Pre-PWC Kayseri 2013

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Pre-PWC Kayseri 2013

Mesaj #1 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 07:17)

Kayseri'de aynı tarihler için yapılan iki Pre-PWC başvurusu sonucunda World Cup komitesi kararsız kalarak, halihazırda devam eden PWC-Brezilya yarışması sırasında Türk sporculara fikirlerini sormuştur.

Brezilya'daki Türk sporcuların ortak fikri (iki gün tartıştıktan sonra) her iki yarışmaya da Pre-PWC onayının verilmemesidir. Pilotların görüşlerini birincil olarak değerlendiren World Cup Komitesi nihai kararını verecek ve organizatörleri bilgilendirecektir.

Bu kararı verirken;

"Ülkemizde Pre-PWC yapılması tüm XC pilotları için ciddi kazanımdır. Bu nedenle desteklenmesi ve teşvik edilmesi gerekir." düşüncesini göz ardı etmedik.

Ancak;

Ülkemizde başka bölgelerde de yaşanmış ve bu gidişle yaşanmaya devam edecek bu tür zıtlaşmalara son vermek adına bu kararı verdik.

Artık;
-Bu dağ benim istemediğim adamı çıkartmam.
-Sevmediğim adamın yarışmasına onay verdirmem.
-FAI onayı alamazlar.
-Ben olmasam siz hiçsiniz.
-Senin gibi on adam bulurum.
(bu kısım benim uydurmamdır.)

ifadeler ve düşüncelerle sporun kirletilmesi ve çirkinleştirilmesini istemiyoruz. Bu türden yaklaşımların zararlı ve rahatsız edici olduğunun bilinmesini istiyoruz.

Büyük ihtimalle Kayseri ve Türkiye 2013 sezonu için bir Pre-PWC'den mahrum olmuştur.

Umarım ileride bu tür zıtlaşmalar yaşanmaz.

Talas Belediyesi Alidağ'ına ve yarışmalara ciddi yatırım yapmıştır. Kalkış ve iniş çim kaplanmıştır, çeşitli yarışmalarda bedava konaklama sağlanmış, mükemmel geri toplama hizmeti sağlanmıştır. Bu anlamda örnek bir yerel yönetimdir.

Adem Hasgül yıllarını yamaçparaşütü organizasyonlarına vermiş, bu alanda kendini çok geliştirmiş bir kişidir. Her yarışmada, bir sonraki yarışmayı nasıl daha iyi yapabiliriz diye düşünür ve gerçekten de görülür bir şekilde organşzasyonlarını geliştirmektedir.

Bu iki başarılı tarafın birbirleri ile uzlaşabilmelerini isterdik.

Saygılarımla,

yigit

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Ad Soyad: Ali Rıza Karakullukçu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 10:29)

Sevgili yiğit kardeşim belki tanışmadık kısmet olmadı ama, Talas belediyesinin hizmetleri hakkında düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Bu gerçekleri dostça açıklayan nadir insanlardansınız.
Kayseri talasta gelişen olayları tarafsız gözle değerlendireceğinizi umut ediyorum. Kayseride organizasyon yapma yetkisi kimsenin tekelinde değildir. Organizasyon yapan kişi organizasyona ev sahipliği yapan ve hertürlü giderini karşılayan talas belediyesi ile anlaşamamış ve yetkilisine bunu iletmiştir. Bizde bunun için ve kayseride hava sporlarının devamı için başka hocalar ve organizasyon yetkisiolan bir kişi ile yapma kararı verilmiştir. 16 OCAK 2013 tarihinde gerekli müracaatları yapmıştır. kayseride yapılması düşünülen diğer talep bizden 1 ay sonradır. İşi sulandırma takdirini size bırakıyorum eğer daha geniş bilgi almak isterseniz memnunuiyetle görüşürüz. sevgiler iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 11:34)

Selamlar öncelikle sürecin buraya gelmesi benide oldukça üzmüştür.

Yiğit'in bazı konularda 3. cü şahıslardan duyduğu bilgiler ile beni itham etmesi ayrıca üzmüştür. Çünkü bazı ifadeler bana ithaf edildiği açıktır. Ben kimseyi veya hiç bir kurumu engelleme gayretinde değilim. Konu açıldığı için ve mecbur kaldığım için süreci paylaşma ihtiyacı hissettim.

Belediye personelinin geçen sene düzenlenen Ali Dağı Kupasında PWCA gözlemcisi Anna ya ve bazı sporculara, sonrasında ise Yelkenkanat Avrupa şampiyonası'nda FAI gözlemcisi ve Jüri üyelerine yaptıkları terbiyesizlikler ve yakışık almayan tutumlar nedeniyle belediye başkanı ile anlaşmazlığa düştüm. (Şahıslara bu konunun doğru olup olmadığı sorulabilir. Kafadan bir şey uydurmadığım bilinsin diye söylüyorum.) Bu nedenlerden dolayı Belediye başkanının kendisinden müsade isteyip kulübünden ayrıldım. Bu aşamaya kadar her şey olumlu ve çirkinleşmeden yaşanmıştı. Devamının da böyle olacağını ümit ederken sonrasında yaşanan gelişmeler bu noktaya gelmemize neden olmuştur.

Kasım sonu Aralık başında Bu konulardan sorumlu eski Belediye Başkan yardımcısı ve Başkan bulunmadığı zamanlarda Başkanlığa da vekalet eden Şemsettin Atasun ile görüştüm ve yarışma düzenleyeceklerse Şubat ayından önce detayları belirleyip başvuruları yapması gerektiğini hatırlattım. Kendisi başkan ile görüşüp bana geri dönüş yapacağını söyledi. Bu esnada da THK ile görüşülüp Haziran ayının son haftasına planlama yaptırıldı. Şemsettin bey beni Ocak ayının ilk haftasında evine davet etti. Burada uzun bir muhabbetin ardından Başkanın yarışma yapmayı düşünmediği ama kendisinin muhakkak bir faaliyet yapılması gerektiğini düşündünü ve festival yapmayı planladıklarını söyledi. Bende bunun üzerine yarışmayı camiamızın beklediğini Talas Belediyesi yapmayacaksa ben yaparım o zaman deyip alternatifimi dile getirdim. Yalnız ben yarışmayı Haziran ayına değil Ağustos sonuna planlayabilirm. Haberiniz olsun dedim. Şemsettin bey'de "hocam tek başına nasıl yaparsın. Hem belediyeye de yakışmaz bunun içerisinde belediye de olmalı" deyince bende cevap olarak " Belediye personeli ile çalışmak istemiyorum. Biz belediye adına yapalım. Belediye hangi konularda destek olmak istiyorsa olsun" şeklinde cevap verdim. Kendisi de bana "Tamam Hocam sen hazırlıklarına başla ben başkanla olan kısmı hallederim" demesi üzerine ben hazırlıklara başladım. Tekrar ediyorum. Ben 20-24 Ağustos yarışması hazırlıklarına Belediyenin "biz yarışma yapmayacağız. Olursa da festival yapacağız" demesi üzerine başladım. Bu esnada araya seçim süreci girdi. Bu aşamada Semih İstanbul'da beraber yemek yerken "Talas tan Şemsettin Bey aradı. Benden yarışma yapmamı istedi. Sen yapacaksan ben araya girmem. Nedir durumun" diye sordu. Bende bu olayları aynen Semih'e aktardım. Semih te "ben o zaman yapmam" diye söz vermişti. Ben bu görüşmeler üzerine çalışmalarıma devam ettim. Seçim bitti. Benim ayarlamalarım bitti. Tam bu esnada Semih internetten söz konusu duyuruyu yapınca ben hem şaşırdım hem üzüldüm. Bende kendi açımdan bazı kurum, kuruluş ve şahıslara sözler verip organizasyon hazırlıklarına başlamışım. Nasıl geri dönebilirim? Bu arada öğrendim ki Talas Belediyesi Ocak sonunda bir yazı ile Ağustos ayı sonu için THK ve THSF ya başvuru yapmış. Burada ikili bir oyun içerisinde olduğumu anlayıp ayrıca üzüldüğüm de bir gerçektir. Bu aşamada benden önce bir kuru bir yazılarının olduğunu kabul ediyorum. Ancak başvuru için bütün şartların yerine getirilmesi de ayrı bir gerçektir. Hiç bir kurum bütün şartları tamamlamamış hiç bir başvuruyu kabul edilmiş veya başvuru yapmış saymaz. Benim sözlü olarak belirttiğim bir durum vardı. Fikir birliğine varıp resmi başvuruyu genellikle ondan sonra yaptığım için bazıları uyanıklık yapmaya çalışması gayet normaldir. THK tarafından alınan başvurularda başvurunun ingilizce ve Türkçe bültenler ile yapılması gerekiyordu. Aynı şekilde THSF de de gerekli form doldurulmamış sadece bir yazı ile başvuru yapılmıştır. THK ya tam başvuruyu Talas çok sonradan yapabilmiştir. Diğer hiç bir kuruma tam bir başvuru yapılmamıştır. THK bu durum üzerine ilk başvuru hakkını başvuru şartlarını tamamıyla yerine getiren Kayseri Havacılık Kulübüne vermiş Talas Belediyesine ise planlamasını ilk başta istedikleri üzere Haziran ayında yapması gerektiğini belirtmiştir. Talas Belediyesi ısrar edince de CAT2 onayını vermeyeceklerini ısrarla belirtmişlerdir. THSF ise olaya ve sürece dahil olmamıştır.

Dolayısı ile süreçten sonra bazı konuların tekrar aşağıda belirtmek istiyorum.

1. Kimsenin Talas Belediyesi'nin organizasyon yapmasını engelleme gibi bir girişimi yoktur. Tam tersine Talas belediyesi kendilerinin haricindeki her türlü organizasyonu engelleme gibi bir girişmi vardır. Öncesinde Haziran olarak planlama yaptırılıp bunun bilinçli olarak mevcut yarışma ile çakıştırılmasını sizlerin vicdanınıza bırakıyorum. Bu konuda THK beni doğrulayacaktır. Kendi planlamaları da bunu göstermeketdir.

2. Talas Belediyesi ilk başta planlandığı gibi Haziran ayında yapacak olsa idi kimin ne gibi bir tepkisi olabilir di ki? Sonuç olarak THK başta olduğu gibi haziran ayı için yönlendirme yapmıştır. Talas Belediyesi veya Semih(kim olduğunu gerçekten bilmiyorum) ısrarla bu tarihi istemiştir.

3. Pilot panelde bu konu tartışıldı. Hatta Semih tarafından oylamaya bile açıldı. Sonuçta verilen tepki ortada iken neden hala bu konunun tartışıldığını anlayabilmiş değilim.

4. Bu konunun panel veya kendi iç dinamiklerimizde çözülmesi gerekirken PWCA ya neden götürüldüğünü ve bu problemlerin neden içeride kalamadığını hala anlayabilmiş değilim. Olması gereken bizlerin kendi arasında bu problemin çözülmesi idi.

5. Pre-World Cup başvurularında organizasyonu destekleyen World Cup pilotlarının isimleri de istenmektedir. Ben bizzat telefon ile olayı anlatıp isimlerinizi de yazabilirmiyim bu başvuruya deyip "yazabilirsin" diyen ancak şu anda anladığım üzere bunu laf olsun diye yapmış olduğunu anladığım arkadaşlara da canları sağolsun diyorum.

6. Sonuç olarak daha önce yapmış olduğum duyuruyu tekrar ediyorum. Yarışma siz pilotların yarışmasıdır. Eğer bir seçim yapmak istiyorsanız seçim yapabilirsiniz. Seçim yapmak istemiyorsanız kimse sizi buna zorlayamaz. Ancak seçim yapmak isterseniz. Bunu yapabilir. Pilot Panel de veya yarışmacı pilotlar olarak Karar alabilir ve bende buna uyarım. Önemli olan soru şu Bunu Semih veya Talas Belediyesi de yapabilir ve taahüt edebilir mi? Onlar yapabilsin yapamasın. Ben sözümün arkasındayım.

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 12:46)

tebrik ediyorum ... (!)

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen bartsay » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 12:57)

Türk Cehenneminde zebaniye ihtiyaç yok,

Çıkmaya çalışanları biz kendimiz engelleriz.

Yarışmaya katılan ve oylama yapan arkadaşların yerine kendimi koydum:

Ben de karar veremedim.
Adem Hasgülle hiç tanışmıyoruz, hatta atışıyoruz ama
Sanki geçmiş çalışmaları vefa anlamında Adem bir adım önde duruyor gibi.

Belediyelerle ŞENLİK ve Yarışma düzenlemek çok zordur. Personel adamı çileden çıkartır. Olmadık anda ortadan araba kaybolur, söz verileb araba-arabalar ortada olmaz vs....
Son yaptığım şenlikte Bir çok arkadaşı Temmuz ortasında romatizma olacak kadar rutubetli yurtta konaklatınca bu işi bıraktım.

Hiç katılmadım ama kendi tecrübelerimden biliyorum Adem Hasgül olmasa idi önceki yarışmalardaki bahsettiğiniz kalite olmazdı diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen sarsinan » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 14:00)

yengeç sepeti.

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 17:12)

Sayın Bartuğ SAYIN öncelikle belediye personelleri için kullandığın kelime için kınıyorum. bence talasta uçsan ve personelimle tanışsan bu fikrin mutlaka değişecektir
Evet vefa çok önemli Talas belediye başkanlığının hava sporlarına verdiği önemi talasta uçmayan biri olarak ve buradaki tesisleri görmeyen birisi olarak değerlendirmenizi doğru bulmuyorum
Sayın Adem HASGÜL kesinlikle talas belediyesine ne verdi ise emin olun fazlasıyla almıştır.
THK nin Adem beyin denizlide yapmış olduğu ve her türlü giderlerin pilotlarca karşılandığı bir yarışma ile 9 yıldır her türlü aklına ne geliyorsa belediye başkanlığınca karşılanan bir yarışmayı kıyaslarsan veya katılan yarışmacılarla görüşürsen eminim belediyelerle organizasyon yapmanın ne olduğunu anlarsın saygılar iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 17:27)

Sevgili Adem HASGÜL senin Şemsettin ATASUN beyle olan ikili diyalogunu bilmiyoruz ama belediye personelini eleştirirken vijdanlı olmanı beklerdim her alanda yıllardır yardımcı olunurken acaba son sene ne olduki rahatsızlık duydunuz yoksa yarışma dışı gelişmeler ve istekler mi arayı açtı ? bence düşünmelisin. Araç verin dağa çıkacağız derken, belediye yi ve personelini her alanda hizmet atı gibi kullanırken böyle düşünüyormuydun ?
Ali Dağındaki yarışmalarda her olumsuzlukta bizleri suçlaman doğru değil Yarışma sırasında tandemci pilot uçuyor veya uçmasına izin veriliyor diye başkanbeye şikayetin aklıma geldi. Denizlide beraberdik niye böyle sitemin olmadı acaba, yarışma ortasında serbest atalyışlar , Yelken kanaatlar gırıla gitti yapma adem kardeşim adil olmalısın, evet personelimin hatası olmuştur olacakta ama tek tarflı gibi göstermen doğru olmuyor.
3. kişi olarak benden bahsetmiyorsundur umarım !! bensem cevabını veririm eğer değilde diğer pilot arkadaşlarınsa bu daha vahim aynı amaca hizmet ettiğiniz arkadaşlarını üçüncü şahıslar olarak görmen hoş olmasa gerek
Kayseride hava sporları devam edecektir. senle veya sensiz , bizle veya bizsiz umarım kazanan hava sporları olur,

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 17:34)

Başkan38 yazdı: Sayın Adem HASGÜL kesinlikle talas belediyesine ne verdi ise emin olun fazlasıyla almıştır.

1. Talas Belediyesi ile 2006 yılından itibaren yarışma yapılmaya başlanmıştır. 2003 ve 2004 Kayseri Valiliğinindir. 9 yıl ifadesi palavradır. Siyasetçi oyununu burada yapmayınız. Ayıptır.

2. 2006 yılında Adem Hasgül 2 yarışma yapmıştır. Yelkenkanat ve Pre-World Cup. Belediye bunun için ne karşlılık(maddi - manevi) vermiştir?

3. 2007 -2011 yılları içinde aynı şey geçerli? Madem konuyu açtınız cevap vermenizi bekliyorum. Ne verdiniz? Ne zaman verdiniz? Nasıl verdiniz? fazlasını değil normalini dahi açıklamanızı bekliyorum.

4. 2012 yılındaki yarışmalarda görev alan genç arkadaşlara söz verdiğiniz ücreti hangi gerekçelerle vermediniz?

Buradan bu polemiğe girmek istemiyorum. Ancak pişkinlik ve iftiraya daha fazla sessiz kalmak istemiyorum kusura bakmayın. Fazlası ile aldığım şeyi merak ediyorum...

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 18:13)

Başkan38 yazdı:yoksa yarışma dışı gelişmeler ve istekler mi arayı açtı ? bence düşünmelisin. Araç verin dağa çıkacağız derken, belediye yi ve personelini her alanda hizmet atı gibi kullanırken böyle düşünüyormuydun ?

Yarışma dışı ne istemişim? Kulüp faaliyet yapsın devamlı uçuş yapın diye ısrarcı olanlar için devamlı uçuş yaptırdım. Belediye bu uygulaması ile kayseri'ye ve talasa reklamını yaparak karşılığını almıştır. Ben Bunlar için tek kuruş ücret veya sizin bahsettiğiniz bir "fazlasıyla karşılık" ta almadım. Öyle bir beklentim de olmadı. Şu anda da yoktur. Üstelik bize diye müteahitlerden para toplayıp aldığınız o aracı 2 yıldır bizlere vermediniz bile.

Başkan38 yazdı:Ali Dağındaki yarışmalarda her olumsuzlukta bizleri suçlaman doğru değil Yarışma sırasında tandemci pilot uçuyor veya uçmasına izin veriliyor diye başkanbeye şikayetin aklıma geldi. Denizlide beraberdik niye böyle sitemin olmadı acaba, yarışma ortasında serbest atalyışlar , Yelken kanaatlar gırıla gitti yapma adem kardeşim adil olmalısın, evet personelimin hatası olmuştur olacakta ama tek tarflı gibi göstermen doğru olmuyor.

Ali Rıza abi, XC ile hedef yarışmaları arasındaki farkı ayırt edememen normal. Alakan olmadığı teknik konular ile insanları meşgul etme. Sende burada birilerinin gazına gelmişin anladığım kadarı ile. Ayrıntılı açıklama istersen telefonumda var adresimde var. Gelip bir gün çayımı içersen ayrıntılı anlatırım. Kafana takılan başka şeyler varsa onları da anlatabilirim. Tabi ön yargılı değilsen ve olayları gerçekten öğrenmek istiyorsan. Hatta öyle bile olsan misafirim olmanı isterim. Özellikle senden bir terbiyesizlik görmedim ancak bazı yazdığın şeyler yanıltıcı ve yanlıştır. Bunları iddia etmeni sana yakıştıramadım. Bence emin olmadığın konuları açıklama. Gerekirse bana bile sorabilirsin. Tatmin olmazsan tabi yine yazabilirsin.

Başkan38 yazdı: Kayseride hava sporları devam edecektir. senle veya sensiz , bizle veya bizsiz umarım kazanan hava sporları olur,

Bu konuda hemfikiriz.

Ali Rıza abi, Başlangıçta yapılan oyunlar ve uygulamalar esnasında sen bu görevde değildin. Bu nedenle sana söyleyebileceğim fazla bir şey yok. Bunların arkasında durursun veya durmazsın. Bu senin taktirindir. Ancak burada kullandığın kelimelere dikkat ederek ve bu kelimeleri özenli seçersen memnun olurum. Hiç değilse yolda bir yerde karşılaştığımızda selam verecek yüzümüz olsun birbirimize. Sen bu camiadan değilsin. Yarın çeker gidersin. Ben bu camia da kalıcıyım ve burada bu ailenin bir üyesiyim. Ben bu ailenin her türlü kararına uyacağımı taahhüt ederken hala neyin derdindesiniz anlamadım. Bana saldırarak veya iftira atarak bir noktaya gelemezsiniz. Bu camia ile bir şeyler yapacak iseniz Dürüst ve ilkeli olmanız yeterlidir. Bu durumda ben veya başka birinin bir şeylere engel olma gücü yoktur. Bu camia kendine has özelliklere sahip bir camiadır. Kimsenin etkisinde kalmaz. Kimsenin güdümünde hareket etmez.

Kendi adıma Vefa da aramıyorum. Kendi açımdan yaşadıklarımı allaha havale ediyorum.

Yapmak istediğiniz çalışmalarda da başarılar dilerim. Görüşmek istersende beklerim.

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 19:03)

Sevgili adem davet ettiğin her yere gelirim görüşürüz evet yamaç paraşütü camiasına çok yakın olmasamda herhalde yeninle yaşıt olan 1976 yılından beri sporun içindeyim sadece futbol diye düşünme belediyeciliğim de 28 yıl oldu ve seni biirsin herkezden daha fazla yıldır bilir ve tanırım eğer sende beni tanırsan siyaset yapmayacağımı ve davranmayacımı bilmelisin eğer diyorsanki bu spora ve bana belediyenin katkısı olmadı diyorsan sana sözüm yok ama beni üzen eğerki belediye ile olan ilişini sana göre iki personel bozdu dersen buna gülerle adam kardeşim başkan beyin sana ne kadar güvendiğni ve bütün imkanları sunduğunu senin talepleri psonel için emir yerine geçtiğini herkez bilmeli vefasızlık olmamalı bence bazı yaşananları yüz yüze görüşelim

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 19:24)

Özelden görüşelim abi. Burada insanların vaktini almayalım...

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 21:57)

evet doğrusu bu 5326540783

Kullanıcı avatarı
akin
Ad Soyad: Akın Polat
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen akin » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 23:50)

sayın ali rıza bey tartışmalara kesinlikle dahil olmak istemesemde bu kadar olaylardan habersiz konuşmanıza söyleyeceklerim var... biz ekip olarak yazları okulumuzu bıraktık, işyerimizi bıraktık, herşeyi bırakıp yarışmalarda görev aldık... buradan bilmeyen ve herşeyi bizden iyi biliyomuş gibi konuşan herkese affınıza sığınarak söylemek istediğim şeyler var biz bunları hiçbir ücret ve menfaat gözetmeksizin yaptık ... bilirsiniz ki toplama ekibi, take-off ekibi ve diğer arka plana pekçok görevli bu kesinlikle ücret almayan arkadaşlardan oluşmaktaydı, ve mesai saati demeden işim var , dersim var demeden görelerini yaptılar fakat akşam 5 ten sonra sizin o personelim dediğiniz şahısları gördüğümü kesinlikle hatırlamıyorum... soruyorum size bizler bu işleri canı gönülden isteyerek yaparken bize aracın gönderilmemesi ne kadar doğrudur ve en önemlisi bizler herşeye hiçbir ücret talep etmeden beş para almadan bütün işlere koştururken şimdi yarışma için sadece ve sadece adem hasgül olmadan da yarışma yapabiliriz diye bunu göstrmek için bi başka organizatörlere büyük paralar vererek büyük masraflar ederek yarışma yapmanız ne kadar doğru ve ahlakidir ve bu paralar sizin kendi cebinizden mi çıkıyoda bu kadar rahat dağıtabiliyosunuz... ben bi talas halkı olarak bu konuda derin acılar duyuyorum... ben yaşadıklarımızı çok yüzeysel olarak anlatmak istedim yazdıklarımdan rahatsız olanlar beni affede...

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen s kılıç » 1 on yıl 11 ay önce (18.04.2013, 23:58)

tebrikler cok büyük bir iş başarılmış sanki. zaten yarışma kıtlıgı cekiyoruz bu işi yapmak isteyen yok belediyeleri küstür yerel yönetimleri küstür ee nerede nasıl yarışıcak bu pilotlar herkes yurtdışına gidemiyor yılda 3 yarışma bile yapamayan bu üklenin bide yarışma kalıtesini düşürdüzün tebrikler buda cilası olmuş 2013 ün bravoo alkışlanır bu ancak :(

Kullanıcı avatarı
akin
Ad Soyad: Akın Polat
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen akin » 1 on yıl 11 ay önce (19.04.2013, 00:02)

s kılıç yazdı:tebrikler cok büyük bir iş başarılmış sanki. zaten yarışma kıtlıgı cekiyoruz bu işi yapmak isteyen yok belediyeleri küstür yerel yönetimleri küstür ee nerede nasıl yarışıcak bu pilotlar herkes yurtdışına gidemiyor yılda 3 yarışma bile yapamayan bu üklenin bide yarışma kalıtesini düşürdüzün tebrikler buda cilası olmuş 2013 ün bravoo alkışlanır bu ancak :(
bu cevabınıza sadece gülünür birkere küsen taraf yerel yönetim değil siz olayları daha güzel okuyup öğrenin öyle yazın buraya

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen s kılıç » 1 on yıl 11 ay önce (19.04.2013, 00:50)

akın ben zaten bu yarışmalara pwc olmaması doğrultusunda karar veren arkadaşlara sitemim sen yanlış anladın galiba

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 11 ay önce (19.04.2013, 08:20)

Akın kardeşim bu tür organizasyonlara siz gönüllülerin hizmetini inkar edersek gözümüze dizimize durur. Arkadaşlar konu sapıtılıyor ve başka mecralara çekiliyor lütfen herkez dikkat etsin biz talas belediye başkanlığı olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi organizasyon yapmak istiyor sporcularımızı misafir etmekten gurur duyuyoruz ancak bu ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR. THK her nedense !!! bilmiyouz yarışma müracaatımızı ne kabul ediyor ne reddediyor cevap yazmıyor Geçmiş yıllrda bu spora talas belediyesi ile birlikte hizmet veren Adem HASGÜL arkadaşaımla mutabakatla birlikte çalışmama kararı verilmiştir. Yine heryıl olduğu gibi dikkat edin lütfen belediye başkanlığımızca yapıla yarışmada organizasyonu yapmak için Semih SAYIR la yapma kararı verilmiştir. bunun bir mahsuru varmı cevap istiyoruz kayseride organizasyonu semih sayırla yapmamızda mahsur varsa söylensin olayın tamamı bu laf kalabalığı yapmak kimsenin yararına değildir.
Belediyemizin başka kurum ve kuruluşlarla veya kişilerle sorunu biz tarafları bağlar spor her zaman kazanacaktır

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 11 ay önce (19.04.2013, 09:10)

Ali Rıza abi, hala eksik ve yarım bilgi ile buraları meşgul ediyorsun. Yazdıklarında art niyet aramamaya özen gösteriyorum ama hakikaten zorluyorsun. Mutabakat ile ayrıldığımız doğrudur. Ancak kimse sizi engellemeye çalışmıyor.

1. Sizi yarışma için uyaran ve hazırlık yapmanız için hareketlendiren benim. (Bu durumda ben nasıl ve neden engel olayım)

2. Sonra THK ile görüşüp haziran ayına planlama yapan sizsiniz. (THK kabul edip programına koyuyor. Bu durumda THK neden ve nasıl engel olmaya çalışıyor)

3. Sonra Biz yarışma yapmayacağız diyen de sizsiniz.

4. Tamam o zaman biz yapalım deyince apar topar hazılanan üstelik Haziran ayına planladığınız yarışmayı bizim planladığımız tarihle çakıştıran da sizsiniz.

5. THK nın sizi sözlü olarak uyarıp başta planlandığı gibi Haziran ayı planınıza geri dönün çağrısına kulak asmayan yine sizsiniz.

Semih ile ilgili herhangi bir problem de yok. Sizin yapacağınız veya yapmak isteyeceğiniz yarışma ile ilgili de bir problem yok. Sorun sizin tutarsızlığınız. Birde gerçekten yarışma mı yapmak istiyorsunuz yoksa bizim yapacağımız yarışmayı sabote mi etmek istiyorsunuz? Ne THK yı nede beni bu konuda hala ikna edemediniz. Hadi ben tarafım kişisel düşünüyoruym vs. THK daki insanlar da bunun farkına varmış ki sizi defalarca uyarıyor. Bu görüşme ve uyarılar da seninde bilgin olduğunu belirttiler. Siz burada bu görüşmeleri anlatmadan ve belirtmeden Kurumu neden hedef gösteriyorsunuz? Bu ayrıca bir ayıp. İşte bunları sana yakıştıramıyorum diyorum. Ancak sen bilirsin. Bahsettiğin üzere 28 yıldır o belediyedesin. Bende dahil pek çok insanın saygısına sahipsin. Böyle saçma bir şekilde ile o saygınlığını yerinden oynatma lütfen.

Dediğim üzere hala yanlış bilgilendirildiğini düşünüyor ve ümit ediyorum.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen bartsay » 1 on yıl 11 ay önce (19.04.2013, 11:14)

Ali Rıza Bey Ispartadan Selamlar,
Semih Arkadaşımdır ve onun böyle bir yarışmayı çok iyi koordine edeceğini bütün arkadaşlar bilir.
Ancak Akın ve Adem'in eleştirilerine-açıklamalarına bakarsanız Yanlış Giden Bir şeyler var.

Sizin Gönüllüleri takdir ettiğiniz camia da sizi takdir ediyor.

Ancak,

Yarışmaya gitmiş bir kısım arkadaşı ve buradaki Adem mi-Semih mi gibi ikilemde bırakmak.
Dünya çapında yapılacak bir yarışmayı ortadan kaldırmak ne derece doğru?

Yiğit bilgi vermek için yarışmadaki arkadaşların ortak görüşlerini bizimle paylaşmış.
Kendinizi onların yerine koyun siz olsa idiniz size hangi yönde oy kullanırdız?