Federasyon Başkanlık Seçimleri ÖNEMLİDİR!

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #121 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 08:08)

Her şeyden önce her kulüp yöneticisinin demokratik olarak seçim ile ilgili görüşünü çekinmeden beyan etmesi gerekir,yani mevcut yönetim acaba tekrar seçilirse yazıp çizdiklerime dikkat edeyim mantığı bizi bir yerlere götürmez,mevcut yönetimdeki arkadaşlar ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştılar bu çalışmaların gönüllülük esasına göre yapılmasıda takdir edilmeli lakin her görev süresi bitiminde olduğu gibi sandık oyları icraatın karne notudur.Yapılan icraat ortada eyrisi ile doğrusu ile şimdi yönetime talip içimizden halen aktif olarak uçan,camia içerisinde saygın bir kimliği olan,ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda geniş yelpazede siyasi bağlantıları olan yıllarca üst düzey yöneticilik yapmış bir adayımız var Tahsin Tekin.Tahsin abi şu anki mevcut sorunlarımız noktasında THK ilede irtibata geçebilecek ,orta yol bulabilecek birikimde geldiğimiz noktada çözümsüzlüğe dair söyleyebileceğim diyalog eksikliği derim.Tek sorunumuzda şu an kurum değil motamlar,il temsilcilikleri,belgelendirmeler,eğitmenlikler,ölüdeniz gibi bir sürü sorunumuz var burdan en başında ben Tahsin abiye desteğimi yazmıştım tekrar ediyorum sonuç ne olursa olsun ben sonuna kadar destekliyorum her konudada kabul ederse yardıma hazırım,saygılarımla.

ADANA HAVACILIK KULÜBÜ-AHAS

Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #122 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 10:37)

Merhaba Yiğit,

Türkiyenin herhangi bir yerinde yapılan herhangi bir seçimde herkes istediği adayı desteklemekte özgürdür. Desteklediği aday için çalışmak istemesi de çok normaldir.

Erdal biraz inceden değinmiş konuya, ben biraz daha açık olayım.
Federasyonda ki kurullar mevcut yönetimin uzantısıdır ve mevcut yönetimle çalışmaktadır. Kurullarda çalışan arkadaşlarda mevcut kurulların yönetilmesinden, idaresinden ve işlerliğinden sorumludur. Sen Eğitim Kurulunun bir üyesisisin dolayısıyla yaptığın açıklama biraz etik dışı bir durum olmuş. Önce Eğitim Kurulundaki üyeliğini sonlandırıp sonrasında seçim çalışmalarına girmen daha doğru olurdu.

Seçimler hakkında da bir iki bilgi vermek isterim.
Seçimler 11 Şubat'a kadar yapılmak zorunda, henüz bildirilmiş bir seçim tarihi bulunmuyor. Seçimlerde başkanlık adaylığı için henüz resmi olarak başvuru yapan yok sadece duyumlar ve niyetler beyan edenler var. Henüz kaç kulüp ve kangi kulüpler oy kullanacak belli değil. Ancak önümüzdeki ocak ayı içerisinde bu olguların hepsi somutlaşacak. Havacılık camiası için iyi bir seçim süreci geçirilmesi ve seçim sonucunun camiaya yararlı olmasını dilerim.

Saygılarımla,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #123 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 13:55)

merhabalar
Türkiye hava sporları federasyonu seçimleri 11 şubata kadar yapılmış olacak seçimde 87 delege oy kullanacak bu oyların 32 adeti Genel müdürlük oyları(bürokrat oyları)geri kalan 55 oyda bizim federasyona bağlı aktif kulüpler yani şu durumda GSGM verdiği bilgi bu kritere uyan sadece bizim dışımızda 5 model uçak kulübü var bu hesaba göre yaklaşık yamaç paraşüt kulüplerinin delegelerinin kullanacağı oy 40-45 delege oyu var ,oy kullanabilecek delegenin kulübünün mutlaka bir kezde olsa Türkiye yamaç paraşütü şampiyonasında temsil edilmiş olması gerekiyor.
keşke bu bilgileri merakla seçim planlamasını bekleyen sporculara benim gibi Anadolunun bir yerindeki bir kulüp başkanı değilde mevcut yönetim duyursaydı daha şık olmazmıydı.saygılarımla

ADANA HAVACILIK KULÜBÜ
Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Ad Soyad: Erdal Akkuş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #124 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 14:13)

Sevgili Güner arkadaşım,
Öncelikle, "yani mevcut yönetim acaba tekrar seçilirse yazıp çizdiklerime dikkat edeyim mantığı bizi bir yerlere götürmez," demişsin güzel eylemişsin. Bilmende fayda görüyorum. Benim herhangi bir beklentimin ve çekincemin olmadığını sen dahil bütün arkadaşlarımın bilmesini isterim.

Ayrıca, verdiğin oy oranları hakkındaki bilgiler içinde teşekkürler. Yapılan kaç adaylık başvurusu var, bunun hakkında da bilgi verirsen camia bilgilenir bende sevinirim. Yazdığın gibi merakla beklenen seçim planlaması açıklandığında bu bilgilerde açıklanır. Dolayısı ile bu bilgileri paylaşırken genel kültür bilgisi gibi camia ile paylaşıp mevcut yönetime taş atmasaydın daha şık olmazmıydı. Saygı ve selamlarımla...

Erdal AKKUŞ

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #125 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 16:18)

Merhabalar,

Sabah yazdığım yazıda seçimlerle ilgili söylediğim şeyler ve bu konulardaki Güner’in açıklaması şöyle:

1. “Seçimler 11 Şubata kadar yapılmak zorunda” demişim. Güner’de aynı şeyi söylemiş.
2. “Henüz bildirilmiş bir seçim tarihi yok” demişim. Günerin bu konuda bir açıklaması yok.
3. Seçimlerde başkanlık adaylığı için henüz resmi bir başvuru yok” demişim. Güner’in bu konuda da bir açıklaması yok.
4. “Hangi kulüpler oy kullanacak belli değil” demişim. Güner’in bu konuda da bir açıklaması yok
5. “Kaç kulüp oy kullanacak” demişim. Birtek bu konuda bir şeyler söylemiş oda kesin bilgi değil aşağıda açıklayacağım.

Yani sonuç itibariyle söylediğim 5 konudan sedece 1’iyle ilgili bir açıklama yapmış oda kesin değil.
Yani 5 te 1
Anadolunun bir yerindeki kulüp başkanı olarak keşke hepsine yanıt verebilseydin, mevcut
yönetime taş atmadan önce.

Güner’in vermiş olduğu rakamlar seçimlerle ilgilenen herkesin üç aşaa beş yukarı tahmin edebileceği ve öğrenebileceği şeyler, GSGM nin 32 oyu olduğunu bu işlerle biraz ilgilenen insanlardan bilmeyen yok. Senin 40-45 oy dediğin kısım ile ilgili benim de, seçimlerle biraz ilgilenen pek çok kişinin de zaten bilgisi ve tahmini var. Bak, Anadolu bir yerindeki bir kulüp başkanı olmana rağmen sen bile öğrenmişsin yalnız, eksik ve yanlış öğrenmişsin.

Seçimlerden önce GSGM federasyon başkanlarından tavsiye niteliğinde oy kullanabilecek kulüp sayısı ve kriter ister. Başkanımızın verdiği sayı 88-100 arası olabileceğidir.100 den fazla olamıyor zaten. Ancak, GSGM nin elindeki bu 87-88 oy sayısı tamamen farazi bir sayıdır. Bu sayı başkanımız tarafından Türkiye şampiyonasına katılmış olma kriterine dayanarak GSGM ye verdiği sayıdır.
Bu sayı neden farazi bir sayıdır, çünkü :
Seçimlerden önce GSGM bu konuda çalışma yapmak için 3 tane farklı federasyondan temsilci alır ve bu temsilcilerin oluşturduğu kurul GSGM nin isteği doğrultusunda oy kullanabilecek kulüpleri ve delege sayılarını beliler. Dolayısıyla bu sayı 87 de olabilir 100 de olabilir yada 60 da olabilir. Bu konuda Sayıyı ve kulüpleri belirleyecek olan bu kurul ve GSGM dir. Ne sayı ve kulüp isterse onu belirler. Sonrasında bu delege sayıları, kulüpler ve seçim tarihi Federasyona bildirilir ve Federasyonda bunu ilan eder.
Federasyonlar, kurum ve kuruluşlar yazılı belge ile çalışır. Şu anda Seçim Tarihi, Adayların isimleri oy kullanabilecek kulüpler ve delege sayıları konusunda Federasyona gelen yazılı resmi bir belge yok. Federasyonlarda ellerinde resmi bir belge olmadan ve yazılı bir bilgi gelmeden bir açıklama yapamazlar. Hele hele farazi sayılara güvenip açıklama hiç yapamazlar.
Anadolunun bir yerindeki bir kulüp başkanı olarak yazılı bir resmi belge olmadan Federasyonların iş yapamayacağini mutlaka bilmen gerekirdi diye düşünüyorum.
Federasyon seçimleriyle bu kadar ilgili olman ve seçim çalışmaları yürütmen güzel, taktir ediyorum.
Seçimler konusundaki çabandan dolayı Tahsin abi seçilirse seçimlerden sonra federasyonda görev almayı düşünüyor olabileceğin sonucuna varıyorum(bu benim tahminin böyle düşünmüyor da olabilirsin) ancak federasyonda görev yapmaya talip olan arkadaşların da bu konularda biraz dolu olması gerekir diye düşünüyorum, aksi taktirde bu çalışma tarzıyla federasyon zarar görecektir.

GSGM den Seçimler ile ilgili kesin bilgiler geldiği zaman herkese duyurulacaktır.

Saygılar,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #126 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 17:01)

gakkaya001 yazdı:merhabalar
Türkiye hava sporları federasyonu seçimleri 11 şubata kadar yapılmış olacak seçimde 87 delege oy kullanacak bu oyların 32 adeti Genel müdürlük oyları(bürokrat oyları)geri kalan 55 oyda bizim federasyona bağlı aktif kulüpler yani şu durumda GSGM verdiği bilgi bu kritere uyan sadece bizim dışımızda 5 model uçak kulübü var bu hesaba göre yaklaşık yamaç paraşüt kulüplerinin delegelerinin kullanacağı oy 40-45 delege oyu var ,oy kullanabilecek delegenin kulübünün mutlaka bir kezde olsa Türkiye yamaç paraşütü şampiyonasında temsil edilmiş olması gerekiyor.
keşke bu bilgileri merakla seçim planlamasını bekleyen sporculara benim gibi Anadolunun bir yerindeki bir kulüp başkanı değilde mevcut yönetim duyursaydı daha şık olmazmıydı.saygılarımla

ADANA HAVACILIK KULÜBÜ
Güner Akkaya

Selamlar
Gunerin yeni verdiği bilgiler ışığında seçim ile ilgili dengelerde kulüplerin ağırlığı daha fazla önem kazandığı aşikardır.
Bu fırsatı iyi değerlendirip seçimlere camiamızın mefeatine olacak şekilde ağırlığımızı koymalıyız.

Geçmişde olan, yaşanmış kötü tecrübeler, kişisel husumetler ve hesaplaşmalar bir yana bıralıkıp, bu yeni şansın en iyi şekilde değerlendirilmesi hepimizin yararınadır.
Ülkemizin ve camiamızın bir dönem daha bu şekilde devam etmeye tahammülü olmadığına dair hemen herkes hemfikir görünüyor.
Geçmiş tecrübelerimizden biliyoruzki olayları kendi akışına bırakmak bir çözüm veya yöntem değildir.
Belkide geçmişte bu şekilde davranmakla bizlerde hata ettik.

Bu seçimler sonrasında yeni bir döneme gireceğimizi kulüplerimizin daha fazla insiyatif alarak çözüm üretmekte katkı sağlayacağına inanıyorum, İnanmak istiyorum.
Mevcut yönetim ile ilgili düşünceler GSM ve bakanlık nezdinde net olarak algılanmış, tartışılması bile gereksiz.. Şu andaki yönetim kesinlikle başarısız bulunmuş ve bu başarısızlığın sorumluları sebep olarak, FAI temsilciliğinin olmamasını ileri sürmüş..( kaynak açıklayamayacağım için kusura bakmayın)
Olayın içersinde olan bizler muhtemelen bu konuda GSM den daha fazla bilgiliyiz. Bizler biliyoruzki tamamlanamayan çalışmaların %90 nın FAI ile bir bağlantısı yoktur.
Yeni seçilecek yönetimin Özerklik statüsü ile beraber bu problemleri çözeceğine, çözebileceğine inanıyorum.
Tahsin abi bizlere THSF başkanlığı için aday olacağını açıklamıştı. Resmi başvurusunu yılbaşından sonra yapmasını umuyorum.
Bu başvurunun yapılması ile bazı dengeler değişecektir. Bu anlamda ben oradan bizlere verilen "bekleyin" mesajına göre hareket edilmesi taraftarı değilim.
Federasyon bizim Federasyonumuz ise insiyatifde bize ait olmalı.

Önümüzdeki haftalar en dikkatli olmamız ve birlikye hareket etmemiz gereken haftalar.

Bu sürecin hayırlı bir biçimde sonuçlanmasını dilerim.

Semih

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #127 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 18:48)

merhabalar
şu durumda hem erdal abime hemde serdara cevap vermem gerekiyor.
Benim yazıp çizdiklerine dikkat etmesi konusu kulüp başkanlarına hitaben idi acaba tarafsız durursam depoda kalan 3-5 malzemeden bizde nasiplenirmiyiz mantığı idi yoksa erdal abi seni hepimiz tanıyoruz ,anadoludaki sessiz film oynayan günde bir kaç kez başlıkları takip eden kulüp başkanlarına hitabendi.
serdarın yazdıklarına gelince senin bilgi birikimin sana göre okyanustur lakin serdar icraatınız ortada neden eleştiriden rahatsız oluyorsunuz onu anlayamıyorum.Ankara gibi camiaya onlarca world cup pilotu yetiştirmiş,bir o kadar başarılı üniversite kulüpleri olan ile verdiğiniz malzeme ile Mersin 'e verdiğiniz malzeme sayısı sizin bu sporun gelişimine bakış acınızın göstergesidir,istersen Ankara ya kaç takım malzeme yardımı yaptınız Mersin'e kaç takım bunu açıklayın arkadaşlar bilgilensin .
Ben rakamlar verirken sallamadım hepsinin dayanağı var.
1-Belirlenen seçim tarihi yok demiş demişsin biz Tahsin abiyle Ankaraya gidip adaylığımızı ilan edene kadar onuda bilmiyordunuz Ankara da olmanıza rağmen.
2-Belirlenmiş bir seçim tarihi yok demişsin var işte ocak sonu ile şubatın 11 arasında bir gün olacak bunu ocağın ilk haftasında mevcut yönetime bildirecekler.
3-GSGM resmen adaylık başvurusu konusunda toplantıya katılan guruba gerekeni söyledi,yani en azından şu an yönetime talip olan bir listeden genel müdürlüğün bilgisi var.
4-Oy kullanacak kulüplerde belli Türkiye şampiyonasında temsil edilmiş tüm kulüpler oy kullanacak delege sayısını başarısı,katılan sporcu sayısı,kaç kez katıldığı gibi durumlar belirleyecek.
5-bu yazdığım bilgileri her kes biliyor demişsin serdar fakat konuştuğumuz her kes bu bilgileri ilk defa duyduğunu söyledi.
yani uzun lafın kısası anadoludaki benim kulübüme sen bir türlü ısınamadın serdar ama benim elimden bu kadar geliyor keşke sen daha fazlasını yapsaydın.
Bu arada benim Tahsin abinin seçilme durumunda her hangi bir beklentim yok zira sizler gibi derya deniz birikimler dururken bana söz düşmez,ben haddimi bilirim.
Ben sadece sizlere GSGM yardımcısı Tamer taşburun beyin bana anlattıklarını aktardım sanırım Tamer beyin bu konudaki düşünceleri seni tatmin eder.Her vatandaşın olduğu gibi ufak tefekte olsa başırılı olduğunu düşündüğüm bir kulübün başkanı olarak görüş bildirmem benim en demokratik hakkım diye düşünüyorum.Biliryorsunki sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır.

ADANA HAVACILIK KULÜBÜ
Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #128 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 20:10)

Tekrar merhabalar
önceki yazımda yanlışlıkla bir listeden bahsetmişim her hangi bir liste yok Tahsin abinin adaylığı konusundan GSGM bilgisi var demek istedim özür dilerim.

Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #129 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 20:16)

Yamasut yazdı:
Federasyonda ki kurullar mevcut yönetimin uzantısıdır ve mevcut yönetimle çalışmaktadır. Kurullarda çalışan arkadaşlarda mevcut kurulların yönetilmesinden, idaresinden ve işlerliğinden sorumludur. Sen Eğitim Kurulunun bir üyesisisin dolayısıyla yaptığın açıklama biraz etik dışı bir durum olmuş. Önce Eğitim Kurulundaki üyeliğini sonlandırıp sonrasında seçim çalışmalarına girmen daha doğru olurdu.

Serdar İLKER

İyi demogoji yapmışsın.

Senin mantığına göre Federasyonun bağlı olduğu Müdürlüğü, Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanlığı, Bakanlığın Bağlı olduğu Başbakanlık makamını da eleştirememem gerekir. Çok da tınnn.

Bu mantık baskı rejimidir, askeri hiyerarşi (Osmanlıdan beri) kalıntılarıdır. Eskiden çok eleştirilen devlet erkanı'nın kendilerini halktan üstün görme alışkanlığının bayatlamış kokusudur. İlkokul'da otoriteye karşı boyun eğme eğitimizin sonucudur. Kendini bile eleştiremeyen, güdülen toplum yaratma planının ürünüdür. Siyonist bir oyundur. (Bu kısım gülme kısmı, Serdarla olan eski dostulumuza istinaden yazıyorum)

Benim yazımda hali hazırdaki yönetime ve Başkanımız'a hiçbir eleştiri ya da karşı taraf alış mevcut değildir. Gerekirse eleştiride de bulunabilirim.

Ancak benim yazımı bir saldırı gibi anlaman, bizim bilgilerimiz dışında yönetimin bir sonraki dönem için devam etme niyeti ile ilgili soru işaretleri yaratıyor. Bu konuda bilgin var mı, Serdar? Sn. Nihat Ermihan bir dönem daha başkanlık yapmak istiyor mu?

Kendisi daha önce sohbet ortamında, böyle bir niyetinin pek olmadığını ifade etmişti. Ancak değişken hayat dinamitleri teorisine göre son ana kadar kimse bilemez diye düşünüyorum.

Eleştiri hakkım saklıdır,

yigit

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #130 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (28.12.2012, 21:30)

Icimizden biri olan, sorunlarimizi bilen ve bunlari cozecegini umdugum, elini tasin altina koymaya hazir olan Tahsin Tekin'in THSF baskanligini destekliyorum.

Umarim sorunlarimiza cozum bulabilir ve dogru islere imza atar.

Selamlar

Muzaffer Dundar

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #131 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (29.12.2012, 16:15)

THSF deki mevcut yönetim, çalışmadımı? Basiretsizmiydi? Başarılı olmak istemiyormuydu? Yoksa başarmaları zaten mümkün değilmiydi? Yada sorunları çözmede strateji ve yöntem hatasımı vardı? …

Hepsi için verilecek bir çok cevap olabilir ve hatta vardır. Ancak ben ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Bazı yöntem hatalarının ise çözüme ulaşmak için yapılmış politik girişimler olması muhtemeldir. Sorunlara çözüm üretilememesinin temel sebepleri;

1-Federasyon nezdinde THK herhangi bir dernekten farksız olmasına rağmen, sanki federasyonun üzerindeymiş gibi davranıp, THSF nin çalışmalarını sabote etmiştir. Buna rağmen yanılmıyorsam federasyon THK ile işbirliği yapmaya çalışmıştır.

2-THSF nin özerk olmaması ve üstüne üstlük bünyesinde yamaç paraşütü dışında birçok alt spor dalını temsil etmesi nedeniyle bürokratik engelleri aşmak mümkün olmamıştır.

3-Federasyonun siyasi desteği ve gücünün olmaması, yetersiz bütçeye sahip olması, Türkiye Şampiyonasını düzenlemek için bile maddi olarak federasyonu belediyelere muhtaç bırakmıştır.

4-Ve dahası …. Siz ekleyin.

Kimsenin elinde sihirli değnek yok ve yeni yönetimde de olmayacaktır. Yasa ve yönetmelikler de vahiy yolu ile gelmediğine göre, daha kat etmemiz gereken yol çok ve enerjimizi doğru kullanmalıyız. Eleştiride insaf sınırlarını zorlamamalıyız, bu gidişle ortada iş yapmak isteyen ehil kişi kalmayacak. Zaman ve koşulların yönetimdeki arkadaşlarımızın yüzüne gülmediği vaktiyle bir ilkbahar havası esmediği açık. Olmaz ya, THK arenadan çekildi, yeni bir yasayla THSF özerkleşti, bütçesi arttı ve sponsorlardan para yağıyor. İşi bilen, bizden ve bizi anlayan yönetimde iş başında. Bu kafayla ozamanda pastadan pay kapmak için birbirimizi yeriz. Bence yapıcı olup, sonuca yönelik hareket etme zamanıdır, vakti gelince hesabıda isteriz.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Pilot Menüsü: 

Mesaj #132 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (29.12.2012, 20:35)

Eyvallah Güner, demek ki ben biraz alınganlık etmişim. Benim mesajın üzerine gelince belki de bana söylediğini düşündüm. Kusura bakma!

Semih şu sözüne katılıyorum, "Geçmişde olan, yaşanmış kötü tecrübeler, kişisel husumetler ve hesaplaşmalar bir yana bıralıkıp, bu yeni şansın en iyi şekilde değerlendirilmesi hepimizin yararınadır."

Bir sonraki şans 5 yıl sonra. Tabi eğer şans olarak değerlendiriyorsak. Ben yasal süreç olarak görüyorum.

Ayrıca, "Mevcut yönetim ile ilgili düşünceler GSM ve bakanlık nezdinde net olarak algılanmış, tartışılması bile gereksiz.. Şu andaki yönetim kesinlikle başarısız bulunmuş..."
Bilgisayarlara virüsle belge yüklendiği, kasetlerin havada uçuştuğu siyasi ve politik arenada benim için bağlayıcı bir etken değildir. Bir gurubun, çoğunluğun veya camianın tamamının beklentilerini karşılamamış olabilir (bunun sebepleri de mutlaka vardır) ama başarısız demek için kriter nedir? Mevcut yönetim, bir federasyonu devalmamış toplu iğnesi bile olmayan bir federasyona gelmiştir. Acaba hiçbir şey yapmamış mıdır? Yada en başta Hakan AKÇALAR'ın ve diğer arkaşların hiç çabası olmamış mıdır?
Mesela siyasi olarak bir örnek vermem gerekirse, bakan Suat Kılıç'ın ilk içraatı il ve ilçe müdürlerinin istifalarını almak ve tüm atamaları durdurmak olmuştur. Bu medyada da yer almıştır. Federasyon çok uzun bir süre genel sekretersiz kalmıştır. Bu bir örnektir, bu örnekler çoğaltılabilir ama bu demek değildir ki yönetim kurulunun hataları olmamıştır. Bunları anılar kitabımda yazacağım :) (bu kısmı ciddiye almayın)

Serdar ve Yiğit arasındaki diyalogda ki süper kahraman olarak :) şunu demek isterim. Eleştiri olacaktır, olmalıdır. Hakarete varmadığı sürece eleştirinin yanındayım. Ama eleştiri farklı bir şey, mevcut yönetimin kurullarında olsa dahi resmi kayıtlarda adınız varken ve bu sonlanmamışken, kalkıp başka bir gurupla başka bir başkan adayı için müdürlükle görüşmeye gitmek bana göre yanlıştır. En azından benim için etik değil. Belkide eski kafalıyım, belki İlkokul'da otoriteye karşı boyun eğme eğitimizin sonucudur :) , belki baskı rejimidir, askeri hiyerarşi ürünüdür :). (ypforum'un sol üst köşesinde site haritası var. Alt sütunda "pilot rütbeleri" linki var :D ). Askeri hiyerarşi işte, naparsın? Her yerde karşımıza çıkıyor. :)))

Tahsin abiyi tanırım, severim. Tahsin abiyi desteklemeniz de güzel bir şey ama destekleyen arkadaşlardan bir cevap bekliyorum.
Soru şu; "(başvuru dilekçesini vermesini kastetmiyorum, karar olarak kastediyorum. ) TAHSİN TEKİN FEDERASYON BAŞKANLIĞINA KESİN OLARAK ADAY MI?"
Bu sorunu cevabı çok kısa ve ben sizlerden bunu istiyorum. Bu cevaptan sonra paylaşımlarım devam edecektir.

Bayram arkadaşımıza objektif yaklaşımından ve yapıcı yaklaşımından dolayı teşekkür ederim.

Görüşlerime farklı anlamlar yüklenmemesi için sizinle şu düşüncemi paylaşmak istiyorum.

Bir sonraki yeni yönetim kurulunda sandalyemi umarım üniversite havacılık kulüblerinden, üniversite öğrencisi, genç, zekii bir arkadaşım alır. Biliyorum ki, yönetim kurulunda bulunabilecek ve hakkıyla yerine getirebilecek arkadaşlarımızın sayısı az değildir.

Sorunun cevabından sonra görüşmek üzere!..

Erdal AKKUŞ

Kullanıcı avatarı
Erdal AKKUŞ
Pilot Menüsü: 

Mesaj #133 gönderen Erdal AKKUŞ » 1 on yıl 1 yıl önce (30.12.2012, 14:16)

Tekrar selamlar,

Bu sabah Tahsin abi beni aradı ve yazdığım yazı hakkında görüştük, sohbet ettik.

Sadece bu soruyu sadece Tahsin abi için sormanın haksızlık olduğunu düşüncesi oluşmuştur. Tüm adaylarında durumlarını ortaya koymaları camianın ve adayların yararına olacaktır. Ayrıca, Tahsin abi ypforumda daha önce bu niyetde ön beyanda bulunduğunu bana hatırlattı.

Başkanlık seçimi ile ilgili görüşleri genele yaymakta fayda olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda sorumu genelleştirerek yenileyeyim.
- THK'nun adayı var mıdır?
- GSGM'nin adayı var mıdır?
- Şu anki federasyon başkanı yeniden aday mıdır?
- Bu birimlerden başka adaylar var mıdır?

(Adaylık başvuru süresi başlamadığı biliniyor, aday adayı denmesi daha doğru mu olurdu bilemiyorum. Sanırım demek istediğim anlaşılmıştır.)

Saygılarımla...

Erdal AKKUŞ

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #134 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (30.12.2012, 17:12)

Aşağıda ki anket başlatılsa sonucu ne olurdu çok merak ediyorum? Başlatılsın demiyorum çünkü spekülatif sonuçlara ulaşılacağı kesin.

THSF Başkanlığı İçin Kimin Adayını Destekliyorsunuz?

1-Bilmiyorsanız bir bilene sorun, bir bilen THK, onların adayı olsun. Yılların tecrübesi, yönetmelik ve personelde hazır, üstelik FAI yetkisi de onlarda. Öyleyse akıntıya karşı kürek çekmeye ne gerek var hadi THK kayığına binelim.

2-Ne sizin adayınız bizim desteğimiz olmadan ne bizim adayımız sizin desteğiniz olmadan başarıya ulaşamaz. deyip, aba altından sopa gösteren GSM nin adayı olsun. Siyasi desteği olacağı için bürokratik engeller azalır, mali kaynaklarda artar. Buralar şuralar hepsi ağadan sorulur, ağanın poku üzerine pok olur mu?

3-Geçmiş tecrübelerimizden biliyoruz ki olayları kendi akışına bırakmak bir çözüm veya yöntem değildir diyen Yamaç paraşütü camiasının adayı olsun. THSF de en aktif spor dalı Yamaça Paraşütü, mevcut sorunlara-çözümlere hakim bizden ve bizi anlayan biri olmasının zamanı gelmiştir. Demokrasiye inanmış entellektüellere ek entel-dantel takımı.

4-Ben kurum, başkan tanımam. Anarşist tavrımı koyar, kimseyi de takmam, tepelerin tapusumu var arkadaş istediğim gibi uçarım. Gölge etmesinler başka isyan istemem. Özgür ruh.

5-Ülkeyi kurtarmak ve başarıya götürmek size mi düştü. Çağdaşlık-gelişmişliği size mi soracaklar. Haddinizi bilin de artık şu ülkeyi özgürleştirmeyi bırakın. Biz her koşulda uçarız grubu.

6-Ben bilmem, ben anlamam arkadaş, neme lazım örgüt falan-filan, yasaksa uçmayıveririz olur biter, zaten uçmamız istenseydi kanadımız olurdu. Allahın izniyle uçarız değil mi hocam.

Buraya başka şıklarda eklenebilir, sizin yaratıcılığınıza ve ince zekanıza kalmış. Ben kendimi entel-dantel takımında görüyorum ve oyum şık 3.

Semih abi “Tahsin abinin adaylığını açıklaması bu dengeleri sarsabilir. Kulüpleri, GSM yi ve THK yı ayrı kutuplara itebilir.” demiş, kesinlikle katılıyorum. Şu ana kadar THSF görmezden gelindi, yok sayıldı. Bundan sonrada da icraatlarıyla alay edilecek dalga geçilecek, birde başkan camianın adayı seçilirse mangalda kül kalmayacak. Ne yapabileceğimiz çok muallak, ancak bu yanlış yolda olduğumuz anlamına gelmiyor, beklentim hali hazırda görev yapan istekli ve gönüllülere ilave yeni arkadaşların katılımından oluşacak, yeni yönetimin ve kurulların çalışmalarına devam etmesi.

Bir kusurumuz olduysa affola.
Saygılar

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #135 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (31.12.2012, 00:28)

Selamlar Güner,

Tamer beyin size verdiği bilgiler Başkanın tavsiye olarak Tamer beye verdiği bilgilerdir. Daha öncede yazdığım gibi bu sayılar kesin değildir ve SGM son kararı verecektir. Burada anlaşılması gereken şudur: Federasyonlar kesin resmi bir bilgi gelmeden bir açıklama yapamazlar. Henüz de gelen kesin bir bilgi yoktur. Ancak bu sayfada sen veya diğer arkadaşlar duyumlarını ve fikirlerini istediği gibi açıklayıp yazabilirler. Fark budur. Bu nedenle edindiğin kesin olmayan bilgileri bu sayfadan kesinmiş gibi söyleyerek “keşke bu bilgileri merakla seçim planlamasını bekleyen sporculara benim gibi Anadolunun bir yerindeki bir kulüp başkanı değilde mevcut yönetim duyursaydı daha şık olmazmıydı” diyerek taş atman hiç doğru bir davranış değil.
Üstelik benim mailimden önce bu duyumlarını yazıp camiaya açıklaman daha uygun olurdu. Benim mailim olmasa hiç açıklamayacakmıydın bilemiyorum.
Eleştiriye karşı bir şey demiyoruz ancak mailinde gereksiz yere taş atmamış olsaydın bende cevap yazıyor olmazdım.
Demişsinki: “belirlenmiş seçim tarihi var işte ocak sonu ile şubatın 11 arasında bir gün olacak bunu ocağın ilk haftasında mevcut yönetime bildirecekler.” Senin söylediğin şey bir tarih aralığı yani 10-15 günü kapsayan bir aralık. Belirlenmiş bir seçim gününü belirten resmi bir gün tarihi yok. Yani 28 Ocak yada 5 Şubat gibi bir tarih var mı ? Yok. Daha ne kadar açık anlatılabilir bilmiyorum. Ancak hala resmi bir tarih varmış gibi yazarak beni yalancı çıkarmaya uğraşıyorsun. Niyetin nedir anlamış değilim, ancak hoş değil. Üstelik de boş yere yazışıp duruyoruz.

İlk mailindeki konuya cevap vermen gerekirken konuyu alıp icraata oradan da kanat dağıtımına kadar götürmüşsün gereksiz olmuş. İcraatlar konusunda yaptıklarımız ve yapamadıklarımız tabiî ki var. Bu konuda daha önceki attığım maili baştan sona okumanı tavsiye ederim. Gönül isterdi ki daha fazla şey yapılabilsin, ancak yapılan onca işi de karalamaya çalışmak bize değil sana zarar verir.
Bir seçim propagandası yapılacak ise bu eski yönetimi kötülemek üzerinden olmamalıdır. Bu yaklaşım ve gereksiz tartışmalar Tahsin Abinin adaylığına zarar getirebilir dolayısıyla bu tutumdan vazgeçmek en doğrusu olacaktır. Seçim çalışmasının pek çok yolu vardır.

Benim seninle yada kulübünle ilgili bir problemim yok. Dolayısıyla senin kulübüne ısınmak yada ısınamamak gibi bir durumum olamaz. Olayı duygusala bağlamaya gerek yok. Kaldı ki federasyonda görev yapanlar, kulüplere ne kadar ısınıp ısınmadıklarına göre iş yapmazlar, tüm kulüplere eşit davranmak durumundadırlar.

SGM ‘de görüştüğünüz Tamer Beyin soyadı “Taşburun” Değil “Taşpınar”dır. İkidir yanlış yazılıyor,
Görüşülen kişilerin isimlerini doğru öğrenmek lazım. https://www.sgm.gov.tr/Sayfalar/Yonetim.aspx

Bu tartışmayı gereksiz yere uzatmanın kimseye bir faydası olmayacağını düşünüyorum, herkesin yapacak daha önemli işleri vardır.

Saygılarımla,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #136 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (31.12.2012, 00:59)

ucarimanda yazdı:
Yamasut yazdı:

Serdar İLKER

İyi demogoji yapmışsın.

Senin mantığına göre Federasyonun bağlı olduğu Müdürlüğü, Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanlığı, Bakanlığın Bağlı olduğu Başbakanlık makamını da eleştirememem gerekir. Çok da tınnn.

Bu mantık baskı rejimidir, askeri hiyerarşi (Osmanlıdan beri) kalıntılarıdır. Eskiden çok eleştirilen devlet erkanı'nın kendilerini halktan üstün görme alışkanlığının bayatlamış kokusudur. İlkokul'da otoriteye karşı boyun eğme eğitimizin sonucudur. Kendini bile eleştiremeyen, güdülen toplum yaratma planının ürünüdür. Siyonist bir oyundur. (Bu kısım gülme kısmı, Serdarla olan eski dostulumuza istinaden yazıyorum)

Benim yazımda hali hazırdaki yönetime ve Başkanımız'a hiçbir eleştiri ya da karşı taraf alış mevcut değildir. Gerekirse eleştiride de bulunabilirim.

Ancak benim yazımı bir saldırı gibi anlaman, bizim bilgilerimiz dışında yönetimin bir sonraki dönem için devam etme niyeti ile ilgili soru işaretleri yaratıyor. Bu konuda bilgin var mı, Serdar? Sn. Nihat Ermihan bir dönem daha başkanlık yapmak istiyor mu?

Kendisi daha önce sohbet ortamında, böyle bir niyetinin pek olmadığını ifade etmişti. Ancak değişken hayat dinamitleri teorisine göre son ana kadar kimse bilemez diye düşünüyorum.

Eleştiri hakkım saklıdır,

yigit

Selamlar Yiğit,

valla , konuyu dağıtmak için önce demagojiye oradan Osmanlıya oradan da Siyonizme bağlamışsın komik olmuş. Kurtlar vadisi mi izliyorsun son zamanlarda :) .
Bu konuyla ilgili gerekli gördüğüm şeyleri önceki mailimde yazmıştım, başka birşey yazmaya gerek görmüyorum. Anlayacak olanlar anlayacağını zaten o mailden anlar.
Nihat beyin başkanlığa aday olup olmayacağı kendi bileceği bir konudur.
Merak Ediyorsan bana değil kendisine sorabilirsin.
Bu soruyu bana sormakla sanki demagoji yapıyor gibisin ama hadi art niyetli olmayalım :)

Ha! unutturma da şu "Değişen Hayat Dinamitleri Teorisini" bi konuşalım senle.

Mesele, "Değişen Hayat Dinamitleri" değildir, Yeğen !,
Mesele, Dinamitin nerede patladığıdır !!

Saygılar,
Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #137 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (02.01.2013, 18:24)

Ha dinamit, ha dinamik :D :D Birbirimizi patlatmadan gecinip gidelim iste zaten tas catlasin federasyon, xc yarismalarla ilgilenen 50 kisiyiz.

Ajda abladan (Ajda nene mi desem) gelsin http://www.youtube.com/watch?v=wTT9Zz6oVPE

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #138 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 yıl önce (02.01.2013, 23:04)

Doğru söze ne denir. Haklısın valla.

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #139 gönderen dino1 » 1 on yıl 1 yıl önce (03.01.2013, 15:02)

Arkadaşlar;

Ankaraya, GSM yaptığımız ziyaret sonrası, bize verilen bilgiler ışığında Federasyon Başkanlığına
adaylığımı yeniden değerlendirdim. Geldiğimiz noktada hiçbir şey açıklığa kavuşmamış durumda.
Söylenilene göre 11 Şubat 2013 tarihine kadar seçimin tamamlanması lazım. Bu nasıl olacak meçhul.
Nihai kararımı bu karışıklık ortadan kalktıktan sonra sizlerle görüşerek vereceğim.

Saygılarımla,

Tahsin TEKİN

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #140 gönderen dino1 » 1 on yıl 1 yıl önce (10.01.2013, 12:46)

Arkadaşlar merhaba

Delege listeleri önümüzdeki hafta icerisinde acıklanacak .Oy kulanacak kulupler ve oy
oranları hangi kriterlere göre belirleniyor bilmiyoruz. Federasyonda görev alan arkadaşlarımızın konuyu araştırıp bizleri bilgilendirmelerini bekliyorum.

Tahsin Tekin