Federasyon Başkanlık Seçimleri RAUND 3

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Federasyon Başkanlık Seçimleri RAUND 3

Mesaj #1 gönderen dino1 » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 13:40)

Arkadaşlar,

Yapılan seçimde kulüp delege sayılarının gerçegi yansıtmadığını, Türkiyenin iyi ve başarılı kulüplerinin hakkının yendiğini bunun düzeltilmesi gerektiğini seçimlerden önce söylemiş ve itirazımızı yapmıştık. Netice degişmedi. Seçimlerde Nihat bey 1 oy farkla üstünlük sağladı. Kendisi ile seçim öncesinde kendi talebi üzerine yaptığımız görüşmede 3,5 yıllık döneminde başarısız olduğunu havacılık camiasının tekrar 4 yıl daha kaybedecek durumunun olmadığını söyledim. Kaldı ki 3,5 yıllık dönemde her türlü desteği Spor Genel Müdürlüğü vermiştir. Hatta Spor Genel Müdürü bana 2011 yılı Dünya kupasını Federasyon yapıyor gözükmesi karşılığında yarışmanın her türlü masrafının ödeneceğini söyledi. Biz kabul etmedik. Buna ragmen Federasyon hiçbir konuda problemlere çözüm getirememiştir. Şaibeli bir seçimle tekrar iş başına gelmek isteyen eski başkana Spor Bakanlığı ve Genel Müdürlük sıcak bakmamaktadır. Bu yüzden mazbata verilmemiştir. Sayın Ermihan mazbatasını alsa da durum degismeyecektir.

Bu durumda mazbata alana kadar yetkisizdir, yapmaya çalıştığı atamalar yapıyor gözüktüğü işler vs. geçersiz ve hukiki dayanaktan yoksundur. Günlük konularda Yetki THSF genel sekreterindedir. Bu nedenle Sn. Genel sekreter kendisini sorumlu kılacak hususlarda dikkatli olmalıdır.

Mevcut durum havacılık camiasına büyük zarar vermektedir. Ayrıca Sn. Ermihan kendisine muhalefet eden kulüplere karşı (Türkiye'nin en başarılı Kulüpleri) hasmane bir hareket başlatmıştır.

Super Finalin Türkiye'de yapılması niçin engellenmiştir? Süper Finalin Denizli yerine Brezilya'da yapılması kimlerin işine gelmektedir? Hareketiyle Superfinalin Turkiye'de yapılmamasına sebep olmustur.

Yolda gördügü paraşütü agaca takılan bir paraşütçüye yardım ettiği için camiadan sayılan Sn. Ermihan‘ın Camiaya daha fazla zarar vermeden çekilmesi havacılık camiasının ve de ençok kendi yararına olacaktır.

Tahsin Tekin
Çankırı Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
İstanbul Hava Sporları
Ad Soyad: Polat Kemal Akyüz
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen İstanbul Hava Sporları » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 13:46)

Herkese şimdiden kolay gelsin, kimsenin birbirini kırmadan hırslarını öne çıkarmadan ve sağduyuyla tartışabilmesi dileğiyle...

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 15:06)

Polat bildiğin üzere millet bu konudan bayılmıştı aynı tartışmaya bir kez daha girer mi meçhul lakin şu sorular aklıma geliyor direk.

Seçimlerin iptal edilme olasılığı var mı?
Mazbatanın verilmeme ihtimali var mı?
Mazbata verilmez ise seçimler tekrarlanacak mı?
Tekrarlanırsa oy kullananlarda bir değişiklik olacak mı?
İl temsilcileri atamaları iptal mi olacak ?

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 16:21)

+ Tahsin abi

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Ad Soyad: Arif Bakkaloğlu
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ArifBakkaloğlu » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 19:09)

Niye uğraşıp duruyorsunuz adamla ya. Bir oy iki oy adam seçilmiş bırakın hizmetini yapsın artık. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış hesabı pişirildi pişirip önümüze sunup durmayın sıkıcı oluyor artık. Adam efendi kibar cazgırlık yapmıyor ses çıkarmıyor millette vurun abalıya misali yüklenmiş duruyor. Ayıp oluyor yahu. Bizimde dediklerimiz olmadı bir iki söylendik şimdi sustuk. Dört yıl kavga mı dinleyeceğiz yahuu.
Herkesi memnun edecek bir sistem daha içat edilmedi. Lütfen demokrasiye inanalım ve hayırlı olsun demesini bilelim.
İtirazcılar bir oy fazlalıkla seçilseydi şimdiki gibi " sözde" yiğidin hakkını vereceklermiydi?

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Champion » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 21:08)

ArifBakkaloğlu yazdı:Niye uğraşıp duruyorsunuz adamla ya. Bir oy iki oy adam seçilmiş bırakın hizmetini yapsın artık. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış hesabı pişirildi pişirip önümüze sunup durmayın sıkıcı oluyor artık. Adam efendi kibar cazgırlık yapmıyor ses çıkarmıyor millette vurun abalıya misali yüklenmiş duruyor. Ayıp oluyor yahu. Bizimde dediklerimiz olmadı bir iki söylendik şimdi sustuk. Dört yıl kavga mı dinleyeceğiz yahuu.
Herkesi memnun edecek bir sistem daha içat edilmedi. Lütfen demokrasiye inanalım ve hayırlı olsun demesini bilelim.
İtirazcılar bir oy fazlalıkla seçilseydi şimdiki gibi " sözde" yiğidin hakkını vereceklermiydi?

Ne hizmet yapmış şimdiye kadar anlayamadım..?
Manisada keyfin yerinde galiba Arif bey!
Bu hızla geri gidersek taş devrine dönmemiz yakındır...

Semih

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 22:35)

Federasyon başkanı işini tam ve kusursuz yapıyor diyemem seçimlerden sonra antrenör kontenjanı konusunda hata yapmış yada yanlış yönlendirilmiştir Özellikle Denizlideki süper final konusundaki iddialar gerçekse çok düşündürücüdür bununla ilgili mantıklı bir açıklamayı federasyon yetkililerinden bekliyoruz
Ancak GSGM nin henüz Başkanın mazbatasını teslim etmemesi çok yanlıştır bazıları aksini iddia etse de Federasyon başkanı GSGM nin memurlarının gsgm den aldıkları emirle değil 2 kulübün 3 oyu dışında kalan diğer bütün kulüplerin oyunu yani camianın teveccühünü alarak seçilmiştir GSGM ve başkana oy vermeyen arkadaşlarımız buna saygı göstermelidir GSGM nin yönetimi onaylamaması mazbatasını teslim etmemesi bu camianın özgür iradesine saygısızlıktır

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 23:19)

yeni verilen lisanslardan federasyon logosunun çıkarılmasının konuyla bir ilgisinin olup olmadığını bilen var mı? Federasyonu toptan lav ettiler haberimiz mi yok yoksa?

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 23:52)

Mehmet abi düzelteyim 2012 yılının en başarılı 3 kulübû'nün toplam 5 delege oyu vardı buna karşılık sadece teknik kurulda olma ôdûlü olarak x kulübünûn 3 delege oyu vardı. Evet bizim dışımızdaki tûm kulûpler eski yônetimi desteklemiştir neyin karşılığında, seçimden sonra yeni alımı planlanan malzememi ,kendi gibi dûşünenlere dağıtılan il temsilciliklerimi, yoksa yurt dışı kafile başkanlığı vaadlerimi ? Tuzu kuru olan arkadaşların her zamanki gibi keyfi yerinde :) pehlivan filan yenilmedi , seçim vaadlerine kanan gözleri boyanmış arkadaşlarınca yalnız bırakıldı . Keser dôner sap dôner :) THSF Bolgesindeki tek temsilci kulubü AHAS _ Gûner Akkaya

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen bartsay » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 23:55)

Ancak GSGM nin henüz Başkanın mazbatasını teslim etmemesi çok yanlıştır ........... GSGM ve başkana oy vermeyen arkadaşlarımız buna saygı göstermelidir GSGM nin yönetimi onaylamaması mazbatasını teslim etmemesi bu camianın özgür iradesine saygısızlıktır

+1

4 yıl sonra seçtiğimiz bir başka başkan aynı durumda bırakılırsa bu sefer ne diyeceğiz.
Yasa ve yönetmelikler uygulayan veya uygulanana göre değil her keze ve her kez için uygulanır.

Bu nedenle mazbata alamamış olması maalesef Nihat Bey'in ayıbı değildir. Vermeyenlerin ayıbı ve saygısızlığıdır.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 00:24)

Bartuğ camia demek eski başkanın çalışma arkadaşlarımı sence ? sandıktan çıkan 26 oyun 15 tanesi ödûl olarak dağıtılan yônetimdeki arkadaşların kulüplerinin oyuydu . Sence özgûr irade bumudur . Selamlar Güner

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Champion » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 13:08)

bartsay yazdı:Ancak GSGM nin henüz Başkanın mazbatasını teslim etmemesi çok yanlıştır ........... GSGM ve başkana oy vermeyen arkadaşlarımız buna saygı göstermelidir GSGM nin yönetimi onaylamaması mazbatasını teslim etmemesi bu camianın özgür iradesine saygısızlıktır

Tekrar selamlar..
Özgür irade konusu...

Ben olaya daha farklı bir açıdan bakıyorum.
Daha kolay anlaşılabilmesi için bir örnekle anlatmak istiyorum..,

Piyasaya bir kellik ilacı çıkmıştır."Başı kel" olan insanlar bu mucizevi ilaca son bir umut ile sarılmış ve ilaç satış rekorları kırmaya başlamıştır. İlacı hazırlayanlarda işinin uzmanı bilginler değil alternatif tıp iddiasındaki bir gurup düzenbazdır.
İlaç piyasaya sürülmüş ve bir pazarlama harikası olarak tutulmuş, satışları inanılmaz boyutlara ulaşmıştır.
Aradan geçen süre içersinde ilacın ciddi yan etkileri olduğu ve saç çıkarmak bir yana olan saçı döktüğü ortaya çıkmıştır. Kellik sorunu ile uzun süre boğuşan vatandaş yan etkileri görmezden gelerek sadec birkaç kişinin kendisine iyi geldiğini iddia ettiği bu ilacı bir mucize kabul ederek kullanmaya devam etmekde ve bir gün saçlarının çıkacağını umut etmektedirler.
Bu arada Devlet yetkilileri durumun farkına varmış, ilacın sağlığa zararlı olduğunu ve önemli yan etkileri olduğunu( Kaşıntı , Alerji, solunum yetmezliği, kalp yetmezliği, ülser vs) tespit etmişlerdir.
Sağlık Bakanlığı acilen karar alıp ilacın satışını durdurmuş ve üretimini yasaklamış ve halkın sağlıyla oynayanları " Özgür iradeye rağmen " ifşa etmiş ve cezalandırmıştır.

Bu ilacın satışları tamamen kullanıcı gurubun bilimisel verilere olan duyarlığı ve satıcı kesimin pazarlama yetenekeleri ile alakalıdır. İlacın etkisiz (Başarısız) olduğu bilimsel ve deneysel olarak ispatlandığı halde vatandaş "özgür irade" kullanmaya devam etmekde, Sağlık Bakanlığınada biz ilacımızdan memnunuz kardeşim size ne demektedirler...

Seçimlerde ortaya çıkan görünüm ve devamında Devletin müdahalesi buna çok benzemektedir ve bana göre de gayet yerindedir. Yukarıdaki örnektede görüldüğü gibi "özgür irade" başarısız olmuş veriler tecrübe ile sabit olduğu halde yalan vaatler bir pazarlama stratejisi gibi kitleleri yanlış yöne sürüklemiştir.

Duruma müdahale Devletin en tabi görevi ve hakkıdır.

Diğer yandan vatandaşa gelince..,
Bu ilaç alınmış ve uzun yıllar denenmiştir.., Saç çıkarması bir yana, olan saçı bile döktüğü görülmüştür. Bilinen bütün bilimsel veri ve değerlere aykırı bir şekilde yürütülen bu kampanya, tekar ve tekrar başarısız olmasına rağmen vatandaş tarafından neden hala rağbet görmektedir?

Sorulması gereken esas soru budur.

Semih

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen bartsay » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 13:34)

Duruma müdahale Devletin en tabi görevi ve hakkıdır.

evet devlet müdahale etsin hukuk içinde
yetkisi varsa görevden alsın, veya başka ne yapabiliyorsa?
ama devlet kuralların dışına çıkar mı?

Nihat Bey seçildiğinden beri olumsuzluklar ile karşılaşacağımızı söylemiştim

özellikle kendisinden çok kendisine oy veren arkadaşların bu zararda parmağı var.

Oy veren arkadaşları adına üzgünüm, ama Güner'in yazısı bana göre çok ağır olmuş günere özelden ne olduğunu atıyorum paylaşmaması koşulu ile.

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Wings » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 16:55)

gakkaya001 yazdı:Bartuğ camia demek eski başkanın çalışma arkadaşlarımı sence ? sandıktan çıkan 26 oyun 15 tanesi ödûl olarak dağıtılan yônetimdeki arkadaşların kulüplerinin oyuydu . Sence özgûr irade bumudur . Selamlar Güner

Bu 15 "ödül" oy içerisinde hangi kulüpler var onu bir söyle de söz hakkı doğanlar gereken cevabı versin ! Aksi taktirde "suçu olan gocunur"dan hareketle bu ağır ithama bir cevap alman mümkün görünmüyor!

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 20:20)

Ben söyleyeceğimi söyledim,herkes kendini gayet iyi bilir...

Kullanıcı avatarı
asimetrik kapanma
Ad Soyad: Serdar Tur
:
Yarışma Pilotu 350+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 14 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen asimetrik kapanma » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 20:52)

Her kulup bir sekilde kendi arasinda konusup birine oy vermis. Bu oyu kime neden verdigini kimse sorgulayamaz. Hele ki yok kanat vaadi mi, yok il temsilciligi mi, yok yurt dışı kafile başkanlığı mi diyemez. Herkesin kendi bir karari vardir. Bir sekilde A kisisi daha olumlu gelmistir ya da buna da gerek yok tipi hosuna gitmistir A kisisine vermistir oyunu. Secimin amaci bu degil mi zaten? Herkes istedigine oy veremez mi?

Kimse size soruyor mu diger adayi neden desteklediniz ? Size neler vaad etti diye!

Suan ki durumdan hic hosnut degilim. Federasyon birseyler yapmaya calisti oldu / olmadi. Bir sekilde ( duyduklarimizla ) super final engellendi. Federasyonun parasi kalmamis PWC destekleri olcak / olmayacak. Guzel bir yere gitmedigimiz kesin ama bunu oy kullanan kuluplere satasarak ifade etmek iyi bir sey mi?

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 21:23)

Dileyen dilediğine oy verebilir, sonucunu şu an hep birlikte görüyoruz ilk icraat Brezilya idi bunu hep birlikte gördük.Bizim desteklediğimiz adayımız bizimle yaptığı görüşmede ben hiç bir vaad 'te bulunamam dedi. Toplantıya katılan kulüplere,seçimden sonra hele, hele rakı sofrası sözü hiç vermedi.
Sizi derken serdar ! Güner Akkaya ve Tahsin Tekin'i satın alamayacağını zaten bilen bilir kim ne vaade kandığını gayet iyi biliyor yarası olan gocunur,olmayan oturur olacakları izler. Benim oy kullanan kulüplere bir lafım yok bonus delegeli kulüplere sözüm...

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 10 ay önce (14.05.2013, 21:39)

Serdar çok güzel ifade etmiş kimsenin aklına GSGM kulüpleri yok sayarak sadece bürokratların oyuna güvenerek nasıl olsa bir araya gelemezler mantığı ile camianın tanımadığı ve kabul etmeyeceği birini dayattığı için tepki oyları karşılığında kaybettiği gerçeği gelmiyor kulüplerin ve il temsilcilerinin böyle itham edilmesi hiç hoş değil

Kullanıcı avatarı
Barış Tura
Ad Soyad: Barış Tura
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Barış Tura » 1 on yıl 10 ay önce (15.05.2013, 09:48)

Selam arkadaşlar.

Daha önce yaşanan tartışmalardan umarım olumlu çıkarımlar elde edebildiğimizi düşünerek gene bir cesaretle dayanamadım yazıyorum. Çünkü bu sporun içinde olan birisi olarak cevapsız sorular var içimde.

Buradan daha önceki kısır tartışmalara girmeden birbirimizi gereksiz ithamlarda bırakmadan gereksiz enerji harcamadan da konuşabiliriz diye düşünüyorum yukarı da yazılanlardan herkesin kendince haklı sebepleri var katılıyorum da. Ama seçtin seçmedin , az oy çok oy hakkı vs gibi bizi şu anda dipsiz kuyuya çekecek tartışmalarına girmeden ben şu anki duruma dikkat çekmek istiyorum, çünkü gerçekten merak ettiğim sorular var.

Tanımlanmamış benzer sorular belki başkalarının da aklında ama geçmiş seçim sürecinde forum ortamındaki gerilimden sütten ağzı yanan misali susmayı tercih ediyoruz haklı olarak. Ama şu anki mevcut durumumdan kaynaklı sorular var içimde .

Biz Gençlik Spora bağlı Özerk olmayan bir federasyon olduğumuza, federasyondaki para akışı ve ödeneklerin bile gençlik spor üzerinden sağlandığına göre Gençlik Spor Müdürlüğü ve Bakanlık nezdinde kriz denebilecek düzeyde yaşanılan bu mazbata geriliminin nasıl çözülebileceği ve ya bizi nerelere SÜRÜKLEYECEĞİ konusunda bir fikri olan varmı ?

Bildiğim kadarıyla şu an yönetim , teknik vs. kurulları resmi olarak tanımlanamıyor ve İllerde Gençlik Spor müdürlüklerine giden il temsilci isimleri geçersiz ve dikkate alınmıyor. Bu tutum sanırım ilerde başka faaliyetlere de yansıyacak. Yanlış biliyorsam düzeltiniz.

Gençlik spor genel müdürlüğünde ve Spor bakanlığında şu anda bürokratik olarak haklı/haksız ama gerçek olan ciddi bir defans var federasyona karşı . Bu kurumların altında bağlı bir federasyon olarak önümüzdeki 4 yıllık süreçte bizim işler bürokratik ve uygulama bazında nasıl yürüyecek ? Gençlik Spor yanımızdayken bile ne kadar sorunlar yaşandığını ve bazı yerlerde tıkanıldığını biliyoruz. Şimdi yanımızda olması gereken kurumla ve bakanlık ile çatışma halindeyken bir ilerleme kaydedebilecek miyiz.

Şu an ilerde organize edilecek yarışmalara ve Dünya kupası ayaklarına gönderilecek sporculara ödenek çıkacağı bile meçhul.

Bunlar mevcut Federasyon yönetimine bir eleştri olarak algılanmasın, ben sadece bunları gerçekten merak ediyorum, çünkü yapılacak şey çok , yapabilecek de durumda olmamıza rağmen önümüzdeki 4 yıllık faaliyet sürecinde hiç bir ilerleme kaydedememe ihtimali ne istinaden bilmek istiyorum .

Gerçekten kötümser bir tablo çizdiysem lütfen birisi beni düzeltsin. Federasyon için gönüllü görevli arkadaşlarında belki cevap bulduğu vereceği sorular değildir, cevapsızdır.. bilmiyorum ama yukardaki ve bizdeki benzer sorulara muhatap kimi bulacağız?? En azından yetkili bir arkadaş bu konularda bilgilendirme yapabilirse ben kendi adıma memnun olacağım.

hep beraber izliyoruz bekleyip mi görelim ne yapalım ? Ne kadar beklenecek böyle.

STAND BY moduna girmiş gibiyiz..

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen Wings » 1 on yıl 10 ay önce (15.05.2013, 22:41)

Bugünkü durumu çözebilmek için önce bu duruma nasıl geldiğimizi iyi hatırlamamız lazım.

Yalın haliyle ortaya koyarsak, seçim sürecinde 3 tane taraf vardı: GSM, Enver bey'i destekleyen kulüpler ve Diğer kulüpler. Nihat beyi destekleyen kulüpler demiyorum, çünkü Enver beyi destekleyen kulüpler bunu seçimden önce beyan etmişlerdi, ancak "diğerleri" hiçbir zaman ortak bir karar açıklamadılar (bildiğim kadarıyla). Ancak Adem çekilme kararı aldıktan sonra "diğerleri"nin oyları netleşmeye başladı.

Şimdi bu 3 grubu nihai aday durumuna göre gruplarsak:
- Enver: GSM + Bazı kulüpler
- Nihat: Diğer kulüpler

Bir de bu 3 grubu yapısal statüye göre gruplarsak:
- Bürokrasi: GSM
- Sporcular: Tüm Kulüp delegeleri

İçinde bulunduğumuz durumu hep ilk gruplamaya göre tartışıyoruz, halbuki ilk tür gruplama seçimden seçime değişkenlik gösterebilir, aslolan ve sonraki seçimlerde değişmeyecek olan ikinci gruplamayı gözden kaçırıyoruz, unutmayın, bir sonraki seçimlerde yine bu gruplama önemli olacak. Bugün sevmediği rakibini safdışı etmek için bürokrasiden yana olanlar, yarın birgün benzer birşeyin kendi başlarına gelmeyeceğini nasıl düşünebiliyorlar ? Bunun bir de yarını var, hatırlatırım!

Bu seçimler şöyle veya böyle demokratik olarak gerçekleşti. Buna kimse itiraz etmesin çünkü eğer bir hile-hurda yapılacak olsaydı, delege dağılımını belirleyen GSM seçim kurulu da, delegelerin mutlak çoğunluğu da seçimi kaybeden taraftaydı.

Ben ne kendi adıma, ne de kulübüm adına en başından en sonuna kadar hiçbir adaya "oyum sizin" demedim. Herkese eşit mesafede kaldım. Kararımızı da son gün verdik. Açıkça söylemek gerekirse, biz de seçimin matematiği gereği Enver bey'in bu seçimi alacağını düşünüyorduk, ancak yine de camia olarak GSM'nin dayatmasına karşı bir duruş sergileyebilmiş olmak adına oyumuzu "diğer" adaya verdik. Özellikle Nihat bey demiyorum, çünkü eğer camiadan başka bir alternatif olsaydı ona oy vermemiz de son ana kadar ihtimal dahilinde idi.

Seçim sonuçlarına sevincimiz de Nihat bey'in kara kaşına değil, camianın çoğunluğunun desteklediği adayın, yani camianın kazanmış olmasıydı.

Şimdi bugün GSM tarafından camianın iradesi çeşitli engellerle bertaraf edilmeye çalışılıyor. Ve emin olun bugün buna göz yumarsak bir sonraki seçimlere gitmemize hiç gerek yok, 4 senedir bağırdığınız "atanmış başkan"dan yeni bir tanesini getiriverir GSM.

Bu arada GSM derken komple tüzel kişiliğini kastetmiyorum, orada seçim sonuçlarının tecellisini engelleyen, mazbatayı kanunsuz yere bekleten, seçim sürecinde camianın iradesine ve tercihlerine ipotek koymaya kalkan bazı bürokratları kastediyorum, ve umuyorum ki bu kurum içerisinde hala hakka ve hukuka değer veren, demokrasi anlayışına sahip yüksek ahlaklı bürokratlar da vardır.

Şöyle söyleyeyim: Önce camia olarak özgür irademize sahip çıkmalı ve sevsek de sevmesek de seçimi kazanmış kişiye mazbatasını verdirmeliyiz.
Ondan sonra istediğiniz muhalefeti yaparsınız, bir sonraki seçimlere daha iyi hazırlanırsınız.
Açıkçası süperfinal ile ilgili konuyu ben de çok merak ediyorum, ancak daha mazbatası verilmemiş bir kişiye bunun hesabını nasıl sorarım ?

Ben bir oy (doğru ya da yanlış) kullandım ve oy verdiğim aday kazandı. Ben verdiğim oyumun arkasındayım, ve gereğinin yapılarak kazanan adaya mazbatasının verilmesini istiyorum.

Arkadaşlar! oyunuza, iradenize, hakkınıza, egemenliğinize bugün sahip çıkmazsanız, yarın çok geç olacak.