12. Fai avrupa yamaçparaşütü şampiyonası

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

12. Fai avrupa yamaçparaşütü şampiyonası

Mesaj #1 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (02.09.2012, 00:39)

1-15 eylül tarihlerinde fransa da düzenlenecek olan 12. ci fai avrupa yamaçparaşütü şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan Türk Milli takımına başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (02.09.2012, 11:22)

Milli sporcularimiz basarilar. Insallah sagsalim, cok iyi sonuclarla donersiniz.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.09.2012, 08:07)

HUZUN VERICI HABER

http://www.fai.org/civl-news/36107-abou ... ation-size

Some nations entering the comp, which starts at the end of August in St Andre, France, expected team sizes to be 5 + 1. However,nations can in fact enter 10 pilots.

Yarismaya Turkiye milli takimi olarak teoride 10 pilot ile katilabilecekken ( gercekte wprs ilk 400 de olan katilabilecek 6 pilotumuz var. Yigit, Semih, Durali, Tuzer, Yurdaer, Muzaffer). Bizim fai temsilcimiz ne dedi 3+1 kisi ile katilabiliyoruz!!!! Bu kadar bilgisiz, basiretsiz, yalanci yonetim mi olur? acaba THK yonetimine 2 koyun versek gudebilirler mi?

Turk yamac parasutu camiasina sizin verdiginiz zarari eminim hicbir ama hicbir Turkiye dusmani veremezdi!!!!! Ulke aleyhine olan her eylemin altindan siz cikiyorsunuz. ICIMIZDEKI IRLANDALILARSINIZ !!!!! Kimsiniz? Hangi devlet/orgut icin calisiyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.09.2012, 08:52)

:!: :!: :!: :!: vatan hainisiniz :!: :!: :!: :!:

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (05.09.2012, 09:28)

Muzaffer, eğer bu işi gercekten biliyor olsaydın tenezzül edip fransa'nın yerel kurallarını okur ve bu yazıyı ondan sonra yazardın. Fransa'nın açıklamış olduğu yerel kurallarda haziran ayı WPRS kullanacağı yaziyor. Bu durumda o tarihte 3 pilotumuz var. Murat tuzer gitmeyince sirayla diğer arkadaşlara soruluyor ancak ilk 400 de değiller. Sonradan 400 e girdigi icin Durali karaca icin özel bir form doldurulup şartlar zorlandı ancak fransız organizatörler kabul etmediler. Belki işlerine gelmediği için belkide başka nedenlerle. Yani sorun koyun gütme meselesi değil daha çok burada ki "cehalet" muzaffer. Önce işin gerçeğini öğren sonra tepkini göster.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.09.2012, 09:50)

Adem abi beni cehaletle sucluyorsun Peki Haziran ayindaki WPRSte ilk 400 de sadece 4 (senin dedigin gibi 3 degil) Turkun olma sebebi kimdir? Turkiye sampiyonalarina CAT 2 vermeyen THK mi? THKdan CAT2 istemeyen THSF mi? THSF ile THk arasindaki sidik yarisi ne zaman bitecek? Devam ettigi hergun pilotlara zarar veriyor. Elimize yuzumuze isediniz! Artik yeter!

Fai sporcu lisansi olmayan Turk pilotlarin CAT2 yarismalarda katsayiya katki yapamamasinin ve dolayisiyla wprs puanlarinin dusuk cikmasinin sorumlusu kim? Sporcu lisansi vermek icin sacma sapan kurallar uyduran THK degil mi?

Yukaridaki cumlelerinden cikan sonuc kisaca
Siz kalifiye degilsiniz bizim sucumuz degil
Aciklamaniz bu mu? Cocuk mu kandiriyorsunuz? Hersey zincirleme hersey THK da bitiyor. Yillardir sanki THK pilotlarin yararina, ulke yararina bir uygulama yapti da mi sorumlulugu uzerinden bu kadar kolay atabilecegini saniyor!! Yillardir herkesin yoluna tas koydular simdi birkez daha pilotlarin elinde patladi.

Adem abi senin THK ile iliskilerin iyi olmasa veya senin yerine baska bir organizator Turkiyede yarisma yapsa kac yarisma CAT2 onayi alirdi? Sen yarisma organize etmeyi biraksan belkide FAI sampiyonalarina gondercek milli takim cikartamayacagiz. Bu mu milliyetcilik? Ulkenin Avrupa ve Dunya smpiyonalarindaki kaderiyle oynayan kurum mu Ataturk'un kurumuymus? Egolarini tatmin ederken ulkesini temsil etmek isteyen pilotlarin onunu tikayan kisilereydi suclamam ve tekrartliyorum vatan hainisiniz.

Haziran 2012 de WPRS 400 de 4 Turk pilot var. THSF 2011 sampiyonasi Cat 2 olsaydi kac pilot olacakti? Diger ulkelerdeki uygulama gibi Her yarismaci Turk pilotun sporcu lisansi olsaydi, kac pilot olacakti?

Benim Haziran ayini gozden kacirmis olmam yukaridaki gercekleri degistirmiyor. Belki cahilim ama aptal degilim kimin ulke sporu icin ne yaptigi apacik gozukuyor!! Ihanet icinde yasamaktansa varayim cehalet icinde yasayayim!!

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (05.09.2012, 12:38)

Başta yazdığın konu bu değil. Ben onlara cevap verip bilgilendirmeye çalıştım ama senin niyetin farklıymış galiba. Yinede son yazdikarin icin son bir defa iyi niyetle cevap yazmaya calisiyorum. Bir yerde taraf değilim ama bir açıklama yaparken bu duruma düşüyor olmak hoşuma gitmiyor. THK ya kaç CAT 2 basvurusu yapilip kaci red ediliyor bilmiyorum. Ben pek duymadim. THSF yapti mi yapmadimi ve ne oldu bilmiyorum. Onun dışın da rededilen oldugunu duymadım. THK-THSF problemleri bir organizator olarak beni baydığı gibi kimseyi bayamaz herhalde. Ancak ben kendi çapımda problemleri çözmeye çalışıyorum. Ve kendim bir yerlere yakın olmamdan dolayı değil tecrübelerimden ve işimi iyi yaptığımdan dolayı organizasyon yapabiliyorum. Şimdi 2 çeşit insanla karşılaşabilirsiniz. Çözüm üreten ve sorun üreten. Ben kendi açımdan sorun üretmemeye çalışıyorum. Çözüm üretmek istediğim zaman da yoluma dikkat etmeye çalışıyorum. Senin bu yaklaşımın çözüm üretmez. Temel konularda haklı olabilirsin ama çözüm yolu için çaba gerekiyor. ( gerçekten çözüm istiyorsan) kolay olsaydi bu konular buralarda bu kadar tartışılmazdı. Bu nedenle Muzaffer bir daha sana cevap yazmayacağım neye veya kime sarmak istiyorsan sar. Yada çözüm üretmek istersen onu tartışalım. Zor yol. Zaman elbette değerli ama her adımın bir kazanç olduğunu ve olacağını unutmaz isen ilerleyebileceğimizi unutma. İlk konuda durum net sana hak vermiyorum. Bu THK veya THSF den daha ziyade bizlerin hazırlıksız olmasindan kaynaklaniyor. İkinci konuda cabalanabilr. Tabi gerçekten istiyorsan. O zaman ona çabala. İlk yazdiklarin çözüm üretmez. Sadece tepkini gösterir. Ancak bana göre yardımcı olmaz. Tercih senin.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.09.2012, 13:35)

Adem abi basta yazdigin konu bu degil diyorsun ancak farkettiysen hepsi zincirleme birbine bagli ;)

Ben zaten sana sarmadim ki THK ya sardim :D THK tarafindan herhangi bir seye cozum uretileceginin mumkun oldugunu dusunmedigim icin artik cabalamayi birakip tepki koymaya basladim.
Bu zihniyet degismedikce THKdan cacik olmaz. Bana da ister lisans versinler ister vermesinler. Beni ister milli takima alsinlar ister almasinlar. Umrumda bile degil.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (14.09.2012, 02:20)

FAI ulkeler siralamasinda Turkiye'nin yeri

2009 Ocak 25.
2009 Haziran 29.
2010 Ocak 24.
2010 Haziran 25.
2011 Ocak 29.
2011 Haziran 33.
2012 Ocak 34.
2012 Mart 21.
2012 Haziran 23.
2012 Eylul 22.

Tablodan daki kirmiziyla isaretlenen tarihte yani bu yilin mart ayinda. CIVL aldigi kararla FAI Sporcu lisansi olmayanlarin da aldiklari puanlari WPRSde isleme koymaya baslamistir. Bu sebeple ki Turkiyenin siralamadaki yeri bir gecede 34.lukten tarihimizin en iyisi olan 21.lige cikmistir. Varin siz 25 oldugumuz ayda aslinda kacinci olmamiz gerektigini hesaplayin. THK'nin Turk pilotlara lisans vermemesin sonuclarini iste bu sekilde Turkiye uluslararasi arenada oduyor.

Toplam sonuc haricinde bireysel kategoride ki Turklerin siralamalarina bakin.

2011da 1-2 kisi, haziranda 4 kis zar zor ilk 400 girerken suan 9 kisi ilk 400 de. Seneye bu 20 kisi olacak cunku artik herkes puanlariyla yarismalarin kalite katsayisini arttiriyor. Yarismalardan alinan puanlar katlanarak cogaliyor. Bu yuzden ben kizginim; THK resmen kendi bacagimiza kursun sikiyor diyorum. Bu sebepleki ben buna sebebiyet verenlere vatan haini dedim. Gerci suan biraz fikrim degisti. Bunlar ya vatan haini yada ulke sporuna verdikleri zarari farkedemeyecek kadar bilgisiz, aptal.

Suan bireysel dunya siralamasi Ilk 10 da 7 tane Fransiz var. Fransizlar en iyileri oldugu icin mi? sistemi cozup oyunu kuralina gore oynadiklari icin mi ordalar? Bakin bakalim suan surmekte olan avrupa sampiyonasinda Fransa kacinci. Acaba Fransaya bi THK subesi acsak kontrolu ona versek durumlari ne olur. ilk 20 ye girebilirler mi? Jean Mark Caron, Yann Martail, Luc Armant pasa pasa SKKya katilip lisans alirlarsa belki yoksa onlarin pilotaj seviyesini gormeden THK egitmeni nasil lisans versin.

CIVL rankings
http://civlrankings.fai.org/?a=326&ladd ... 012-09-01&

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen sarsinan » 1 on yıl 1 yıl önce (14.09.2012, 17:22)

Ooo son paragraf çok sert olmuş muzy :)))

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (19.09.2012, 15:40)

THK'nın bu sporu baltaladığı noktasında sonuna kadar haklı Muzaffer. Maalesef Atatürk'ün kurduğu bir kurum "benim dediğim olacak" sloganıyla hareket ettiği için yanlış hareket ettiğini de kabul etmemektedir. Memleketin faydasına olacak bir şeyi iktidar hırsı, güç arzusu, ego patlaması yüzünden yürürlüğe koymamayı tercih ediyorlar. Yazık...