Federasyon Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Olası adaylar arasından Federasyon Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?

Anket 07.02.2013, 17:33 tarihinde bitecek

Nihat Ermihan
21
23%
Enver Oral
7
8%
Adem Hasgül
64
70%

Toplam oy: 92

Kullanıcı avatarı
merk
Ad Soyad: Eren Kızıltuğ
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 12 / 0
Pilot Menüsü: 

Federasyon Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?

Mesaj #1 gönderen merk » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 17:33)

Merhaba Arkadaşlar,

Seçimlere az bir zaman kaldı ve bir dolu tartışma yaptık. Ancak bazı arkadaşlarımızın haklı olarak dile getirdiği tabanın (taban derken genel kullanım olarak, yoksa kimse tavan ya da taban olduğu için değil) ne düşündüğü konusunda pek konuşulmadı.

Ben de sonucunu çok merak ettiğim için böyle bir anket açtım.
(Başka dolaylı bir amacım veya polemik yaratma arzum yoktur)
(Aday isimleri harf sırasına göredir)

İyi uçuşlar,
Eren KIZILTUĞ

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 21:24)

Mehmet Bayraktar adayliktan cekildi.

Kullanıcı avatarı
merk
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen merk » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 02:48)

Mehmet Bey isterse ismini çıkartalım ama en azından potansiyeli görmüş oluruz.

Yalnız benim anlamadığım 380 kişinin görüntüleyip 22 kişinin oy kullanmış olması :) Oy kullanmayı sevmiyoruz sanırım :)

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 13:01)

Arada sonuçlara bakmak için girişlerde görüntüleme sayıldığından görüntüleyen kişi sayısı = kişi sayısı diyemeyiz. Ancak 1/4 oranında dahi olsa oy kullanan kişi sayısı camianın duruma ilgisini gösteriyor. Açıkçası bu durumda aklıma sadece bir semer bir de semer vuranın öyküsü geliyor.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 13:51)

Eren Bencede ismimin oylamadan çıkarılması uygun olur Teşekkür edrim

Kullanıcı avatarı
merk
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen merk » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 15:44)

Selamlar,

Şu anda bir değişikliğe izin vermiyor malesef. Moderatör arkadaşlardan rica etsek Mehmet Bey' i seçeneklerden çıkarabilirler belki.

İyi uçuşlar,
Eren

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 19:13)

Mehmet Bayraktar'ın ismi listeden cikartilmistir.

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (02.02.2013, 21:39)

bu konuda bencede şaşırtıcı bir durum var oylama yapmak istemeyen arkadaşlar ne düşünüyorda oy kulanmıyor garip şöyle bir bakıp bir iki gün düşüneyim mi diyorlar acaba :?

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen sarsinan » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 15:58)

sonuncu adayı anlayamadım gökten zembillemi düşmüş? federasyon başkanlığına aday olmuş aaa! yeni federasyon kuruluyor hemen gideyimde orayada başkan olayım koltuklarıda rahat olur bu oturduğum pek rahat değil ömrü hayatımda da bir - iki kuş gördüm uçan herkeze başkanlık edebilirim o zaman. trajikomik

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 16:33)

sarsinan yazdı:sonuncu adayı anlayamadım gökten zembillemi düşmüş? federasyon başkanlığına aday olmuş aaa! yeni federasyon kuruluyor hemen gideyimde orayada başkan olayım koltuklarıda rahat olur bu oturduğum pek rahat değil ömrü hayatımda da bir - iki kuş gördüm uçan herkeze başkanlık edebilirim o zaman. trajikomik

İkinci adayı anlayabiliyormusun..?
Oda gökten zembille düşmüştü ve düşmeye devam ediyor.
Hemde hiçbir sorunumuzu çözemeden geçirdiği 3,5 yıla rağmen..!

Semih

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 18:38)

Champion yazdı:İkinci adayı anlayabiliyormusun..?

Semih

İlkinin hata oldugunu dusunuyorsan ikincisine neden musaade ediyorsun?
İki yanlis bir dogru ediyor ama sadece mantık dersinde...

Gungor

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 18:47)

cincir yazdı:
Champion yazdı:İkinci adayı anlayabiliyormusun..?

Semih

İlkinin hata oldugunu dusunuyorsan ikincisine neden musaade ediyorsun?
İki yanlis bir dogru ediyor ama sadece mantık dersinde...

Gungor

Ne diyorsun Güngör anlayamadım..
Nihat beyi desteklemek dahamı mantıklı.., Başka ne seçeneklerimiz var?

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 19:32)

adem hasgülü destekle semih abi , sen değilmisin bir yıldır camiadan aday istiyoruz diyen...gökten düşenlere kızan...camianın ortak adayı candır canandır fikrini bize sen söyledin sen alıştırdın... :?

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Bilalk » 1 on yıl 1 yıl önce (04.02.2013, 09:32)

camiadan başkan cıktıgı takdirde federasyona üye olabilirim ve lisansını alabilirim camurdan olsun bizden olsun mantıgı camiadan aday tek aday ademi destekliyorum....

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (04.02.2013, 13:39)

marulcuk yazdı:adem hasgülü destekle semih abi , sen değilmisin bir yıldır camiadan aday istiyoruz diyen...gökten düşenlere kızan...camianın ortak adayı candır canandır fikrini bize sen söyledin sen alıştırdın... :?

Neden bana şunu destekle , bunu destekle diyip duruyorsunuz? Kim ne zaman kimi desteklediğini açık olarak beyan etti?( Kulüplerden bahsediyorum)
Bizde arkadaşlarımızla durumu değerlendirip karar vereceğiz. Bizim kesin olarak söylediğimiz tek şey Nihat Ermihana yeni bir şans verilmemesi. Bunun olmaması için kendimize göre önlemimizi alırız.

Adaylar sıkı bir şekilde bütün külüplerle görüşmeler yapıyorlar. Bu arada onlara sözler veriliyor ve büyük bir ihitimalle herkese aynı söz veriliyor. Bu seçimde kimsenin hesabı tutmaz..Kimse o hesaplara ve kendilerine verilen sözlere güvenmesin! Kulüplerden tek aday çıkarsa( Ademden bahsediyorum) seçilme şansı doğal olarak yükselecektir.

Bildiğim kadarı ile Albatros kulübüde Enver bey ile bir görüşme yaptı. Onlarında Enver bey hakkındaki düşünce ve izlenimlerini duyabilirsek tanışma şansı olmayan arkadaşlarda fikir edinebilirler.

Seçim günü görüşmek üzere

Saygılarımla
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (04.02.2013, 18:48)

Semih abi Enver beyle sizin yaptığınız görüşmede Enver bey hakkındaki düşünceleriniz ne oldu. Camiadan biri değil ancak belkide camiadan birinden daha iyi potansiyele sahiptir. Bu cümleye bir çok kişi tepki gösterebilir ancak doğru anlayalım lütfen " belkide" bu camiaya potansiyeli sayesinde en iyi hizmeti sağlayabilecek kişi o dur. Tanımıyoruz sonuçta. Adı, görevi hariç hakkında hiç bir bilgimiz yok ancak direk bakanın talimatı ile aday yapılan biri olduğunu biliyorum. Belkide potansiyeli yüksek olduğu için gösterildi. Açıkçası görüşenlerin fikirlerini, izlenimlerini, düşüncelerini merak ediyorum. İş yaparmı yoksa camiayı tanıyacak, sorunları öğrenecek, çözüm yolları arayacak, çözecek ... baya zaman geçer. Enver Oral ı destekleyen kulüpler muhakkak bir bilgiye, ön görüye ve fikre sahiptirler. Camia zarar görsün diye kafa yorduklarına inanmıyorum ancak dediğim gibi ön görülerini de merak ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 10:56)

SENERARSLAN yazdı:Semih abi Enver beyle sizin yaptığınız görüşmede Enver bey hakkındaki düşünceleriniz ne oldu. Camiadan biri değil ancak belkide camiadan birinden daha iyi potansiyele sahiptir. Bu cümleye bir çok kişi tepki gösterebilir ancak doğru anlayalım lütfen " belkide" bu camiaya potansiyeli sayesinde en iyi hizmeti sağlayabilecek kişi o dur. Tanımıyoruz sonuçta. Adı, görevi hariç hakkında hiç bir bilgimiz yok ancak direk bakanın talimatı ile aday yapılan biri olduğunu biliyorum. Belkide potansiyeli yüksek olduğu için gösterildi. Açıkçası görüşenlerin fikirlerini, izlenimlerini, düşüncelerini merak ediyorum. İş yaparmı yoksa camiayı tanıyacak, sorunları öğrenecek, çözüm yolları arayacak, çözecek ... baya zaman geçer. Enver Oral ı destekleyen kulüpler muhakkak bir bilgiye, ön görüye ve fikre sahiptirler. Camia zarar görsün diye kafa yorduklarına inanmıyorum ancak dediğim gibi ön görülerini de merak ediyorum.

Merhaba Şener

Sorularından bazılarının cevaplarını linkteki başlıkta vermiştim.
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... &start=180

GSM yi ve burokrasiyi anlamak ve bürokratik engeller karşısında çözüm üretmek anlamında daha iyi bir adayımız olduğunu düşünmüyorum. Araştırdığımız ve bildiğimiz kadarı ile Enver Bey Bakanın talimatı ile görevlendirilmemiş. Bakanımız kendi oylarımızı toplayabilecek bir adayımız varsa onu destekliyelim diye görüş belirtmiş. Buradan GSM de temayüllerin Her zaman blok olarak çıkmadığını anlıyoruz. Diğer bir deyişle GSM adayı iyi bir aday olmasa bürokratlardan bile tam destek bulmayabilirdi.
Seçilme ihtimalin bir hayli yüksek olduğunu göz önüne alırsak Enver beyle yola nasıl devam edilir, eksiklikleri nasıl tamamlanabilir sorusuyla karşılaşmamız muhtemeldir. Benim tavsiyem arkadaşlarımızın ve Kulüplerimizin her olasılığa karşı hazırlıklı olmaları ve planlı hareket etmeleridir. Kim seçilirse seçilsin bizler asla kaybetmiyeceğiz ve daima müdahil olacağız. Önceki dönemdeki eksikliklerimizi nasıl gideririz ona uğraşalım.

Saygılarımla
Semih

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 14:27)

yapma Semih abi hepiniz din gardasiyiz. Ne bakan destegi yahu, Enver beyin bizim federezyanin eski sekreteri Ozan beyin ve secim kurulundan gordugu destekle bu federasyonun baskanligi icin aday oldugunu sagir sultan biliyor. Bunu yermek icin soylemiyorum herkesin demokratik hakkidir, istegidir gayet dogal. Ama bu portreye casitli firca darbeleriyle figurler oturtma yahu. Nasil olsa bunu bakana telefon acip soracak pozisyonda degiliz ya at tuttarsa ne ala tutmazsa can sagligi.
Gsgm kime ok derse iyi yada kotu (bunu bilemeyiz) tum destegi o alir. Aday koturse oy alamaz diye bi secenek yok abi burokrasi boyle isliyor bunu gayet iyi bilirsin sende.

Secime sayili gun kaldi, sizin yapmis oldugunuz manevra secim politikasinda cok basarili ama pek cok durumunuzlada(soylenen sozler) celiskiler icindedir. Birisi usenmeyip Semih demiski seklinde yapistirma yaparsa cok, icinde bulundugunux durrumla soylemleriniz arasinda cok farkli ifadelere raslayacaksiniz.
En basitinden icimizden biri, tepeden inme baskan adaylarina olan yaklasimlariniz basliklarinda toplanabilir.
Endiselerimin basinda ( baskan adaylarindan en basta da istedigim, cevapsiz sorulardan) yon kur. kimlerdir. Bu tabloda gsgm nin isimlerinden arda kalan koltuklarda kimlerin oturacagida onemlidir ama bunlar gizli bilgidir tahminlerimizin disinda bir gerceklige ulasamiyoruz( istersen detaylandiralim tahminleri:))
Sonra devletin imkankarini kuluplere vaad ederken ki Nihat bey icinde gecerllidir bu durum, sanki olanaksizi olduruyormus gibi, kulup baskanlari delegeler camianin gereceklikgini asip ne koparirizin pesindeyseler, yuz yuze geldigimizde konusurken agir davranirsak kusura bakmasinlar.
Kulupler bu sureci iyi yonetemediler. Mehmet bayraktar tek oyla istedigini alabilme becerisini gosterirken eli guzlu kulupler hala tavirsislar.

Simdi semih abi, olayin ilk mesajindan bu gune, kuluplerin esitsiz ve haksiz oldugunu dusundugunuz oy dagilimiyla ilgili hukuksal sikayetiniz ve avukatinizla giristiginiz hak arayisiniz ne durumda. Yoksa koalisyon yaptiginiz gsgm ile kotu olmamak adina bu sureciniz askiya mi alindi. Hakan a Albatrosla yaptiginiz gorusmede kuluplerin itirazlariyla ilgili yazinizin olacagini soylediginiz ve kuluplerden destek beklediginiz altina imza istediginiz hakli davamizdan, ne olduda bir ses seda cikmaz oldu. Yoksa icerdeyiz artik gerek kalmadi mi.

Iste canlar olaylarin seri boyle bu ulkede, kimse sporun ve sporcunun iyiliginden bahsetmesin bana. Cikarin oldumu ne hale geliyor haklar hukuklar.
Bu secim saibelimidir simdi, yok canim hersey yolunda.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (05.02.2013, 22:52)

ziya yazdı:yapma Semih abi hepiniz din gardasiyiz. Ne bakan destegi yahu, Enver beyin bizim federezyanin eski sekreteri Ozan beyin ve secim kurulundan gordugu destekle bu federasyonun baskanligi icin aday oldugunu sagir sultan biliyor. Bunu yermek icin soylemiyorum herkesin demokratik hakkidir, istegidir gayet dogal. Ama bu portreye casitli firca darbeleriyle figurler oturtma yahu. Nasil olsa bunu bakana telefon acip soracak pozisyonda degiliz ya at tuttarsa ne ala tutmazsa can sagligi.
Gsgm kime ok derse iyi yada kotu (bunu bilemeyiz) tum destegi o alir. Aday koturse oy alamaz diye bi secenek yok abi burokrasi boyle isliyor bunu gayet iyi bilirsin sende.

Merhaba Ziya.. Telefonda konuştuk ve ikna olmuş hissi verdin gerçi ama tekrar etmem gerekecek..Söylediğim herşeyi en az iki yerden onaylattıktan sonra yazıyorum. Doğruluğuna inanıp inanmamak size kalmış.. Aynı bakış açısından aya da daha gidilmediğini iddia edebilirsiniz. Daha önce Enver bey hakkında söylediklerimin arkasında duruyorum.

ziya yazdı: sayili gun kaldi, sizin yapmis oldugunuz manevra secim politikasinda cok basarili ama pek cok durumunuzlada(soylenen sozler) celiskiler icindedir. Birisi usenmeyip Semih demiski seklinde yapistirma yaparsa cok, icinde bulundugunux durrumla soylemleriniz arasinda cok farkli ifadelere raslayacaksiniz.
En basitinden icimizden biri, tepeden inme baskan adaylarina olan yaklasimlariniz basliklarinda toplanabilir.
Endiselerimin basinda ( baskan adaylarindan en basta da istedigim, cevapsiz sorulardan) yon kur. kimlerdir. Bu tabloda gsgm nin isimlerinden arda kalan koltuklarda kimlerin oturacagida onemlidir ama bunlar gizli bilgidir tahminlerimizin disinda bir gerceklige ulasamiyoruz( istersen detaylandiralim tahminleri:))
Sonra devletin imkankarini kuluplere vaad ederken ki Nihat bey icinde gecerllidir bu durum, sanki olanaksizi olduruyormus gibi, kulup baskanlari delegeler camianin gereceklikgini asip ne koparirizin pesindeyseler, yuz yuze geldigimizde konusurken agir davranirsak kusura bakmasinlar.
Kulupler bu sureci iyi yonetemediler. Mehmet bayraktar tek oyla istedigini alabilme becerisini gosterirken eli guzlu kulupler hala tavirsislar.

Yönetim kurulu kim olursa olsun.. Bizim öyle bir talebimiz olmadı. Eğer herhangi bir şekilde görevelendirilirsem içinize sinmediğini demokratik yollarla gösterirseniz, bana öyle bir görev verilse bile üstlenmem. Ayrıca Semih Sayır niye yönetim Kurulunda olmak ister? Bu güne kadar yiyemedik bundan sonra yiyelim, bize çektirenlerden hesap soralım, bize yaptırılmamaya çalışılan yarışmaları daha kolay yapabilmek içinmi? Oradanda su gibi para geliyordu/ geliyormuydu ?

ziya yazdı:Simdi semih abi, olayin ilk mesajindan bu gune, kuluplerin esitsiz ve haksiz oldugunu dusundugunuz oy dagilimiyla ilgili hukuksal sikayetiniz ve avukatinizla giristiginiz hak arayisiniz ne durumda. Yoksa koalisyon yaptiginiz gsgm ile kotu olmamak adina bu sureciniz askiya mi alindi. Hakan a Albatrosla yaptiginiz gorusmede kuluplerin itirazlariyla ilgili yazinizin olacagini soylediginiz ve kuluplerden destek beklediginiz altina imza istediginiz hakli davamizdan, ne olduda bir ses seda cikmaz oldu. Yoksa icerdeyiz artik gerek kalmadi mi.

Iste canlar olaylarin seri boyle bu ulkede, kimse sporun ve sporcunun iyiliginden bahsetmesin bana. Cikarin oldumu ne hale geliyor haklar hukuklar.
Bu secim saibelimidir simdi, yok canim hersey yolunda.

Süper bir teori.., yanlız ufak tefek mantık hataları var..
1- Ben şikayet dilekçemi yazıp Bakanlığa ve GSM ne göndereli yaklaşık 1 hafta oluyor. Yani siz daha yazalımmı yazmayalımmı diye tartışmaya başlamadan önce göndermişim.
2- Evet, Seçimin iptal olması Nihat beyin seçilme şansını yükseltecekse, bu bizim işimize gelmez.
3- Bize camiamızın haklarını kendi tecrübe ve deneyimlerimize göre korumaya çalışıyoruz. Görüşlerimiz bazılarınızdan farklı ise bu demokrasinin gereğidir. Bize göre Nihat beyin seçilmesini önlemek, camiamız için yapılabilecek en tutarlı harekettir. Bunu yaparkende kulübümüze verilen haklarımızı kullanmaktan hiçbir şekilde çekinmeyiz.
4- Kulüplerin bu yazıyı imzalama meselesi hikayedir.Önseçimde bile oy eştilemesine yanaşmayan kulüplerin böyle bir girişime destek vermesi mantık dışıdır. Bu tartışma kendi seçim hesaplarının tutmama ihitimali, Oy dengesinin rakip aday lehine olabileceği düşüncesinden yola çıkılmış bir çözüm arayışıdır.
5- Kulüpler tek aday olarak Nihat beyde uzlaşsalar desteklermiyiz?
HAYIR
Yüz kere, bin kere, onbin kere hayır...
Bana inanan ve güvenen bütün arkadaşlarıma ve kulüplere sesleniyorum!
Nihat beyi desteklemeyin! Kazara seçilirse( ancak kazara seçilebilir!) Başkanlığı döneminde hiçbir çalışmada yer almak istemem.

Şikayetimiz ile ilgili gönderdiğim yazının bir örneğini Perşembe günü yanımda getireceğim..
Meraklı arkadaşlar inceleyebilirler. Hala tatmin olmazlarsa Genel Müdüre çıkıp yazının gelip gelmediğini öğrenebiliriz!

Saygılarımla
Semih