Federasyon Başkanlık Seçimleri ÖNEMLİDİR!

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
nilüfer sportif
Ad Soyad: Rasim Kuşçu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen nilüfer sportif » 1 on yıl 1 yıl önce (16.04.2012, 13:15)

Merhabalar, 

Federasyonun "destek olmak bir yana sürekli muhalefet olduğunu" yazmışsınız. 
Hangi konu veya konularda muhalefet yada engelleme yapıldığını açıklarmısınız ? 

Serdar İLKER 

THSF Bursa İl Temsilcisi

THSF BURSA İl Temsilcisi : Sayın Serdar İLKER bey 
Bir bakıma sizde alklisiniz federasyon değil sizin muhalefet olduğunuzu yazmam gerekiyordu çünkü kulübümüz kurulduğundan buyanda THSF değilde 
İl Temsilcisi olarak sizinle görüştüğümüz için sizin muhalefetiniz soz konusu 
Kulübümüz tüzüğü gereğince yp yaymak sevdirmek tanıtmak adına girişimde bulunduğumuz tüm calışmalarımıza olumsuz yaklaştınız sizinle derneğimizi THSF üye yapalım dedik olmaz dediniz. Kurslar düzenleyelim bu kurslarında kurulan guruplar şekillendikten sonra THK dan veya THK dan öğretmenlik belgesi olan hocalar derslerimizi verecekler dedik olmaz dediniz Nilufer bld sporda branş acalım THK Yp öğretmenlik belgesi ve yetkisi olan kisiler gelsin egitim versin dedik olmaz dediniz sehir disından kimse gelemez dediniz hoca sehir disından gelecek onay vermem dediniz,fakat sizin önerdiğiniz kisilerin ne öğretmenlik diplomasi var nede yp başlangıç belgesi var sizin tarafsız haraket etmediğinizi yazmam gerekiyordu THSF Yazmakla hata ettim THSF ve yönetiminden ozurdilerim sizin muhalefet oldugunuzu yp adina yapilan calismalarda cozumle degil engellerinizle yaklastiginizi yazmam gerekiyordu.saygilar sunarım 
Nilufer sportif havacilik kulubü derneği 
Rasim KUSCU.

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (16.04.2012, 14:01)

Merhabalar,

üstteki maildeki Rasim Kuşçu nun yazmış olduğu iddialarla ilgili olarak moderatör tarafından "Nilüfer Sportif Havacılık" adı altında bir başlık açılmıştır. Bu konuyu ve cevabımı, bu başlıktan takip edebilirsiniz.
Serdar İLKER
THSF Bursa İl Temsilcisi

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 1 yıl önce (16.04.2012, 14:50)

Federasyon kurmak için bir araya gelerek net ve tek bir tavır sergiledik ve federasyonumuz bir şekilde kuruldu. Şimdi de federasyonu olması gerektiği yeterlilik ve fonksiyona taşımak için benzer duruşu göstermemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

Sayın Tahsin Tekin'in çok uygun bir aday olduğunu düşünüyor ve destekliyorum.

Camia olarak tek bir aday da karar kılarak ve seçimlerde bu adayı topluca destekleyerek sonuç alabiliriz diye düşünüyorum.

Not: Şimdiki yönetim: Halihazırdaki federasyon yönetimini yanlış ya da hatalı bulmuyorum. Ciddi ve sadece sportif kaygılı çabaları gözardı edilemez. Yeni kurulmuş ve işleyişi olmayan/bilinmeyen bir federasyonu ayağa kaldırma yükünün altına girdiler.

Şu anki Yönetim Ekibi, bence, beklentileri tam olarak karşılamış durumda görünmeseler de çok önemli bir iş yapmış ve yüreklerini ve emeklerini ortaya koyarak çalışmışlardır. Bunu da belirtmek ve teşekkür etmek isterim.

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (03.11.2012, 14:28)

Merhabalar

Aldığımız duyumlara göre THSF Başkanlık seçimlerinin yılbaşından önce yapılması planlanıyor. Bu durumda ortak duruş sergilemek için pek fazla zamanımız kalmamış görünüyor.

İlgilenen Kulüp başkanları veya temsilcileri ile İstanbulda bir toplantı yapıp aday çıkarmak konusunu detayları ile tartışıp hemfikir olduktan sonra harekete geçmekde fayda var.

Toplantı için önümüzdeki hafta sonu ( 10 Kasım Cumartesi) tarihini düşünüyoruz. Yer ve saat hususunu ise telefoon görüşmeleriyle halledebiliriz..

Açıklığa kavuşması gereken konular

-Adayımızı net ve kesin olarak belirlemek
- Adayımızın seçimleri kazanabilmesi için gerekli mercilere mesajımızı iletmek
- Seçim prosedürüne vakıf olarak hazırlıklarımızı ona göre yapmak
- Ankarada GSM, THK ve GS Bakanımız ile görüşmeler yapmak
- Oy kullanacak sabit üyelerle görüşerek genel temayül konusunda onları bilgilendirmek ve oylarını adayımıza yönlendirmek.

Bu konuda benim şahsi fikirlerim şöyle..,
Adayların seçilmesi genel olarak bürokratların ağırlığı ile gerçekleşecektir. Zaman gazetesinde bu konuyla ilgili çıkan haber ise leyhimize bir gelişmeyi bildiriyor...

http://www.zaman.com.tr/newsDetail_getN ... no=1346941

Buradanda anlaşılacağı üzere sabit delegeler artık oylarını baskı altında kalmadan kullanabilecek... Bir anlamda kurumların etkisinin azalması olarakda yorumlanabilir.

Eğer biz kişisel görüşmelerle sabit adayları ikna edersek oylarını kendi adayımıza yönlendirebiliriz...

Oy kullanacak kulüp sayısının 20yi geçmeyeceğini tahmin etmiyorum...( Bu kriterleri GSM oluşturduğu için son 2 senedir yarışmalara katılma şartı getirilmiş olabilir.) Bu konuyu ancak GSM ile görüşerek açıklığa kavuşturabiliriz.

İstanbulda yapacağımız toplantı sonrası bazı temsilcilerimiz Ankaraya göndererek gerekli görüşmeleri yapmak ve bilgileri toplamak gerekecektir. Spor bakanımızla görüşme yapmak için siyasi kanallar vasıtasıyla iletişimdeyiz.

ISUK kulübü olarak THSF başkanlık seçimlerinde gönüllü olarak aktif rol alacağız ve insiyatif belirleyeceğiz..

İlgilenen kulüpler ve arkadaşlar lütfen acil olarak benimle temasa geçsinler..

Semih SAYIR
ISUK bşk Yrd.
[email protected]
532 3566888
Dosya ekleri
ISUK3 copy.jpg

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (04.11.2012, 01:22)

MERHABALAR
Bence kulüp temsilcileri ile geçde olsa yapılması gereken bu toplantı kendi adayımızı belirlememiz açısından çok faydalı olacağına inanıyorum en azından kapalı kapılar arkasında yapılması planlanan seçim öncesinde kulüp başkanları olarak oturup stratejik yol haritası belirlemeliyiz THSF temsil edecek başkanın atanmış değil sandıktan çıkan ( kulüp temsilcilerinin oyları olmalı)bir aday olması oturacağı makamı gerçekten layıkı ile temsil edeceği anlamında isabetli olacağını düşünüyorum.
THSF bağlı kulüp temsilcileri bence seçimlerde belirleyici olmalı aksi takdirde odaların temsilcilerinin belirleyeceği,bürokratların belirleyeceği başkan şu anki sorunlarımızın üzerine sorun eklemekten öte gitmeyeceğini düşünüyorum.
bu sebeble toplantı sonrası seri bir şekilde Gençlik ve spor genel müdürü ve ardından Gençlik ve spor bakanı sayın Suat kılıç tan kasım ayı içerisine aldığımız randevularda kulüp temsilcileri ile mevcut sorunlarımızı aktamalıyız diye düşünüyorum.İstanbul da yapılması planlanan toplantıya AHAS ve beraberinde bölgemizdeki 8 kulüp temsilcisi ile katılacağımızı bildiririm.
saygılarımla
AHAS-ADANA HAVACILIK KULÜBÜ
Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.11.2012, 02:38)

Haberde "Spor Genel Müdürlüğü Bağımsız Spor Federasyonlarının Çalışma, Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'e göre, olimpiyatların bitiminden itibaren üç ay içinde olağan genel kurulunu yapmak zorunda olan federasyonlar" diyor. Olimpiyatlar 12 agustosta bittigine gore genel kurul icin son tarih 12 Kasim midir?? Eger oyleyse secim sansimizi kacirdik gecmis olsun!! 2016 Brezilya olimpiyatlarindan sonra gorsumek uzere!! Tarihler hakkinda kesin bilgisi olan varmi?

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (05.11.2012, 10:36)

Tarihler hakkında kesin bir bilgi yok...Dikkat edilirse bağımsız federasyonlar diyor. THSF GSM ye bağlı bir bünye Federasyonu..
Seçimlerin Ocak ayından önce olması ihtimali büyük...
Tarihin kesin olmaması akla şu sorurularıda beraberinde getiriyor..

- Federasyonun kapatılması ihtimali varmı?
- THSFnin henüz seçime hazır olmadığınımı düşünüyorlar?

Her ihtimale karşı hazırlıklı olmalı ve alternatifleri değerlendirmeli, dahası yönlendirmelliyiz.

Bu ihtimallerden biriside Özerklik başvurusu.
Özerk olduğumuzda bürokrasi ile ilgili problemlerimiz en aza indirgeniyor.. Büyük bir ihtimalle GSM nünde işine gelecektir.

Bu konuların Ankara görüşmelerimizden sonra açıklığa kavuşacağını tahmin ediyorum.

Kullanıcı avatarı
merk
Ad Soyad: Eren Kızıltuğ
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 12 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen merk » 1 on yıl 1 yıl önce (05.11.2012, 15:47)

Merhaba,

Aşağıdaki haberde THSF' de de seçim olacağından bahsediliyor. Ne kadar doğru bilemem ancak daha üyeler kim, kimler aday gösterecek, kimler başkanlık için resmi olarak başvurdu hiçbir şey bilinmiyor sanırım.

İyi uçuşlar...

http://spor.haberler.com/federasyonlard ... 30-haberi/

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen Airbender » 1 on yıl 1 yıl önce (05.11.2012, 17:22)

Champion yazdı:Tarihin kesin olmaması akla şu soruruları da beraberinde getiriyor..

- Federasyonun kapatılması ihtimali varmı?
- THSFnin henüz seçime hazır olmadığınımı düşünüyorlar?

--------------------------
2008 yılında kurulmuş olan ve hala hazırda federasyon tarafından sertifikalandırılmış antrenörü (model uçak, yp, yelken kanat, balon, serbest vs...)olmayan bir federasyonun açılabilecek bir soruşturmada KAPATILMASI muhtemeldir...!!!

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (05.11.2012, 23:15)

bu konu biraz çelişkili federasyunun seçime gitmek için belirteceği tarih ve yer cok önemli değil çünkü seçimde oy kulanacak olan delegeler federasyonun belirtiyi kişi ve sayı ile sınırlı bu sayı 10 da olabilir 100 de olabilir seçime gidip 20 delege oy kulansın diyip tam oyla yeniden başkan veye yeni başkan secebilir bu onlara kalmış garip ama gercek hayırlısı

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #51 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (06.11.2012, 00:05)

Merhabalar
bence hepsinden önemlisi makamlar kimsenin egosunu tatmin ettiği yer değildir bu sebeble koltuğa oturacak başkan kendine şunu sormalı ben THSF bağlı her fırsatta federasyonunu destekleyen kuluplere ne kadar yakınım ve ben bu camiia da ne kadar isteniyorum yoksa diğer federasyonlarda olduğu gibi ali cengiz oyunlarıyla tekrar gelip başkanlık koltuğuna oturmak mümkün lakin bunu önce kendine sormalı ben bu camiada ne kadar destekleniyorum bürokrat oylarıyla seçilen başkan bence yine atanmış başkandır .saygılarımla

Kullanıcı avatarı
Airbender
Pilot Menüsü: 

Mesaj #52 gönderen Airbender » 1 on yıl 1 yıl önce (06.11.2012, 12:37)

Tenis federasyonunun yeni baskani PTT Genel Muduru oldu. Tenisi ilk olarak son olimpiyatlarda seyretmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/tenis/21849238.asp

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #53 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 1 yıl önce (06.11.2012, 12:42)

Arkadaşlar ortada seçim yok paniklemeye de gerek yok. Yönetmelikler gereği Özerk yapıya sahip federasyonlar yani bağımsız federasyonlar Olimpiyatların bitim tarihinden itibaren 3 ay içinde Genel Kurullarını toplayarak seçimlerini yapmaları lazım. Bizim federasyonumuz gerekli görülen yapılanmayı, teşkilatlanmayı yaptıktan sonra özerk yapıya kavuşabilir.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
m.bayrakci
Ad Soyad: Murat Bayrakçı
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #54 gönderen m.bayrakci » 1 on yıl 1 yıl önce (06.11.2012, 22:43)

Cenk koptum çok yaşa yav :D

Kullanıcı avatarı
halukyildiz
Ad Soyad: Haluk Yildiz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #55 gönderen halukyildiz » 1 on yıl 1 yıl önce (07.11.2012, 03:56)

Airbender yazdı:Tenis federasyonunun yeni baskani PTT Genel Muduru oldu. Tenisi ilk olarak son olimpiyatlarda seyretmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/tenis/21849238.asp
Dosya ekleri
teniz.jpg

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #56 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (07.11.2012, 11:15)

Bizimde tenisten pek farkımız olmasa gerek :)

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #57 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 1 yıl önce (08.11.2012, 14:34)

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasayar, Trabzonspor vs vs hepsinin Kulüp başkanı sanki eski milli futbolcu..... Bu anlayış olsaydı kulüblerin teknik direktörüleri, antrenörleri o kulübün başkanı olurdu... Lütfen eleştirilerimizi siyasi olarak yapmayalım....

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #58 gönderen mubi » 1 on yıl 1 yıl önce (08.11.2012, 23:15)

mustafa çelik yazdı:Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasayar, Trabzonspor vs vs hepsinin Kulüp başkanı sanki eski milli futbolcu..... Bu anlayış olsaydı kulüblerin teknik direktörüleri, antrenörleri o kulübün başkanı olurdu... Lütfen eleştirilerimizi siyasi olarak yapmayalım....

Basketbol federasyonu başkanı Turgay Demirel eski bir basketbol oyuncusudur Mustafa Bey. Basketbol milli takımımız Dünya 2.ligi gibi bir başarıya imza attı. Dünya 1. olan lise takımımız var. Başka kategorilerde ( Gençler, Yıldızlar, Bayanlar, Kulüpler bazında vs ) Dünya ve Avrupa çapında derecelerimiz var. Basketbol federasyonu başkanı eski bir basketbolcu olmasaydı bu başarılar yakalanır mıydı sizce Mustafa bey?

mubi

Kullanıcı avatarı
utku09
Ad Soyad: Utku Temur
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #59 gönderen utku09 » 1 on yıl 1 yıl önce (09.11.2012, 08:31)

Futbol kuluplerinin cogunun artık şirketleştigini dusunursek , Başlarında şirket yönetiminden anlayan ınsnların bulunması gayet dogal dıye dusunuyorum. Ha dersenızkı futbol federasyonunun basındada futbolla aktıf olarak ılgılenmemıs biri var, bende derimki en son ne zaman milli takım istikrarlı bir başarı elde etmiş? Futbolda alt yapımız ne durumda? Tesisleşme ne durumda?

Kullanıcı avatarı
Airbender
Pilot Menüsü: 

Mesaj #60 gönderen Airbender » 1 on yıl 1 yıl önce (09.11.2012, 09:28)

Mustafa agabey, topicigimin neresinde siyaset var anlamadim. Sitede siyaset yapyin derken sizin topiclerinizden siyaset derlemeleri yapabilirim. Lutfen olayi FARKLİ NOKTALARA cekmeyin. Burada sadece baska konuya vakif insanlarin alakasi olmayan bir yere gelemelerinden bahsediyoruz. Ayrica bir cok federasyonda aktif spor yasantisini bitirmis o bransa ait yoneticiler var ki " istisnalar kaideyi bozmaz " bakiniz PTT genel muduru tenis federasyonu baskani.!!!