4.Ali Dağ Kupası AYP açıklama

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
KUTLU
Ad Soyad: Kutlu Aydar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

4.Ali Dağ Kupası AYP açıklama

Mesaj #1 gönderen KUTLU » 1 on yıl 10 ay önce (23.05.2013, 22:06)

Kayseri’de yapılacak olan 4.Alidağı Kupası’na, gelişen olayları etik olarak doğru bulmadığımızdan, Ankara Yamaç Paraşütçüleri Spor Kulubüne (AYP) mensup otuzsekiz lisanslı sporcumuzla birlikte katılmayacağımızı camiamıza duyururuz.

Kanaatimiz, Adem Hasgül gibi özverili ve başarılı bir organizatörün kaybedilmemesi gerektiği, aksine, desteklenmesi gerektiğidir.

Son olarak sporumuzu ilgilendiren konularda önemli kararların, camiamızın yeterince bilgilendirildiği platformlarda ve ortak oyla alınması gerektiğini düşünüyoruz.

Saygılarımızla,

AYP Spor Kulübü

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 10 ay önce (23.05.2013, 23:13)

AYP'yi aldiklari cesur karardan dolayi tebrik ediyorum. AYP ile ayni dusuncelere sahip olduğum icin 2012 3. Alidag kupasi sampiyonu olarak 2013 Alidag kupasini protesto ettigim ve yarismaya katilmayacagim camiaya duyrulur.

Saygilar

Muzaffer Dundar

Kullanıcı avatarı
feridunist
Ad Soyad: Fatih Sarıtarla
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen feridunist » 1 on yıl 10 ay önce (24.05.2013, 20:57)

AYP ve Muzo'yu gönülden tebrik ederim. Adem Hasgül'ü de sonuna kadar destekliyorum.

Fatih

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Champion » 1 on yıl 10 ay önce (24.05.2013, 21:17)

Düşüncelerinize saygılıyız arkadaşlar.

Kafasında karışık olan arkadaşlar beni şahsen arayabilirler.
Biz var gücümüzle Talasda bugüne kadar yapılmış en güzel organizasyonu yapma çabasındayız.

Takdirini yarışmadan sonra sizlere bırakırız.

Saygılarımla
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ziya » 1 on yıl 10 ay önce (24.05.2013, 23:39)

selamlar,
Ayp lı arkadaslar ve Kayserıdekı yarısmayı protesto eden arkadasların kararlarına saygı duyuyorum.

Bende sızler gıbı dusunurken su an farklı bır tutum ıcındeyım. Mevcut durumun buralara gelmıs olması ve sonuclarındakı kısısel hatalar bızlerı ve tabıkı camıanın hatalı sonuclara suruklenmesıne sebep olabılıyor. Keske Bozdagdayken konusup ortak bır fıkre sahıp olabılseydık.

Burdan yapılabılecek sonu gelmesınde ıhtımal gormedıgım polımıklere gırmeden, kararınızı tekrar gozden gecırmenız bır butunun parcası olan sızlerı sozunden gerı donmus degıl, bılmedıgınız yonlerınıde ogrenerek gereklılıgını en dogru sekılde uygulayabılen bır topluluk oldugunuzu gosterır.

KAYSERI'ye sahıp cıkılması bır butun tabloya ve yıllar sonrası ıcın orada olanlar dahıl herkesın faydasına olacaktır dıye nacızane fıkırdeyım.

bır yan taraf kısı ve herhengı bırseyın, tarafını tutmadan,
Saygılar..

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen PROFLY » 1 on yıl 10 ay önce (24.05.2013, 23:56)

Merhaba..

Talas Belediyesi ile Adem Hasgül'ün arasında anlaşmazlıklar olmuş isede unutulmaması gereken bir diğer nokta Talas Belediyesinin bu sporu destekleyen nadir yerel yönetimlerden biri olduğudur. Böyle bir protestonun, belediyenin bu spora olan desteği ve sıcak bakış açısına zarar verebileceği ve camiayı kendisine zıt görüp ileriki senelerde havacılığa olan desteklerini keseceği endişesini taşıyorum.

Adem Hasgül ile belediye arasındaki anlaşmazlıklar zaman içinde düzelebilir; öyle umuyor ve inanıyorum. Ama şu an bu protesto bu ihtimali de ortadan kaldırabilir.

Ziyaya katılarak, acizane fikrim olarak duygusal değil sağduyulu olunmalı ve taraf olunmamalı diye düşünüyorum.

Sevgiler..
Mesut

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Ad Soyad: Ali Rıza Karakullukçu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 9 ay önce (27.05.2013, 09:41)

Sevgili yarışmacı arkadaşlar Alidağında yapılacak yarışmayımı yoksa bu organizasyonu Talas Belediye Başkanlığının SEMİH SAYIR la yapmasını mı protesto ediyorsunuz bildiğim kadarı ile ali dağında yapılan yarışmalar dışında illerde yapılan yarışmaları değişik kişiler organize etmektedir. Sadece ali dağındaki yarışmaları talas belediye başkanlığı yapmaktadır. Organizasyon belediye başkanlığı sorumlusu olarak , Yarışmacılara herzaman olduğu gibi mutlu huzurlu ve talasta yarışmaktan memnun olarak ayrılacakları bir yarışma geçireceklerinden şüphesi olmasın. Saygılar

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 9 ay önce (27.05.2013, 12:00)

Selamlar.

Cürmü belli olan bir camianın fertleriyiz. Hayatın iç bir yerinde olmaması gereken kırgınlıkların camia içerisinde de olmamasını ümit ediyorum ve ediyoruz.

Yaşanılan diyalogların anlaşılması çok zor değil. Minik bir empati ile ortaya çıkan bir durum var. Ben Adem Hasgül'ün yerinde olmak istemem. Semih abiyi severim ve sayarım. Daha önce de dile getirdim. Bu diyaloglarda Semih abiden beklediğim (şahsen) organizasyon teklifi geldiğinde Adem Hasgül'ü işaret etmesi idi. Bu bölgede emek vermiş ve sporun belli bir konuma gelmesinde katkısı büyük olan o arkadaşımız varken benim organizatörlük yapmam söz konusu olamaz demesi idi. Emin olun bu diyalogda sarı öküz verilmezdi. (Teşbihte hata olmaz) Bence camia Kayseri'de taviz vermiş ve camiada güzel organizasyonlar yapmış, bu konuda kendisini ispat etmiş birini harcamıştır.

Talas belediyesi mükemmel bir yarışmanın destekçisi olsa ne olacak ki? Bu yarışma mükemmel bir yarışma olabilir. Dört dörtlük bir organizasyon olabilir. Sonuç ne olacak. Kayseri'de spora ve sporcuya katkımı sağlamış olacak. Bu bir kazanım mı sizce? Seçim propagandasında 1 sayfalık faaliyet örneği olacak evet. Doğa ve ekstrem sporların merkezi haline getirdiğimiz Talas mükemmel bir piste sahip oldu. Sonra sporcuları küstürdük 2 ayrı grup oluşturduk. Koskoca belediye olarak ufak tefek meseleleri çözemedik ithal organizatör ile problemi çözdük.

Kısacası sarı öküs verilmiştir. Bu sarı öküzü her iki tarafta vermiştir. Hem belediye hem de camia vermiştir. Her ikisine de hayırlı olsun.

Yazdıklarım tamamen beni bağlar. Kulübümle alakası yoktur. Ne Semih abiyi yermek ne de Adem abiyi yüceltmek anlamında yazmadım.

Şener

Kullanıcı avatarı
KUTLU
Ad Soyad: Kutlu Aydar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen KUTLU » 1 on yıl 9 ay önce (27.05.2013, 13:16)

Selamlar, yanlış bir anlaşılmayı düzeltelim istiyoruz, AYP Spor Kulübü olarak kimseye taraf değiliz. Taraf olduğumuz tek şey YP camiası için çalışan belediyeler/sponsorlar/eğitmenler/sporculardır. Bizim için isimler değil onların yaptıkları işler önemli. AYP Talas Belediyesi’nin bu işe verdiği desteği her zaman takdir etmiştir ve imkanlarından da faydalanmıştır. Talas Belediyesinin bu spora verdiği destek için tekrar ve tekrar teşekkür ederiz. Semih Sayır ise bir sürü değerli organizasyon yapmış camia için önemli bir isimdir. Umarız bu destekleri her zaman devam eder. Ancak 1 doğru 1 yanlışı temizlemiyor. Talas belediyesinin bu spora yıllardır destek veriyor olması Adem Hagül’ün bu şehre ve spora katkısını da sıfıra indirmez. Kayseri’de yaşanan durumdan sizlerin de bizim kadar rahatsız olduğunuzu düşünüyoruz ama Talas belediyesini kaybetmemek adına Adem’e yapılan haksızlığa da ses çıkartmamak bu spora ileride daha büyük zararlar verecektir. Güçlü olanın güçsüzü yok ettiği, haklı ve haksızın öneminin kalmadığı bir toplumdayız. Bizim tavrımız bunadır. Haksızlılığa uğradığını düşündüğümüz bir insanın yanında olma kararıdır. Bu arada, Semih Sayır’ın yapacağı ve Talas Belediye’nin de olacağı bir organizasyonun kötü olma ihtimalini hiç düşünmedik. Büyük olasılık geçen seneden de çok daha iyi olacak. Ancak “daha iyi bir organizasyon”un yapılan bu haksızlığı ortadan kaldırmayacağını da biliyorsunuz.

Son olarak ilk 10 sıralama için ( TPS ) çok önemli olmasına rağmen, AYP’nin aldığı bu kararı destekleyen sporcularımıza da ayrıca teşekkür ederiz. Ekip ruhunu bize bir kere daha yaşattılar.

AYP Spor Kulübü Adına

Kutlu AYDAR

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 9 ay önce (28.05.2013, 11:34)

Alidag kupasi icin yazdigim mesajda yanlis anlasilma olmus. Organizatorler arasinda yasanan cekismede taraf degilim. Dilegim Alidagi'nin Bayramoren ile ayni kaderi paylasmamasidir.

Selamlar

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Ad Soyad: Ali Rıza Karakullukçu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 10:31)

Sevgili Muzaffer alakan için teşekkür ederim. Sizin gibi bu spora gönül verenler oldukça biz hizmet sunmaya ve daha iyi hizmet etmeye gönüllüyüz birlikte Talas ve Alidağı yaşayacaktır. iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
yilmaz
Ad Soyad: Yılmaz Açıkgöz
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen yilmaz » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 21:26)

Selamlar, konu ile ilgili kişisel düşüncem;

Belediyenin, farklı bir organizatörle (Semih SAYIR) çalışmasında rahatsızlık duymuyorum.
Kişiler arasında anlaşmazlıklar olabilir.

Rahatsızlığım; Kayseri ve Türkiye genelinde başarılı organizasyonlar yapmış olan Adem HASGÜL, lün bu yılda Alidağda yapmak istediği yarışma tarihleri ile çakışacak şekilde tarih belirlenmesidir. Bu davranış Adem HASGÜL'e haksızlıktır. Kendiside olayı uzatmadan yarışma yapmayacağını açıklamıştır. Adem'in bu kararına kendi adıma kızmıyor değilim.

En azından yıllardır emeği geçmiş birisinin yarışma yapmasına imkan tanınabilirdi. Emeği geçen kişileri küstürmeye kaybetmeye gerek yok.

Saygılar...

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen ziya » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 22:18)

yılmaz selam,
soyledıgım gıbı kararınıza saygı duyuyorum,sahıp cıkmak adına yapılan hareketınız gonul fathedıcı ama dedıgım gıbı burda uzun polemıklere sebebıyet vermemek adına konuyu uzatmak ıstemesemde,bılgı eksıklıgınız oldugun goruyorum.
Sız kararınızı surdurmek ısterken kı bu surecın sonunda 'ya buda boyleymıs haberımız yoktu' dememenız ıcın yazıyorum, bır tartısmanın ıcıne suruklenmek ıstemıyorum. Ama olacaksada allah kerım,sozumu esırgıyecegım bı durum yok, hayırlısı dıyeyım.
Brezılyada Goranla bu konular konusulurken, beledıyenın pre pwc basvurusunun tarıhı de dahıl olmak uzere daha once oldugunu soyledı. Bu da benım tarıh senın tarıh meselesıne bı acıklık getırmıstır umarım.
Buna ragmen pwc onayının hangı yarısmaya verılecegıyle ılgılı konuya, kayserıde kımsenın worl cup sopasıyla bırıbırıne guc gosterı yapmaması ve zararlarının faydasından daha fazla olabılıcegını dusundugumuzden kararımız her ıkı yarısmayada verılmemesı yonunde olmustur, ama bunu daha adama soylemeden lafı agzımıza tıkarak(bunu tabırıyle yerıne getırdı) konunuyu kapatmıstır,bız her ıkı yarısmayada vermeyecegız dedı.
Ha bu forumda Adem hocam benımde ıcınde oldugum ,destekk verdıgımız yarısmasını bu sartlarda dahı korumusuzdur, farkında degıl. bızı ıkı yuzlu tutum sergılemekle suclmamıstır. Kredısı bende yuksek hocamın bunu o sınır harbı ıcınde anlayamadıgına vurup yutkundum gectı.

Bu forumda bu mesele ustune nıce dangalaklıklar yazıldı,bende bı koseye yazdım, vatan haınlıgıne suruklenen surecın yazıları okurken tam gazlı arkadasların defterlerını yuzyuze durmek ıster fanı bedenım.sırası gelecek..

Sımdı kayserı meselesının ozu senın tarıhın benım Tarıhım degıl aslında. Bu tartısmalı surecte her ıkı tarafında kırız donemını ıyı yonetememesı ve zararın spora dokunacak duzeye gelmesıdır.

dahada uzatmak ıstemıyorum Yılmaz ama saygı duydugumu belırterek, bu tutumun zararını kendınız cekeceksınız, ertesı zaman bu unutulacak sadece sovenıstlıgınızı bırbırınıze analatıp way arkadas bız bunu yaptık ama bak neler oldu dedıgınızde gecmıs olsun mesajı atarım sıze :)

baska faktorler de var yardırasım da var ama yutkunuyorum, zarara sebep olmamalıyız. Hayırlısı olsun

Kullanıcı avatarı
glauring
Ad Soyad: Ufuk Uçar
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen glauring » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 23:50)

Selam,

Saygı duyuyorum saygı duyuyorum deyip şovenist denilmesi garip olmuş. Kimsenin burada körü körüne bir isme taraf olmak için ya da marjinal olayım reklam yapayım derdinde olduğu için protesto ettiğini sanmıyorum. Ki AYP'de Kayseri'den gelecek puanlara seneye PWC' ler için ihtiyacı olan başarılı sporcular mevcut.

Bir çok kişi, forumda Alidağ cup hakkında yazılanları okuyarak, olaylarda yer alan kişiler hakkında geçmişten gelen tecrübelerini de değerlendirerek konu hakkında fikir sahibi oluyor.
Forumda en ufak şey de ortalığı ayağa kaldıranların Adem'in yazdıklarına sessiz kalması da görünen haksızlık durumunu da pekiştirdiğini düşünüyorum.

Eğer bildiğin başka şeyler varsa tartışma yaratacağından çekinmeden açıklamalısın ki camia bilgilensin. Haksızlık var diye protesto edenler varsa eksik bilgi sebebiyle haksız duruma düşmek istemeyecektir.

Bunun gibi camianın alacağı tavırların da, her olayı kendine yontan skygodların, sporcularına vaat ettiklerini sağlamayan kulüp başkanlarının gelecekte prim yapmaması adına zarardan çok uzun vadede fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Umarım organizasyonda çalışan/gönüllü arkadaşların emeklerinin karşılığını alabildiği güzel bir yarışma olur.

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ziya » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 00:15)

ufuk selam,
Bak nasılda gerılıyoruz,gelmek ıstemedıgım nokta buydu,
Ben bu konuda hıcbısey demedım varsay bosverın,moderatore de bu baslık altındakı tum yazılarım kaldırılması ıcın mesaj atıyorum

Iyı ucuslar

Kullanıcı avatarı
glauring
Ad Soyad: Ufuk Uçar
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen glauring » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 00:43)

Tekrar selam,

Bildiklerinin önemli olduğunu düşünüyorum bunları paylaşman bilgilenmek açısından güzel olurdu. belki boş zamanın olduğunda özel mesaj atarsın ya da AYP den birileri fikirlerini almak için seni arasın.

Benim amacım da germek, gerilmek değil öyle olsa atasözlü başlıklı yeni konular açarım :)

Kullanıcı avatarı
yilmaz
Ad Soyad: Yılmaz Açıkgöz
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen yilmaz » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 00:49)

ziya yazdı:Sımdı kayserı meselesının ozu senın tarıhın benım Tarıhım degıl aslında. Bu tartısmalı surecte her ıkı tarafında kırız donemını ıyı yonetememesı ve zararın spora dokunacak duzeye gelmesıdır.

Evet Spora zarar gelmiştir, bende birilerinin bu zararı görmezlikten gelerek suskun kalmaması, sessizce üzerinin kapanmaması gerektiğini düşünüyorum...

Spora zarar verici durumların tekrar yaşanmaması dileğiyle...

Benzer durumlar yaşanmadığı ve işgüç müsade ettiği sürece her yarışmaya gitmek isterim.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
devrim
Ad Soyad: Devrim Bostanci
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen devrim » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 01:24)

Herkese merhaba,

Bu tarafta kimsenin gergin olduğunu sanmıyorum Ziya. Mesajlarını sildirmene de gerek yok, bırak insanlar senin yazdıklarını da okusun. Yazdıklarını sildirsen bile, okuyanların hafızalarını sildiremezsin. Tabi yazılması gereken ve yazılmayanlar varsa onları da düşünmek gerek.

Küçük bir bilgilendirmeyle devam edeyim.
Şovenizm: Kendi ulusunu öne çıkararak değişik ırk ve uluslar arasında düşmanlık yaratmayı amaçlayan ve bu yolda kışkırtmada bulunan aşırı akım.

Kulüp olarak hiçbir zaman böyle bir yaklaşımımız olmadı. Kahramanlık yapmak, sizlerin gönüllerini fethetmek gibi bir amacımız da yok. Bu forumda gündeme getirilen birçok konuda fikrimiz olsa da olabildiğince az kirlilik yaratmaya ve kimseyi incitmeden ses vermeye gayret ettik. Üstü kapalı ithamları bile cevapsız bıraktıysak bu ne olup bittiğini görmediğimiz anlamına gelmiyor.

Sevgiler,

Devrim

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen ziya » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 08:04)

gunaydın canlar,
Soven tabırım ıcın ozur dılerım, yanlıs kullanılmıs bır tabırdır cahıllıgıme verın, nasıl toparlayacagımıda bılemedım neyse kusura bakmayın anladınız herhal :oops:

Yapıstır

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen ziya » 1 on yıl 9 ay önce (30.05.2013, 10:46)

selam Yılmaz,
Sızınle muhabbet keyıf verıcı, sonuca ulasabılacagımız,karsılıklı fıkırlerımızı tartısıp,dostlukları bıtırmeden dogruya ulasabılecegımızın rahatlıgıyla,bı oz elestırı yapmak ıstıyorum.

2012 TR. Sampıyonası dıyorum :) bu sampıyonada tarıhın en kotu organozasyonu nu yasadık. Daha vahımı bu sampıyonada gorevlı arkadasların paraları odenmedı. Sımdı sızın tutumunuzda bunada protesro gerekıyor ve bu yerınde olur.

Bu sampıyonada secım krıterlerı neydı,ahbab cavus ılıskılerıyle sampıyonaya pılot belırleyen zıhnıyet hala aynı. 2013 ıcın bunların duzenlenmesı lazım,lıste sonındakı adamların madurıyetı haksızlıklar soz konusu(benım tuzum kuru) sahıp cıkmak dogrusunun olması adına tavır koymak!

Burda tum camıaya yanlıs yapılmıstır, tavır nerde.

Sızler kayserıye tavrınız varsa , esıtlık ve ılkelı davranıs adına sampıyonayada tavrınız olması lazım.
neden kayserı? Bunu konusabılırız
Sımdı ne alakası var demeden ne demek ıstedıgımı anlayın,

Saygılar,