THSF Yönetimi Hakkında

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 3 ay önce (20.12.2013, 15:32)

Merhabalar
Serdar 2014 yılı yarışma takvimini konuşurken kendine bir görev üstlenmişsin gibi anladım ? doğrumu bunu yarışma organizatörlerinden sorgulayarak hangi sıfatla böyle bir görevi üstlendiğini öğrenebilirmiyim. Zira Gelişmekte olan branşlar federasyon başkanı Haydar Doğan ile bende karşılıklı görüştüm,bu günde görüştüm, sana söylediğinin aynı şekliyle bendende görüş istedi . Burda sanki bir görev tanımlaması yapmışsın gibi algılıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Ben Kulübüm AHAS olarak geçmiş federasyondaki yönetimi başarısız bulduğumu bir çok kez dile getirdim,yineliyorumda aynı yönetimin yeni oluşum içerisinde bulunmasına, kesinlikle karşıyım.Yapılan icraat bundan sonra yapılabileceklerin, referansıdır diye düşünüyorum. Haydar bey bu konu ile ilgili kulüp başkanları nezninde bir toplantı yapıp çoğunluğun temayülü doğrultusunda As başkan atandıktan sonra yönetim kurulu hakkında karar vereceğini ifade etti.
Selamlar
Güner

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Karaömer » 1 on yıl 3 ay önce (20.12.2013, 20:45)

Serdar Hocam, Çalışmalarınız ve bu spora olan katkılarınız gerçekten takdire şayandır. Bu sporun gelişmesinde ve yaygınlaşmasında, lider kişiliğinizle yarışma takviminin oluşmasında kamusal sorumluluk örneği göstererek özverili bir çalışma yürütmektesiniz....

THK İnönü Havacılık seminerindeki konuşmanızı, Kurum ve Federasyonun birlikte hareketi anlamında çok olumlu bulduğumu ifade etmek isterim.... Ayrıca THK Havacılık ve Eğitim Başkanı Sayın Bekir Akyüz 'ün de kurumun Ülke havacılığına katkısını göstermek için yaptığı sunum da gayet güzeldi.

Katkılarınızın devamı adına çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 ay önce (21.12.2013, 21:41)

Merhabalar
Serdar 2014 yılı yarışma takvimini konuşurken kendine bir görev üstlenmişsin gibi anladım ? doğrumu bunu yarışma organizatörlerinden sorgulayarak hangi sıfatla böyle bir görevi üstlendiğini öğrenebilirmiyim. Zira Gelişmekte olan branşlar federasyon başkanı Haydar Doğan ile bende karşılıklı görüştüm,bu günde görüştüm, sana söylediğinin aynı şekliyle bendende görüş istedi . Burda sanki bir görev tanımlaması yapmışsın gibi algılıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Ben Kulübüm AHAS olarak geçmiş federasyondaki yönetimi başarısız bulduğumu bir çok kez dile getirdim,yineliyorumda aynı yönetimin yeni oluşum içerisinde bulunmasına, kesinlikle karşıyım.Yapılan icraat bundan sonra yapılabileceklerin, referansıdır diye düşünüyorum. Haydar bey bu konu ile ilgili kulüp başkanları nezninde bir toplantı yapıp çoğunluğun temayülü doğrultusunda As başkan atandıktan sonra yönetim kurulu hakkında karar vereceğini ifade etti.
Selamlar
Güner

Herkese Selamlar,
Daha önceki mailimde de bahsettiğim üzere Federasyonumuzun GOSBF bünyesine dervedildiğinden beri Sn. Haydar Doğan ile sürekli görüşüyoruz. Sadece ben değil camiadan pek çok kişi kendisini ziyaret ediyor . Başkan ile görüştüğümüz konulardan birtanesi de 2014 Yılı yarışma takviminin oluşturulması idi, kendilerine, bu konuda yardımcı olabileceğimi söylemiştim kendisi de birkaçgün önce beni arayarak Yarışma Takvimini oluşturmamı istedi dolayısıyla bende yukarıdaki maili atarak Yarışma takvimini oluşturma çalışmasına başladım.
Sn. Haydar Doğan uzun yıllar atletizm de sporcu olarak müsabakalara katılmış ve maraton konusunda Avrupa ve Dünya şampiyonlukları olan ve hala kırılamamış 6 rekoru olan başarılı bir sporcudur. Sporun altyapısından gelmektedir. Bununla beraber sportif branşlarda 17 senelik üst düzey yöneticilik geçmişi olan biridir. Federasyonumuz GOSBF bünyesine devrolduğundan bu yana, kendisini ziyaret eden ve destek olup iş yapmak isteyen herkesle açık fikirli bir şekilde konuşarak, havacılık konusundaki yapacakları desteklerden dolayı memnun olacağını söylemiştir. Kendisini ziyaret eden herkese görüş ve desteklerini bildirmelerinden memnun olacağını belirtmiştir. Herkese eşit mesafede ve açık davranmıştır. Benim yarışma takvimi mailini atmam akabinde, Günerin, Sn. Haydar Doğan'ı arayarak mailinde yazdığı, geçmiş konulara, değinmesinden sonra Sn. Hayda Doğan da, kendisine" siz de görüşlerinizi belirtebilirsiniz" demiştir. Herkese nasıl açık ve doğru şekilde yaklaşıyorsa Günerede açık ve doğru bir şekilde davranmıştır.
GOSBF bünyesinde Hava sporları alt branşının iç yapısının henüz oluşturulmamış olmasından dolayı, ben dahil hiç kimse Havacılık konusunda GOSBF bünyesinde resmi bir sıfata sahip değildir. Attığım Yarışma mailinin hiçbir yerinde herhangi bir kurum yada kuruluşun içinde şu sıfatla yada bu sıfatla bulunuyorum diye bir ifadem bulunmamaktadır. Yazımın sonunda ismimin altında yazan "Yamaşüt"tür. Yazımda kendimle ilgili herhangi bir görev tanımlamam yoktur. Maillerin dikkatlice okunabilmesi ve idrak edilebilmesi son derece önemlidir.
Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı ve havacılık camiasının bir ferdi olarak ben, yada camiadaki herhangi bir arkadaşımız, bir sonraki senenin yarışma takvimini oluşturma için bir sorumluluk duyarak böyle bir çalışma içerisine girebilir, kendine bir görev üstlenebilir. Önemli olan yapılan çalışmalara destek vermektir.
Son 20 yıldır ben dahil camiadaki pek çok arkadaşımız kendimizde sorumluluk hissederek ortaya koyduğumuz görevleri, işleri üstlendik ve pek çok iş başardık. Bundan sonrasında da aynı sorumluluk bilinciyle camiaya hizmete devam edeceğiz.
Söz konusu vatansa, Gerisi teferruattır.

Serdar İLKER
(Yamaşüt)

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen mubi » 1 on yıl 3 ay önce (21.12.2013, 23:50)

gakkaya001 yazdı:. Burda sanki bir görev tanımlaması yapmışsın gibi algılıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Ben Kulübüm AHAS olarak geçmiş federasyondaki yönetimi başarısız bulduğumu bir çok kez dile getirdim,yineliyorumda aynı yönetimin yeni oluşum içerisinde bulunmasına, kesinlikle karşıyım.Yapılan icraat bundan sonra yapılabileceklerin, referansıdır diye düşünüyorum.r
Güner

Teknik kurul değilde eğitim kurulunun başarısız olduğunu, yardımcı eğitmenlik kursunu ellerine yüzlerine bulaştırdığını söyleyebilirim. Aynı kişilerin veya bazılarının tekrar görev almasına kesinlikle ben de karşıyım. Çünkü devlet işinden ( Federasyon çalışmalarından ) anlamıyorlar. Buradan yeni bir tartışma başlatmak için söylemiyorum.

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 ay önce (22.12.2013, 00:22)

Mehmet Karaömer

Serdar Hocam, Çalışmalarınız ve bu spora olan katkılarınız gerçekten takdire şayandır. Bu sporun gelişmesinde ve yaygınlaşmasında, lider kişiliğinizle yarışma takviminin oluşmasında kamusal sorumluluk örneği göstererek özverili bir çalışma yürütmektesiniz....

THK İnönü Havacılık seminerindeki konuşmanızı, Kurum ve Federasyonun birlikte hareketi anlamında çok olumlu bulduğumu ifade etmek isterim.... Ayrıca THK Havacılık ve Eğitim Başkanı Sayın Bekir Akyüz 'ün de kurumun Ülke havacılığına katkısını göstermek için yaptığı sunum da gayet güzeldi.

Katkılarınızın devamı adına çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Selamlar Mehmet Hocam, iyi dilekleriniz için teşekkürler, inşallah hep birlikte daha güzel işler yapacağız.

Saygılar
Serdar İLKER
Yamaşüt

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 3 ay önce (22.12.2013, 02:55)

Merhabalar
Tekrar belirtiyorum,eski yönetimin teknik kurulu,eğitim kurulu ne olursa olsun 4 yılda ne yaptıklarını izledik, bundan sonraki süreçte ne yapabileceklerini iyi kötü tahmin edebiliyorum . O bakımdan kimse vatanı kurtarma teşebbüslerine girmesin,ayrıca sayın Haydar Doğan kimseye böyle bir görev için telefon açıp yardım beklemedi,dürüst olalım,on kez Haydar bey aranınca peki demiş sizde görüş belirtin demiş. Serdarın anlattığı gibi kendisine böyle bir görev yüklenmedi.Ayrıca sizleri 4 yıl izledik serdar izin verirsen bu konuyla ilgilenecek camia içinde çok yeni yıpranmamış isimler var.Bundan sonraki oluşumda izin verin bari zararın neresinden dönersek kardır.
AHAS- Güner

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 ay önce (22.12.2013, 18:28)

Merhabalar,
camiamızdaki temel sorun, birileri yp forumda başlık açıp bir işler yapmaya çalışırken başka birilerinin konuşulan başlığa katılıp başlıkla ilgili görüş belirtmek yerine, başka konulara girmesi, karalamalarla insanları suçlamaya çalışmasıdır. Son birkaç yıldır bu durumu pek çok başlıkta görüyoruz.

Ben 2014 Yarışma Takvimini açtıktan sonra pek çok kişi yapmayı düşündükleri yarışmalar hakkında mail attı. Ancak güner şimdiye kadar 2 adet mail atarak konuyu eski yönetime getirerek haksız karalamalar yaparak konunun seyrini değiştirmeye çalışıyor. Bu durum; tamamen bu başlığı sulandırmaya çalışmaktır. Eğer ki güner eski yönetim dönemini tartışmak istiyorsa başka bir başlık açarak orada tartışması uygun olacaktır.

Bu başlığın konusu federasyon eski yönetimi değildir. Günerin yaratmış olduğu bu kavga ve polemik ortamından dolayı pek çok kişinin rahatsız olduğunu ve bu başlık altında görüş belirtmek istedikleri halde, sırf bu polemiklere bulaşmak istemedikleri için yazmadıklarını düşünüyorum.

YP forum bünyesinde konular başlıklar altında tartışılmaktadır. Bu nedenle yp forum moderatörlerinden ricam bu başlık altında bulunan benim bu mailim de dahil olmak üzere, 2014 yarışma takvimi ile ilgili olmayan karalama ve kavgaya yönelik maillerin ve bunlara verilen cevapların bu başlıktan çıkartılarak, başka bir başlık altında açılmasıdır. İsteyenler o başlık altında tartışabilir.

Güner, Sn Haydar Doğan'ın beni aramadığını, benim 10 kere kendisini aradıktan sonra bana tamam bu işi yap dediğini söylemiş. Kısacası, kendi kafasından uydurduğu senaryo ile; açık açık beni yalan söylemekle itham etmiş. Benim söylediklerim tamamen doğrudur. Yapılacak uygulama şudur; Benim ve Sn. Haydar Doğanın, günerin ve camiadan en az 2 kişinin de bulunduğu bir ortamda kendisine bu konuyu sorarız kendiside gereken cevabı verir. Peki günerin yalan söylediği ortaya çıkınca ne olacak. Ben kendisinden herkesin huzurunda benden özür dilemesini beklerim. Eğer yapabilirse.

Geçtiğimiz yaz mayıs ayında tahsin tarafından açılan raund 3 başlığının 23 numaralı mailinde güner THSF eski yönetimi ile ilgili olarak "fahiş fiyatlarla uçak bileti alındığı, usülsüz malzeme dağıtıldığı vs.." birçok iftira yazmıştır. İnsanın böyle iftira atabilmesi için insanın yüzünün kızarmıyor olması gerekmektedir. Yanlış hatırlamıyorsam Temmuz ayı içerisinde THSF ye inceleme için müfettiş gönderildi ve 2 hafta boyunca tüm belgeler didik didik incelendi ve usülsüz veya yanlış olan bir iş olmadığı belgelendi. Yani günerin yazdığı iftiraların doğru olmadığı ortaya çıktı. Peki güner attığı iftiralardan dolayı kimseden özür diledi mi ? Hayır. Ben açıkcası bu kadar şey yaptıktan sonra yamaca, aramıza hala ne yüzle gelebildiğini anlamış değilim. Hatta buraya ne yüzle yazı yazıp karalama yapmaya devam ettiğini hiç anlayabilmiş değilim.

Güner, THSF eski teknik ve eğitim kurullarının ve yönetiminin başarısız olduğunu söylemiş ve tekrar bu işin içinde olmamaları istediğini söylemiş.
Öncelikle şunu belirmek lazım, THSF döneminde gerek yönetimde gerekse kurullarda çalışan arkadaşların tamamı, yp konusuna tamamen hakim yıllarını bu işe vermiş, camiamızdaki saygın isimlerdir. Yeni kurulmuş bir federasyonun içerisinde, hem federasyonun iç yapısını oluşturmak hem de 20 yıldır biriken sorunları çözmeye çalışmak konusunda büyük aşama kaydetmişlerdir. Mevcut şartlar içerisinde gerçekten de başarılı olmuşlardır. Yapılanları tek tek yazmaya gerek yok eski maillerimde var bakabilirsiniz.

THSF yönetiminin ve teknik, eğitim kurullarının başarılı olduğunun en büyük göstergesi seçim döneminde yaşanmıştır. 15 kulüp geçmiş dönem THSF yönetimini desteklemiştir. Semih, tahsin ve günerin temsil ettiği 3 kulüp GSM adayını desteklemiştir. Yani 15 kulüp yönetimin ve kurulların doğru işler yaptığını düşünmüş olacak ki bu yönetimi seçimlerde de desteklemeye devam etmiş.
15 sayısı 3 ten büyüktür bilmem anlaşılıyor mu ? ( 15 > 3 )
THSF eski yönetimi %80 den fazla destek almıştır. Yani durum günerin karaladığı gibi değildir. Bu nedenle günerin artık, son 1 senedir yürüttüğü karalama ve iftira atma kampanyasını bir yana bırakması gerekmektedir. Artık camia bu kavgalardan ve günerin yazdığı karalamalardan bıkmış durumdadır. İnsanlar bu kavaga ve iftiralardan dolayı YP foruma bile daha az girmeye başladılar. Şu anda bile yarışma takvimi ile ilgili iş yapmak yerine günerin yazdıklarına cevap vermek durumunda kalıyoruz.

Eski yönetime ve kurullarda çalışan, günerden çok daha bilgili ve tecrübeli kişilere, günerin bu kadar karalama yapmasının asıl sebebi nedir kendisine sormak lazım.
Ayrıca kendisine birşey daha sormak lazım :
Hatırlarsanız bir süre önce Durali Karaca yp foruma bir mail atarak; sporcusu olduğu AHAS'ın başkanı günerin, kendisinin parasını ödemediğini duyurmuştu. Koskoca Savcı yalan mı söylüyordu yoksa doğrumu, parasını ödemişmiydin yoksa ödememişmiydin ?. Bi öğrenelim ? Bu konu en son ne oldu ?

2014 Yarışma takvimi başlığının artık bu yazışmalardan arındırılması gerekmektedir. Bu nedenle bu başlıktaki benim bu mailim de dahil olmak üzere yarışma takvimi dışı maillerin başka bir başlığa taşınması gerekmektedir.

Saygılar
Serdar İLKER
Yamaşüt

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 3 ay önce (22.12.2013, 19:08)

Merhabalar
Bu başlık altında son kez yazıyorum,rahatsız olan arkadaşlardan özür diliyorum ama Serdar eski federasyonu seninle tartışmak,yada hiç bir konuda seninle polemiğe girmek istemiyorum. Ama kalkıp kendine işte beni Haydar bey aradı diye başlık açarsan bu konuda tabiki itiraz ederim çünkü böyle bir şey yok sende biliyorsun.
İkincisi yüz kızarma konusunda senin yüzünün kızarması gerekmezmi,şimdi THSF incelendi tertemiz çıktı öylemi diyorsun ?Malzeme konusuna gelince sen 49 takım malzemenin kaç tanesine talip olduğunu ve neticede kaç tanesini aldığını ve ne yaptığını ben gayet iyi biliyorum sen istersen rahatına bak. Senin baslığının altına iki satır yazmazdım ama böyle sallayınca mudahale etmek zorunda kaldım.
Her kesten özür dilerim ben kimseyle sataşmak istemiyorum ama koca bir gemiyi batırdınız ,şimdi kucucuk bır sandalımız var izin verin oda elimizde kalsın. Unutmadan benim kulübümün Durali Karaca'ya borcu yoktur açıp sorabilirsiniz.
Unutmadan kendine yelken kanat hocası sertifikası yazmıssın hayırlı olsun,en son ne zaman yelken kanatla uctun serdar...
Herkesten özür dilerim

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 ay önce (22.12.2013, 21:47)

Selamlar,

Güner demişki: " Ama kalkıp kendine işte beni Haydar bey aradı diye başlık açarsan bu konuda tabiki itiraz ederim çünkü böyle bir şey yok sende biliyorsun." bu başlıkta attığım ilk mailde beni Haydar bey aradı diye bir şey söylemedim. Başlığı Serdar İLKER olarak açtım dolayısıyla "beni Haydar bey aradı" diye açıklama yaparak başlık açtığım yok. Sayfanın en üstüne çıkıp İlk mailimi açıp okuyan herkes de bunu görecektir. Herkesin gözü önünde bile konuları saptırıyorsun. Senin attığın mailden sonra, açıklama yapmak amacıyla Sn. Haydar Doğan'ın aradığı bilgisini verdim. İlk mailimde bu konudan bahsetmedim bile. Geriye dönüp yazıları okuyan herkes de bunu görecektir. Şu anda herkesin gözü önünde yaşananları farklı göstermeye çalışman, aslında pek çok davranışını açıklıyor.

Malzeme dağıtımı konusu bu forumda ve başka yerlerde de tartışıldı, Federasyonun kurulları gerekli listeleri hazırlayarak bu malzemelerin dağıtımında görev aldı. Malzeme verilen kulüpler dışında malzeme alamayan kulüplerde oldu. Malzeme alamayan kulüplere de dağıtılmak üzere ikinci bir 49 paraşüt dağıtılması zaten planlanmıştı ancak seçimlerden sonra oluşan süreç buna izin vermedi.
Denizli'deki Türkiye şampiyonası sırasında teknik ve eğitim kurullarının yaptığı toplantıda kulüplere en fazla 2 şer takım malzeme verilmesi kararlaştırılmıştır. Pek çok kulüp gibi, benimde içinde bulunduğum kulübe de iki adet eğitim kanadı verilmiştir. Senin Kulübün AHAS'a da 2 adet kanat verilmiştir. Yani durumlar eşittir. Ben, federasyonun içerisinde bulunduğum için bir ayrıcalık sağlanmamıştır. Ayrıca her zaman beraber hareket ettiğiniz İSUK ve Çanhavk'a da 2 şer kanat verilmiştir. Onları da sorguluyor musun bu sayfalardan onlara da sorup, çamur at izi kalsın yapıyor musun ? hiç sanmıyorum. Bu son mailim deyip giderayak insanların kafasında şaibe kalsın diye böyle bir karalama yapıyorsun. Bu camia artık bunları y e m e z . "ne yaptığını ben gayet iyi biliyorum" demişsin. Şu bildiklerin nedir bir açıkla da tüm camia öğrensin. Kim sallıyormuş görelim.

AHAS'ın geçmişte sporcusu olan, Durali Karaca demek ki, parasını alamamaktan o kadar muzdarip olmuş ki, son çare yp forumdan durumu afişe etmek zorunda kalmış. Nasıl haksızlığa uğradığını yazmış. Durali'nin attığı maili yp forumu takip eden herkes okudu. Yoksa Durali mail atmadı mı, biz hep beraber halisinasyon mu gördük. Sonradan parayı ödedin mi bilemem ama yaşanan durum ortada.

Gördün mü bak bu son mailim diyerek giderayak attığın diğer iftiralara da; doğruları yazarak aynen cevap verebiliyoruz.

Eğer karalama ve iftira atmaya devam etmez isen, bizde cevap verip işin doğrusunu anlatmak zorunda kalmayız tabiiki. Böylelikle bu başlık altında yaratmış olduğun kavga da son bulmuş olur. Herkes de rahatlar 2014 Yarışma Takvimi çalışması da düzgünce devam edebilir.

Saygılarımla,

Serdar İLKER
Yamaşüt

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 ay önce (22.12.2013, 22:54)

Selamlar
ben mail atana kadar, güner attığı mailin son kısmını değiştirip tekrar göndermiş. değiştirilip yeni eklenen kısım:
" Unutmadan kendine yelken kanat hocası sertifikası yazmıssın hayırlı olsun,en son ne zaman yelken kanatla uctun serdar... "
İftiranın bu kadarına da pes doğrusu, hayatım boyunca yelken kanatla uçmuşluğum da yoktur, bu konuda herhangi bir lisansım yada sertifikam da, yoktur hatta yelken kanata ilgim dahi yoktur. Bunu da bütün camia bilir. Hangi bilgiye dayanarak benim yelken kanat hocası sertifikası yazdığımı açıklamanı bekliyorum.

Yuh yani iftiranın bu kadarı da fazla artık, iftirasını ispat etmeyen müfteridir. Eğer bu iftirayı ispat edemezsen bu spordan, bu camiadan ve bu forumdan ayrılıp gitmen gerekiyor.

Bana iftira ediyorsun.

Moderatörlerden ricam bu mesajları kayıt altına almaları ve silinmelerinin engellenmesidir. Ayrıca yp forumda sürekli iftira atan Güner Akkaya nın forumdan çıkartılmasını talep etmekteyim.

Saygılarımla,
Serdar İLKER
Yamaşüt

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 3 ay önce (22.12.2013, 23:22)

Herkese merhaba,
Başlıktaki yazıları yeni okudum, adım benden habersiz olarak bu başlık altındaki iki ayrı yazıda kullanılmış. Camianın doğru bilgilenmesi adına bir kaç cümle kuracağım. Sanırım 2013 yılının ocak ayı ya da 2012 yılının aralık ayıydı. Serdarın belirttiği konuda forumda başlık açmıştım, aynı başlık altında ahas başkanı aynı tarihlerde kulübünün bana hiçbir borcu olmadığını yazmıştı. Sonuç şudur: aynı kulüp başkanı tarafından, açtığım başlıktan tam altı ay sonra, 25/06/2013 tarihinde, başlıkta belirttiğim toplam alacak miktarım olan 800 tl miktar banka hesabıma havale edilmiştir. Ahas ile sözleşmem 31.12.2012 tarihinde saat 24:00 da sona ermişti. 25/06/2013 tarihi itibarı ile ahasın tarafıma borcu bulunmamaktadır. Borcun havalesine ilişkin ilgili banka dekontunu ve konuya ilişkin telefon mesajlarını da gerektiğinde camiaya arz edebilirim. Bu yazı bilgilendirme amaçlı olarak, ismim benden habersiz olarak kullanıldığı için yazılmıştır. Haydi kalın sağlıcakla...

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Champion » 1 on yıl 3 ay önce (23.12.2013, 11:56)

Selamlar..
2014 Yarışma takvimi ile ilgili...
Xc yarışmları konusunda Pilot paneli olarak çalışmalarımız var..Pilotlar paneli Yarışmacı pilotlardan oluşuyor ve her durumda daha isabetli kararlar verilebileceğini planlamalar yapılabileceğini düşünüyorum.. Hedef yarışmaları ile ilgili Serdar veya bir başkasının bu çalışmaları yapmasında bir sakınca yok.Tamamen değişik branşlar ve Mesafe uçuş yapan arkadaşlarımızın genel çoğunluğu Hedef yarışmalarına ilgi göstermiyor.
Bu durumda bu tarihlerin çakışmasıda problem yaratmaz.
Takvim konusunda bizde Gelişmekte olan Sporlar ve THK ile bağlantı içerisindeyiz.
Daha öncede ifade ttiğim gibi öncelikle en az 3 yarışma olmak üzere CAt 2 onaylı yarışmalardan bir Ulusal sıralama formulü, Bunun akabinde Yurdışı destekleri ve Kulüp desteklerinin nasıl olması gerektiğinin netleştirilmesi yönünde çalışmalarımız var.
Başarının tanımı ve formülü olmadan başarılı olan tespit edilemez.. Malesef bu geçtiğimiz yıllarda THSF yönetimi ve politikalarında görüldü.
Bu yanlışlıklara bir daha düşülmemesi gerekir.

Aynı sebeplerden dolayı Eski THSF kadrosunun aynen hiçbirşey olmamış gibi bu göreve talip olmasını anlayamadığım gibi (Kendi adıma) onaylamıyorum.
Yeni kadro Kulüp temsilcilerinin ortak iradesi temayülleri ile tekrar oluşturulmalıdır. Bu kadroda eski Kurullardan emek ve vakit harcamış bazı arkadaşların bulunmasıda doğaldır ama aynı kadronun yeniden göreve gelmesi aynı sorunların tekrar yaşanması ihitimalini artırır...

Açıkcası Ben GSGM nün ve Spordan sorumlu bakanımızın THSF nin kapatılması varan sorunların kaynağı eski yönetimi tekrar göreve getireceklerini zannetmem.. Bu ihitimalin gerçekleşmemesi için kendi yapabildiğimiz kadarı ile önlemlerimizi alırız. Bunu yapmaz yada yapamazsak daha önce verdiğimiz mücade tamamen askıda kalır ve kendimize ters düşeriz.. Kimse kırılmasın...!

Eski teknik Kuruldaki arkadaşların bazılarının kendilerine ayrıcalıklar kazandıklarını ve haksız menfeat elde ettiklerini biliyoruz. 3. Derece Antrenör belgeleri sınavsız ve yeterlilik ispatı olmadan kendilerine verilmiş veya verilmeye çalışılmıştı...
Haydar beyle yaptığımız kısa bir görüşmede bu tür şaibelerin önlenmesi için Teknik Kuruldaki arkadaşların SHV-FSVL federasyonu sınavlarına tabi tutulmasını, bu işleminde yabancı uzmanlar tarafından yapılmasını önerdik. Yeni Başkanımız Haydar bey bu düşünce ile yakından ilgilenmiş göründü.
Yeni asbaşkan atanana kadar Teknik Kurul seçimi veya bu konularda bir karar almak mümkün değil. Bizlerde hazırlıklarımız yapıp bekliyoruz.

O zamana kadar kimsenin herhangi bir şekilde görevlendirilmesi söz konusu olamaz.

Takvim çalışmalarına bu sene erken başladık
Aşağıdaki linke bakılırsa bu konıda 1.11.2013 tarihinde benim açtığım başlığa rastlanacaktır.

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=13505

Erken başlamamızın sebebi eski problemlerin tekarar yaşanmaması ve Ulusal Sıralama formülünün THK ve Yeni Federasyonumuz tarafından eş zamanlı benimsenmesi ve uygulanmasıdır.
Bu fomül ve detaylı çalışma tarafımdan hazırlanarak teklif olarak ilgili kurumlara kaynak teşkil etmesi anlamında sunulacaktır. Değerlendirme insiyatifi kendilerinde saklıdır. Bekir beyle yaptığımız daha önceki görüşmelerde anlattığım hususlarda hemfikir olduğumuz hatırlıyorum.Yeni Federasyonumuzda ise Asbaşkan seçimine müteakip gerekli yazışma ve önerilerimizi yapacağız.

Yorum ve önerileriniz( Medeni bir yaklaşımla) duymak isteriz ve gerekirse başka bir başlık altında tartışabiliriz...

Saygılarımla
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 ay önce (23.12.2013, 14:28)

Merhabalar,
Semih'in yazdığı yazıda hem Yarışmalar ile ilgili konular var hem de bu başlığın konusu olmayan ve bu başlıkta yine gereksiz tartışmalara yol açacak iftiralar var. Bu iftiralara son 1-2 gündür bu başlığın konusu olmamasına rağmen gereken tüm cevaplar verilmiştir. Tekrar aynı tartışmaların yapılmasının gereği yoktur. Burada Semihin bir karar vermesi gerekmektedir. Yazacağı maillerde karalama ve iftiraya devam mı edecek yoksa, yarışmalar ve puanlamalar ile ilgili görüşlerini mi bildirecek. Eğer yarışmalar ile ilgili konuşacak ise her zaman maillerini bekleriz.
Tekrar belirtmekte fayda var çünkü hala anlamamakta ısrar ediliyor. Bu başlığı Serdar İLKER olarak açtım, hiçbir kurum yada federasyonda resmi bir sıfatım yoktur. Bununla beraber hem camiadaki arkadaşlar bu başlığa yarışma mailleri göndererek bu çalışmama destek olmuşlardır, hemde ayrıca GOSBF VE THK nın da bilgisi ile bu çalışmayı yapıyorum. THK nın da buradan gelecek bilgilere göre yarışma takvimini oluşturma konusunda, bu çalışmaya desteği vardır.

Yarışma Takvimi konusunda da iyi niyetli bir yaklaşım göstererek geçen hafta Yarışma Takvimi mailini attığım günün akşamında yarışma takvimi ile ilgili olarak Semihi de aradım ve yapacağı yarışmaları sordum takvim için görüşlerini aldım. Farklı fikirlerde olsak bile, katkısı olabileceğini düşündüğüm için aradım. Güzel bir görüşme yaptık. Ancak bugün Semih'in yazısında, aşağıdaki alıntıdaki yazıyı görmek üzücü. İyi niyetle bir adım atıp da karşıdan aşağıda yazılı olan iftiraları görmek hoş değil.
Eski teknik Kuruldaki arkadaşların bazılarının kendilerine ayrıcalıklar kazandıklarını ve haksız menfeat elde ettiklerini biliyoruz.

Bu nedenle yarışmalar ile ilgili yazacaksan görüşelim Semih. Takvim zaten bu başlıkta oluşturuluyor, dahil olmana sevinirim. Diğer konular için başka bir başlık açmanı tavsiye ederim.

Saygılar,
Serdar İLKER
Yamaşüt

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen cincir » 1 on yıl 3 ay önce (23.12.2013, 17:30)

Bu tartışma düzeltilmeden önceki tarzda devam ederse kilitlenecek ya da tamamen kaldırılacaktır. Hakaret etmeden, polemik yaratmadan tartışmak bu kadar mı zor bizler için.

Not: Forumda mesajlar silinmemekte, başka bir bölümde saklanmaktadır.

Moderatör