federasyon lağvedildimi????

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
deltakanat_52
Ad Soyad: Azmi Beştaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

federasyon lağvedildimi????

Mesaj #1 gönderen deltakanat_52 » 1 on yıl 6 ay önce (25.09.2013, 16:36)

Aşağıdaki linkte Hava Sporları Federasyonunun lağvedildiğine dair haber var....bilgisi olan varmı????

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/24786415.asp

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen foton » 1 on yıl 5 ay önce (25.09.2013, 21:41)

merhaba,
başarısızlıktan başarısızlığa koşan, dopingde birinci olup, diğer dallarda elle tutulur bir başarı gösteremeyen bakanlık, hava sporları federasyonunu sonlandırarak uluslararası alanda başarı gösterecek sporcuları ve memleketteki yekunluca spor tutkununu başsız, kuralsız, denetimsiz ve uzakata bıraktı. yarın bir gün ikinci emere kadar tüm uçuşları yasaklayarak toptan bizden kurtulurlar olur biter, daha oturup duralım yerimizde.
tabi tüm camia aynı adayda anlaşsak bile sanırım durum yine aynı olacaktı. yazık. memlekete, spora, sporcuya yazık. bir şey diyemiyorum artık.

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen seccckin » 1 on yıl 5 ay önce (25.09.2013, 22:57)

Kullanıcı avatarı
seccckin
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen seccckin » 1 on yıl 5 ay önce (25.09.2013, 22:59)

Kullanıcı avatarı
usta
Ad Soyad: Servet Tas
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen usta » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 14:02)

Havacılık Gelismekte Olan Sporlar Federasyonu altında hizmet edecektir. Federasyona ulaşmış bir resmi yazı yoktur ama bakan yazıyı imzalamıştır.

Kullanıcı avatarı
foxx
Ad Soyad: Sertan Arıkan
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen foxx » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 16:36)

PWC yapılan bir ülkede federasyon olmaması ne komik..2008 den bugüne kadar uğraşılıyordu güya işte sonuç 1gr ilerleme yok... korsan uçuşlara ve eğitimlere devam :)

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ganos » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 16:47)

foton yazdı:merhaba,
başarısızlıktan başarısızlığa koşan, dopingde birinci olup, diğer dallarda elle tutulur bir başarı gösteremeyen bakanlık, hava sporları federasyonunu sonlandırarak uluslararası alanda başarı gösterecek sporcuları ve memleketteki yekunluca spor tutkununu başsız, kuralsız, denetimsiz ve uzakata bıraktı. yarın bir gün ikinci emere kadar tüm uçuşları yasaklayarak toptan bizden kurtulurlar olur biter, daha oturup duralım yerimizde.
tabi tüm camia aynı adayda anlaşsak bile sanırım durum yine aynı olacaktı. yazık. memlekete, spora, sporcuya yazık. bir şey diyemiyorum artık.

Allah uçmanı istese seni kanatlı yaratırdı, tabii ki yasaklayacaklar, işin doğasına aykırısın

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen kakalamtahu » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 17:24)

Benim değilsen seni kimselere yar etmem. Dan. Dan.
Bu mantık.

Kullanıcı avatarı
Barış Tura
Ad Soyad: Barış Tura
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Barış Tura » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 21:37)

Kullanıcı avatarı
deltakanat_52
Ad Soyad: Azmi Beştaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen deltakanat_52 » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 21:41)

Federasyon Başkanı Nihat ERMİHAN'ı ne tanırım ne bilirim. Burda bana göre yanlış olan politikacıların kendine yakın görmediklerinin kellesini almaları. Hani hep derlerya. Sandıkla gelen sandıkla gider. Nerde kaldı demokrasi. Seçimin anlamı ne. Ya hükümete yakın olacaksın yada yokolacaksın. Bence seven sevmeyen herkesin federasyona ve Başkana sahip çıkması gerekir.

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen kakalamtahu » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 21:58)

Bu işler devletin bu spordan habersiz yetkililerinin insiyatifine bırakılırsa böyle olur. Bu işleri kulüpler ve oluşturulacak üstbirlik yapması daha iyi olur. Devletten destek beklerken karşılığında emirler ve buyruklar geliyor. Devlette çalışanlar yönetimi hemen ele geçirmeye ve kendi adamlarına iş çıkarmaya çalışıyor. Elle geçiremedimi de ilgili spora takoz oluyor. Desteklemiyorlar.

Kullanıcı avatarı
alkan51
Ad Soyad: Serkan Alkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen alkan51 » 1 on yıl 5 ay önce (26.09.2013, 22:52)

Ya abicim devlete yakın olan biri gelsin ozaman böyle ortada sürünmek yerine daha iyidir
bu neye benzer biliyormusunuz ?
bi il yöneticisi düşünün belediye başkanı olsun bu
eğer devlete rakip bi başkan gelirse devletten yardımı zor beklersin kendi yağında kavruluyor oluyorsun
amaaaa birde devletin seçtiği başkan gelirse göreve gör bak neler oluyor hizmetten hizmete nala koşuyorlar şehirde büyük degisimler oluyor bunun gibi
illa şu kişi diye direnmek mantıksız
ya açıkçası köprüyü gecene kadar dayı misali demek en iyisi
yeterkı kurulsun şu federasyon tüm dileğimiz bu
sürçü lisan ettimse affola
saygılarımla :)

Kullanıcı avatarı
seccckin
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen seccckin » 1 on yıl 5 ay önce (27.09.2013, 00:55)

Arkadaşlar Federasyon ilk kurulduğunda şu anki başkanımız olan Nihat beyi seçimsiz direk federasyon başkanı yapan kimdi ?? Gençlik spor bakanlığı... o zamanki hükümet ile şimdiki hükümet arasında bir fark varmı yok. O zaman neden suçu hükümete atıyorsunuz ? Bana kalırsa Yetkili merci Nihat beyi göreve getirdikten sonra istediği çalışmayı kendisinde göremedi yada Nihat beyden beklenen başarıyı göremedi. Bu sebepden dolayıda hükümet yada Gençlik spor bakanı federasyonun daha iyi çalışabilmesi ve daha aktif olabilmesi için Nihat beyin yerine başka bir aday koydu fakat o aday seçilemedi. Bu sebepden dolayıda gelecek seçimlere kadar boşu boşuna federasyonumuza yatırım yapıp varlığı yokluğu belli olmayan bir kuruluş gibi duracağına daha aktif olacağı düşünülen ve daha iyi hizmetlerin olabileceği başka bir çatı altına taşındı. Belkide Bakanlığın yeni atadığı kişi gelseydi dahada iyi olacaktı. Yeni gönderilen kişi çok daha iyi hizmet yapıcaktı ama olmadı. Şahsen ben Federasyon kurulduğundan beri 3 - 5 yarışmanın ve bir kaç başarılı arkadaşın yurt dışına gönderilmesinden başka bir sey goremedim. Varsa benim goremediğim siz soyleyin. Onca yıl sonra bir antranorluk çıkardılar oda artık oldumu olmadımı belli değil. Sanırım benim gördüğümü gençlik spor bakanlığıda gördü ki daha önceden yani ilk federasyon kurulduğu zaman gönderdikleri kendi adamı (nihat bey) yerine yine kendi adamları olan başka birini gönderdiler. Federasyon ilk kurulduğunda bütün millet çıkıp demedimi "ya yine hukumetın adamı geldi bu işten bir şey olmaz birde THK gibi askeri personel " şeklinde konuşmalar yapılmadı mı .... ????

Bırakın bare gençlik spor bakanlığı bir şeyler yapıyorda bizi bir dahaki seçimlere kadar yerimizde saymaktan kurtarıyor. Bakarsınız yeni çatı altında hükümetin istediği kişiler ile daha camiyamız daha aktifleşir daha olumlu şeylerle karşılaşırız. bir kaç yıl sonra da umarım "ohhh boylesi çok daha iyi olmuş" deriz.

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen foton » 1 on yıl 5 ay önce (27.09.2013, 13:23)

merhaba,

yani diyorsunuz eskiside, geleceğide hep bakanlığın adamı olacak, belkide daha iyi olacak. haklısınız bende elle tutulur bir faaliyet görmedim lakin şunu soruyorum camia kendi birleşip, kendi federasyonunu kurup, kendi olamaz mı. arkadaş bu bu kadar zor mu? evet zor; malesef en uzak mesafe kafaların arasındaki mesafedir ve bunu aşmak yürümekle olacak iş değil. belki uçarak. tekrar edeyim, yazık.

herkese sevgiler saygılar.

Kullanıcı avatarı
Ninja
Ad Soyad: Onur Aksak
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Ninja » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 21:13)

8 senedir bir havayolu şirketinde uçucu personel olarak çalışıyorum sivil biz havacılığı göklere çıkardıkı diyenler var ama biz halen borçlar kanuna tabiyiz.. bize ne diceksiniz ama zihniyeti anlayın diye söyledim

Kullanıcı avatarı
acg5
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen acg5 » 1 on yıl 5 ay önce (30.09.2013, 13:30)

Tamami ile katılıyorum...

seccckin yazdı:Arkadaşlar Federasyon ilk kurulduğunda şu anki başkanımız olan Nihat beyi seçimsiz direk federasyon başkanı yapan kimdi ?? Gençlik spor bakanlığı... o zamanki hükümet ile şimdiki hükümet arasında bir fark varmı yok. O zaman neden suçu hükümete atıyorsunuz ? Bana kalırsa Yetkili merci Nihat beyi göreve getirdikten sonra istediği çalışmayı kendisinde göremedi yada Nihat beyden beklenen başarıyı göremedi. Bu sebepden dolayıda hükümet yada Gençlik spor bakanı federasyonun daha iyi çalışabilmesi ve daha aktif olabilmesi için Nihat beyin yerine başka bir aday koydu fakat o aday seçilemedi. Bu sebepden dolayıda gelecek seçimlere kadar boşu boşuna federasyonumuza yatırım yapıp varlığı yokluğu belli olmayan bir kuruluş gibi duracağına daha aktif olacağı düşünülen ve daha iyi hizmetlerin olabileceği başka bir çatı altına taşındı. Belkide Bakanlığın yeni atadığı kişi gelseydi dahada iyi olacaktı. Yeni gönderilen kişi çok daha iyi hizmet yapıcaktı ama olmadı. Şahsen ben Federasyon kurulduğundan beri 3 - 5 yarışmanın ve bir kaç başarılı arkadaşın yurt dışına gönderilmesinden başka bir sey goremedim. Varsa benim goremediğim siz soyleyin. Onca yıl sonra bir antranorluk çıkardılar oda artık oldumu olmadımı belli değil. Sanırım benim gördüğümü gençlik spor bakanlığıda gördü ki daha önceden yani ilk federasyon kurulduğu zaman gönderdikleri kendi adamı (nihat bey) yerine yine kendi adamları olan başka birini gönderdiler. Federasyon ilk kurulduğunda bütün millet çıkıp demedimi "ya yine hukumetın adamı geldi bu işten bir şey olmaz birde THK gibi askeri personel " şeklinde konuşmalar yapılmadı mı .... ????

Bırakın bare gençlik spor bakanlığı bir şeyler yapıyorda bizi bir dahaki seçimlere kadar yerimizde saymaktan kurtarıyor. Bakarsınız yeni çatı altında hükümetin istediği kişiler ile daha camiyamız daha aktifleşir daha olumlu şeylerle karşılaşırız. bir kaç yıl sonra da umarım "ohhh boylesi çok daha iyi olmuş" deriz.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen bartsay » 1 on yıl 5 ay önce (30.09.2013, 15:59)

+1

yurt dışına sporcu gönderebilecek miyiz?
alt yapı ve diğer konularda açıklarımızı kapayacak mıyız?
devlet desteği olmadan bir şey yapabilir miyiz?

Kullanıcı avatarı
Barış Tura
Ad Soyad: Barış Tura
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Barış Tura » 1 on yıl 5 ay önce (30.09.2013, 18:27)

Bartuğ abim hiç güzel nefesini yorma. Haklısın sorduklarında belki ama , ne muhatap kaldı , ne menfaat..

Seçim zamanı buralarda herkes çok eserliydi , şimdi herkes huzura erdi..

Cevapsız sorular.. yazsan ayrı yazmasan ayrı. Olması gereken yerdeyiz ne eksik ne fazlası..

Kimseler yazmaz artık, yazamaz..

Kullanıcı avatarı
SilverCloud
Ad Soyad: Muharrem Kılıç
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 62 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen SilverCloud » 1 on yıl 5 ay önce (01.10.2013, 11:52)

Faderasyon lağvedimiş, üzerinden neredeyse bir hafta geçmiş, yapılan yorum sayısı 17. Ne kadar içimize sindirmişiz, ne kadar umurumuzdaymış bu meseleler bu konuda güzel bir gösterge bu sayı. İzlemeye devam edelim;

http://sozcu.com.tr/2013/gundem/bakan-k ... va-381517/

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 5 ay önce (01.10.2013, 12:11)

seccckin yazdı:Bana kalırsa Yetkili merci Nihat beyi göreve getirdikten sonra istediği çalışmayı kendisinde göremedi yada Nihat beyden beklenen başarıyı göremedi. Bu sebepden dolayıda hükümet yada Gençlik spor bakanı federasyonun daha iyi çalışabilmesi ve daha aktif olabilmesi için Nihat beyin yerine başka bir aday koydu fakat o aday seçilemedi. Bu sebepden dolayıda gelecek seçimlere kadar boşu boşuna federasyonumuza yatırım yapıp varlığı yokluğu belli olmayan bir kuruluş gibi duracağına daha aktif olacağı düşünülen ve daha iyi hizmetlerin olabileceği başka bir çatı altına taşındı.

Benim bildiğim, Türkiye'deki yasalara göre Federasyon seçimlerinde yetkili mercii delegelerdir, yani sandıktır. Başkasının bu yetkiyi benim adıma kullanma hakkı yoktur.

Bakan dediğin de seçilmiş bir kişidir. Ben o adamı beğenmiyorum diye yerine başkasını koyabiliyor muyum? Öyle yapabilsem, bunun adı "darbe" olurdu. Yanlış mı? O zaman bize yapılanın adı ne? Demokrasi paketi mi?

İsteyen gitsin, gelişmekte olan vücutlar federasyonunda "daha iyi hizmet" paketlerinden faydalansin. Benim gözümde hepsi bildiğin "koyun"dur. Çünkü yasayla kendilerine verilmiş söz haklarının, oy haklarının ellerinden alınmasına rıza göstermişlerdir. İnsan onuru için daha aşağılık ne olabilir ki?

http://sozcu.com.tr/2013/gundem/bakan-k ... va-381517/