme katılmayabilirsiniz. Bu konuyu çözeceğini düşünen arkadaşlarımız var ise kendilerine saygı duyarım. Yürekten başarılar dilerim.

2. THK ile ilişkiler: Malumunuz benim için THK nın yeri ayrıdır. Aynı şekilde Federasyonun da yeri ayrıdır. Bu nedenle zaman zaman Federasyon kanadında adım THK cıya, THK kanadında ise adım federasyoncuya çıkmıştır. Benim için aslolan camianın menfaatleridir. Belirli zamanlarda bu tavrımı camiamıza gösterdiğim kanaatindeyim. Sigorta ve Lisans mevzuları bunlara örnektir. Diğer taraftan THK ile genellikle diyalog yolu ile pek çok sorunu çözebildiğim için bunu federasyon çatısına da taşıma imkânımın olacağını düşünüyorum. Öncelikle olması gereken diyalog sağlanacak. Sonrasında hemfikir olunan konular belirlenip bu konularda adımlar atılacak. Sorunlar netleşecek, her iki taraf içinde kırmız çizgiler belirlenecek. Kırmızıçizgiler buzdolabına diyalog gerektiren konular masaya yatırılacak. Bir zaman sonra gelişmelere bakılıp buzdolabından kırmızıçizgili konular çıkarıldığında göreceksiniz ki kırmızıçizgilerde diyalog yapılabilir konular kategorisine gelmiş olacak. Bu işin çözümü budur. Bundan On yıl önceki THK kırmızıçizgileri ile şimdikileri gözünüzün önüne getirirseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Bunlar diyalog ile çözülecek konular. 17 yıldır bu camianın içerisindeyim. Ve gönüllerinizde geldiğim bu pozisyona hak ederek geldiğim kanaatindeyim. Hiçbir kimse veya kurum için 17 yıllık emeği ve maddi hiçbir şeyle ölçülemeyecek bu ismi kirletmeyeceğimi de anlamanız gerekir.

3. Ankara dışında ikamet ediyor olmam: Pek çok federasyon başkanı Ankara dışındandır. Bunun için öyle bir gereklilik yoktur. Yıllardır böyledir zaten. Günümüzde iletişim araçları çok daha iyi olduğu için bu olayın hiçbir sıkıntı yaratmayacağını rahatlıkla söyleyebilir.

4. Üniversite kulüpleri; Spor Genel Müdürlüğünün üniversite kulüpleri ile ilgili bir mevzuatı yoktur. Bu olaya bakış açıları belidir. Bununla ilgili diğer mevzuatlar incelenip neler yapılabileceğine bakma imkânım oldu. Ancak bu ham çalışmayı ilan etme gibi bir durumum maalesef yok. Seçimi kazanmamız halinde bunlar somutlaştırılacak. Başka bir aday kazanırsa kendisine bu çalışma sunulacaktır. Hani çok iyi bir çözüm olduğunu söyleyemem ancak hiç yoktan iyidir. Özellikle hemen her federasyonun lokomotif görevi gören ancak resmi olarak dikkate alınmayan üniversite kulüplerine ben çok önem veriyorum. Benim için oy haklarının olmamasının hiçbir önemi yoktur. Ben gerçeğe bakarım. Gerçek ise bana kendilerinin çok önemli olduğunu söylemektedir. Şahsım olarak kendilerinin durumlarında yapılabilecek ne varsa elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Daha önce elimde federasyon imkanları olmadan ufak tefek te olsa bir şeyler yapmaya çalışıyordum. Şimdi federasyon imkanları bulunması durumunda çok daha fazlasını yapabileceğim kanaatindeyim.

.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 15:14)

.

Yapılacak çalışmalar.

1. Spor Genel Müdürlüğü (SGM) ile daha sağlıklı ve koordineli bir ilişki sağlanması gerekmektedir. Bu yapı ve diyalog inşa edilecektir. Şimdiden bu çalışmalar başlamış ve çok ciddi ilerlemeler kat edilmiştir.

2. Genellikle toplumsal yapımızdan kaynaklanan sebeplerden dolayı merkeziyetçi bir sistemden ayrılamıyoruz veya ayrılmak istemiyoruz. Ancak SGM nin her il ve ilçede bir müdürlüğü bulunmaktadır. Gerek il temsilcileri gerekse o bölgedeki kulüp temsilcileri ile il müdürleri arasındaki diyaloğu sağlamak güçlendirmek federasyonun yazılı olmamasına rağmen asli görevlerindendir. İl müdürlerinin kabiliyetleri merkezi federasyonlardan çok daha farklıdır. İkisi birleştiğinde çok daha yararlı olacaklardır. Bunun sağlanması için bizler devreye girmeliyiz. Çalışma yapacağını taahhüt eden kulüpler ve il temsilcileri için çalışmalarını da somutlaştırması durumunda illerine şahsen gidilerek il müdürleri ziyaret edilecek ve illerin daha güçlü olması sağlanacaktır. Elbette bunda Yüzde yüz başarılı olamayız. Ancak 10 ilde bunu başarırsak bu şu ana göre çok büyük bir gelişme olacaktır. Ki ben bu konuda çok iyimserim. Tanıdığım pek çok SGM il müdürü gerçekten kaliteli insanlar. Bu kaliteli insanların kalitelerinden faydalanılması gerekiyor.

3. Sporun gelişimi için kurslar düzenlenmesi ve bunu federasyonun organize etmesi gerekmektedir. Bunun için bir an önce altyapının tamamlanıp antrenörlük sisteminin kurulması gerekmektedir. İmkânı olmayan bölgelere bu desteğin federasyon tarafından verilmesi gerekmektedir. Bu işi meslek olarak yapan arkadaşlar için gerekli çalışmalar yapılıp onlarında rahat çalışma imkânlarının sağlanması için çalışmalar yapılacaktır. Bu işin sektör olması ve bu sektörün güçlü olması federasyonumuzu güçlü yapacaktır. Ancak maddi imkanı bulunmayan ve desteği hak ettiği düşünülen sporcular için federasyon önemli bir kapı olacaktır. Bunun 2013 yılında başlaması gerekmektedir. Tahminim bu yıl yaparız. Çok ufak da olsa 2014 kalma ihtimali olabilir ancak 2015 kesinlikle olmaz.

4. Dışilişkiler ile ilgili bir görevlendirme yapılarak yurtdışındaki gelişmeler takip edilecek ve kesinlikle bu gelişmelere göre sporcularımızın pozisyon alması sağlanacaktır.

5. Federasyon kuruluncaya kadar verilen THK sertifikaları hukuken kabul edilmesi gerekmektedir. Bundan sonra verilenler için şahsi kanaatim kabul edilmesi yönündedir. Çünkü Federasyonun bu dönemde bir çalışması ve uygulaması olmamıştır.

6. Sivil Havacılık ile ilgili çalışmalarda daha önceki çalışmalar için Alim ve emeği geçen diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Bu konuda bizlerinde ayrıca katkısı olacaktır. Ancak bunları burada ve şimdi ilan etmek çok doğru olmayacaktır. Ancak bununla ilgili çalışma yapılacaktır. Şimdiye kadar Kayseri için yapmış olduğumuz çalışmayı genişletip bu konuda da olumlu gelişmeleri sizlere duyuracağız.

7. Yetkisiz ve yetersiz insanların verdiği/vereceği eğitimler ile ilgili yaptırımlar hukuki bir konudur. Ancak pek çok federasyon bunu çözememiştir. Bu konuda çalışma yapılacaktır elbette ancak sonucunu şu anda kestirebilmem mümkün değil maalesef.

8. Yurtdışı yarışmalar için gerekli kriterler için çalışılması gereken ve pek çok (özellikle delegesi olan kulüpler için) pilot için önemli bir konu. Ancak bunlar mali hesaplar gerektiren konular. Şu anda bunun için yorum yaparsam mahcup olabilirim. Ancak bu konuda elimden gelen en fazla katkıyı sağlayacağımı beni tanıyanlar zaten takdir edeceklerdir. Elimde somut bir şeyler olmadan söz vermek istemiyorum. Mahcup düşmek istemem.

9. İl temsilcilerinden bazıları (sağ olsunlar) koştururken bazıları pasif kalmışlardır. Bunun için mevcut yönetimi suçlayamam. Kendileri ellerinden geldiği kadar referanslar veya duyumlar ile bazı isimleri atamışlardır. Bende 81 ilde 81 kişiyi tanımıyorum. Aynı hataları benimde yapacağım aşikardır. Bu spor gelişimini devam ettirdiği sürece temsilciler daha düzenli hale gelecek ve daha yararlı insanlar görev alacaklardır. Burada sorumluluk birazda sizlere düşmektedir. Böyle bir görev için siz uygun iken görevden kaçarsanız bu sonuca katlanmak zorunda kalırsınız. Bunun için biraz daha özverili olması gereken camiamızdır.

10. Organizatör semineri düzenlenerek belgelendirme yapılması gerekmektedir.

11. Hakem semineri düzenlenerek belgelendirme yapılması gerekmektedir.

12. Milli sporcu sıfatının kazanılması için gereken hususlarda hiçbir çalışma yapmamıştım. Bu konuda ön bilgimde yok. Şu andaki FAI ve PWCA yapılanmasının SGM deki yansımasını tam çözemedim. Umarım altından kalkabileceğim bir konudur.

13. Pilotlar olarak bir panel oluşturduk. Bu paneli mümkün olabildiği kadar resmi görevli olarak planlayıp bu konuda kendilerini daha yetkili kılmaya çalışacağım. Özellikle Panel teknik kurulu Federasyonun teknik kurulunda görevlendirip panelde alınan kararları Federasyonun teknik kurulunda sunup geçirilmesi pratik olarak mümkündür. (XC yarışmaları için)

14. Sigorta için birkaç çalışmamız mevcut. Şu anda seçenekler 3 e inmiş durumda. Çalışmalar ilan edilebilir duruma gelir gelmez sizlerle de paylaşılacaktır.

15. Kulüpleşme ve lisanslamada daha sağlıklı çalışmalar yapılmalıdır. SGM de gücümüz lisanslı sporcularımız ile belirlenmektedir. Ve buna göre bütçeden para almaktayız. Bu nedenle şu andaki lisanslamadan vazgeçemeyeceğiz. Ancak Bu lisansı üzerine seviye ve branşla ilgili detayların bulunduğu bir üst seviye lisans sisteminin mevzuata uygun hale getirilip sisteminin kurulması için çalışmalar yapılacaktır. Diğer taraftan federasyonumuzun en fazla delege sayısı 100 idi. 30 kadar bürokrat oyları ise aynı kalıyor idi. Eğer bizim 18 değil de 50 kulübümüz aktif olsa idi, SGM, siyaset gibi tereddütlerimiz olmayacaktı. Bakıyoruz Federasyona tescilli kulüplere; 50 kadar kulüp dışarıda kalmış. Neden? Faaliyet yapmamışlar. Elbette faaliyet yapmışlardır ancak bunu SGM ye ispat edebileceğin faaliyetler olması gerekir. Bunun prosedürü de belli. SGM şapkadan tavşan çıkarmış değil bu konuda. Yıllardır süregelen uygulama bu şekilde. Özerk olursan delege sayımız 200 e çıkar. SGM oyları yine 30 civarında kalır. Yani biz kulüplerimizi aktif yapacağız, delegelerimizi artıracağız ve diğer başlılardaki tartışmalara bir daha gerek kalmayacak. Bu duruma düşülmesi hepimizin suçudur. Baştan bu sonucun doğrulacağını bilmemize rağmen bu konuya gerekli hassasiyeti maalesef göstermedik. Yinede buna da şükür; mevzuatlara göre 18 kulübe 18 oy deyip kestirebilirler hiçbirimiz bir şey yapamayabilirdik. Yani hakları vardır. Şu anda 32 oyumuz var.

16. Yarışma düzenleyecek bölge ve kulüplere gerekli altyapı desteğinin sistemli bir şekilde planlanması ve verilebilecek desteklerin belirlenmesi.

17. Yarışmacı sayımızın arttığı göz önünde bulundurularak daha önceden ilan edilmek şartıyla bir seçme kıstaslarının belirlenmesi. Semih yüzeysel olarak bir ikinci lig fikri ortaya atmıştı. Bu konu tartışılabilir. Karar verilmesi durumunda gerekli çalışma yapılır.

18. Yarışmaların haricinde eğitim kampları açılmalı ve burada yetenekli arkadaşlara özel bilgiler verilmelidir. Bunun için mevzuatlar zaten uygun. Geriye organize etmek kalıyor.

19. Şahsi kanaatim yarışmaları organize etmek isteyen talip bir kuruluş var ise Federasyonun hassasiyetlerine uyacak şekilde yarışmayı bu kurumların yapmasına yetki verilmelidir. Bu konuyu SGM de sormadım ancak çok büyük ve net problem çıkmaz ise şahsi kanaatim bu yöndedir. Eğer bu konuda talip çıkmaz ise biz yaparız.

20. Tesisleşme ilgili bizim durumumuz diğer federasyonlardan farklılık arz ediyor. Biz bazı tepelerin tesis olarak kabul edilip bu konu çalışma yapılmasını sağlamalıyız. Bu konuda ön görüşmelerde edindiğim izlenim olumlu yöndedir.

21. Model uçak dalı ile ilgili çalışmalar ilgili arkadaşlar tarafından ayrıca kendi camiaları ile paylaşılacaktır.

22. Aynı şekilde diğer havacılık dalları ile ilgili çalışmalar kendi camiaları ile paylaşılacaktır.

Yukarıda dikkat edileceği üzere zaten hazır olan veya başlatılmış çalışmalar mevcuttur. Bunlar başkan adaylığı düşüncesiyle değil camiaya hizmet olması amacı ile yapılmış kişisel çalışmalardır. Seçim sonucu ne olursa olsun bu çalışmalara devam edilecek ve camiamızın bu çalışmalardan faydalanılması sağlanacaktır. Birde bazı konuları burada ilan etmek uygun olmuyor. Bu hususlarda sabredilmesi gerekmektedir.

.

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 15:24)

Hayırlı ugurlu olsun.

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 15:26)

Ohhh be. Nihayet sağlıklı bir gelişme. Adem bey çıktı bende adayım dedi. Kendisine teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 15:56)

Adem Hasgülü kutlarım.
Seçimlerde kendisine iyi şanlar diliyorum.
Camianın duymak istedikleri şeylere genel bir bakış açısı ile içtenlikle cevap vermiş.

Hayırlısı olsun.

Semih

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen sarsinan » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 16:54)

tüm adayların bu şekilde açıklamalarda bulunmaları gerekir ki delegeler değerlendirme yapabilsin

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 18:12)

Adaylığınız hayırlı olsun Adem Bey.

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen KANT » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 18:33)

Yaklaşık olarak 60 ın üzerinde aktif uçuş yapan pilotu olan, 2008 den bu güne kadar 450 in kişinin üzeride başlangıç kursu vermiş , burada sıralamasız uzun dünya , avrupa ve her yıl türkiye aygı olan yarışmalar düzenleyen kayseri havacılık kulübünün hocası ve bu yukarıda bahsetiğim yarışmaların organizatörü olan Adem Hasgül akademik , sporcu ve lider kişiliği ile bizlere her zaman örnek olmuş başarılı bir eğitmendir.

Aday olduğu Türkiye Hava Sporlar Federasyonu Başkanlığını da başarı ile yönecegine ve bu sporun içinden gelen sorunlarını bilen bir kişi olarak bu yönde havacılık sporlarını belli bir noktaya taşıyacağına biz takım olarak inanıyoruz.

Kayseri Havacılık Kulübü adına Adem hocanın adaylığını destekliyor ve başarılar diliyoruz .

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Ad Soyad: Erdal Akkuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 18:55)

Değerli Havacı Arkadaşım Adem,
Öncelikle adaylığını kutlarım. Ayrıca, hassasiyetin ve açık sözlülüğün, seçimlere olan yaklaşımın için teşekkürler.

Başarılar!..
Erdal AKKUŞ

Kullanıcı avatarı
sancihat
Ad Soyad: Cihat Şan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen sancihat » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 19:02)

hayırlı olsun güzel bir gelişme tüm adaylara başarılar

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 19:31)

Sevgili Adem,
Basarilar dilerim, hayirli ugurlu olsun.
-lev.

Kullanıcı avatarı
emirhand
Ad Soyad: Hamdi Emir Uluçay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen emirhand » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 20:47)

Sayın Hasgül bu sürecin başından beri bu günü bekledin ve hep pilot bloğunu parçalama misyonunu yürütenlere payanda oldun şimdi olan şu bu süreçten kendileri adına medet umanlar bürokratik aday bulamayınca baktınki su bulanık müsteşara gidip siyasi ama geçersiz birileri vasi tayin ederek barajı aşamassın görelim bakalım neler oluyo hayırlı işler balıkçı...

Kullanıcı avatarı
yilmaz
Ad Soyad: Yılmaz Açıkgöz
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen yilmaz » 1 on yıl 1 yıl önce (26.01.2013, 21:17)

Sn. Uluçay.
Lütfen noktalama işaretlerine dikkat edelim. Ne demek istediğinizi tam anlayamadık

Kullanıcı avatarı
emirhand
Ad Soyad: Hamdi Emir Uluçay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen emirhand » 1 on yıl 1 yıl önce (27.01.2013, 02:28)

Anlaması gereken anlayacağını anlamıştır, pilot bloğu Çatlamassa bürokrasiden aday çıkmaz , askeri vesayet de buna hizmet eder .Sonuç? halimiz pür melalimiz ortada çatlamalıki istenilen olsun bilmem anlatabildimmi Yılmaz bey hava sporcuları alakası olmayan, açın halini bilmeyen toklara kedinin ciğere baktığı gibi bakmaya, acaba kayseriyede bi parça ciğer düşermi diye beklemeye devam eder .etmesi içinde birileri bu şekilde zaaf ve ihtirasları tespitiyle kullanılır .bu hep böyle olmuştur .Sevgiler..

Kullanıcı avatarı
feridunist
Ad Soyad: Fatih Sarıtarla
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen feridunist » 1 on yıl 1 yıl önce (27.01.2013, 03:00)

Adem Abi aday olmana çok sevindim, başarılar diliyorum.

Fatih

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (28.01.2013, 14:55)

tebrikler hocam,
hayirlisi neyse o olsun, guzel gelisme

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (28.01.2013, 15:43)

hayırlı olsun adem şu ana kadar adaylığını açıklayan ve yapılması gerekenleri sıralayan çözülmesi gereken soruları dile getiren tek adaysın bu güne kadar yaptıkların yapacaklarının teminatıdır işin atrısını eksisini bilen vizyon sahibi bizim içimizden genç yeteneki ve çalışkan biri oldugun için en güçlü aday olarak ben seni görüyorum umarım hayırlı olur başarılar destekliyorum bende seni yolu acık olsun :)

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (28.01.2013, 17:01)

Merhaba Adem,

adaylığın hayırlı olsun,

Sevgiler

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
inönü
Ad Soyad: Metin Sözsoy
:
150+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 14 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen inönü » 1 on yıl 1 yıl önce (28.01.2013, 22:05)

Adem abi selam güzel haber adaylığın hayırlısı olsun .