Pre-PWC Kayseri 2013

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
monokotilodon
Ad Soyad: Tolga İnan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen monokotilodon » 1 on yıl 9 ay önce (10.07.2013, 19:43)

beynindeki hücreleri bile kullanamayan,anlamayan,anlayamayan bi adamın yazdığı bir satır yazının konuyu buralara getirmiş olması üzücü.üstelik sizin gibi camianın ileri gelenlerinden birinin kullandığı tabirleri şahsınıza yakıştıramadım... herneyse

Burada anlamadığım/anlayamadığım bir nokta var.

PWCA derki; (sizin söyleminizle) aynı yerde ve peş peşe tarihler olduğu ve orada sorunlar yaşandığı için biz world cup olarak her iki yarışmaya da pre vermiyoruz. çok net.

peki Goran orada bizi temsil eden, ülkemizin ileri gelen sporcularına ne sordu? madem kural/konu bu kadar açık ve net siz neyi oyladınız,oybirliğiyle neye karar verdiniz? mesela siz her ikisi de P-PWC olsun deseydiniz(oy birliğiyle) aynı yerde çakışan tarihlerde iki P-PWCmiz mi olacaktı?

not:kimseye laf sokmuyorum,kapakla-bidonla işim yok. sadece bu işler nasıl dönüyor anlamaya çalışıyorum.belki sizin kadar sevmiyorum veya camiaya hiç bi faydam yok ama öğrenmek lazım

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen ziya » 1 on yıl 9 ay önce (10.07.2013, 21:45)

Syn Inan, sizin de konuyu ele alışınızın yakışmadığı kadar, benim cümlelerim yakışmamıştır bu dogru.

Neyse, gelelim soru işaretlerinize. Semih abi teknik ayrıntısını daha iyi bilir ama Goran'ın bize aktardıklarını aynen aktarıyorum, yorum kısmı sizlere kalsın.
Der ki, aynı yerde yapılan iki yarışmaya aynı anda pre veremeyiz. Ikisinden birini seçmelisiniz ya da hiçbiri seçeneğinin değerlendirilmesi gerekir.

Uzun tartışmalar, artılar, eksiler, gelinen karar her iki yarışmaya da verilmemesi olmuştur. Benim tercihim Adem hocanın yarışmasıydı baştan, ama sonradan yüzde elli Talas ile arada kaldım, en adilane kararın her ikisine de verilmemesi kararımı oy olarak kullandım.

Kayseri'de sadece bir yarışma ve başvuru olsaydı, pwc'nin sporculara danışma gibi bir zorunluluğu yok.
3 kişilik kurul durumu değerlendirip kararını verir, tavsiye niteliğinde sorulması gereken bir şey varsa bunu sorabilirler insiyatifleri doğrultusunda.

Onca curcunanın çıkma nedeni iki yarışmanın üst üste çakışması olmuştur, ve buradaki sorumluluğu pilotlara danışarak kendi üstlerinden belki de atmak istemiş olabilirler. Neden ben değil de diğeri denmemesi için. Bu yoruma açık konudur bilemeyiz.

Ilgi bilgi sahibi olmak güzeldir, benim yanlış algıladığım bildiğim bir şey varsa Semih abi konuyu aydınlığa kavuşturur.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 8 ay önce (25.07.2013, 17:25)

Selamlar,

Üstü kapalı imalara gerek kalmadan imaları ben açıklayayım. İran lı pilotlara buradaki yarışmanın özellikle iyi pilotlardan oluşan bir grup tarafından protesto edildiğini söyledim. Yani bilgi verdim. Aynı şeyi Goran’a da yaptım. Sonuç itibarı ile yıllarca PWCA nın pilotların oluşturduğu bir kuruluş olduğunu politikaya alet edilemeyeceğini, sadece ve sadece pilotların kararlarına göre hareket edeceğini her ortamda dile getiren Semih’in ifadelerine göre bu bilgilendirmeyi söz konusu kurumun başkanına bildirdim. Kendisine de sadece durum hakkında bilgi verdim. Tabiî ki son karar kendilerinindir. Ama bu kararı ellerindeki doğru bilgiler ile vermeleri gerekir.

Bunu neden yaptığıma gelince, Söz konusu protestolara yeterince destek vermediğimi eleştiren arkadaşlardan özür dileyerek başlayım. Birkaç sebepten sessiz kaldım. Birincisi o belediye başkanın 2014 martından sonra gideceğini düşündüğüm veya umud ettiğim için boş ver dedim. İkincisi burada daha büyük bir kavga ortamına zemin hazırlamak yerine sessiz kalalım dedim. Ancak bizler sessiz kaldıkça bu bizim aciz olduğumuz imajı verilmiş herhalde ki devamlı üstümüze gelindi. Paneli takip eden arkadaşların gördüğü üzere dağ kapatılmaya çalışıldı. Belediyenin kamu malı haline getirdiği iniş alanına inen arkadaşımıza “buraya neden iniyorsunuz” diyerek üzerlerine yürüdüler. İnternete yazı yazan arkadaşların aileleri aranıp baskı yapılmaya çalışıldı. Erzincan belediye başkanı ve ulaştırma bakanlığı danışmanı aranıp benim dolandırıcı olduğum ve benimle çalışılmaması gerektiğini dikte etmeleri gibi konuları ve pek çoğunu burada ifade etmiştim zaten. Son olarak yine Erzincan’ın aranıp bu işi sabote edilmeye çalışmaya devam etmekteler. Hatta bu yarışmanın benden alınıp daha donanımlı arkadaşlara da verebilirlermiş. Semih’de kendi yerini yapıyor bu arada. E o kadar eziyet çekti hakkı dır. Sence çok da umurumda mı Semih? Hakikaten bu ikisinin yaptığı zavallılığa üzüleyim mi kızayım mı bilemedim.

Semih sizlere Denizli Süper finalindeki Jandarma olayında hepinizle birlikte bizde tepki gösterdik. Nihat başkana tepkimizi iletince kesinlikle böyle bir ifade kullanmadığını belirtti. Ben ve federasyonda görev alması muhtemel pek çok arkadaşımız duruşumuzu gösterdik. Peki bu duruma düşen Semih ne yapmış bakalım. 2007 yılındaki World Cup’a engel olmaya çalıştı. İsmet İçel başta konuyu bilen arkadaşlarımız var. Hatta İsmet abi ve diğer arkadaşlar bu konuda net tavır koyunca semih geri çekilmişti. Ya Brezilya’da benim yapacağım yarışma için belediye yukarı çıkarmaz ifadesini kullanan bu arkadaş değil mi? (Bu dağa çıkarmama aklını senin verdiğini burada yazmıştım ve senden de inkâr gelmedi.) Ne farkı var bu diktatörlükle senin aranda?

Bazı arkadaşların anlamadığı şu; Yapılan bu yarışma hesap kitap içeren bir yarışma haline geldiği için tepki almıştır. Ben şimdiye kadar düzenlediğim hiçbir yarışmayı bir hesap kitap için düzenlemedim. Zevk aldım. Mutlu oldum. İşte bazıları diyor “aranızdaki politik çekişme bizi ilgilendirmiyor” Ben siyasetçi değilim. Kulübümde her görüşten insan var. Hatta şu anki başkanın partisinin yöneticileri de var ve onlarda bu belediye başkanına tepkililer. Ve bizim ekibimizdeki herkes bunu aşmış. Aşamayanların ise kendi sorunudur.

Önceden bu yarışmaya katılan arkadaşları anlayacağımı söylemiştim. Bu nedenle pek çok arkadaştan tepki de aldım. Keşke karşı taraf biraz olsun olgun davranma erdemini gösterebilseydi. Bende geri planda kalabilseydim. Ancak şu anda gelmiş olduğumuz durum itibari ile söz konusu yarışmaya protesto etme çağrısını bende yapmak istiyorum. Bu sorun Adem- Belediye veya Kayseri Havacılık – belediye meselesi değildir. Sonuç itibarı ile yapılanlar ortada ve değerlendirmesi de sizlere kalmıştır. Tolga son yapılan kapının resmini koymuş. Yanında da Talas Belediyesinin tabelaları var sivil giriş yasaktır diye. Bu kapı birde ali dağının en altındaki girişine yapılmış. Bu aklı Semihin verdiğini de çok iyi biliyorum. Her ne kadar kendisine zamanında yapılan haksızlıklara karşı durmuş birisi olarak kendisinden böyle erdemli bir davranış beklemesem de bu ayak oyunlarını ve desteği hiç beklemiyordum. "bu uçuş bölgesinin ölmesine izin vermeyceğim" diyen bu arkadaş kapıya kilit vurulmasını sağlayarak ne gibi bir sonuç elde etmeye çalışıyor? Bölgedeki yerel pilotların uçuşuna engel olarak Alidağını mı canlandırıyor?

Bu organizasyonun camiamıza hizmet olduğunu düşünüyorsanız bana göre yanılıyorsunuz. Bu yarışmaya katılarak bu zalimliklere ve zalimlere destek olacağınızı düşünüyorum. Evet WPRS veya PWCA puanı alabilirsiniz. İki 30 uçarsanız P5 alabilirsiniz. TPS puanı alabilirsiniz. Yada gelecek sene CAT1 yarışmaya katılma hakkı alabilirsiniz. Bunca zalimliklere rağmen bunlara değer diyorsanız veya buradaki olaylar yalan Adem bırak bu ayakları diyorsanız yarışmaya gönül rahatlığıyla katılabilirsiniz. Bizlere abi, kardeş, arkadaş diye seslenenlerin ne kadar samimi olduğunu da görmüş oluruz. Benim ve buradaki diğer arkadaşlarımın sizlere başka söyleyecek bir şeyi yoktur. Gönlümüzde bir yara açar bizde o yara ile yaşamasını öğreniriz.

Gerisi de boştur zaten....

Belki bu yazdıklarım için bana tepki göstereceksiniz ama kusura bakmayın içimdekileri söylemeden edemedim. Çünkü artık içte atacak yer kalmadı.