Federasyon Başkanlık Seçimleri ÖNEMLİDİR!

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Ad Soyad: Erdal Akkuş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #141 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (10.01.2013, 18:08)

Mesajımın neden silindiğini öğrenmek gibi bir şansım var mıdır?

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Ad Soyad: Erdal Akkuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #142 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (10.01.2013, 21:01)

Arkadaşlar,

Mevzu bahsi geçen mesajı teknik sorunlardan dolayı foruma ulaşmamış sayıyorum. Özetle, içinde yaşadığımız büroksi için örnek olabilecek durumlara dikat çekmek istemiştim.

Bilinmesi gereken bir hususa değinmek istiyorum.Federasyondaki arkadaşlarda herkes gibi bürokrasiyi bekliyor. Kriterleri ve şeçimlerin nasıl ne şekilde, nerede yapılacağını devlet açıklayacaktır. Belirlenir ve açıklanır açıklanmaz sizlerle ivedilikle paylaşılacaktır. Herkes bilgilendirilecektir. Belli olan, belirlenmiş durumlar olup da sizlerden saklanan bir durum yoktur. Seçimle ilgili olan herşeyin devlet tarafından duyurulması an meselesidir. Önümüzdeki hafta delege listeleri açıklanacak ise diğer noktalarda fazla gecikmeyecektir. Bu konu yeterince dile getirildi, daha fazla irdelenmesini anlamsız buluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin usul ve kararları bildirilir bildirilmez sizlere ivedilikle ama ivedilikle ulaştırılacaktır.

Saygı ve sevgilerimle...

Erdal AKKUŞ

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #143 gönderen dino1 » 1 on yıl 1 yıl önce (18.01.2013, 16:46)

Degerli Pilot arkadaşlarım,

Belirsizlik ortamı devam ediyor. Bu şartlar altında dahi olsa mücadeleye devam edecegim. Federasyon Başkanlığına Adaylığımı tekraren açıklıyorum. Yamaç paraşüt camiası her sene katlanarak büyümektedir, bu nedenle ayrı ve özerk bir Federasyon olmalıdır. Seçildiğim takdirde bu yönde gayret sarfedecegim. Diğer problemleri biliyorsunuz. Bu problemlerin çözümü de mümkündür.

Özetlersek:

1-Federasyon - THK yetki karmaşası:
FAI’nin Türkiye'deki Temsilcisi THK’dur ancak Hava Sporları Federasyonu’da kurulmuştur ve Türkiyenin gerçeğidir. Bu kurumu boyle aciz kılmak ve bu şekilde devam etmesine seyici kalmak doğru değildir. THK'nın hak ve menfaatlerini de göz önünde bulundurarak THSF'ye Ulusal ve Uluslararası alanda işlerlik ile itibar kazandırmamız gerekmektedir ve mümkündür.

2-THSF nin kuruluşundan bu yana geçen uzun yıllarda yapmadığı, yapamadığı çalışmaların tamamını ilk 12 ayda bitireceğimizi tahmin ve tekeffül ediyorum.

Adil olmayan bir ortamda yapılacak bu seçimlerde hepinizin destegi önem taşımaktadır.Sonuçlarının camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Tahsin TEKİN

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #144 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (19.01.2013, 13:39)

Merhabalar

Sayın Tahsin Tekin abimizi bu nihai kararından ötürü kutlarım.

Dün yaptığımız bir toplantıda Tahsin abi, Savaş Kıroğlu, Adem Hasgül, Yıdırım İzli son gelişmeleri değerlendirdik ve bu andan sonra yapılabilecek şeyleri konuştuk. Seçimde delege belirleme hususu önümüzdeki hafta içinde ortaya çıkacaktır.

Elimize geçen bilgiler ve kendi tahminlerimize göre yaklaşık 80 civarında bir oy kullanılacak. Bu oyların 25 kadarı GSM üyeleri ve il müdürleri, kalanı Kulüpler tarafından kullanılacak görünüyor. Kulüpler dediğimizde sadece Yamaç Paraşütünü algılamamak lazım. Model uçakçılardanda sayısına tam vakıf olamadığımız kadar delege çıkma ihtimali var.
Delegeleri normal olarak 2011 ve 2012 yılında katıldıkları yarışmalar, aldıkları başarılar oranında belirlenmeli..,

GSM Bünye federasyonu seçim kriterleri çok belirsiz ve delegeler seçimden sadece 15 gün önce açıklanabiliyor. Bu yöntem listeler itiraz hakkını neredeyse imkansız hale getiriyor.
Bu adaletsizliğin üstüne oy kullanılacak delegelerin belirlenmesinde Atanmış başkanın ve yönetiminin hazırladığı ve sunduğu "sözde" kriterlere uyan Kulüplerin, seçimin adaletli geçmesini zora soktuğu aşikardır.

Bu listelerde art niyetli ve adaletsiz bir durum ortaya çıkarsa itirazımızı Seçim Kuruluna ve Spor Bakanlığına yapacağız.

Diğer yandan kendilerine verilen söz ne olursa olsun, şimdiki yönetimle ne şekilde bağları olursa olsun ben aramızdan mevcut yönetimi tekrar destekleyecek delege olacağını zannetmiyorum. Farklı fikirde olan arkadaşlar varsa bana telefonla ulaşsınlar, bizi ikna etsinler veya biz onları ikna edelim..!

Doğru seçimi yapmak hepimizin mefaatinedir.

Tekrar tekrar ifade ettiğim gibi aynı amaç uğruna birlik olalım ve kendi adayımızın seçilmesini sağlayalım. Geçmişde başarısız olarak görünen bir başkanı ve yönetimi tekrar seçmek veya seçilmesine seyirci kalmak aynı olayları tekrar yaşanması anlamına gelir.

Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz
Görüşmek üzere

Semih SAYIR
ISUK kulüp Başkanı

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #145 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 1 yıl önce (19.01.2013, 14:33)

tahsin tekin abimizin havacılığa olan sevdasını ve bu spordaki eksik ve yanlışları düzeltmek ve işin mutfağından gelen kişilerle daha kısa sürede federasyonu "gerçek bir federasyon" kıvamına getirmek için çalışıp çabaladığını biliyoruz, saygı duyuyor ve onu gönülden destekliyoruz.
ama moderatörlerden veya kendisinden rica ediyoruz "lütfen tahsin abi şu nick name'ini değiştir ardık". "champion" niki semih sayır'a ne kadar yakışıyorsa "PRESEDENT" niki de sana o kadar yakışır :)
diye diye bunu mu dedin demeyin. bir seneden beri yazıyım diyorum, yazamıyorum. imaj da bu işlerde çok önemlidir.
saygılar, sevgiler, hürmetler :)

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #146 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 1 yıl önce (19.01.2013, 17:41)

dino1 yazdı:Degerli Pilot arkadaşlarım,

Belirsizlik ortamı devam ediyor. Bu şartlar altında dahi olsa mücadeleye devam edecegim. Federasyon Başkanlığına Adaylığımı tekraren açıklıyorum. Yamaç paraşüt camiası her sene katlanarak büyümektedir, bu nedenle ayrı ve özerk bir Federasyon olmalıdır. Seçildiğim takdirde bu yönde gayret sarfedecegim. Diğer problemleri biliyorsunuz. Bu problemlerin çözümü de mümkündür.

Özetlersek:

1-Federasyon - THK yetki karmaşası:
FAI’nin Türkiye'deki Temsilcisi THK’dur ancak Hava Sporları Federasyonu’da kurulmuştur ve Türkiyenin gerçeğidir. Bu kurumu boyle aciz kılmak ve bu şekilde devam etmesine seyici kalmak doğru değildir. THK'nın hak ve menfaatlerini de göz önünde bulundurarak THSF'ye Ulusal ve Uluslararası alanda işlerlik ile itibar kazandırmamız gerekmektedir ve mümkündür.

2-THSF nin kuruluşundan bu yana geçen uzun yıllarda yapmadığı, yapamadığı çalışmaların tamamını ilk 12 ayda bitireceğimizi tahmin ve tekeffül ediyorum.

Adil olmayan bir ortamda yapılacak bu seçimlerde hepinizin destegi önem taşımaktadır.Sonuçlarının camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Tahsin TEKİN

Tahsin başkanın yazısından anladığım vede yarışmalarla haşır neşir olan 10-20 kadar arkadaşımızın tutumlarından çıkarttığım sonuç şudur ki mevcut federasyon yapısının değiştirilerek YAMAÇPARAŞÜTÜ FEDERASYONU'na dönüştürülmesidir. Bu durum karşısında nasıl olsa Türk Hava Kurumuda ses çıkartmaz 10 parmağından birisini keser, birşey olmaz FAI nezdinde yetkiside de devam eder, yani Türkiye'den FAI üyesi 2 federasyon olur. Lütfen yanlış anladıysam düzeltin......... bir diger bakış açısıyla küçük olsun benim olsun....

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #147 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (19.01.2013, 22:49)

Merhabalar
Tahsin abimi kararliligindan dolayi kutluyorum.Camiamizin icinden sorunlarimiza vakif ayrica saygin kimliginden oturu kanimca benim gibi tum kuluplerde yaninda olacaktir.

AHAS Guner Akkaya

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #148 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (20.01.2013, 13:48)

Osmanlı Padişahlarının taht için yaptığı gibi, binbir entrikayla, THK 10 çocuğundan 9 unu boğdurduktan sonra, şimdiye kadar yaptığı icraatların bedeli olarak, en azından Yamaç Paraşütü konusunda kellesini verse, karşılık olurmu?

Yamaç Paraşütü ülkemizde doğmuş, ancak zavallı ilgisizlikten bir türlü büyüyememiş. İtilip kakılmaktan sırtı yerden kalkmamış. O nedenle henüz az olsun benim olsun denecek kadar ortada bir rant yok.

Tahsin Beyi tanımıyorum, ancak camia adına çıkıp aday olması nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum. Sonuç ne olur bilmem, ancak camianın sorunlarına ne kadar sahip çıktığını anlamak açısından ilginç olur.

Saygılar