Federasyon Başkanlık Seçimleri ÖNEMLİDİR!

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
hilmiince
Ad Soyad: Hilmi İnce
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen hilmiince » 1 on yıl 2 yıl önce (05.04.2012, 12:49)

Sporumuzun ivedilikle çözülmesi gereken bir çok sıkıntıları var. Şu ana kadar mevcut yönetimin iyi niyetle elinden geleni yapmaya çalıştığını düşünüyorum. Ancak hızla gelişen ve gün geçtikçe daha çok sporcunun camiaya katılması, sorunların çözümlerden daha hızlı büyümesine neden oluyor. bu noktada hızlı hareket eden, brokrasiyi bilen, THSF, THK, FAI gibi kurumları ve PWCA yı tanıyan bu kurumlar tarafından bilinen, tanınan ve en önemlisi de içimizden biri olup sorunlarımızı ve sorunları iyi bilen bir isim olarak Tahsin beyden daha iyi bir isim düşünemiyorum. Umarım başkanlığa aday olur.

Hilmi

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

zihniyet

Mesaj #22 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 2 yıl önce (05.04.2012, 15:13)

Semih güzel konulara değinmiş ellerine sağlık ama.1981 den belli sivil havacılığın içinde her türlü zorluklarla mücadele eden biri olarak bu iş çok zamana yayılacağa benziyor.Çünkü daha sivil havacılık çağ atlamış deyil ,,türkiyede ellerinden gelen kötülüğü her zaman yapıyorlar.Nerde sportif havacı görseler kötülük etmek için uçurmamak için her şeyi sevap sayan bu zihniyet değişmediği müddetçe çoook ekmek yememiz lazım.Ama inşallah kısa zaman da çok şeylerde değişebilir.umarım diğer federasyonlar gibi bu federasyon da yoluna devam eder.Sevgi ile selamlıyorum.

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen afsin » 1 on yıl 2 yıl önce (06.04.2012, 17:39)

Birçok Sistemsel sorunlarımızın olduğu çözümü bekleyen problemlerin çözülmesi için;
THSF , THK ve diğer kurumlarla işbirliğinde olup hızlı iş bitiren,sorunları bilen, camia içinden bizleri bilen biri olması açısından Tahsin Tekin abimizin Adaylığını önemsiyorum.

@fsin

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Re: zihniyet

Mesaj #24 gönderen Wings » 1 on yıl 2 yıl önce (07.04.2012, 20:58)

hsiray@ttnet yazdı:.....Çünkü daha sivil havacılık çağ atlamış deyil ,,türkiyede ellerinden gelen kötülüğü her zaman yapıyorlar.Nerde sportif havacı görseler kötülük etmek için uçurmamak için her şeyi sevap sayan bu zihniyet değişmediği müddetçe çoook ekmek yememiz lazım.....

SHGM ile ilgili kamuoyunda yanlış bir algı oluştuğunu görüyorum. Bu konulara diğer bir başlık altında değinmiştim, o konuyu takip etmeyenler için SHGM ile ilgili yazdıklarımı buraya da alıntılıyorum:

- SHGM onca işinin arasında sportif havacılıkla uğraşmak istemiyor, kendi ifadelerine göre yeterli personel kaynağı yok.
- THK senelerdir SHGM'nin kapısını aşındırıp "bu yetkiyi bize verin, biz hallederiz" demekte, alternatif SHY-6C'ler yazmakta.
- SHGM bizleri THK'ya karşı koruyarak inat ve ısrarla bu yetkiyi THK'ya vermemiş, hep bizlerin uygun bir tüzel kişiliğe sahip olmamızı beklemiştir, bu sırada SHY-6C'den faydalanarak serbestçe uçabilmemizi sağlamıştır. (THK'nın hazırladığı alternatif SHY-6C'leri okuyanlar bunu bilir)
- SHGM'nin beklediği yapılanma THSF'dir, federasyonun kuruluşunu takiben onlardan gelen talep de bu yöndedir, daha sonra yapılan karşılıklı görüşmelerde de bu konunun SHGM ve THSF'nin birlikte çözebileceği belirtilmiştir.
- Eski SHGM müdürü Barış Tozar beyin de THSF yönetim kurulunda olduğunu biliyor musunuz ? Oradaki görevi ve fonksiyonu sizce ne olabilir?
- Bugüne kadar istenilen hızda mesafe alınamamasının sebebi beceriksiz THSF başkanı ve yönetim değil, becerikli THK yöneticileridir. FAI kozunu her anlamda en etkili biçimde kullanıp her türlü engellemeyi yapmaktadırlar.
- Daha önceki yazımda da söyledim, SHGM'de yukarıda anlattığım gibi gerçekten sivil bir havacılık mevzuatı çalışması yapılmış, ancak "milli güvenlik" bahanesi ile askerler tarafından kadük edilmiş. THK'nın bu sürecin neresinde olduğunu çok merak ediyorum.
- SHGM, geçtiğimiz dönemde hep bizlere olabildiğince yakın durdu. Hiçbir resmi sıfatımız, tüzel kişiliğimiz olmadığı zamanlarda gidip yetkililerle görüştük, bizi dinlediler, daha sonraları aynı şekilde Notam ve Uçuş izni taleplerimizde bizlere hep yardımcı olmaya çalıştılar, şimdi de bu konularda hep THSF ile irtibat içinde olmak istiyorlar.

Lütfen SHGM'yi düşman bellemeyin, aksine bizim yanımızdalar ancak bağlı oldukları mevzuatlar çerçevesinde hareket etmek zorundalar. Yapılması gereken ise THSF ve SHGM'nin birlikte yürütecekleri bir çalışma ile SHY-6C'nin güncellenmesidir. Bu konuda girişimlerde bulunulduğunu web sitesindeki haberlerden biliyoruz, detaylarını THSF'deki arkadaşlardan öğrenebiliriz.

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen Champion » 1 on yıl 2 yıl önce (08.04.2012, 11:01)

Wings yazdı:
hsiray@ttnet yazdı:.....Çünkü daha sivil havacılık çağ atlamış deyil ,,türkiyede ellerinden gelen kötülüğü her zaman yapıyorlar.Nerde sportif havacı görseler kötülük etmek için uçurmamak için her şeyi sevap sayan bu zihniyet değişmediği müddetçe çoook ekmek yememiz lazım.....

SHGM ile ilgili kamuoyunda yanlış bir algı oluştuğunu görüyorum. Bu konulara diğer bir başlık altında değinmiştim, o konuyu takip etmeyenler için SHGM ile ilgili yazdıklarımı buraya da alıntılıyorum:

- SHGM onca işinin arasında sportif havacılıkla uğraşmak istemiyor, kendi ifadelerine göre yeterli personel kaynağı yok.
- THK senelerdir SHGM'nin kapısını aşındırıp "bu yetkiyi bize verin, biz hallederiz" demekte, alternatif SHY-6C'ler yazmakta.
- SHGM bizleri THK'ya karşı koruyarak inat ve ısrarla bu yetkiyi THK'ya vermemiş, hep bizlerin uygun bir tüzel kişiliğe sahip olmamızı beklemiştir, bu sırada SHY-6C'den faydalanarak serbestçe uçabilmemizi sağlamıştır. (THK'nın hazırladığı alternatif SHY-6C'leri okuyanlar bunu bilir)
- SHGM'nin beklediği yapılanma THSF'dir, federasyonun kuruluşunu takiben onlardan gelen talep de bu yöndedir, daha sonra yapılan karşılıklı görüşmelerde de bu konunun SHGM ve THSF'nin birlikte çözebileceği belirtilmiştir.
- Eski SHGM müdürü Barış Tozar beyin de THSF yönetim kurulunda olduğunu biliyor musunuz ? Oradaki görevi ve fonksiyonu sizce ne olabilir?
- Bugüne kadar istenilen hızda mesafe alınamamasının sebebi beceriksiz THSF başkanı ve yönetim değil, becerikli THK yöneticileridir. FAI kozunu her anlamda en etkili biçimde kullanıp her türlü engellemeyi yapmaktadırlar.
- Daha önceki yazımda da söyledim, SHGM'de yukarıda anlattığım gibi gerçekten sivil bir havacılık mevzuatı çalışması yapılmış, ancak "milli güvenlik" bahanesi ile askerler tarafından kadük edilmiş. THK'nın bu sürecin neresinde olduğunu çok merak ediyorum.
- SHGM, geçtiğimiz dönemde hep bizlere olabildiğince yakın durdu. Hiçbir resmi sıfatımız, tüzel kişiliğimiz olmadığı zamanlarda gidip yetkililerle görüştük, bizi dinlediler, daha sonraları aynı şekilde Notam ve Uçuş izni taleplerimizde bizlere hep yardımcı olmaya çalıştılar, şimdi de bu konularda hep THSF ile irtibat içinde olmak istiyorlar.

Lütfen SHGM'yi düşman bellemeyin, aksine bizim yanımızdalar ancak bağlı oldukları mevzuatlar çerçevesinde hareket etmek zorundalar. Yapılması gereken ise THSF ve SHGM'nin birlikte yürütecekleri bir çalışma ile SHY-6C'nin güncellenmesidir. Bu konuda girişimlerde bulunulduğunu web sitesindeki haberlerden biliyoruz, detaylarını THSF'deki arkadaşlardan öğrenebiliriz.

Yukarıdaki konunun bu başlıkla ne alaksı var pek anlıyamadım. Moderatör arkadaşlardan rica edersek konuyu başlığı ile alakalı başka bir yere taşıyabilirlermi?

Ama madem Hakanda buraya gelmiş , kendisinden THSF seçimleri ve başkanlık adayları hakkında ne düşündüğünü öğrenebilirmiyiz?

Semih

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen Bilalk » 1 on yıl 2 yıl önce (08.04.2012, 13:28)

selamlar

Tahsin abi gibi degerli bir abimizi yamaçparaşütü federasyonun başında görmek bizler için çok güzel bir olay yamaçparaşütü camiası için adaylıgı vazgecilmmez bir insan. konu federasyondan açıldıgı için burda belirtmekde fayda görüyorum bizlerin yani yamaçparaşütçülerin kendine özgü bir federasyonu olmak zorunda her gecen gün çogalan sporcusu artan toplumuz. bir çok arkadaşımızın haberi olmayan THK tarafından kurulan yeni bir federasyon daha var yeni kurulan federasyonla ilgili resmi bir dille söylenen anlatılan tedaylı bir bilgi olmadıgı için söylenen ismleri burda yazmıyorum. 2 ci bir federasyon kurulan ülkemizde bizlerde yanlızca yamaçparaşütü külüpleri bir araya gelip 3 cü federasyonu kurabiliriz.

Bilal

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen s kılıç » 1 on yıl 2 yıl önce (08.04.2012, 14:40)

tahsin tekin bu sporun geleceği için emek verebilicek birisi kendisini desdekliyorum

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen Wings » 1 on yıl 2 yıl önce (08.04.2012, 18:07)

Champion yazdı:

Yukarıdaki konunun bu başlıkla ne alaksı var pek anlıyamadım. Moderatör arkadaşlardan rica edersek konuyu başlığı ile alakalı başka bir yere taşıyabilirlermi?

Ama madem Hakanda buraya gelmiş , kendisinden THSF seçimleri ve başkanlık adayları hakkında ne düşündüğünü öğrenebilirmiyiz?

Semih

SHGM ile ilgili konuyu ben açmadım, buraya yazılınca cevap verdim, moderatör uygun görürse daha uygun bir yere taşıyabilir.

THSF başkanlık seçimleriyle ilgili olarak kafamda çoook soru var, ancak havanda su dövmek istemiyorum, adaylıklar kesinleştikçe adaylara sorularım olacak. Oyumu merak ediyorsanız, şu anda hiçkimseye rezerve değil, başkan oldukları taktirde belli sorunlara nasıl çözüm bulacaklarına dair beni ikna eden oyumu alır. Tahsin beyin kesinlikle aday olmasını arzu ediyorum, bu camiadan kendi içimizden bir aday çıkarabiliyor olmamız gerekirdi zaten, ancak sırf bu özelliği yeterli olmaz, dediğim gibi eski başkandan ya da diğer rakiplerinden daha etkin çözümler üretebileceğine dair ikna olmam gerekiyor ve bunu yapabilmesini de can-ı gönülden ümit ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Champion » 1 on yıl 2 yıl önce (09.04.2012, 12:03)

Değerli Abimiz Savaş Kıroğlununda yorumlarını duymak isteriz. Kendisinin kafile ile beraber brezilyaya gittiğini biliyoruz. Tahsin abinin adaylığından önce orada neler konuştuğunu bilemiyoruz. Şu anda neler düşündüğü bizler için daha çok önemli...Kendisine mutlaka yönetim kurulunda ihtiyacımız olacaktır.

Başkan adayları konusunda yorumlarını duyabilirmiyiz Savaş abi..?

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Champion » 1 on yıl 2 yıl önce (10.04.2012, 14:33)

Selamlar,

Kullandığımız ifadelerden bazı yanlış anlaşılmalar çıkabilir. Özel maille bana sorulan şu soruları yanıtlamaya çalışalım.
Özel olarak sorduğuna göre arkadaşımızın kimliğini açıklamıyorum.

- Başkanlık seçimi nerede ne zaman yapılır? Tarih belirlemek için oy kullanacak kişilerin yapacağı her hangi bir işlem varmıdır?

Seçimlerin Londra Yaz olimpiyatlarını takip eden 6 ay içerisinde yapılması gerekiyor. Bürokratlar haricinde oy vericek kişiler kulüp temsilcilerinden oluşuyor. Ve oy verecek kişiler toplamı 100 kişiyi geçemiyor. burokratların sayısı benim hesaplarıma göre 20 civarında!

- Federasyon başkanlığı seçimlerinde kimler oy kullanır?

Seçimde oy kullanacaklar
MADDE 8 – (1) Federasyon başkanlığı seçimlerinde oy kullanacak üye sayısı, ilgili spor dalında faaliyet gösteren kulüp ve sporcu sayısına göre tespit edilir. Seçimlerde oy kullanacak üye sayısı 100 üyeden fazla olamaz.
(2) Federasyon başkanlığı seçimlerinde
a) Genel Müdür, Genel Müdür yardımcıları, 1. Hukuk Müşaviri, kurul ve daire başkanları, Spor Toto Teşkilat Başkanı,
b) Merkez Danışma Kurulu üyeleri,
c) Olimpik branşlarda oy kullanmak üzere Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,
ç) Bünyesinde engelliler spor federasyonları ile paralimpik komitesince benimsenen spor dallarının bulunduğu federasyon seçimlerinde oy kullanmak üzere, Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,
d) Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,
e) Branşlarında oy kullanmak üzere, bağlı oldukları uluslararası federasyonların dünya ve/veya Avrupa federasyonlarının yönetim kurulu veya hakem kurulu üyeleri,
f) Görevlerine adli veya idari soruşturma sonucu son verilmemek kaydıyla branşında oy kullanmak üzere asaleten federasyon başkanlığı yapanlar,
g) Kulüp Temsilcileri

oy kullanır.
(3) Kulüp temsilcilerinin belirlenmesinde;
a) Uluslar arası, ulusal veya bölgesel faaliyetlere katılma yoğunluğu,
b) Müsabakaya katılan sporcu sayısı,
c) Ulusal veya uluslar arası faaliyetlere ilişkin başarılar
esas alınır.

- Oy kullanmak için önceden ne yapılması gerekir?
Kulübünüzün temsilci gönderebilme durumunu THSFye sorabilirsiniz.

- GSİM ne bağlı lisanslı sporcular kendi kulüplerinden delegemi seçerler yoksa her sporcu aynı zamanda bir oy verenmidir.
Kuluplerinden Delege seçerler. Hakan arkadaşımızın"Oyumu merak ediyorsanız, şu anda hiçkimseye rezerve değil, başkan oldukları taktirde belli sorunlara nasıl çözüm bulacaklarına dair beni ikna eden oyumu alır." ifadesindeki oy herhalde kulübu içerisindeki oyu olmalıdır.

- İl temsilcileri işin neresindeler?
Seçimlerle alakaları yok gibi duruyor. Ama yanlış bildiğimiz birşeyler varsa federasyondaki arkadaşların bizi bilgilendirmesini bekliyoruz.

Benimde aklımdaki soru şudur!
Oy kullanacak kulüpler nasıl belirlenecek, her kulüp aynı miktardamı oy kullanacak?

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 2 yıl önce (10.04.2012, 14:51)

Aslında düşününce delege sayısı konusunda model uçakçılardan tutun da planörcülere kadar herkesin hakkı olur.

Bi de delege sistemi thsf'nin tüzüğü ile düzenlenmiş olmalı sanırım.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 2 yıl önce (11.04.2012, 00:22)

(Semih abi kimlik açıklamada sorun yok. Cevaplar için teşekkür.)

Bir sabah uyandığımda başkanlık seçimlerinin yapılıp bitmiş olduğunu okursam şaşırmam. Çünkü bir sabah uyandığımda ismini ilk kez duyduğum birinin federasyon başkanı olduğunu duymuştum.

oy verecek kişilerin dahi bilinmediği bir ortamda seçimle ilgili her süprize şahsen hazırım. Umarım notam sorunu yaşayan ve çözebilecek nitelikte olan biri başkan olur.

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen dino1 » 1 on yıl 2 yıl önce (11.04.2012, 15:56)

Degerli Pilot Arkadaslarım,

Federasyon baskanlıgı konusunda verdiginiz destek ve gosterdiginiz ilgi nedeniyle hepinize tesekkur ederim.Secimlerin yapılacagını varsayarak
sportif havacılıgın içinde bulundugu durumuda goz onunde bulundurarak
baskanlık icin adayligimi acıklıyorum.

sevgi ve saygılarımla

Tahsin Tekin

Kullanıcı avatarı
metinmurat
Ad Soyad: Metin Murat
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen metinmurat » 1 on yıl 2 yıl önce (11.04.2012, 16:30)

hayırlı olsun... inşallah hepimiz için iyi sonuçları olur.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 2 yıl önce (12.04.2012, 08:02)

Hayırlı uğurlu olsun Tahsin abi AHAS olarak yanındayız.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen Champion » 1 on yıl 2 yıl önce (12.04.2012, 12:58)

Selamlar
Dün yaptığım telefon görüşmesinde PWCA başkanımız Goran Dimiskovski, Tahsin TEKİN abimizin adaylığını çok isabetli bulduğunu , desteklediğini ve adaylığına elinden gelen her türlü desteği vereceğini açıklamıştır.

Semih

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen Bilalk » 1 on yıl 2 yıl önce (13.04.2012, 11:24)

şimdiden başarılar tahsin abi çok güzel bir karara onay vermişsiniz

Kullanıcı avatarı
nilüfer sportif
Ad Soyad: Rasim Kuşçu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen nilüfer sportif » 1 on yıl 2 yıl önce (14.04.2012, 11:24)

Semih beyi kutluyorum ve Nilufer sportif havacilik kulubü Baskani olarak kendisini destekliyorum mevcut federasyon yaptığımız bütün çalısmalarda yanımızda destek olmak biryana sürekli muhalefet oldu.calismalarinizin devamı dileklerimle.Rasim KUSCU Nilufer sportif havacilik kulubü derneği Baskani

Ayirli olsun Tahsin abi Nilufer havacilik kulubü olarak sizleri destekliyoruz

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen Yamasut » 1 on yıl 2 yıl önce (15.04.2012, 19:36)

" mevcut federasyon yaptığımız bütün çalısmalarda yanımızda destek olmak biryana sürekli muhalefet oldu.Rasim KUSCU Nilufer sportif havacilik kulubü derneği Baskani "

Merhabalar,

Federasyonun "destek olmak bir yana sürekli muhalefet olduğunu" yazmışsınız.
Hangi konu veya konularda muhalefet yada engelleme yapıldığını açıklarmısınız ?

Bu konu bu sayfanın konu başlığı dışındadır, dolayısıyla moderatörler yeni bir konu başlığı olarak açabilirler.

Serdar İLKER
THSF Bursa İl Temsilcisi

Kullanıcı avatarı
levent2000
Ad Soyad: Levent Günher
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen levent2000 » 1 on yıl 2 yıl önce (16.04.2012, 00:01)

Bende Erzincan Yaylabaşı Ata ve Doğa Sporları Derneğinin iletmemi istediği açıklama olarak Sayın Tahsin TEKİN bey in adaylığını desteklediklerini iletmek istiyorum...

Şahsım adına da Tek adayın içinde bulunulan ortam ve sıkıntılar düşünüldüğünde tartışmasız gerekli olduğu kanaatindeyim...

* Kulüplere Sporcu Desteği ile ilgili olarak yeni bir başlık altında tartışma ortamı yaratılması ve bir fikir birliğine varılması sporcuların ihtiyaçlarının tespiti ve federasyonun bu konuda yönlendirilmesi açısından faydalı olacaktır.