TPS Formulu Revizyonu

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

TPS Formulu Revizyonu

Mesaj #41 gönderen Champion » 1 ay 2 hafta önce (05.04.2018, 12:38)

Bu arada Tecellinin yazısını okumadan yazmıştım.
Yazdıklarına tamamen katılıyorum.

2017 yarışmalarına ilginç bir durum var..
TPS İlk 10 bakılınca daha net gözüküyor.. (Genel olarak bu durumlarda ilk 20 ye bakmak TPP temayülü oldu..)
3 yarışmaya giden sporcu sayısı: 0
2 Yarışmaya giden Sporcu sayısı: 4
Tek yarışmaya giden sporcu sayısı: 6
Metinin güzel uçtuğuna bir şüphe yok. Fakat Kayseride ilk 10 dan 2 Çamelinde ilk 10 dan 3 kişi ile yarışmış..! Bu yüzden üstündeki pilotları geçtiği iddiası /daha iyi uçtuğu tartışılır.
Pilot kalite faktörü sadece Türk pilotlarına göre hesaplandığında Elmalı hariç üst seviye yarışma ortamının oluşmadığı görülüyor.

Benim yazılanlardan hariç olarak farklı bir tespitim daha var.
Yurtdışı yarışmaların limitsiz dahil edilmesi neticesinde imkanı olan /Takımda olan/ parası olan/ zamanı olan pilotlar yurtdışından 10-20 arası yarışmadan puan getirebildikleri halde Yurt içinde yarışan pilotlar sadece 3 yarışmadan puan getirebilmektedir..!
Balkanlarda yapılan kategori 2 yarışmalar bizimle aynı seviye ve maliyette olduğu üzere bu yarışmalara katılmak diğerlerine göre daha kolay oluyor. Buna rağmen A pilotu sıralama sezonunun sonuna yaklaştığında, bir yarışmaya daha katılıp sıralamayı değiştirme şansına sahip olmaktadır.

Çözüm olarak değerlendirmeye alınan yurtdışı yarışma sayısına sınırlama veya Yurtdışı yarışmanın sezon başında pilot tarafından deklere edilerek kullanılmasına izin vermek olabilir.(yurtdışından daha önceden belirlenen tek bir yarışma kullanılır)
Örnek
Ben yurtdışı yarışması olarak İtalya/Gemona'yı kullanacağım,( Burada başarısız olursam başka yurtdışı yarışma kullanma şansım olmayacak)
Herkesin katılabileceği bir Yurtdışı yarışmayı TPP nin tek yarışma olarak belirlemesi ise başka bir çözüm..(Iranlılar bu şekilde yapabiliyorlar)

Selamlar

Son beğenen david selcuk

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

TPS Formulu Revizyonu

Mesaj #42 gönderen SULUMANDELTA » 1 ay 1 hafta önce (11.04.2018, 21:38)

Gsb ye gidip değerlendirme işlemlerinin tekrar yapılması gerektigini isteyebilirsiniz. Adaletsizlik oldugunu düşünüyorsanız bu sefer gsb il müdürüne giderseniz, böylece basvurunuz birkaç elden geçer daha iyi olur. Üstelik bakanlıktan isminizin gizli kalmasını talep edebilirsiniz. Unutmayin yönetimin not sistemı vardır, en ufak haksızlıkta veya aksaklıkta -eksi uyarı alacaklardır ve bu ileriki dönemlerde onları olumsuz etkileyecektir, bu herkes için geçerlidir, hiçbir federasyon başkanı 90 puana düşmek istemez, herşeyi benmi söyleyecem
Not:fai nin non profit oldugunu begenmeyenin cikari oldugu asikar
Ayrica yine begenmeyen arkadasimin gösterdiği protestoyu da ekliyorum, bu başlıkla ilgili değil ama yurtdışında haklarini aramak için nasıl itiraz ettiklerini görmek için iyiolabilir

“Yarışmalar” sayfasına dön