2013 yarışma takvimi

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

2013 yarışma takvimi

Mesaj #1 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 13:44)

Merhabalar,

2013 yili yarismalari ile ilgili Yarisma Takvimi ektedir. Takvimde Federasyona başvurulari yapilmis ve kabul edilmis yarismalar ile PWC yarismaları belirtilmistir.

Turkiye Yamac Parasutu Mesafe Sampiyonasi daha evvel duyuruldugu uzere Denizli Cameli’de yapilacaktir.
Bu seneden itibaren Mesafe yarismalarinda oldugu gibi Hedef yarismalarinda da Türkiye Pilot Sıralama Sistemi (TPS) uygulanacaktır. Bu konuda gerekli formulasyon olusturulacaktir.
Turkiye Yamac Parasutu Hedef Sampiyonasi bu sene ilk defa yapilacak olup Bursa Gursu’da yapilacaktir.
Hedef yarışmalarinda takvime belki bir ekleme daha olabilir, Abdullah Yıldız da bir hedef yarismasi organize etmek icin calisiyor.

Saygilarimla,

Serdar İLKER
Dosya ekleri
Yarışma Takvimi 2013.xls
(41.5 KiB) 505 kere indirildi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 11:56)

Merhabalar.

Bildiğiniz gibi şu anda Ulusal Sıralama sistemi üzerinde çalışıyoruz.
Sağlıklı bir sonuç elde edebilmek için Türkiye Şampiyonası ile beraber 2 yarışmaya daha ihtiyacımız var.

Bozdağ - Tire yarışması 5 günlük planlanırsa 2013 takvimine ekleyebiliriz

Diğer seçenekde Kayseri/ Talas
Belediyeden konuştuğum yetkililer yapılacak yarışma için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediler. Orada organizasyon yapmak daha az zahmetli olacaktır.

Yarışma için Yerel yönetimlerin tam desteğini alarak yarışma paneline teklifde bulunabilirsiniz. Panelde değerlendirilip gerekirse teknik destek verebiliriz.

Yarışmaların 5 gün olacak şekilde planlanmasında fayda var.

2013 takvimini 1 Nisana kadar şekillendirmeye çalışalım..

Semih

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 12:40)

Semih Talas ta organizasyonu sen yapacaksan söyle, yoksa boşuna biz bir hazırlıklara girmeyelim..

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 16:02)

Öncelikle Ulusal sıralamaya puan verecek yarışmalar takvimini belirlemek lazım. En az 3 yarışma gerekecektir. Sebepleri üzerinde pilotlar panelinde yeteri kadar tartışma ve açıklama yapılmıştı.

Seçeneklerimiz neler?
1- Denizli Çameli - (kesinleşti)
2- Bozdağ ( gün sayısı ve TPS kullanımı kesin değil)
3- Kayseri Talastan teklif var. Ben daha iyi bir teklif olmadığı durumda değerlendirilmesi taraftarıyım. Talasdaki organizasyon plug&play ( tak çalıştır) olarak yapılabilecek durumda. Herşey hazır. Karar verirsek ben organizasyon aşamasında ilgilenirim.
Diğer durumda hedef yarışması veya festival yapabilirler. O konuda da eğer yardımım gerekirse yardımcı olacağım.
4- Ankaralı gençler Ayaş yada Eskişehirde bir organizasyon yapabilirler. Bakalım altından kalkabileceklermi..? İyi bir tecrübe olur...
5- Güner Adana çevresinde bir yarışma düzenlermi?
6- Başka kim düzenler?

Günlerimiz sayılı.., Ne kadar erken hareket edersek o kadar iyi organize oluruz. Bu ay sonunda teklifler ve destekler kesinleştiği zaman gerekiyorsa oylama ile karar veririz.

Semih

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 16:30)

Semih, kayseri de bizim çalışmamız olduğunu sana daha önce söylemiştim. Tarih dışında her şeyi netleştirmişiz bir bakıyorum sen çıkıveriyorsun. Buna rağmen ben belediye ile illa ki yapacağım/yaparım diyorsan söyle diyorum sen hala ortalığı bulandırıyorsun. Hani bir işin içerisinde sen olunca bazı şeylere şaşırmamak gerektiğini Unutuyorum bazen. Yazdığından kayseri ile ilgili hiç bir şey de anlamadım. Yapacakmısın? Yapmayacakmısın? Ben yinede senin kararına saygı duyarım. Ama bizde ona göre davranalım.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 12:54)

Selamlar
Söylediklerimde anlaşılmayacak birşey olduğunu düşünmüyorum. Herşey gayet açıkca ifade edilmiş.
2013 yılı için en az 3 yarışmaya ihitiyacımız var. Denizli hariç kesinleşen bir yarışma yok. Bu yarışmaları birileri yapmak durumunda. Yapamıyorsak Yarışma Panelinin ve Teknik Kurulunun varolma sebepleri anlamsızlaşır.

Planlama yapılırken izleyeceğimiz yol şu olmalıdır.

1- Adaylar ve istekliler belirlenir.Tarih ve yer önerilir
2- Organizasyon kalitesi açısından adaylar yerel yönetimlerinin desteklerini alarak/ almadan/ alamıyarak devam ederler. Bu seçeneklerden yerel desteğin yarışma kalitesi için çok önemli olduğu sonucuna varmak mümkündür.
3- İstek sayısından daha fazla yarışma başvurusu yapılırsa yerler ve adaylar Yarışma Panelinde oylanır.
4. Bu işlemler ideal olarak 1 Nisan tarihinden önce tamamlanarak yarışmacı pilotların yıllık takvimini planlamasına ve izinlerini ayarlamasına olanak verir.
5- Ulusal sıralama formülü ortaya aynı zamanda çıkar ve pilotlar şu hesaplamaları rahatlıkla yapabilirler.

- Ulusal sıralamada iyi derece yapmak istiyorum/ istemiyorum.
- Ben World Cup harfi için (THSF desteği için) yarışmalara girmek ve kalifiye olmak istiyorum. Busebeple yurdışındaki yarışmalardan ve Pre World Cuplardan kalifiye olabilirim.(Selçuk ve Muzaffer)
- Ben ülkenin en iyi pilotu olduğumu ( pilotlarından olduğumu) ispat etmek ve sponsoruma değer kazandırmak için Ulusal Sıralamada üst sıralarda yer almak istiyorum
- İleride PWC kalifikasyonu değil, Ulusal Sıralama esaslarına göre THSF desteklerinin verilme ihtimaline karşılık Ulusal Sıralama benim için daha önemlidir.
- Milli takım/ Milli Takım aday kadro seçimleri adil bir şekilde önceden belirlenmiş ulusal sıralama formülüne göre yapılmalıdır. Bu takımda olabilmek için benim Ulusal sıralamada başarı göstermem gerekiyor.
Buradan yarışmacı pilot için yol ikiye ayrılmaktadır
1- Ulusal sıralamayı ve ilgili yarışmaları takip edemem.
2- Takip ederim ve başarılı olmak için yapmam gerekenler şunlardır..

İkinci yolda pilot stratejisini oluşturmak için bu sıralamanın ne amaçla kullanılacağını, hangi yarışmaların ne zaman planlandığını, yarışma kaçırdığı veya katılamadığı zaman hangi taktiklere göre uçması gerektiğini planlamak zorundadır.

Gerçekleştirmeye çalıştığımız ideal çalışma bu şekilde olmalıdır( Eksik veya anlaşılmamış bir yer varsa düzeltebiliriz)

Buradan çıkarılan sonuçla bizim Kayserideki Yarışmaya ve Yerel desteğe ihtiyacımız olabileceği kuvvetle muhtemeldir. Bu sebeple Yarışma panelinde bir oylama açılmalı ve kayseride yarışma yapılması fikirine pilotlar destek verirse o yönde çalışmaya ağırlık verilmeli ve değerlendirilmelidir.

Yarışma Kayseride yapılsın ama kim yapsın, nerede yapsın sorusu, bu durumdan sonra ortaya çıkar.

Çıktığı zaman ise şöyle değerlendirilmelidir
1- Talasda yapılacak ise( Talas Belediyesi Ademle anlaşamaz, Adem orada yarışma yapmayı düşünmemektedir)Semih yapar, Yada yapacaklara yardımcı olur
2- Ademin Talasa alternatif olarak bulduğu/ Bulacağı yerde yapılır.

2. Olasılıkta Ademin kalkış yerini yaptırması, orada test uçuşları yapılması, yerel desteğin sağlanması konuları önemlidirki, bu 1. seçeneği ön plana çıkarabilir!

Ademin Kayseride yarışma yapması için bu hususları 1. Nisandan önce netleştirmesi gerekir. Bu şekilde yapılacak oylamadan çıkması mümkün olabilir.

Talas Belediyesine gelince;
Ademle geçinemedikleri için o kadar yatırımın heba olması ve o bölgenin silinmesi bana pek mantıklı gelmedi. Bu yüzden Yarışma veya festival, orada yapılacak herhangi bir organizasyona bir fiil düzenleme ve teknik destek anlamında her türlü desteği vereceğimi beyan ediyorum. Belediye Başkan yardımcısı Sayın Şemşettin Atasun bize ve bu spora daha önce sayısız emekler vermiş gerçekten saygı duyduğum bir abimiz ve değerli bir yöneticidir. Benimle yaptığı telefon görüşmesinde kendisine her türlü desteği vereceğime söz verdim.

Buradan sonraki tartışmaların yarışma panelinde devam etmesinde fayda var.

Saygılarımla
Semih

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 13:43)

tire cup 2013 yarışması
hafta sonu eğitim yarışması moduna geçiyor.
tps puan verip vermemesine teknik kurul karar verir.

bilginize.

afşin

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 13:49)

Hafta sonu yapılması ben ve benim gibi sınırlı izine sahip insanlar için daha iyi olur. Zaten toplamda 2 ya da max 3 hafta iznimiz oluyor, bunları da pwc veya wc türü yarışmalara harcamak isteriz. Saygılarımla... :(

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 14:35)

Tiredeki eğitim yarışmasının TPS ye puan vermesi makul olmaz,
adı üzerinde eğitim yarışması, ancak 5-7 günlük bir yarışmaya dönüştürülür ve eğitim yarışması olmaz ise, harika olur.
Afşin, bu konuda hiç ümit yok mu?

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 14:41)

Afşin, ayrıca bir de pre-pwc yaptın mı yarışmayı tadından yenmez.
ne kadar pre-pwc, o kadar ülkemizden fazla sporcunun süper finale kalifiye olma ihtimali demek. Kolaylıklar diliyorum...

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 21:10)

Champion yazdı:Ademle geçinemedikleri için o kadar yatırımın heba olması ve o bölgenin silinmesi bana pek mantıklı gelmedi.

Semih Keşke aynı hassasiyeti Bayramören içinde yapabilseydin. Şu meşhur kemikli ve dik duruşunla herkesi yeniden kendine hayran bırakabilseydin!!!

Diğer bir açıdan oradaki hiç bir şey heba olmaz merak etme sen. Ben kendimden vazgeçerim oradan vazgeçmem. Şimdiye kadar şu camiada yaptıklarım buna delildir. İlk yarışmamı yaparken O belediye başkanı orada yoktu. Ben ve seninde aramızda olduğun bir avuç insan vardı. Şimdiki belediye başkanı bir sonraki yaza orada olmayabilir. Onun için bizim işimiz çalışmak. o değeri korumak. Ben Belediye başkanı ve/veya belediyedeki insanlarla yaşadığım problemleri burada ifşa etmek istemiyorum. Haklı olup olmama çizgisine girmenin bir anlamı yok. Ben şahsımın koyması gereken tavrı koyuyor ve gereğini yapıyorum.

Neyse 1 Nisan'ı beklemeden ilan edeyim. Kayseri'de 20-24 Ağustos 2013 tarihleri arasında yarışma yapılacaktır. Yarışmayı ben ve geçen yılkı ekip arkadaşlarım organize edecek. Diğer Teknik detaylar en kısa sürede www.outdoorfestival.org adresinden ilan edilecektir.

Not: Semih Bu arada Çameli ilgili teknik çalışmalarını bekliyoruz. Hatırlarsan bu işi sen üstlenmiştin. Malum 1 Nisan dan önce bunuda netleştirelim. Nede olsa burada düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası. Sonrasında problem yaşamayalım lütfen..

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 11:52)

Selamlar

Çamelindeki yarışma ile ilgili Turnpointler ve haritalar bitmek üzere. Nisan ayında o bölgede bir eğitim düzenleyip Turn pointleri test edeceğim.
Çameli yarışmasından kayıt ücreti alınacakmı, alınmayacakmı yetkililerden onu öğrenelim( Serdar, Alim). Tabi alınmayacaksa görevlilerin ödenekleri nasıl karşılanacak önceden bilmekte yarar var.
Pre PWC için Ödeme yapmak gerekiyor . Bu konular netleştikten sonra başvuruyu yapabilirim.

Semih

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 19:01)

selamlar,
Tr. Sampiyonasinda Semih abinin yapacagi calismalarin, secim sirasinda yasadiklari problemler sebebiyle saglikli yuruyemeyecegi kanisindayim.
Bunca sikintinin arasinda Semih abinin federasyon icin enerjisini harcamayacagini,isteksiz olacagini bununda yarismanin basarisinda olumsuz etkisinin olacagini dusunuyorum.
Ustteki yazisinda, daha onceki yazilarindan farkli algiladigim birseyde, yarisma tarihine yakin bir tarihe kadar verdigi calisma suresidir. Ayrica cebinden masraf ederek thsf adina oraya gidip calisacagini da sanmiyorum.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 20:35)

Champion yazdı:Selamlar

Çamelindeki yarışma ile ilgili Turnpointler ve haritalar bitmek üzere. Nisan ayında o bölgede bir eğitim düzenleyip Turn pointleri test edeceğim.
Çameli yarışmasından kayıt ücreti alınacakmı, alınmayacakmı yetkililerden onu öğrenelim( Serdar, Alim). Tabi alınmayacaksa görevlilerin ödenekleri nasıl karşılanacak önceden bilmekte yarar var.
Pre PWC için Ödeme yapmak gerekiyor . Bu konular netleştikten sonra başvuruyu yapabilirim.

Semih

Çamelindeki yerel yetkililer ne veriyor Semih? Ben daha önce Çameli'ndeki yerel yetkililerin her türlü desteği vereceğini söylediğini hatırlıyorum.

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?p=66098#66098

burada

"Çameli Kaymakamı ve Belediye başkanı ile bu organizasyona hazır ve her türlü desteği verecekler. " demişin. Bunun içerisinde Pre-PWC ücreti ve görevli harcırahlarıda sorun olmaz herhalde. Yok derdin çamura yatmak ise söylede bizde bilelim. Ziya baştan olayı anlamış gibi geliyor bana...

.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 21:09)

ziya yazdı:selamlar,
Tr. Sampiyonasinda Semih abinin yapacagi calismalarin, secim sirasinda yasadiklari problemler sebebiyle saglikli yuruyemeyecegi kanisindayim.
Bunca sikintinin arasinda Semih abinin federasyon icin enerjisini harcamayacagini,isteksiz olacagini bununda yarismanin basarisinda olumsuz etkisinin olacagini dusunuyorum.
Ustteki yazisinda, daha onceki yazilarindan farkli algiladigim birseyde, yarisma tarihine yakin bir tarihe kadar verdigi calisma suresidir. Ayrica cebinden masraf ederek thsf adina oraya gidip calisacagini da sanmiyorum.

Çamelinde bir sıkıntı yok.. Başımızda Nihat bey değil Kazıklı Voyvoda bile olsa o yarışma yapılır. Ben oradaki arkadaşlara her koşulda yardım edeceğime ve destek vereceğime söz verdim. Diğer konularda federasyondan arkadaşlarda konuştu onlarda fikir sahibi. Orada yarışmanın yapılmasını onayladılar neticede. Gerekli teknik tedaylar konusunda bizi aydınlatabilirler.
Pre PWC ücreti ve personel ücretinin o kasabandan alınmasına benim gönlüm razı olmaz. Onlar verebilecekleri şeyleri fazlasıyla taahhüt ettiler.

Buradan sonraki gelişmeleri ilgili arkadaşlarla konuşup çözüme bağlarız.

Semih

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 02:05)

Sayın Adem Hasgül'ü ben çok iyi anlıyorum benzer bir durumu ben Tokat'ta yaşadım yıllarca şahsi gayretlerimle ve bana destek veren birkaç arkadaşımla 2004 yılından bu yana yaptığımız faaliyetleri camiadaki arkadaşların bir kısmı biliyorlar sonradan ortaya çıkan bazı kişiler ve malesef bir kısım pilot arkadaşlarımızın ego su ve vefasızlığı sayesinde emek verip bişeyler yapmaya çalışan insanlar kırılıp küstürülüyorlar herhangi bir bölgedeki bir organizatör arkadaşımız protesto maksatlı bir karar vermişse diğer arkadşların ona destek vermesi gerekir kanaatindeyim malesef camiada bazı arkadaşlar bu birlik beraberliği gösteremiyorlar

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 09:53)

selamlar,
Semih abiyle yaptigimiz uzun telefon gorusmesinde,
Ben endiselerimi dile getirdim,Semih abi de bunlarin gereksiz oldugunu ifade etti. Kendisinin yarismanin olacagi bolge, yerel yonetim ve Denizlideki arkadaslara sozum var, her ne olursa olsun ben orayi ucusaka kazanadirmaya calisiyorum, thsf Nihat bey onlar gecti gitti, sozumu tutmak zorundayim,ben yapmasam bile tum calismalarimi samimiyetimle paylasacagim sorun yok demesi uzerine, kendisine tesekkur etmem gerektigini dusunuyorum. Onceki mesajimdaki endiselerimin cevaplarini samimiyetiyle verdi, hayirlisi olsun

Kullanıcı avatarı
mustafa yılmaz
Ad Soyad: Mustafa Yılmaz
:
150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen mustafa yılmaz » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 10:57)

selamlar ziya....
Çameli konusunda şahsi kanaatim, Denizliye yaklaşık 100km mesafede olan hizmet sektörünün gelişmediği herşeyden önemlisi yamaç paraşütü açısından uygunluğunun henüz tam anlaşılamadığı bir bölge çameli. eğri oturup doğru konuşmak lazım Çameli'ye benzer hangi bölgemiz yamaç paraşütü ile ilgili etkinliklerle kabuğunu kırmış ve turizm gelirlerini artırmıştır? ben, zaten kaynakları kıt olan bu ve benzeri yerlerin kaynaklarının bu tür işlere harcanmasına kesinlikle karşıyım. Çameli belediyesinin gelir ve gideri nedir ki bu işe kaynak ayıracak. tabi denizlide bir çok tekstilci iş adamımız var. onlar bu kadar memleket sevdalısıysa pamuk ellerini çeplerine koysunlar ve yarışmayı o bölge insanından ve kurumlardan herhangi bir destek almadan organize etsinler. işte o zaman kimin ne kadar cebini veya memleketini düşündüğü ortaya çıkar ve gerçek hizmet budur. ben böyle mağdur bir bölgede o bölge imkan ve kaynaklarını kullanarak yarışma yapılmasını etik bulmuyorum. sonuçta öyle yada böyle bir karar verilmiş. organizasyonu üstlenen arkadaşların bu konuda fedakar olmaları ve bölge için gerekirse alacakları paralardan feragat etmeleri çok manidar olacaktır. hadi bakalım hayırlısı...

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 11:37)

bu kaynak konusuna o kadar takılmayın. kaynakların israf olacağını falan da zannetmiyorum. gidin belediye bütçesini inceleyin... (çameli için konuşmuyorum genel konuşuyorum) bir sürü gereksiz harcamaya rastlayabilirsiniz. bir sene de bu gereksizlerden biri yamaç paraşütü için yapılsın. belki beklediklerinden büyük katkılar sağlayabilirler, belki de sağlayamazlar ama en azından hiçbir sosyal faaliyeti olmayan bir yer bu sayede yıl içerisinde belli süreler de olsa hareketlenir. en azından bu kadar istekli olan yerel idare ve o bölge insanlarına bu şansı verin. zaten memnun kalmazlarsa seneye de destek vermezler olur biter...

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 18:56)

çameli ile ilgili muamaların federerasyon başkanı ve semih abinin arasındaki çekişme ve anlaşmazlıklar altında boğulacağ;ı sabote edileceği kaygılar bence zor fererasyonun yarışmayı yapan yerel yönetimin bu işi üslenmek isteyen kişi veya kuruma yarışmanın kalitesini standartlarını gerek güvenlik gerek uçuş öncesi hizmetlerin yerine getirilmesi konusunda bir taahütname ile bu işi çok rahat çözebilirler