federasyon lağvedildimi????

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #61 gönderen bartsay » 1 on yıl 5 ay önce (14.10.2013, 10:38)

Arkadaşlar sakin
Düngece Kubilayla konuştuk hepimiz aynı kazanın icindeyiz
Kimi bu isi hobi,
Kimi is olarak goruyor.
Ucus bilgisi, yeteneği dışında kimsenin fikir bazında bir diğerine üstünlüğü yoktur
Kubilayın anlatmak istedigi bu absurt sanat yolu ile ;)
Moderator tarafından konunun kilitlenmesine karşıyım
Bu nedenle arkadaşlardan ricam yazmasak ?
En azından bayram suresinde
Kubilayın fikri bu saatten sonra yüz yüze gorusmek.
Bence de yuz yuze goruselim yakinda bir firsat dogar
İyi bayramlar

Kullanıcı avatarı
H.İbrahim
Ad Soyad: Halil İbrahim Özkalender
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #62 gönderen H.İbrahim » 1 on yıl 5 ay önce (14.10.2013, 11:35)

Bu başlık altında spor adına mevcut durumu ve bundan sonra neler yapılabileceğini tartışırken yada tartışmaya çalışırken...Gelinen duruma bakılacak olursa...!
Sadece derin bir offffffffff çekmek istiyorum... :(

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #63 gönderen Champion » 1 on yıl 5 ay önce (14.10.2013, 13:50)

seccckin yazdı:BİR İŞİ ! Bilen Yapar. Az Bilen Akıl Verir. Bilmeyen Eleştirir. Yapmayan Çamur Atar.

Şener Arslan bey'e katılıyorum. Şimdi ne olacak ??? Aslında bunun cevabını Gençlik Spor Bakanlığı gayet açık bir şekilde verdi. Ne dedi "Ya benim istediğim başkan olur" Dedi yada "Başkanı ben seçerim dedi" Sanırım bunun cevabını Semih bey çok önceden almış ki Tahsin bey bu sebep ile adaylıktan çekilmiş.... Yoksa Semih beyinde dediği gibi aynı şey Tahsin beyin başına gelecekmiş (seçilseydi) Tabi Nihat bey de bunu biliyordu ama yinede Gençlik Spor Bakanlığını karşısına aldı ve seçimi kazandı. Seçimi kaybeden bakanlıkta federasyonu kapattı... Neden kapattı Nihat beyin hırsı yüzünden belkide Gençlik Spor Bakanlığı tarafından istenmeyen Nihat bey benim işim buraya kadarmış diyip helalleşip aramızdan ayrılsaydı Federasyonumuz kapanmayacaktı. Ve hatta belki yeni başkan çok daha etkili çalışacaktı... Belkide böylesi daha hayırlı oldu.. Belki şu anda bağlandığımız federasyon daha aktif çalışır ve daha verimli işler yapar. Bunları zamanla görücez...

Ben burdan şunu anlıyorum Federasyonda olsa başka bir seyde olsa İçimizden hiç kimse Gençlik spor bakanlığı istemediği sürece o koltuğa oturamayacak bu kadar basit...

Ayrıca Semih bey siz sürekli yazılarınızdan gördüğüm kadarı ile sürekli "muhalefet" içindesin sürekli federasyonu kötüleme cümleleri ile birilerini suçlama içindesin ben şahsen senden bir liderlik göremedim. Fırsatı buldukça çıkıp "Ben söylemiştim, ben böyle olacağını görmüştüm falandi filandı diyorsun" bende diyorum biz ne yapalım ??? Madem federasyon için bu kadar iştahlısın azimlisin çalışma arzusu içindesin ve tecrübelisin buradaki insanlara liderlik yap. "biz ne yapalım" sorusuna cevap ver insanları yönlendir. Doğruları göstermeye çalış insanları ikna et arkana al, bir şeyler yap bizde seni destekleyelim...

Yazımın başında dediğim gibi
BİR İŞİ ! Bilen Yapar. Az Bilen Akıl Verir. Bilmeyen Eleştirir. Yapmayan Çamur Atar.

Selamlar.
Yukaridaki goruslere aynen katılıyorum.ziyanın genel bakış açısıda durumu guzel özetliyor. Farklı gelişen iki genel görüş var. Benim görüşüm Seçkinin açıkladığı gibi.
Diğer bir görüşte N. E ye oy veren arakdaşların oylarının arkasında durmaları ve adaylarını herdurumda( Federasyonun kapatılma ihtimalide dahil) desteklemeleri.
Daha sonra bilgisayar başına geçtiğimde detaylı yorum yapabilirim.
Şu an için Seçkinin sorusunu cevaplandırmakla yetinmek durumundayım.

Bilindiği gibi bir türlü gerçekleşmiyen icraatları ve yanlış uygulamalarından dolayı N.E ye muhalefet yapıyorum. Bu kişinin başkanlığında herhangi bir çalışmaya katılmadığım gibi yapılan(yapılamıyan) çalışmalarıda eleştirdim. Bu dönemde herhangi yapıcı bir çalışmada resmi olarak yer almama kararım bu düşüncenin ürünüdür. N.E nin göreve getirilmemesi kararına camiamız ve Federasyonumuz için iyi bir fırsat olur gerekçesiyle olumlu baktığımı takip eden arkadaşlar biliyorlar.
Fahretttin beyle yaptığımız en son konuşmada belirli bir zaman içerisinde THSF yi işler duruma getirirsek kapatılma tehlikesini atlatabileceğimiz ve özerk olabileceğimiz ima edilmişti.
Umutunda söylediği gibi daha önce yapıalacak çalışmaların ağır yükünü motive etmek için çalışan arkadaşların ayrıcalıklara sahip olması veya ödenek almaları konusunu konuşmuş ve olumlu bulmuştuk.
Olayların bu hale gelmesinden sonra , Federasyonun bu hale gelip kapatılma riski ile karşı karşıya kalmamız bu çalışmaların her ne pahasına olursa olsun bitirilmesi kapatılma riskinin Ortadan kalkması anlamında önemliydi. N. E nin goreve gelmesinin imkansız olduğunu anladığım anda yeniden başlayacak çalışmalarda görev alabileceğimi almak istediğimi daha öncede ifade etmiştim. Benim derdim N. E ve onun başarısız yönetimi iledir. Federasyonumuzla herhangi bir problemim yoktur.
Dolayısı ile bu günden itibaren yöntem belirleyerek ilgili arkadaşlarla görevlendirme bile yapılmadan gönüllü olarak çalışmaya ve bilgi ve tecrübemi seferber etmeye hazırım.
Diğer konuları, izlememiz gereken yol konusundaki düşüncelerimi ve Şenerin sorduğu sorular hakkındaki öngörülerimi( karanlıkta bekleyen bombacılardan fırsat kalırsa) bilgisayarımın başına geçince yazmaya çalışacağım.
Tekrar herkese iyi bayramlar.

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #64 gönderen seccckin » 1 on yıl 5 ay önce (14.10.2013, 15:13)

Semih bey Merak ettiğim bir kaç soru var cevap verirseniz sevinirim.

1- Tahsin bey ile Gençlik spor bakanlığı'nda yapmış olduğunuz görüşmeler sonucunda Nihat beyin göreve gelmesi durumunda federasyonun bu duruma düşeceğini biliyormuydunuz ? Biliyorsanız neden bunu açık ve net şekilde arkadaşlarla paylaşmadınız ? (Şahsen ben Tahsin beyin adaylıktan çekilme sebebinin seçilse bile göreve getirilmeyeceğini önceden öğrendiği için adaylıktan çekildiğini düşünüyorum)

2 - Bağlanılan Gelişmekte olan sporlar federasyonunda havacılık adına çalışmalar olucak mı ? Olacaksa onlar kendi kafalarına göremi çalışacak yoksa camiyamızdan bilgili kişiler yeni federasyonda yer alabilecekmi ?

3 - Antranörlük belgeleri ne olacak ? yeni belgeler verilcek mi, sınav yada seçmeler açılacak mı ? Eski federasyondan Antranorluk belgesı alan arkadasların belgeleri ne olacak ?

4 - Özerk bir federasyon ile Bakanlığa bağlı federasyon arasında ne farklar var ? Özerk bir federasyon nasıl kurulur neler gerekir ?

5 - Federasyonumuzu kurtarmak için bir planın varmı ?

6 - yeni bağlanan federasyonda havacılık adına çalışmaların olacak mı ? ve yeni bağlanan federasyon ile görüşmelerin oldumu ?

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #65 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 5 ay önce (14.10.2013, 21:09)

Öncelikle konu nihayet bir yerlere doğru gitmeye başladı, fakat çirkeflik devam ettiği için cevap yazıyorum.
Arkadaşlar, kirlilik yaptığımızın farkındayım fakat, bu türden insanlara cevap vermezseniz, cevap veremediğinizi sanırlar ve zaten kalkmış olan popoları daha da kalkar o yüzden yazmak durumundayım. Diğer tüm arkadaşlardan özür diliyorum.

Sevgili Protein eksikliği olan arkadaş,
Öncelikle bir doktora görün, başlangıçta yapılan bir hatayı düzeltebiliyorlarsa, belki yardımları olur.
Konu başlığından anlaşılacağı üzere konu federasyon konusu, benim cevap yazdığım, size göre salyalarımı akıttığım yerde bu konu olduğuna göre demek doğru yerde ve doğru konuda yazıyorum.
Seksen defa, nasıl iyi pilot olduğunu ve bu yıl yurtiçinde ve yurtdışında kaç saat ve sorti uçtuğunu cümle alem ezberledi. Tekrar yazıp durma.

Niye başlangıçta bu kadar federasyon kurulması için uğraşıp, emek verip, çaba harcayıp, sonrasında kurulan federasyonu yıkmak için başlangıçtan daha büyük bir enerjiyle uğraştığınızı ve bu uğraşınız sırasında Federasyon Başkanından, federasyonda görev yapan insanlara yada federasyon yanlılarına neden hakaretler yağdırdığınızı merak ediyorum.

Siz bana ve diğer arkadaşlara hakaret ettiğiniz sürece sizlere cevap yazmaktan vazgeçmeyeceğim.

Yani burada utanması gereken biri varsa sizsiniz. Bu forumda herkesin isminin altında kaç mesaj gönderdiği yazıyor ve buraya tıklayıp hangi konularda mesaj gönderdiğini ve neler neler!!! yazdığını görebiliyorsunuz. Lütfen kontrol ediniz, yeterli gelmezse yahoo gruptanda bu güne kadar ki mesajlarınıza bakıp şimdiye kadar kaç kişiye hakaret ettiğinizi görebilirsiniz. Hem unuttuklarınızda vardır, hatırlatma olur. Hem belli mi olur belki gerçekten utanırsınız.
Holding konusunda ise ilk defa doğru bir tahmin yaptığını görüp sevindim
Sizlerde dahil olmak üzere tüm camiamızın Kurban Bayramını kutluyorum.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #66 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 5 ay önce (14.10.2013, 23:30)

Bir bakarım laf,lafmı diye bir bakarım söyleyen adammı diye .
Sen önce şunun cevabını ver şu bayram arefesinde senin derdin ne kala, kala federasyonun derdi Mustafa kemal paşadaki mahalli x gazetesinin köşe yazarınamı kaldı? derdin ne sana giripte çıkmayan ne ? Semih sayırdan yada benden içinde kalan çıkaramadığın yoksa şu ağzından düşmeyen dondan çıkanmıdır. Proteinimi sana ilk fırsatta ben anlatacam sana bak ' ZİYA ' ne dedi ? ama sen adam değilsinki şu bayram arefesinde hala salyalarını saçıyorsun. Ha şu meşhur holdingini hala merak ediyorum aslanım senin ayarındaki adamlara ADANA da kundura bile boyatmazlar.
Bu arada farkındamısın Champion'u haklı çıkardın, sahibinin yerini işaret ettin. Sana bunları yazdıranlara söyle mert olsun kendi isimleri ile çıksınlar senin gibi ayakçılara iş yaptırmasınlar...

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #67 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 5 ay önce (15.10.2013, 00:44)

Aslında teknoloji ilerledi, kafandaki tuğlayı çıkarttırıp yerine beyin taktırabilirsin. Belki o zaman düşünmeyi, tartışmayı, konuşmayı ve yazışmayı doğru yapmaya başlayabilirsin.

Federasyonun derdi sen ve senin gibilere kalınca ne olduğunu gördük, bırakta biraz benim gibiler ilgilensinler.

Ben sizler gibi değilim, başkasının kalemşörlüğünüde, silahşörlüğünüde yapmam. Çok şükür kendime yetecek kadar beynim var. (Kendi kafamdaki tuğlayı çıkarttıralı çok oldu.)
Zaten bu kadar kızmamın ve yazmamın sebebi Semih’in ikinci mesajında direk mahkemeyi kurup kararıda peşin peşin vermesindendi. Yoksa bu konunun bu kadar uzayacağı yoktu. Sizler tek başınıza kocaman birer hiçsiniz. Bu güne kadar başkalarına yazı yazdırdınız ki; bunu karşınızdakinden bekliyorsunuz. Benim hiç aklıma gelmeyen sizin hiç aklınızdan çıkmıyor. (Özelden gönderdiğin mesaj ve yukarıda yazdıklarından anlaşıldığına göre aklından başka şeylerde çıkmıyor, ama bunlar ikincil sorunlar tuğla işin hallolduğunda kendiliğinden geçer biter.)

Şimdi ben gönül rahatlığıyla diyorum ki; eğer tüm bu yazdıklarımı ve bundan sonra yazacaklarımı, kendi özgür iradem dışında, başkalarının yönlendirmesiyle yazdıysam, yada sizin deyiminizle hazır gelip yayınladıysam, birde kendimden artı katayım, herhangi birşekilde en küçük bir yönlendirme dahi aldıysam:
1-) Benimle ilgili kurduğun cinsel fantazilere,
2-) Daha önceki mesajlarında belirttiğin tüm iğrençliklere,
3-) Bu konuyu okuyan herkesin yüzüme tükürmesine ve benimle ilgili cinsel fanteziler kurmasına ki; büyük ihtimalle kurarlar

4-) Namert ve şerefsiz olmaya razıyım.

Pekiiiiiiiii, eğer durum sizin etiketleyip yaftaladığınız gibi değilse, yani ben tüm bunları kendim yazıyorsam; delikanlılığınız yetiyor, maçanız sıkıyorsa, aynı şeyleri söyleyebilecekmisiniz????

Adamları görelim, adamlığı görelim.

Birde bir önceki mesajımda bayramınızı kutluyordum ya, senin için sözümü geri alıyorum. Diğer arkadaşlara Hayırlı Bayramlar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #68 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 5 ay önce (15.10.2013, 02:42)

Kendi çapımda bende yazarlık yaparım. Hatta bir haber sitesinde köşe yazıları da yazarım. Üniversite yıllarımda yayınlanmış bir kitabım, yayınlanmamış 3 denemem vardır. Bunları megalomanlık olsun diye yazmadım. Yazarlık söz konusu oldumu bir cümleyi tekrarlar ve haddimi bilirim. " Ben şairim şiiri gece karanlığında ayak sesinden tanırım, nerede bir halk türküsü duysam şairliğimden utanırım".

Birini eleştirirken öncelikle haddimizi bilmeliyiz. Hele birde halka görüş bildiren, yazdıkları ile insanlara fikir beyan eden bir misyonu üstlenmişseniz "yazar"lık sa bunun adı bence 4 kez haddimizi bilmeliyiz.

Polemik yaşadığın insanlar işin mutfağındalar. Malzemenin nereden nasıl temin edildiğini servise nasıl hazır edildiğini iyi bilirler. Onların sana serzenişinin temelinde şu var. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma. Mutfakta nelerin olup bittiğini bilmeden servisteki sıkıntıyı işletmenin geneline mal etme.

Evet hepimiz aynı gemideyiz. Şu an benim yaptığım tek bir şey var. Gemide benden daha ehil olanların neler yaptığını seyrediyorum. Evet hiç bir şey yapmıyorum. Bazen hiç bir şey yapmamak dahi en iyi şeyi yapmak olabiliyor. Yapabileceğim bir şey olursa neyi ne kadar yapabileceğimi bilenler bana ihtiyaç duyduğunda zaten hareket et derler. Onların işine karışmak doğru olmaz. Bu camiayı sadece Semih, Ziya, Güner olarak düşünme. Yazdıklarını okuyup hiç yorum yapmayan ancak bu camia için deliler gibi hizmet eden bir çok emektar arkadaş var. Üstadlar var. Bu forumda her zaman fikir beyan etmiyorlar. EN BÜYÜK SERZENİŞLERİ BİLENDE YAZIYOR BİLMEYENDE YAZIYOR. Birileri pusuya yatmış nasıl polemik çıkarsam diye fırsat kolluyor diyorlar ve haklılar.

İnsan olana lafın tamamı anlatılmaz derler. Uzun yazdım ama satır aralarından cımbızlanması gerekenler sizlere emanet. Esen kalın.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #69 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 5 ay önce (15.10.2013, 06:56)

Ortada bir sorun var,Bin bir türlü emekle meydana gelen federasyon kapatıldı.
Bana göre binlerce uçan pilot var bir o kadar uçmuş bir köşede you tube da uçuş video su izleyen eski pilot var, her kesin kendince Federasyona dair doğru yanlış bir bilgisi var. Lakin bir konuda konuşa bilmek için bilgi birikimine sahip olmanız gerekir,duygusal düşüncelerle, şairane düşüncelerle suçlu ararken ,ha en çok federasyonu eleştiren bu adamlardı o zaman bunlar kapattırdı diye düşünmek gafillikten başka bir şey değildir. Dedimya binlerce pilot burda sallasın o vakik kendince bir şeyler. Federasyon seçimlerinden sonra GSGM n.e mazbatasını vermedi haklımı,haksızmı bunun muhasebesini imza kampanyaları,fax,dilekçe,köşe yazılarıyla verdiniz hep birlikte dayan n.e gurubu olarak sonuç n.e yanılmıyorsam 13 eylülde Ankara 5. asliye sulh mahkemesinden(mahkeme ismi eksik olabilir) dava açtı yani mazbatasının teslimi için sonuç ? 15 eylül'de federasyon kapatıldı kim kapattı Bakan Kılıç niye kapattı ? ben seni n.e burda görmek istemiyorum dedi şimdi gelinen noktada biz , özellikle ben şahsım adıma n.e hakkında başından beri kıvırmadan net olarak tavrımı kendi yüzüne( 27 mayıs 2012 iskenderun festivalinde) ayrıca seçim propogande gezisine çıktığında Adana da yüzüne (ocak ayı kardeşler pastahanesinde) söyledim ben sizin kişiliğinize saygı duyuyorum ama federasyonu yönetecek bilgi ve beceriye sahip olmadığınızı düşünüyorum dedim taa sonuna kadar tavrım net. Lütfen rica ediyorum bir konuda konuşabilmek için kulaktan dolma bilgilerle fısıltı gazetesiyle bir yere varamayız. Bu camianın World cup pilotları var Teknik adamları var ,Kulüp başkanları var abestle iştigal eylemeye gerek yok...

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #70 gönderen Champion » 1 on yıl 5 ay önce (15.10.2013, 11:26)

Bir bayram molası versek!

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #71 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 5 ay önce (15.10.2013, 20:15)

Semih abi kurbanmı kestin yoksa :)

Kullanıcı avatarı
seccckin
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #72 gönderen seccckin » 1 on yıl 5 ay önce (16.10.2013, 00:59)

Öncelikle tüm camiyamızın kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum..

Öncelikle Güner beyin söylediği gibi bende Nihat beyin kişiliğine ve duruşuna saygım ve sevgim sonsuz fakat bende Nihat beyin bu işi tam olarak idrak edemediğine katılıyorum.

Ayrıca Nihat beyin başkanlık işini uzatmasına ve GSGM nin istememesine rağmen hala daha başkan olma arzusu içinde olup federasyonu bu seviyeye getirmesine tepkiliyim. Ayrıca Dayan Nihat bey diye oy toplayan arkadaşlar şunu hiç mi düşünmediler "Nihat bey mahkemeyi kazanıp mazbatasını alsa bile GSGM bir çok işi yapmıyacak önüne taş koyacak istenilen işler olmayacak yada yavaşlıyacak sonuçta sporumuz gelişemiyecek" hiç bu tarz bir düşünce içine girmediler mi ?

Birde bu konuya benzer bir anımı sizle paylaşmak istiyorum... (Yasal olarak bir ilin valisi gerekli bir sebep olmadan Merkeze (kızağa) alınamaz alınsa bile mahkemeye gidip kazanıp tekrar eski görevlerine geri getirilir bunu yapan bir çok vali var yani merkeze (kızağa) alınıp mahkemeye başvurup tekrar göreve gelen) Geçtiğimiz yıllarda bizzat tanıdığım bir vali merkeze alındı bende sordum "Sayın valim gerekçe olmadan sizi merkeze aldılar mahkemeye verip tekrar geri görevinize gelmeyi düşünüyormusunuz" diye Vali beyde bana şu cevabı verdi. "Mahkeme kararı ile mi Vali oldum da Mahkeme kararı ile geri geleyim. Demek ki benimle çalışmak istemiyorlarmış uzatmanın anlamı yok" diyerek lafını bitirdi.

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #73 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 5 ay önce (17.10.2013, 01:22)

seccckin yazdı: Vali beyde bana şu cevabı verdi. "Mahkeme kararı ile mi Vali oldum da Mahkeme kararı ile geri geleyim. Demek ki benimle çalışmak istemiyorlarmış uzatmanın anlamı yok" diyerek lafını bitirdi.

Bak senin asıl anlaman gereken şu: vali dediğin kişi "memur"dur. Kararname ile atanır, aynı şekilde görevden alınır.

Federasyon başkanı "memur" değildir. Seçimle iş başına gelir. Senin, benim verdiğimiz oy ile.

Bir insanı "kul" olmaktan çıkarıp "vatandaş" yapan da işte bu oy (seçme) hakkıdır. Ağzına tokatı vurup elinden bu hakkını almak isteyen olabilir. Sen hakkına sahip çıkmazsan senin adın "vatandaş" olmaz "koyun" olur. Bedava ot ile beslerler, yününden sütünden faydalanırlar, zamanı gelince kurban bayramında tencerelere girersin.

Konu budur, gerisi lafı eğip bükmekten öteye gitmez.

Bir de ikinci bir sınıf tayfa var ki onlar biraz daha kurnaz. Bütün hilekarlığın farkındalar aslında. Sadece işlerine geldiği için ses çıkarmıyorlar. Başka zaman aynısı kendilerinin başına gelse bu forumu başımıza yıkarlar. Kıyamet kopar. Ama şimdi laf dolandırıp abuk sabuk,kendi içinde tutarsız ve yanlış öncüllere dayanan, neresinden tutsan elinde kalacak kaptan hikayeleri ile bebek uyutuyorlar. Aslında hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu işte. Sizi kendi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum.

Benim açımdan bu iş insan gibi davranma olayıdır. Kimsenin sözcüsü değilim, hiç de olmadım, delege olarak oy kullandım, hakkımın peşindeyim. Oy hakkımı gasp eden "yüce" makama karşı durmaya devam edeceğim. Pardon, bunun da kibarcası çıkmış: "benimle çalışmak istemeyen" demeliydim herhalde. Bizi "salak" mı sandınız yahu? Kelime oyunları ile duzenbazlığa kılıf uydurmak çıktı başımıza bir de...

---------------

Bu kısım da seçim dönemine ilişkin kişisel görüşlerimdir:

Delegesi olduğum klüp adına bütün başkan adayları ile tek tek başbaşa görüştük. Şeffaflık açısından da bütün görüşmelerimizi tek tek forum üzerinden duyurduk. Açın bakın.

Son güne kadar bütün camianın tek adayda birleşmesi için çaba gösterdik. Bu adayın kim olması gerektiği konusunda kulis yapmadık. Camiadan çıkan adayların kendi aralarında önseçime gitmesini istedik o kadar. Buradan kim çıkarsa çıksın sonuna kadar arkasında duracağımıza söz verdik.

GSM'den önümüze sürülen Enver Bey ile kişisel problemimiz olmamasına rağmen, bize dışarıdan zorla dayatıldığı için karşı çıktık. Bunu da en başından beri açıkça söyledik. Kendisi ile el sıkıştık dostça konuştuk.

Seçimden bir gün önce bize ankara'dan tehdit telefonları açıldı. "Size iş yaptırmayız" dediler, kulak asmadık.

Seçim günü önümüzde iki tane aday vardı, biri Nihat bey, diğeri Enver bey. Tahsin bey hiç aday bile olmadı, Adem ise o gün çekildi. Eee, nerede alternatif çözüm?

Bu durumda ne yapmamız bekleniyordu acaba? Biri gelsin bana söylesin? GSGM'yi mi destekleyecektik?

Evet, ne yapacaktık? Gayet açık ve net bir soru. O kadar laf çevirenler bir cevap versinler, onlar ne yapardı acaba?

Muhalif düşüncedeki kişiler GSGM'ye destek vereceğini açıkladığı için sayılara bakınca biz zaten seçimi GSGM'nin kazanacağına inanmıştık. Yine de duruşumuzu bozmadık ve sürpriz bir sonuçla Nihat bey tekrar kazandı.

O günden sonra yaşananlar üzerine bizzat kendim dava açılması, dilekçe toplanması ve ortak tepki oluşturulması için çaba sarfettim. Çoğu forumda mevcut. Yaptıklarımın sonuna kadar da arkasındayım. Yine yaparım.

Buradaki isim "tahsin", "adem" hatta "semih" bile olabilirdi. Hiç bir tereddüt etmeden sonuna kadar aynısı yapardım zira doğru doğrudur, yanlış yanlıştır. Kendi hakkımızı arayamayacak mıyız bu memlekette?

Federasyonun kapatılmasının bir sebebi varsa o da henüz ergenlikten çıkamamış bazı makam sahiplerinin hazımsızlığıdır. Demokrasi, halkın iradesi, seçim sonucu gibi lafları sadece salataya sos olarak kullananlardır, buna çanak tutanlardır.Kendini hala vatandaş olarak görmekten yoksun olanlardır, birinin himayesine girmeden adam olamayacağına inanan asalaklardır.

Yahu siz açıkça görmüyor musunuz? Buradaki plan GSGM'nin federasyonu tamamen kontrol etme isteğidir. Ankara'daki adamların kendi aralarında oynadıkları makam paylaşma oyununun bir parçasıdır sadece. Havacılık, spor filan hiçbirinin umurunda bile değildir. Bırakın XC'yi, yarışmayı filan; sorsanız tek bir tanesi yamaç paraşütü nedir bilmez, görse tanımaz. Hepsinin derdi kendi adamını alıp biyere sokmak. Bunlara mı bel bağlayacaksınız? Gelişen vücutlar federasyonu sonrasında ne olacak sanıyorsunuz? Üzerinize gül mü konduracaklar?

Saf mısınız?

artık kaldıysa, iyi bayramlar...
(bu konu hakkında son yazımdır, artık içimi boşalttım rahatladım)

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #74 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 5 ay önce (17.10.2013, 07:31)

Payasa pirince giderken evdeki bulgurdan olmak diye buna denir...
Vatandaşın birisi TBMM,Başbakan,Meclis başkanı,hatta Obama ya bile milleti peşinden bir maceraya sürükleyip fax ,mesaj,mail bombardımanına tutturdu. Sonuç ???
Rahatladınmı egon tatmin oldumu ? bu mesaj yolladığınız adamlarında çok umrundaydı 60 federasyon 'dan en zayıf olanının başkanının mazbatasının verilmemesi.
Bu dönemde kimler hakkını alabildi ? burda makamlarını yazmam doğru olmaz bir geriye dönüp bakın bakalım kimler içerde. Siz EŞŞEĞİN AKLINA KARPUZ KABUĞU düşürdünüz, iyi kötü bir federasyonumuz vardı varsın yöneten GSGM olaydıda prıl, prıl alttan gelen gençlerimiz, şurda yılda 4-5 world cup'a devlet desteğiile gideydi,Türkiye şampiyonaları Saçma sapan yerel yönetim desteği ile değilde, GSGM desteği ile olaydı.
Şimdi rahatladınızmı ortada bir suçlu elbet var, ama sizin payınız çok büyük ! EŞŞEĞİN AKLINA KARPUZ KABUĞU DÜŞÜRDÜNÜZ...
Herkese iyi bayramlar.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #75 gönderen bartsay » 1 on yıl 5 ay önce (17.10.2013, 09:42)

Bağımsız olmayan Federasyon Başkanı seçimlerinde Demokrasi Aramak Ne derece mantıklı,
Fıtbol Federasyonu seçimlerinde bile BAĞIMSIZLIK söz konusu değilken bizimkinde kim neyi arıyor?

Nihat Başkan kaç yıl federasyon başkanlığı yaptı, bu yıllar sonunda elimizde ne var?

Hayat ve siyaset iç içe ama ben burda bişeyler yazdığımda siyaset yapm oluyor. Bu konu tamamen siyasidir.

Olayların bu noktaya gelmesi süpriz oldu dien var mı?, şaşırdım diyen var mı?

Denekki sonuç normal :o

Geçtiğimiz yıl boyunca Semih Sayır denen adam federasyon gibi çalıştı mı? Kaç yarışma düzenledi, ne yaptı?
Güner Akkaya denen adam kaç kişiye (çocuk yaşta) eğitim imkanı sağladı?
Arif Bakkaloğlu Denen İhtiyar Delikanlı Manisada neler yaptı?
Gaziantep, Tut, Siirt, İzmir, Tokat, Samsun, Bursa, Denizli .......
Daha başka örnekler var mı? Var.

Federasyon desteksiz projelerin 1/10 kadar federasyon bişey yaptı mı?

En azından Valiliklere Kaymakamlıklara yazı gönderip bizim çocuklara yardımcı olun dedi mi?

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #76 gönderen kakalamtahu » 1 on yıl 5 ay önce (17.10.2013, 12:57)

Burada temel felsefe; kişi veya kişilerin seçim ile başlarına getirdiği yöneticilerine "Bizi davar/koyun gibi güt." demeyip, "Bizi dinle" demesidir.
Çünkü bilen sizsiniz. Bilmeyen onlar.
Onların amacı kendi adamlarına iş alanı yaratmak. Spor mor filan onlar için amaç değil, araç. Ellerindeki her türlü gücü bu amaç için kullanıyorlar.
Yamaç Paraşütü Sporu ile uğraşanların belli bir kalite profili var. Bu kaliteye uygun, birlikte davranış biçimi geliştirerek, demokratik baskı gurubunu oluşturmak herkesin ortak hedefi olmalı.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #77 gönderen Champion » 1 on yıl 5 ay önce (17.10.2013, 13:04)

levo_redkid yazdı:Bir de ikinci bir sınıf tayfa var ki onlar biraz daha kurnaz. Bütün hilekarlığın farkındalar aslında. Sadece işlerine geldiği için ses çıkarmıyorlar. Başka zaman aynısı kendilerinin başına gelse bu forumu başımıza yıkarlar. Kıyamet kopar. Ama şimdi laf dolandırıp abuk sabuk,kendi içinde tutarsız ve yanlış öncüllere dayanan, neresinden tutsan elinde kalacak kaptan hikayeleri ile bebek uyutuyorlar. Aslında hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu işte. Sizi kendi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum.

Levent Kurnaz kelimesini agresif kullanmış...Söylediklerimizin doğru çıkması kurnaz olduğumuz değil, akıllı ve öngörülü olduğumuz anlamına gelir. Tersini iddia etmek ise saflıktır.
At senin olmadıktan sonra eğer sende olsa ne olur?
Başkası binmesin diye atın ölümüne sebep olmak ne dereceye kadar doğru?
Bu arkadaşları suçladığımız konu oylarının arkasında durmaları değil, kapatılmaya sebep veren gelişmeleri öngörememeleri çözüm üretememeleridir.

Bu aşamada iki türlü düşünmüş olabilirler
- Bakanın Federasyonu kapatmaya cesaret edemeyeceğini;
- Kapatılma ihtimalini N.E nin göreve gelmeme ihtimaline tercih etmeleri..

Birinci şık öngörüsüzlüktür, ikincisi ise tartışmaya bile gerek olmayacak derecede yanlıştır.

Tanıdığımız kadarı ile N.E nin bir bakanın kararına karşı durabilecek bir iradesi veya azmi olamaz( 4 senedir tanıyoruz!) N.E Etrafındaki "dayan başkan Diren Başkan" diyen arkadaşlarımızın dolduruşu ile kendinde bu cesareti bulmuştur.

Önümüzdeki dönemlerde ne gelişmeler olur ve bizlerin neler yapması gerekir?

Kendi adıma bana görev verilsede verilmesede bazı çalışmaları Kurumsal olarak gerçekleştirmeye gönüllüyüm ve azimliyim...Yeni federasyonumuzda bazı problemlerimiz olacak.., Sporcu ve spor destekleri azalacak, yazışmalar zorlaşacak ve yönetmeliklerin bitirilmesi uzayacaktır.

Bizim görevimiz tecrübeli ve deneyimli arkadaşlarımızı yeni federasyonda kurulacak birime entegre ederek ilerideki problemlerimizi bir seviyeye kadar çözmeye çalışmak olmalıdır. Bu konuda görüşmeler yapacağız

Dışarıda yapılacak çalışmaların ise Kurulacak dernekler Federasyonu ile yapılmasında kurumsallık açısından fayda var. 5 dernek gerekiyor ve biz temaslarımızı yaptık, çalışmalarımıza başladık. Faydalı olacağına inanan kulüplerimiz bu oluşuma katılabilirler. Gerekli yönetmelik ve çalışmaları bu sayede gerekirse kaynak bularak ( Bağış toplayarak) da yapabiliriz.
Bu Federasyon ile her türlü yazışma ve çalışma yapılabilir. Hiçbir kurumdan izin alma zorunluluğu yoktur.

Yönetmelik ve manueller bitirildikten sonra kurduğumuz Federasyon vasıtasıyla hazırladığımız dökümanlarla birlikte Spor Federasyonun yeniden, sadece Yamaç Paraşütü veya Serbest Uçuş Federasyonu olarak kurulmasına, daha sonra özerk hale gelmesine çalışacağız.

Bakanlığın Federasyonumuzu kapatmasının ihtiyaç olmadığından veya yeterli olmadığımızdan değil, N.E nin göreve gelmesini engelleme maksadı ile yapıldığından eminim.

Dolayısı ile yeni koşullar oluştuğu zaman Federasyonumuzun tekrar açılmasının kuvvetle muhtemel olduğuna inanıyorum. Bu süreci hızlandırmak bizim yaptığımız yapacağımız çalışmalara bağlı olacaktır.

Semih

Kullanıcı avatarı
seccckin
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #78 gönderen seccckin » 1 on yıl 5 ay önce (17.10.2013, 15:20)

levo_redkid yazdı:
Bak senin asıl anlaman gereken şu: vali dediğin kişi "memur"dur. Kararname ile atanır, aynı şekilde görevden alınır.

Federasyon başkanı "memur" değildir. Seçimle iş başına gelir. Senin, benim verdiğimiz oy ile.

Pardonda Federasyon ilk kurulduğunda Nihat bey seçimle mi geldi ??

levo_redkid yazdı: GSM'den önümüze sürülen Enver Bey ile kişisel problemimiz olmamasına rağmen, bize dışarıdan zorla dayatıldığı için karşı çıktık. Bunu da en başından beri açıkça söyledik. Kendisi ile el sıkıştık dostça konuştuk.

Nihat bey de aynı şekilde gelmedimi ?? Ne olduda birden kendisini bu kadar çok sevdiniz de tekrar aday gosterdınız içimizde adam mı kalmadı ??? yada Nihat bey camiya için cok buyuk işler mi yaptı da yeniden göreve gelmesini istediniz??

levo_redkid yazdı:Seçimden bir gün önce bize ankara'dan tehdit telefonları açıldı. "Size iş yaptırmayız" dediler, kulak asmadık.

İyi yaptınız sayenizde butun camiya zarara ugradı afferim..

levo_redkid yazdı:Bu durumda ne yapmamız bekleniyordu acaba? Biri gelsin bana söylesin? GSGM'yi mi destekleyecektik?

Evet, ne yapacaktık? Gayet açık ve net bir soru. O kadar laf çevirenler bir cevap versinler, onlar ne yapardı acaba?

GSGM yi desteklerdik Maddi yardımı yapacak olanda o hizmeti getirecek olanda o işi yapacak olanda o

levo_redkid yazdı:Yahu siz açıkça görmüyor musunuz? Buradaki plan GSGM'nin federasyonu tamamen kontrol etme isteğidir. Ankara'daki adamların kendi aralarında oynadıkları makam paylaşma oyununun bir parçasıdır sadece. Havacılık, spor filan hiçbirinin umurunda bile değildir. Bırakın XC'yi, yarışmayı filan; sorsanız tek bir tanesi yamaç paraşütü nedir bilmez, görse tanımaz.

Nihat bey her hafta +100 Xc yapıyor kupa üzerine kupa kazanıyordu da bizimmi haberimiz yok ??? Kendisi Yamaçparaşütü yelkenkanat vbs hakkında çok mu bilgili

levo_redkid yazdı:Hepsinin derdi kendi adamını alıp biyere sokmak. Bunlara mı bel bağlayacaksınız?

Zamanında GSGM den gelen Nihat beye neden bel bağladın ??

levo_redkid yazdı:(bu konu hakkında son yazımdır, artık içimi boşalttım rahatladım)

Doğru bir karar vermişşin..

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #79 gönderen ziya » 1 on yıl 5 ay önce (18.10.2013, 14:17)

seccckin yazdı:
levo_redkid yazdı:

Pardonda Federasyon ilk kurulduğunda Nihat bey seçimle mi geldi ??[/quote

bi pardon da benden, federasyonların ılk kuruluşunda gelen başkanlar atama ile gelir sonra ki seçim döneminde, seçime gidilir, kuruluş aşamasındaki atamaları hiçbir şartla aşamazsın. federasyon başkanları memur değildir.

[quote="seccckin"]
Nihat bey de aynı şekilde gelmedimi ?? Ne olduda birden kendisini bu kadar çok sevdiniz de tekrar aday gosterdınız içimizde adam mı kalmadı ??? yada Nihat bey camiya için cok buyuk işler mi yaptı da yeniden göreve gelmesini istediniz??
[/quote

nihat beyin doğru aday olmadığı hemfikirimle beraber, siz niye aday olmadınız seçilirdiniz camianın içinden birisi olarak, dikkatle hatırlarsanız iki aday vardı bir nihat bey öteki enver bey(çok daha ayrıntılıdır bu konu sonra :))

[quote="seccckin"]
levo_redkid demiş ki:
Seçimden bir gün önce bize ankara'dan tehdit telefonları açıldı. "Size iş yaptırmayız" dediler, kulak asmadık.

İyi yaptınız sayenizde butun camiya zarara ugradı afferim..
[/quote

bir daha ki dönemde seni aramalarını söyleriz, sizin lafınıza itaat edecekler var deriz, liste başına da adını yazarlar. sende ne derse yapar camiayı kurtarırsın.

onursuzca edinilenle bu camiaya ben yaptım ben ettim size de bunları vereceğim diyecek adamın alacağı cevap ,koldan çıkma klasik turk hareketidir.
gsgm nin verdiği lutuf değildir işidir onun, yapmaya mecbur olduğudur, benim emeğimin karşılığıdır. neden bahsediyorsun sen
minnettar olunacak ne var haa!!!!
senelerdir servet harcamışım ben, sen neden bahsediyorsun gelişmemizde bir parça katkısı mı olmuş? ne sağlamış ki ne istiyor.?
işi bu işi
orda olma sebebi evine götürdüğü ekmeğin karşılığı spora hizmetçi olmaktır,

vaktim yok sonra sıyırışırız

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #80 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 5 ay önce (18.10.2013, 20:59)

Bir bakarım laf,lafmı diye bir bakarım söyleyen adammı diye .
Vatandaşın biri satır aralarında aklınca ince,ince çaktırmadan kendi gibi olmayanlara koyun demiş ,(birinin himayesine girmeden adam olamayacağına inanan asalaklardır. ) demiş yani sen hiç yakında aynaya bakmadın galiba !!!. Erkek gibi çık kime kinin varsa adam gibi isim kullanda salla klavyenden. Ha ortada bir suçlu varsa bu hale gelmemizde biri n.e , diğeride diren n.e gurubunun amigosu sensin...