Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası

Mesaj #1 gönderen cincir » 1 on yıl 10 ay önce (10.05.2013, 18:01)

THSF web sitesinden alıntıdır.

http://www.thsf.gov.tr/Sayfalar/HaberDe ... aberID=114

THSF yazdı:
Bu sene ilk defa üniversiteler arası Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonasının (Türk Hava Kurumu'nun desteğiyle) İnönü-Eskişehir'de yapılması planlanmıştır. Türkiye Üniversite Sporları Federasyon Başkanı Sayın Prof. Dr. Kemal Tamer ile yapılan toplantı neticesinde Yarışmaya katılımla ilgili olarak aşağıda belirtilen işlem basamaklarının gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

A. Üniversitelerdeki Havacılık Spor Kulüpleri, toplulukları ve grupları kendi okullarındaki Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlıklarına müracaat edeceklerdir.

B. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlıkları da Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Şampiyonasına katılmak istediklerini bildiren bir yazıyı başkanları imzasıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonuna göndereceklerdir.

C. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu da gelen talepleri değerlendirerek THSF'nin organizatörlüğünde yarışmaları gerçekleştirecektir."

Not: Üniversite öğrencilerinin dikkatine! Yukarıda belirtilen yarışmanın gerçekleşebilmesi için üniversitelerinizin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlıklarıyla gerekli görüşmeleri acilen yaparak Üniversite Sporları Federasyonuna katılım yazısının gönderilmesini sağlamanız gerekmektedir...

Öğrendiğim kadarı ile yarışma temmuz ayında planlanıyor.

Kullanıcı avatarı
HeredaS
Ad Soyad: Adem Bekdemir
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen HeredaS » 1 on yıl 10 ay önce (10.05.2013, 19:59)

wuhuu !!! uşak üniversitesi yüzde %50 ihtimalle katılacak :D

Kullanıcı avatarı
Ozkayahmet
Ad Soyad: Ahmet Özkaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Ozkayahmet » 1 on yıl 10 ay önce (11.05.2013, 13:56)

İskenderun Sivil Havacılık olarak oradayız güzel bir etkinlik olması dileklerimizle.

Kullanıcı avatarı
onurii
Ad Soyad: Onur İşsever
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen onurii » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 10:47)

basvuru yapacaz ama hem universite spor topluluklari diye baslayan yazi kulupler, derneklerin katilimi diye devam ediyor. universiteler icin ayri kategori mi acilacak? yoksa herkes tek bi kulvarda mi yarisacak? eger organizasyon hakkinda bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim

Kullanıcı avatarı
onurii
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen onurii » 1 on yıl 10 ay önce (13.05.2013, 11:32)

Simdi SKS den dilekce yazmak istedik ama basvurunun once universite spor federasyonundan gelmesi gerektigini belirttiler. THSF deki duyuruyu okuttuk. Universite sporlari federasyonunun boyle biseyden haberi olmadigini ifade ettiler. biri adamlara haber verirse seviniriz :-)

Kullanıcı avatarı
HeredaS
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen HeredaS » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 01:35)

Aynı sıkıntı uşak üniversitesi olarak bizde de var. Sks haberimiz yok diyor yazıyı gösteriyorum ya da anlamıyorlar :S

Kullanıcı avatarı
azizsimsek
Ad Soyad: Aziz Şimşek
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen azizsimsek » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 01:43)

Detaylı bilgi alan olursa bizede haber verebilir mi.
Dumlupınar olarak bizde katılmak isteriz.

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen cincir » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 12:59)

onurii yazdı:basvuru yapacaz ama hem universite spor topluluklari diye baslayan yazi kulupler, derneklerin katilimi diye devam ediyor. universiteler icin ayri kategori mi acilacak? yoksa herkes tek bi kulvarda mi yarisacak? eger organizasyon hakkinda bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim

Onur Bey kulupler,dernekler nerede yazıyor?

Bu yarışma sadece öğrencilerin katılacağı bir yarışma diye biliyorum.

onurii yazdı:Simdi SKS den dilekce yazmak istedik ama basvurunun once universite spor federasyonundan gelmesi gerektigini belirttiler. THSF deki duyuruyu okuttuk. Universite sporlari federasyonunun boyle biseyden haberi olmadigini ifade ettiler. biri adamlara haber verirse seviniriz :-)

SKS Üniversite Sporları Federasyonu'nun yarışmayı bilip bilmediği ile neden ilgileniyor anlamadım. Sizin müracaatınızı Üniversite Sporları Fed. bildirsinler yeter. Bence siz dilekçenizi verirseniz onlar gereğini yerine getireceklerdir.
Daha fazla bilgi toplamaya çalışıyorum, öğrenince haberdar ederim.

Selamlar.

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen cincir » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 17:51)

Yarışmaya katılmak isteyen gruplar ya da topluluklar mutlaka planlanan yarışmaya katılmak istiyoruz,gereğini bilgilerinize sunarız tarzında bir dilekçe ile başvuruda bulunmalılar. Bu başvurular Üniversite Sporları Federasyonu'na ulaştığında yeterli sayı olursa yarışma organize edilecek.

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 9 ay önce (01.06.2013, 18:04)

Ne günlere kaldık bizim yarışmalar için Üniversite Sporları Federasyonuna başvuru yapılacak. Helal olsun bizlere bir federasyonumuzada sahip çıkamadık... Federasyon seçimi sonrası güzel havayı Antrenörlük sınavıyla dağıtan bu yönde Nihat Başkanı yönlendirerek camia içinde dışlanmasının yolunu açan Eğitim ve teknik kurul üyesi arkadaşlarımıza ithaf olunur..........

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen cincir » 1 on yıl 9 ay önce (03.06.2013, 14:49)

mustafa çelik yazdı:Ne günlere kaldık bizim yarışmalar için Üniversite Sporları Federasyonuna başvuru yapılacak. Helal olsun bizlere bir federasyonumuzada sahip çıkamadık...

Mustafa Bey sahip çıkma konusunda haklısınız ama yarışma bizim yarışmamız değil, sadece üniversite öğrencileri arasında yapılacak bir yarışma ve prosedürün akış yönü böyle olmak zorundaymış.
Bilgilerinize.

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 9 ay önce (03.06.2013, 15:26)

Farkındayım lakin daha bizim federasyon antrönerlik ve hakemlik sistemini oturtmadan adamlar nasıl hedef yarışması yapacaklar anlamıyorum....

Kullanıcı avatarı
HeredaS
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen HeredaS » 1 on yıl 9 ay önce (03.06.2013, 22:08)

Şaka gibi bugün biraz bilgi almak için federasyonu aradım, Böyle bir şeyden haberinin olmadığını söyledi konuştuğum kişi siz uçmak dere festivalini kastediyorsunuz dedi ama o yapıldı orada üniversiteler arası hedef yarışması'nın da yapıldığını belirtti ama bunun dışında üniversiteler arası şampiyona tarzında bir etkinliğin olmadığını söyledi, belkide ben derdimi anlatamadım yarın bir daha arayıp anlaşmaya çalışacam bu sefer.

Kullanıcı avatarı
HeredaS
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen HeredaS » 1 on yıl 9 ay önce (07.06.2013, 14:28)

Arkadaşlar şu ana kadar edindiğim ya da edinemediğim (!) bilgileri sizin ile paylaşmak istiyorum.

Bir kaç gün evvel bana böyle bir organizasyon yok diyen federasyon evet var tarihi şu an net değil dedi, Bunu Üniversite sporları federasyonu ile görüşmeniz gerekmekte dedi, aynı şekilde bende ÜSF aradım,karşıma çıkan bayan hiç bir bilgimiz yok dedi siz başvurunuzu havacılık federasyonuna yapacaksınız dedi,bir daha federasyonu arardım durumu belirttim ama tekrardan ÜSF ye yönlendirdi, bu trafik sonunda tekrar aramadım orayı.

Kendi okulumun sks birimide bu belirsizlikte birşey yapamayız diyor çok saçma sapan bir hal aldı.

Yani rica ediyorum yetkili hocalarımızdan abilerimizden birisi şu işe el atarsa oldukça mutlu olacaz. Bi açıklık getirilse başvurular nasıl kime ne şekilde yapılıyor tarzında.

Kullanıcı avatarı
onurii
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen onurii » 1 on yıl 9 ay önce (08.06.2013, 16:17)

Adem kardeşim aynı sıkıntıyı bizde yaşadık. birileri yarışma yapalım demiş ama kendi personelini bilgilendirmemiş. Üniversite sporları federasyonunu arıyoruz bizim haberimiz yok diyorular. SKS de bizi dikkate almıyor. Alt yapısı olmayan tarihi belli olmayan yarışmanın duyurusu Federasyonumuz yapıyor ne yazık ki.

Kullanıcı avatarı
Hcoskun50
Ad Soyad: Hakan Coşkun
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Hcoskun50 » 1 on yıl 9 ay önce (17.06.2013, 18:26)

Sks ye Dilekçe yazdık, onlarda THSF ye ...... yarışmanıza üniversitemizin havacılık kulübü katılım gösterecektir diye Sks başkanının imzasıyla beraber yazı gönderdiler 2 saatlerini almadı. Belki nasıl yapacaklarını bilmiyolardır bilgilendirirseniz muhtemelen çok zorlanmazlar bunu yaparken :)