24-30 ağustos 4. ali dağı xc yamaç paraşüt yarışması

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

meteor
Ad Soyad: Rıfat Yalçın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

24-30 ağustos 4. ali dağı xc yamaç paraşüt yarışması

Mesaj #1 gönderen meteor » 1 on yıl 1 yıl önce (15.03.2013, 18:05)

Ali Dağı Yamaç Paraşüt Kupası TALAS BELEDİYESİ Organizatörlüğü ve Semih SAYIR Direktörlüğünde ilçemizde gerçekleştirilecektir.
www.havasporlari.com adresinden takip ve müracaat edebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 1 yıl önce (15.03.2013, 18:42)

Henüz kayıt linki açılmadı sanırım. Bu linki mi bekliycez? Yoksa mail mi atmalıyız? Teşekkürler.

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (15.03.2013, 18:54)

merhaba,
bildiğim kadarıyla, Adem Hasgül de, 20-24 ağustos 2013 tarihi aralığında aynı yerde, yani Ali Dağı'ında yarışma düzenleyeceğini daha önce ilan etmişti. Bu başlıktaki yarışma da aynı yerde yapılacak ve tarihleri 24-30 Ağustos 2013 olarak yazılmış. Bu durumda, Adem'in düzenleyeceği yarışmanın son günü olan 24 Agustos, aynı zamanda Talas Belediyesince düzenlenen yarışmanın antrenman ve kayıt günü oluyor. Her iki yarışmaya da katılacak pilotlar açısından daha önce ülkemizde karşılaşmadığımızı düşündüğüm bir durum ortaya çıkıyor. Bu tarihin değişme ihtimali var mıdır? 31 Ağustosda da Erzincan world Cup başlıyor. Özetlersek;
10-17 Ağustos_ wold cup Sırbistan,
20-24 Agustos_ Ademin düzenleyeceği yarışma,
24-30 Ağustos_ Talas Belediyesi yarışması,
31 Ağustos-7 Eylül World Cup erzincan.
Hepimize kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen KANT » 1 on yıl 1 yıl önce (15.03.2013, 21:11)

Kayseri havacılık kulübü olarak bizim bu yarışma ile alakamız yokdur. Biz bu organizasyonu PROTOSDO EDİYORUZ Ve KATILMIYORUZ

Kullanıcı avatarı
monokotilodon
Ad Soyad: Tolga İnan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen monokotilodon » 1 on yıl 1 yıl önce (15.03.2013, 21:37)

tam bir ay önce açıklamış olduğumuz ve çalışmalarına başladığımız yarışmayı baltalama girişiminden başka bir amacı olmayan bu yarışmayı protesto ediyoruz!!!

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... ht=kayseri

ayrıca;
1.TPP de tartışılmadan, camianın fikirleri alınmadan her kafasına esenin bir organizatör bulup yarışma düzenleme çabası komikten de öte.(yaptım olacak kafası heryerde sökmez)

2.Daha önceki yarışmalarda(Ali Dağ Cup) özveriyle çalışan ve güzel bir yarışma geleneği oluşturmaya çalışan Kayseri Havacılık Kulübü üyelerinin(organizasyon-puanlama-retrieval-konaklama) bu yarışma ile herhangibir bağlantısı yoktur.

3.ne yarışması bu? open?festival?prepwc? cat1-2? yoksa gazozuna mı?

meteor
Pilot Menüsü: 

4.Ali Dağı Yamaç Paraşüt Yarışması

Mesaj #6 gönderen meteor » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 18:34)

Ali Dağı take off pistleri ve bulunan tesisler şimdi olduğu gibi daha öncesinde de Talas Belediyesi hizmet alanıdır. Hiçbir kulüp ve gruba ne tahsis edilmiş, ne de edilecektir. Burada kurumumuzdan izin alınmış yarışmada ve organizasyonda bulunmamaktadır. 2004 yılından beri her yıl yapılan yarışmaların tümü TALAS BELEDİYESİ tarafından yaptırılmıştır. Yarışma ile ilgili diğer bilgiler ilerleyen günlerde camiadaki gerçek yarışmacı pilotlara duyurulacaktır.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Re: 4.Ali Dağı Yamaç Paraşüt Yarışması

Mesaj #7 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 19:02)

meteor yazdı:Burada kurumumuzdan izin alınmış yarışmada ve organizasyonda bulunmamaktadır.

Hangi kurumdan izin almak gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 20:08)

selamlar ,
gerçek yarışmacı pilotlar listesini merak ettim bende ?
içindemiyim bilemedim...

meteor
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen meteor » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 20:40)

marulcuk yazdı:selamlar ,
gerçek yarışmacı pilotlar listesini merak ettim bende ?
içindemiyim bilemedim...

Burada bi liste var gibi anlam mı çıkıyor ? Gerçek pilotlar:yarışmaya katılabilecek ve yarışma bültenindeki kritelere uyan yamaç paraşütçüleridir. Bi liste olduğu nerde yazıyor ise paylaşsırsan herkes görebilir, camiayıda aydınlatmış olursun...

meteor
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen meteor » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 21:21)

Yamaç paraşüt yarışması ilçemizde 2004 yılından beri her yıl yapılmıştır. Geleneksel hale geldiği her yıl yarışmalarımıza katılan pilotlar tarafından da bilinmektedir. Bu yılda bu yarışmayı yapacağımızı gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra duyurduk. Şehrimizde yapılan hiçbir sporu ve sporcuyu baltamak gibi bi çaba içindede değiliz.Kaldıki ilçemizde bu sporun yanında futbol ,basketbol,güreş,boks,yüzme ,voleybol branşlarında genç nesillerimize imkan sağlamaktayız.Kaldıki geleneksel hale getirdiğimiz yamaç paraşüt yarışmasını; bu yıl daha kaliteli ve daha sorunsuz olarak yapmak için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Şimdiden katılacak herkese başarılar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen sarsinan » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 21:25)

Ali dağı hazineden talas belediyesinemi verildi? Ali dağı belediyenin malımı? hizmet etmek zaten belediyenin görevi seve seve yapacak!neyin iznini veriyor belediye?

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 21:28)

:D bu kadar agresif olma sebebinizi anlayamadım ,

gerçek yarışmacı pilotlar yazarsanız ben iki grup olduğunu bunlardan birinin gerçek yarışmacı pilotlar olduğunu, birinin ise gerçek olmayan yarışmacı pilotlar olduğunu anlarım...

sadece yarışmacı pilotlara bilgilendirme yapılacaktır yazmanız yeterliydi...sanırım ufak bi kelime fazlalığından gereksiz anlamlar çıkarmışım...

ayrıca bende ali abinin sorduğu soruların cevabının daha önemli olduğunu düşünüyorum , daha ciddi problemler varken böyle ufak tefek şeylere takılmanıza anlam veremedim...

sanırım türkiye ve hatta dünya da ( semih abi yanlışım varsa düzeltsin ) aynı yerde gün olarak birbirini bu kadar sıkıştıran 2 yarışma duymadım...bu durum bizleri ( eğer 2 yarışma da gerçekleşirse ) çok sıkıntıya sokacaktır...

kayserideki problem her ne ise kendi aranızda halledip camiaya yıllardır yaptığınız kalitede ( ki sanırım herkes aynı fikirdedir , yıllardır en kaliteli organizasyon hep alidağında çıkmıştır ) bi yarışma çıkarmanız hepimizin beklentilerini boşa çıkartmayıp , sizlere olan güvenimizin devamlılığını sağlayacaktir...

umarım yine güzel bir yarışma geçirir ve talastan mutlu ayrılırız...

şimdiden çalışmalarınızda başarılar dilerim...

meteor
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen meteor » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 21:31)

Kardeş Ali Dağı belediyenin malı diye belirtilen bişey yok. burada belirtilen tesislerdir. Bu tesislerde yol,park vs.gibi tam kamusal mal niteliğinde değildir.

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen sarsinan » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 21:49)

O zaman pilotlar belediyenin tesislerini ademin düzenlediği yarışmada kullanamayacakmı? Hangi manayı çıkaralım yukarıda izinden bahsedilmiş merak ettim.

meteor
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen meteor » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 21:57)

sarsinan yazdı:Ali dağı hazineden talas belediyesinemi verildi? Ali dağı belediyenin malımı? hizmet etmek zaten belediyenin görevi seve seve yapacak!neyin iznini veriyor belediye?
24-30 Ağustos tarihinde yarışmamıza katılacak herkese seve seve hizmet ederiz ve edeceğiz,bunda kimsenin kuşkusu olmasın. Bu yarışmaya katılan tüm pilot arkadaşları gerekli özveri ile ağırlayacağız Sinan Bey

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Pilot Menüsü: 

Re: 4.Ali Dağı Yamaç Paraşüt Yarışması

Mesaj #16 gönderen KANT » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 22:40)

meteor yazdı:Ali Dağı take off pistleri ve bulunan tesisler şimdi olduğu gibi daha öncesinde de Talas Belediyesi hizmet alanıdır. Hiçbir kulüp ve gruba ne tahsis edilmiş, ne de edilecektir. Burada kurumumuzdan izin alınmış yarışmada ve organizasyonda bulunmamaktadır. 2004 yılından beri her yıl yapılan yarışmaların tümü TALAS BELEDİYESİ tarafından yaptırılmıştır. Yarışma ile ilgili diğer bilgiler ilerleyen günlerde camiadaki gerçek yarışmacı pilotlara duyurulacaktır.

rıfat yalçın bu camia da yeni ve belediye çalışanı olması dan dolayı olayların bir kısmını , bilmemekte ve bir kısmını da çarpıtmaktadır.

1- ilk yarışma 2003 yılında yapılmış olup organizasyonu adem hasgül ,sponsorluğu kayseri valiliği yapmıştır.
2- 2004 yılındaki yarışmanın da talas beldiyesi ile alakası yoktur yine kayseri valiliği sponsorluğunda yapılmıştır. 2005 yılında yarışma adem hasgül asker de olması nedeni ile yapılmamıştır .2006 yılından geçtiğimiz yıla kadar yarışmalar talas belediyesi sponsorluğunda yapılmıştır.belediye başkanı sn rıfat yıldırım bu işe gönül vermiş bir idareci olmasına rağmen yine de sorunların ve sorumluları iyi analiz edememiş olmasın hasebi ile biz kayseri havacılık kulubü olarak bundan sonra talas belediyesi ile (bu anlayış devam ettiği sürece ) sponsorluk anlaşması yapmayacağız. bu yarışmaların organizasyonları ekibimiz tarafından yapılmış olup talas belediyesi sponsorluk ve destek sağlamıştır bu yarışmaları belediye personeli yaptığı anlamına gelmez.
3-kulübümüz bünyesinde bulunan bütün arkadaşlar hiç bir menfaat gözetmeksizin (cebimizin den artı para harcayarak ) bu organizasyonlarda gönüllü olarak görev almışken gecen yıl toplama ekibinde çalışan çocuklara söz verilmesine rağmen 6600 tl para talas belediyesi tarafından ödenmemiştir.
4- dağ da yapılmış olan tesisler hiçbir kurum ve kuruluşun yada kişilerin keyfi işletme veya tahsis etme hakkına sahib olmayıp hele dağın uçuşa kapatılmış gibi bir şeyin söz konusu bile edilmiş olması gülünç , abes ve gayri kanunidir. bunla ilgili en ufak bir sabotajı hissetmemiz dahilinde bunu hukuki ve siyasi sonuçlarını elbet göz ardı edilmeyeceğini umuyoruz.

kayseri havacılık kulübü adına mehmet budak
saygılarımla

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 22:58)

Selamlar arkadaşlar
Kusura bakmayın bir süredir takip edemiyorum.
Rıfat biraz aceleci davranmış...Durum şudur..!
Ali dağı Kupası Talas Belediyesi organizasyonu ile benim teknik konularda vereceğim destek ve ekibim ile gerçekleştirilecektir.

Planlama Pre PWC ve Cat 2 onaylı yarışma olarak yapılması yönündedir ve gerekli başvurular bildiğim kadarı ile aynı tarihlerde başvuran Adem arkadaşımızınkinden önce Talas Belediyesi tarafından yapılmıştır.
Aynı yerde peşpeşe 2 Pre PWC olmayacağından dolayı bizim yarışmamız veya Adem arkadaşımızın yarışması bu onayı almaya hak kazanacaktır. Bu hususdaki karar yetkisi PWCA komitesine aittir.
Cat 2 onayı yetkisi Türk Hava Kurumumuza aitdir ve başvuru Talas belediyesi tarafından Ocak ayı içerisinde yapılmıştır.
TSHF başvurusu aynı şekilde Talas Belediyesi tarafından yapılmış veya ilerideki günlerde yapılacak olmalıdır.(tam bilgi sahibi değilim)
Benim görevim organizasyonda çalışacak teknik ekip ile beraber yarışmanın başarılı bir şekilde icrasını gerçekleştirmek ve yarışmanın direktörlüğünü yapmaktır.

Tarih konusundaki çatışmanın çözümüne gelince, bekleyelim görelim.. THSF nin bu konuda ilerideki günlerde bir karar vermesi gerekecektir. THK ve PWCA cephesinde sorun olduğunu zannetmiyorum.
En kötü ihtimalle iki organizatörden birisinin yarışma tarihini değiştirmesi istenecektirki bu dünyanın sonu olmaz. Ayarlanabilir.

Lütfen bu hususu X belediyesi ve X gurubu arasındaki bir çekişme olarak büyütmeyelim. Talas Belediyesinin oraya verdikleri sayısız emekler ve yaptıkları harcamalar ile bu organizasyonu yapmaya tabiki hakkı vardır.. Keza Adem Hasgül içinde bu geçerlidir.

Yanlız Adem ile ilgili tam vakıf olamadığım bir husus var, Adem eğer THSF de Asbaşkanlık görevine atandıysa bu organizasyonu yapmamalı!
Bir kurumda hem karar verecek mevkide görev alıp hem çıkar çatışması yaratacak ikilem içerisinde bulunamazsınız. Bu konu federasyonların, kurumların,şirketlerin etik prensiplerine aykırılık temsil eder.
Aynı durumda CIVL başkanı Chris Calvo Conflict of interest ( Çıkar çatışması)dediğimiz bu durumdan dolayı Dünya Şampiyonası organizasyonuna dahil olduğu için CIVL başkanlığından istifa etmek zorunda kalmıştı.

Bu durumda( benim şahsi görüşüm)
Ademin ya Kayseri yarışması organizasyonunu yada As başkanlığı bırakması gerektiğini düşünüyorum.

Diğer konular zamanın akışı içerisinde çözüme ulaşacaktır.

Yarışmayı protesto ederek katılmama kararı alan arkadaşlara saygılıyız..Onlarda lütfen katılacak arkadaşlara karşı saygılı olsunlar.
Gereksiz polemiklere girmiyelim.

Duyurular ilgili web sitesinden yapılacaktır.

Saygılarımla
Semih

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 1 yıl önce (17.03.2013, 01:43)

Gençler selam.Uzun süredir takip ediyorum.Sizler birer sporcumusunuz.Beni bu camia çok iyi tanır.Sporcu dediğin centilmen olur,laf üretmez,fikirler üretir,bir üst makama veya bağlı olduğu birime oda olmazsa eğitim aldığı hocasına bildirir.Bizler bu sporu yıllar öncesin de yaymak için alın teri döktük.1996 yılın da ben spora başladığım da bu kadar polemikler yoktu.Elimizden ne geldiyse herkesi bu spora gönül vermeye davet ettim vede bazıları bu konu da başarılı da oldu.Gayemiz bu sporu Türkiye ve Kayseri de en üst seviyelere taşımaktır.Neyi protesto ediyorsunuz gençler.Bu Yamaç paraşüt sporunu Kayseri havacılık kulübünü Pilot Yavuz ŞİRAY ve ekibiyle kurduktan sonra bir atılım yaparak onlarca yamaç paraşütcüyü yetişitirme sevdasına nail olduk.Neyi paylaşamıyorsunuz,işi nereler kadar döktüğünüz farkındamısınız.Karşınız da bir yahudi topluluğu yok.Spora gönül vermiş,desdek olmuş,fedakarlıklar yapmış insanlar topluluğu var.Ben ve ekibimiz Kulüpte çalışma yaparken yönetimden ve başkandan izin alarak demeçler verirdik.(basın sözcüsü)Ama maalesef daha dün başlayan veya benim yönlendirdiğim gençler bu sporu baltalarcasına vay şöyle olmuş vay böyle olmuş,bilmeden öğrenmeden sağdan soldan derme çatma laflar duyarak(kayseri tabiriyle dolmuşa binerek) bu spora ve havacılık camiasına büyük zararlar vermektedir.Gençler bir abiniz olarak,bir eğitmen olarak,yaşca sizlerin abisi vede babası yaşın da biri olarak,bu spora daha sıkı sarılın bırakın protestoları yarışma heyecanını yaşayın tercübeler edinin,XC yarışma heyacanını arkadaşca kardeşce hep birlikte yaşayalım.Burdan da söylemeden de geçemiyeceğim;Sy TALAS BELEDİYE BAŞKANIMA VEDE Adem HASGÜLE ayrıca Sy Semih SAYIR,a yarışmalar da gösterdiği önemli katkılar için teşekkürler ederim.PROTESTE NEYE GÖRE PROTESTE GENÇLER.Biraz bekleyin gün doğmadan neler doğar sevgili gençler.ACELE ETMEYELİM.Özellikle Kayseri gençlerden rica ediyorum böyle yorumlar yazmanızı istemiyorum artık.Bu spora çok kötü bir imaj yaratmaktadır.

Kullanıcı avatarı
BahadirErdogan
Ad Soyad: Bahadir Erdogan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen BahadirErdogan » 1 on yıl 1 yıl önce (17.03.2013, 17:21)

Herkese merhaba

Hamdi abi söylediklerinde haklı oldugun yerler tabiî ki var. Bizim yerimize büyüklerimiz burada fikirlerini beyan ederler kulup adına gerekli açıklamayı yaparlar. Ama bazı noktalar oluşur ki yazmak konusmak gerekir.

Yarışma süresince çalışırsın akşam 10 lara 11 lere kadar ( KARŞILIK BEKLEMEDEN ÇALIŞIRSIN ) tam bu sırada evlerinde dinlenmeye çekilen arkadaşlar,’ yarismaları biz düzenledik’ diye çıkarlarsa ortaya… hoopp orada ayıp edilir işte…

Organizasyonlarda tabiî ki belediye destek verdi, ama sadece destek verdi, yükü omuzlayanlar aslında şimdiye kadar konuşmayanlardı..

Adem Hasgül benim eğitmenimdir. Adem Hasgül ün benim gibi bir cok kişiye karşılıksız yardımları olmuştur. Ben bu işin okulunu okumama rağmen Adem Hoca kadar vaktimi, zamanımı, mesaimi öğrencilerim yada bu spor için ayarırmıyım.. Sanmıyorum..

Ve gördüğüm kadarıyla camiada da bu spor ve insanlar için yaptıklarını biliniyor.

Sezarın hakkı sezara..

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 1 yıl önce (17.03.2013, 21:28)

Slm bahadırcığım.Önce biraz relaks..Sen daha yeni girdin bu camianın içine.Ben ise yıllardır zaten içindeyim.Ademi benim gibi kimse tanıyamaz.Sanki 40 yıldır bu işin içindeymiş gibi birden bire mancınık usülü fırlayan taş gibi süretli bir şekilde yazını yazmışsın.tşk ederim.Kayseri de bu iş her zaman birlik ve beraberlikler içerisin de gönül seferberliği şeklin de olmuştur.Kimsenin tavuğuna kış denmedi bu zamana kadar .Her şey mükemmel şekilde Valilik,Talas Belediyesi,Gönüllü çalışanlar gurubu,Kamu görevlileri,havacılık aşkı olanlar gurubu vs, vs ile yapılmıştır.Desdek olmadan bunu iyice anlayın allemi cihan olsanız hiç kimse ne burası ne Erzincan ne Denizli ne Çankırı vs vs hiç kimse bir şey yapamaz.Tabiki siz gençleri takdirle karşılıyorum.Daha yeni olmanıza rağmen gerçekten gönüllü çalıştığınıza resmen tanık oldum.Ama bu sporda protesto kelimesini duymak istemiyorum..Ne kadar yarışma o kadar tecrübe demektir.Sen proteste edersin ,o protesto edersin nerde kaldı sizin yamaç paraşüt sevdası ve havacılığa gönül verme işi?DAHA YARIŞMALAR onaylanmadan ortalığı bulandırmanın ne sana ne bizlere ne de başkalarına hiç bir faydası olmaz kanısındayım.İnşallah daha çok yarışmalar olur Kayseri ve Ali dağı için ve diğer beldeler için de hayırlı olur....Güzel bir yarışma,güzel bir çalışma,güzel uçuşlar iyi bir desdek hepimizin genel isteğidir.NİCE GÜZEL DAYANIŞMA İÇİNDE GÜZEL YARIŞMALARA.............